تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

استیضاح ترامپ جدی شد /کاخ سفید به تکاپو افتاد

۳۰/ ۰۲ / ۱۳۹۶

نتیجه تصویری برای استیضاح ترامپ جدی شد
«منابع آگاه» می‌گویند در پی رسوایی‌های اخیر رئیس‌جمهور آمریکا و افزایش درخواست‌ها برای استیضاح وی وکلای کاخ سفید تلاش‌ها برای جلوگیری از استیضاح و عزل او را آغاز کرده‌اند.
چماق استیضاح را دموکرات‌ها و رسانه‌های قدرتمند آمریکا بر سر «ترامپ نگه داشته‌اند. اکنون گویا سخن از این نیست که ترامپ استیضاح خواهد شد یا خیر» بلکه صحبت از زمان استیضاح وی است. بر اساس گزارش‌ها وکلای کاخ سفید برای جلوگیری از استیضاح «ترامپ»، و احتمال عزل وی از قدرت در حال انجام پژوهش‌هایی درباره روال‌های حقوقی استیضاح هستند. 
شبکه خبری «سی‌ان‌ان» با نقل این خبر از قول دو منبع آگاه نوشته «البته مقام‌های کاخ سفید هنوز استیضاح ترامپ را چندان محتمل نمی‌دانند». مقام‌های کاخ سفید معتقدند که رئیس‌جمهور از حمایت متحدان هم‌حزبی‌اش در کنگره برخوردار است. حتی نمایندگان دموکرات هم هنوز صحبت کردن درباره استیضاح را خام و ناپخته تلقی می‌کنند با وجود این، اداره کنسولی کاخ سفید طی هفته گذشته اقدام به مشورت با کارشناسان درباره روال‌های حقوقی استیضاح و جمع‌آوری اطلاعات در این باره کرده‌اند. در روزهای گذشته بسیاری از رسانه‌ها و تحلیلگران مسائل سیاسی در آمریکا اقدام «دونالد ترامپ» در اخراج رئیس‌«اف‌بی‌آی» را با وقایع رسوایی «واترگیت» که به استیضاح و عزل رئیس‌جمهور وقت آمریکا منجر شد مقایسه کرده‌اند. جیمز کومی رئیس‌سابق اف بی‌آی نیز ، موافقت کرده است تا با حضور در نشست علنی کمیته اطلاعات سنا، شهادت دهد. برکناری کومی از این سمت در حالی است که برخی رسانه‌های خبری پیش از این اعلام کرده بودند که ترامپ از وی خواسته است تا تحقیقات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را پایان دهد.ترامپ این گزارش‌ها را رد کرده است.ترامپ پیش از این نیز با انتشار توییتی از معرفی «روبرت مولر» به عنوان دادستان ویژه برای تحقیق درباره پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، انتقاد کرده بود.موضوع دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا این روزها به یک دردسر تمام عیار برای ترامپ تبدیل شده است. بسیاری از کارشناسان می‌گویند روسیه با این کار آمریکا را تحقیر کرد چرا که تا پیش از آن، این فقط آمریکا بود که با دخالت در انتخابات سایر کشورها، دولت‌های متمایل به خود را روی کار می‌آورد. اما این بار خود قربانی چنین حمله‌ای شده است.
حضور گسترده مردم و علمای بحرین در مساجد

یک روز مانده به محاکمه شیخ عیسی قاسم

نتیجه تصویری برای حضورمردم و علمای بحرین در مساجد

مردم بحرین در آستانه محاکمه شیخ عیسی قاسم و با فراخوان علمای این کشور از روز گذشته وارد مساجد شده و خود را برای مقابله با آل خلیفه آماده می‌کنند.
علمای بحرین با انتشار بیانیه‌ای از ملت این کشور خواستند «در دفاع از دینشان در سخت‌ترین شرایط و در شب دادگاه شیخ عیسی قاسم، مساجد را پر نموده و به قرائت ادعیه بر علیه ظلم وارد شده بپردازند.»
به گزارش ایسنا،  در این بیانیه آمده: «در صورت صدور هرگونه حکمی در دادگاه فرمایشی رژیم آل‌خلیفه درباره شیخ عیسی قاسم، ملت آمادگی کامل برای عمل به هر نوع فتوای شرعی‌ که صادر خواهد شد را دارند.» پیشتر دادگاه آل خلیفه محاکمه شیخ عیسی قاسم را برای چندمین‌بار به تعویق و به روز یکشنبه ۲۱ ماه مه (۳۱ اردیبهشت)، (امروز) موکول کرد.
از سوی دیگر برخی از زندانیان بحرینی افشا کردند که رژیم آل خلیفه نه تنها از گفتن اذان و برپایی شعائر دینی در زندان‌ها ممانعت می‌کند بلکه نیروهای پلیس زندان آنها را مجبور به رقص‌ و به تمسخر گرفتن دین و توهین به نمادهای دینی و ملی مسلمانان می‌کنند!. انصارالله یمن در آستانه ورود ترامپ، ریاض را به موشک بست

نتیجه تصویری برای انصارالله یمن در آستانه ورود ترامپ، ریاض را به موشک بست

جنبش انصارالله یمن دیروز و در آستانه ورود دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به ریاض، این شهر را با موشک بالستیک هدف قرار داد.
ترامپ نخستین رئیس‌جمهور آمریکاست که آل‌سعود را آشکارا مورد انتقاد قرار داده و با کم اهمیت جلوه دادن جایگاه این کشور در سیاست خارجی آمریکا گفته، «عربستان برای ما همچون گاوی شیرده‌ است که هروقت دیگر نتواند به ما دلار و طلا بدهد آنگاه دستور ذبح آن را صادر می‌کنیم» و «از دیگران می‌خواهیم اینکار را بکنند یا به آنها در این کار کمک می‌کنیم و این یک واقعیتی ست که همه دوستان و دشمنان آمریکا به ویژه خود عربستان از آن آگاه است.»
حالا همین ترامپی که سعودی‌ها را یک «گاو شیر ده می‌داند» در اولین سفر خارجی خود راهی عربستان شده است! «ترامپ» دیروز با «ملک سلمان» شاه سعودی دیدار و گفت‌و‌گو کرد امروز نیز در نشست دیگری با رهبران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس درباره «تهدیدهای پیرامون امنیت و ثبات منطقه» و «تلاش برای ایجاد روابط تجاری میان کشورهای عضو خلیج‌فارس با آمریکا» گفت‌وگو می‌کند.
علاوه بر این، ترامپ در نشست سران کشورهای عربی، درباره «راه‌های ایجاد شراکت امنیتی قوی‌تر و کارآمدتر در «مبارزه با تروریسم»(!) و «تهدیدهای بین‌المللی»، شرکت می‌کند.
 سعودی‌ها می‌گویند این نشست 55 رهبر و مسئول از کشورهای عربی و اسلامی برگزار می‌شود. بر اساس گزارش برخی رسانه‌ها در این نشست قرار است ترامپ رسما تشکیل «ناتوی عربی»  را اعلام کند. ترامپ امیدوار است که در جریان این سفر قراردادهایی تجاری به ارزش میلیاردها دلار بین دو کشور بسته شود.
 بر اساس برخی از گمانه زنی‌ها در دیدار رئیس‌جمهور آمریکا با ملک سلمان همچنین قرار است روند عادی سازی روابط اعراب و رژیم صهیونیستی نیز مورد مذاکره قرار بگیرد!
دادن مدال به ترامپ
سلمان درکاخ سلطتتی خود در ریاض، بالاترین مدال افتخار شهروندی عربستان ، موسوم به «مدال عبدالعزیز آل سعود» را به گردن دونالد ترامپ آویخت. پادشاه عربستان که سلطنت خود را متزلزل می بیند ، می خواهد با این اقدامات نمادین و حاتم بخشی‌ها به ترامپ ، آمریکا را به عنوان حامی خود داشته باشد.
حمله موشکی انصارالله
اما واقعیت این است که ترامپ تنها نگاه صرف اقتصادی به عربستان دارد دولت آمریکا با دمیدن به جنگ وحشیانه آل‌سعود علیه یمن در طول 2 سال گذشته و ترسانیدن اعراب از ایران از یک سو میلیاردها دلار به عربستان سلاح فروخته و از سوی دیگر بی‌کفایتی و بی‌لیاقتی ارتش تا بن دندان مسلح سعودی را به رخ مقامات عربستان کشیده است.تشکیل ناتوی عربی نیز نه تنها مرحمی بر مشکلات عربستان نخواهدبود بلکه خود نشان از ضعف گسترده عربستان در برون رفت از بحران یمن و حل و فصل مشکلاتش دارد.
 بر اساس برخی گزارش‌ها تشکیل ناتوی عربی برای مقابله با قدرت منطقه‌ای ایران خواهد بود اما سؤال اینجاست که آل‌سعود که قادر به مقابله با جنبش مردمی انصارالله با ابتدائی‌ترین سلاح‌ها در یمن نیست چگونه می‌خواهد با ایران قدرتمند و متحدانش مقابله کند؟!
همین دیروز بود که ساعاتی قبل از ورود ترامپ به ریاض و دیدار با ملک سلمان یک مقام نظامی یمن اعلام کرد یگان موشکی انصارالله دو فروند موشک بالستیک از نوع «برکان ۲» را به سمت ریاض شلیک کرده است سخنگوی ارتش یمن اظهار داشته: «این حمله موشکی که به ریاض رسیده حامل پیامی صریح و مهم با این مضمون بود که ما آماده پاسخگویی هستیم و به رویارویی ادامه می‌دهیم.»
 شلیک موشک به سمت ریاض از نوع برکان سومین حمله در نوع خود است و سه ماه پیش نیز یگان موشکی ارتش یمن پایگاه نظامی در غرب ریاض را هدف گرفت که همزمان بود با بازگشت ملک سلمان از سفرهای دوره‌ای‌اش به چند کشور جهان. ائتلاف سعودی اما احتمالاً برای تحت تأثیر قرار نگرفتن این نشست مدعی رهگیری این موشک‌ها شده و گفته این موشک‌ها در منطقه غیرمسکونی در شهر الرین سقوط کرده است!

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 31 اردیبهشت 1396

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic