تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


عبدالباری عطوان:
ترامپ با ایران‌هراسی در حال چپاول کشورهای عربی است
   ۲۷ / ۰۲ / ۱۳۹۶

نتیجه تصویری برای عبدالباری عطوان

سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای «رای‌الیوم» با ارائه تحلیلی درباره سفر قریب‌الوقوع رئیس‌جمهوری آمریکا به منطقه غرب آسیا، نوشت که «دونالد ترامپ» تحت پوشش «ایران‌هراسی»، قصد چپاول ثروت کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را دارد.
ترامپ قرار است سوم خرداد به عربستان برود و این سفر هرچند در جایگاه رئیس‌جمهور آمریکا صورت می‌گیرد، ولی از نقش دیرینه وی به عنوان یک «دلال» و «کارچاق‌کن» چیزی کم نمی‌کند. «عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه «رای‌الیوم» چاپ لندن که به عنوان یک تحلیلگر برجسته، در روشنگری جهان عرب نقش مهمی دارد، اتفاقا روی همین جنبه سفر ترامپ به عربستان انگشت می‌گذارد و می‌نویسد، «ترامپ در حال تجارت است و عربستان برای اینکه حمایت آمریکا را به دست آورد، در حال خرید تسلیحات و باج دادن به واشنگتن است.»
در خبرها آمده است که با ورود ترامپ به ریاض، قراردادهای تسلیحاتی میان طرفین که ارزش آنها معادل 100 میلیارد دلار است، نهایی می‌شود و این خریدها از آمریکا تا 300 میلیارد دلار طی دهه آینده افزایش خواهد یافت.
عطوان در یادداشت خود متذکر می‌شود که «ریاض در حال حاضر حال و روز خوبی ندارد و به سختی قادر است قراردادهای تسلیحاتی را تامین مالی کند، ولی ناچار است و می‌داند که هستی نظام آل سعود به این قراردادها و باج دادن‌هاست.»
رئیس‌جمهور آمریکا که یک تاجر باتجربه است، به خوبی می‌داند که چگونه حاکمان عربستان و شیوخ عرب را سرکیسه کند و برای اینکه بتواند آنها را تا آخر بدوشد و پول‌ها را به اقتصاد بیمار آمریکا تزریق کند، از گزینه «ایران‌هراسی» برای نیل به هدف پلید خود استفاده خواهد کرد. عطوان در این رابطه می‌نویسد که «دولت ترامپ از «خطر ایران» به عنوان یک «مترسک» برای گرفتن پول‌های عربستان استفاده می‌کند.»
سردبیر «رای‌الیوم» ادامه می‌دهد: «ترامپ از عربستان و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس خواسته تا بهای حمایت آمریکا از آنها را پرداخت کنند. او یک تاجر است و حمایت او از کشورهای مذکور، نمی‌تواند رایگان باشد. لذا، توافق می‌شود که طی قراردادهای تجاری، این بها پرداخت شود. برخی از این قراردادها نظامی(تسلیحاتی) و برخی دیگر سرمایه‌گذاری هستند. به همین دلیل است که شاهزاده «محمد بن سلمان» دو ماه قبل از سرمایه‌گذاری 200میلیاردی عربستان در زیرساخت‌های آمریکا طی چهار سال آتی خبر داده بود.»
به هر حال، ترامپ به ریاض می‌رود تا رونق برای اقتصاد آمریکا را با جنگ برای کشورهای منطقه معامله کند. در این معامله سیاه، ریاض نیز همه چیز را می‌بازد، هم ثروت عربستان را به تاراج می‌دهد و هم تمام حیثیت رژیم آل‌سعود را بر باد می‌دهد(البته اگر حیثیتی باقی مانده باشد) و کم‌کم زمینه را برای اعتراضات عمومی داخلی و منطقه‌ای فراهم می‌کند.شمار قربانیان وبا در یمن از مرز 200 تن گذشت

مردم یمن از ایران درخواست کمک کردند

نتیجه تصویری برای شمار قربانیان وبا در یمن از مرز 200 تن گذشت

بیماری «وبا» که به دنبال حملات وحشیانه آل‌سعود به یمن و محاصره کامل این کشور شیوع پیدا کرده جان ده‌ها یمنی دیگر را هم گرفت و شمار قربانیان را به 209 نفر رساند!
وبا، مصیبتی که این روزها خطرناک‌تر از تجاوز نظامی سعودی‌ها برای کودکان یمنی شده است. اکنون سایه‌ وحشتناک خود را بر این کشور گسترده است. در روزهای اخیر موارد ابتلا به بیماری وبا روند فزاینده‌ای به خود گرفته و صنعا پایتخت و دیگر استان‌ها شاهد آن بوده است. این بیماری به دنبال حملات وحشیانه آل‌سعود به یمن و نابودی زیرساخت‌های این کشور گسترش یافته است و محاصره ظالمانه یمن نیز ورود مواد غذایی و دارویی لازم به یمن را منتفی کرده است. به همین دلیل آمار قربانیان این بیماری به شدت در حال افزایش است. سعودی‌ها در چنین شرایطی نیز در حال بمباران این کشور هستند!
به گزارش خبرگزاری آناتولی، صندوق کودکان سازمان ملل متحد، «یونیسف» اما در این باره  اعلام کرد، «تاکنون 17هزار و 200 نفر در یمن به بیماری وبا مبتلا شده و تعداد تلفات این بیماری در مناطق مختلف این کشور نیز به 209 نفر افزایش یافته است». یونیسف روز سه شنبه نیز از ابتلای 14 هزار نفر به بیماری وبا در یمن و مرگ 186 نفر بر اثر این بیماری خبر داده بود. برخی منابع اما شمار مبتلایان را «ده‌ها هزار نفر» اعلام کرده‌اند.
اعلام وضعیت فوق‌العاده
وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن در صنعا، از روز یکشنبه به دلیل شیوع بیماری وبا وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده است. در بیانیه وزارت بهداشت یمن آمده است: «با توجه به شیوع گسترده، بیماری وبا در تمامی بخش‌های زیرمجموعه این وزارتخانه، آماده‌باش اعلام می‌شود و از کلیه سازمان‌های بین‌المللی داخلی و کلیه طرف‌های مسئول می‌خواهیم که به ما برای مهار این بحران کمک کنند. بحرانی که یک مصیبت انسانی و بهداشتی بی‌سابقه است.» بیماری وبا از طریق آب آلوده منتقل می‌شود و گرم شدن هوا، شیوع آن را گسترش داده است.
در هیمن حال، «عبدالعزیز صالح بن حبتور» رئیس‌دولت نجات ملی یمن از دوستان دولت و ملت یمن خواست تا در شکستن محاصره سیاسی یمن کمک کنند. وی در گفت‌وگو با شبکه المیادین، از ایران، سوریه، عراق، لبنان، الجزایر، روسیه و چین به عنوان دوستان دولت و ملت یمن نام برد و از آنها برای شکستن محاصره سیاسی کشورش، کمک خواست و تاکید کرد که کلیه قطعنامه‌های شورای امنیت در حق یمن، همگی با پول سعودی‌ها تصویب شده است.ورود صدها نظامی تازه نفس آمریکایی به سوریه به بهانه مبارزه با داعش

نتیجه تصویری برای ورود صدها نظامی تازه نفس آمریکایی به سوریه به بهانه مبارزه با داعش

سخنگوی فرماندهی نیروهای مرکزی آمریکا اعلام کرد، یک یگان توپخانه‌ای از تفنگداران دریایی این کشور با هدف کمک به آزادسازی شهر «رقه»، وارد سوریه شدند.
طرح ترامپ برای قطع حوزه نفوذ دولت مرکزی سوریه، وارد مرحله عملیاتی شد؛ در چارچوب این طرح که قرار است در مناطق جنوبی، شرقی و شمالی سوریه به اجرا درآید، واشنگتن می‌خواهد دمشق را مقابل عمل انجام شده قرار دهد و قبل از ارتش سوریه، مناطق اشغالی تکفیری‌ها را به دست شبه‌نظامیان تحت نفوذ خود فتح کند.
البته، این طرح پیش از به قدرت رسیدن ترامپ (بهمن ماه گذشته) به طور خزنده در حال اجرا بوده، اما اکنون که پیروزی‌های مقاومت و ارتش سوریه سرعت گرفته، آمریکا نیز طرح خود را شتاب بیشتری داده است.
در همین چارچوب، دیروز سخنگوی فرماندهی نیروهای مرکزی آمریکا رسماً ورود واحدهای جدیدی از تفنگداران آمریکایی به داخل سوریه را اعلام کرد. به گزارش فارس، سخنگوی فوق گفت: این یگان جدید به طور موقت، وظیفه پشتیبانی را در مناطق عملیاتی مشترک به منظور تضمین شکست پایدار داعش برعهده دارد.
در حال حاضر تمام تلاش آمریکا این است که رقه به دست نیروهای ارتش سوریه آزاد نشود، بلکه تحت کنترل شبه نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» درآید.
البته، آمریکا همان‌طور که گفته شد، همین برنامه را توسط دیگر عوامل خود موسوم به «ارتش آزاد سوریه» برای جنوب سوریه در نظر دارد و می‌خواهد «درعا» را تحت اشغال آنها درآورد.
البته، طبیعی است که همه این اقدامات تحت پوشش صورت گیرد. به عنوان مثال، سخنگوی فرماندهی نیروهای مرکزی آمریکا گفت که نیروهای جدید آمریکایی جایگزین 400 نفر از نیروهای یگان یازدهم تفنگداران آمریکایی می‌شوند. نفرات یگان یازدهم ماه مارس (فروردین گذشته) وارد سوریه شده بودند.
«جاش ووتل» فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا پیش از این اعلام کرده بود که تفنگداران آمریکایی وظیفه پشتیبانی کامل نیروهای کرد سوریه و کمک‌های لجستیک به آنها را برعهده خواهند داشت.
با توجه به سفر قریب‌الوقوع ترامپ به ریاض و تل‌آویو، احتمالاً حمایت آمریکا از تروریسم در سوریه، ابعاد تازه‌ای به خود می‌گیرد.
همزمان با این تحولات، تسنیم به نقل از رویترز گزارش داد، وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه پنج فرد و همین تعداد شرکت به اتهام ارتباط با دولت قانونی سوریه، به اجرا درآورده است.
سایر رویدادها
«موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد، اروپا از حل سیاسی بحران سوریه حمایت می‌کند.
* وزارت خارجه سوریه با ارسال دو نامه برای دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت، اعلام کرد که ائتلاف آمریکایی ضد داعش در «دیرالزور» و «رقه» مرتکب کشتار غیرنظامیان سوری شده است.
* «ری مک‌گورن» افسر سابق سیا به شبکه المیادین گفت: ادعای ترامپ در مورد حمله شیمیایی توسط ارتش سوریه، دروغ است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396
شنبه 30 اردیبهشت 1396 09:05 ق.ظ
مرگ بر ترامپ دیوانه

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات