تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
روزنامه الوطن چاپ قطر
آل سعود استقلال عربستان را زیر پای ترامپ فرش کرد
  ۲۸/ ۰۳ / ۱۳۹۶

Image result for ‫آل سعود استقلال عربستان را زیر پای ترامپ فرش کرد‬‎

نویسنده سرشناس قطری در مطلبی پرکنایه خطاب به سعودی نوشته «هیئت حاکم سعودی استقلال کشورشان را فرش زیر پای ترامپ کردند.»
این نویسنده شناخته شده قطری با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به «عادل الجبیر»،  در روزنامه الوطن تاکید کرده که «هیئت حاکم عربستان استقلال کشورشان را زیر پای ترامپ فرش کردند.» «احمد علی»، سردبیر اسبق روزنامه الوطن در این مطلب با عنوان «نامه‌اى از میان محاصره تحمیلى بر قطر» خطاب به وزیر خارجه سعودى نوشته: «عادل باش ‌ای «عادل» و جبار مباش ‌ای «جبیر».» وی یادآور شده: «وقتی دچار بلایی می‌شوید، لاپوشانی می‌کنید و پنهان می‌نمایید، یادتان نرود کسانی که حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر را انجام دادند، 15 نفرشان سعودی بودند... تحریم و محاصره ظالمانه شما (علیه قطر) چهره زشتی را از اسلام در جهان متمدن به نمایش می‌گذارد... استقلال، فرش نیست آن را پهن کنیم تا شما پایتان را بر آن نهید، همانگونه که ترامپ پای بر فرشتان گذاشت.» این نویسنده در پایان به طعنه به عربستان گفت: «ملت‌ها و دولت‌های جهانی می‌دانند که جرقه تروریسم از کجا نشأت گرفته است!»
قطر از آل سعود شکایت کرد
از سوی دیگر، قطر با ارائه پرونده‌های حقوقی به سازمان‌های بین‌المللی از عربستان ، امارات و بحرین بابت نقض قوانین بین‌المللی از طریق محاصره و قطع روابط با این کشور شکایت کرد. دوحه شکایت‌های خود از این 3 کشور را به دبیرخانه‌های سازمان دریانوردی بین‌المللی (IMO)، سازمان بین‌المللی پروازهای مدنی (ایکاو)، و دفتر بین‌المللی اتحادیه جهانی پست ارسال کرده است. خبرگزاری قطر (قنا) روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که وزارت امور ارتباطات و مرکز کل پروازهای مدنی و شرکت خدمات پست قطر، پرونده‌های حقوقی خود در زمینه نقض حقوق و خسارت‌ها و اقدامات تنش‌آفرین آنها در محاصره قطر را به سازمان‌های بین‌المللی ارائه کرده است. دراین بیانیه تاکید شده که عربستان، امارات و بحرین با تعرض به همه خطوط پروازهای مدنی و به خطر انداختن امنیت آن و نیز با تعرض به قوانین حمل ونقل دریایی و آزادی رفت و آمد، همه قوانین بین‌المللی را نقض کرده‌

 وزیر خارجه اسبق ترکیه:

لاهه می‌تواند اردوغان را به جرم حمایت از تروریسم محاکمه کند

Image result for ‫یاشار یاکیش‬‎

وزیر خارجه اسبق ترکیه اعلام کرد موضوع «کامیون‌های حمل سلاح به سوریه» می‌تواند اردوغان را به دیوان کیفری بین‌المللی بکشاند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، «یاشار یاکیش» ، وزیر خارجه اسبق ترکیه از تداوم موضوع کامیون‌های حمل سلاح به سوریه ابراز نگرانی کرده و اظهار داشته که این موضوع می‌تواند «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور، را به دیوان کیفری بین‌المللی در لاهه بکشاند. اظهارات «یاکیش» به اسنادی باز می‌گردد که چندی قبل از سوی یکی از نمایندگان پارلمان ترکیه یعنی «بربر اوغلو» افشا شد. این اسناد نشان می‌داد اردوغان برای تروریست‌ها در سوریه سلاح می‌فرستد. این در حالی است که هزاران نفر از هواداران حزب جمهوریت خلق از احزاب اصلی مخالف در ترکیه، در اعتراض به بازداشت «بربر اوغلو» و صدور حکم 25 سال حبس برای او، تظاهراتی 450 کیلومتری را از شهر آنکارا تا اسلامبول آغاز کرده‌اند.دیلی تلگراف: هم حزبی‌های ترزا می هم در اندیشه برکناری وی هستند

Image result for ‫دیلی تلگراف: هم حزبی‌های ترزا می هم در اندیشه برکناری وی هستند‬‎

انتقادها از ترزا می ‌نخست‌وزیر انگلیس بعد از شکست در انتخابات پارلمانی هفته گذشته و حادثه آتش سوزی در برج گرنفل به شدت بالا گرفته و حتی برخی از هم حزبی‌های وی نیز به فکر برکناریش افتاده‌اند.
در همین راستا روزنامه انگلیسی «دیلی تلگراف» نوشته: اعضای ارشد حزب محافظه کار انگلیس هشدار داده‌اند اگر ترزا می «‌برگزیت» را تضعیف کند با چالش برکناری روبرو می‌شود.نمایندگان محافظه کار از جمله وزیران کابینه به این نتیجه رسیده‌اند که «ترزا می‌» نمی‌تواند آنها را به انتخابات بعدی هدایت کند و هم اکنون آنها در حال بحث درباره زمان برکناری او هستند.
نمایندگان محافظه کار مخالف یورو هشدار داده‌اند که هر گونه تلاش برای باقی ماندن انگلیس در اتحادیه گمرکی و بازار واحد یا مجوز به دادگاه کیفری اروپا برای حفظ نقش نظارتی‌اش جرقه یک کودتا علیه ترزا می‌خواهد بود.


 تظاهرات بزرگ مسلمانان آلمان در اعتراض به تروریسم و خشونت

Image result for ‫تظاهرات بزرگ مسلمانان آلمان در اعتراض به تروریسم و خشونت‬‎

هزاران مسلمان آلمانی در شهر کلن این کشور در محکومیت تروریسم، خشونت و اسلام هراسی تظاهرات کردند.
جریانات راست افراطی طی سال‌های اخیر و به دنبال وقوع اقدامات تروریستی در برخی از شهرهای اروپا از فرصت استفاده کرده و روند «اسلام‌هراسی» را در کشورهای اروپایی گسترش داده‌اند. حمله به مسلمانان، تلاش برای ممنوعیت حجاب، آتش زدن مساجد برخی از این جلوه‌های اسلام ستیزی در اروپا است که به شدت افزایش یافته است. اما با وجود این تبلیغات گسترده، گزارش‌ها نشان می‌دهد اسلام‌گرایی در اروپا همچنان روند رو به رشدی دارد و مردم اروپا بین جریان سلفی تکفیری با اسلام ناب تفاوت قائل هستند.روز شنبه نیز هزاران مسلمان آلمانی در یک راهپیمایی بزرگ در شهر کلن به خیابان‌ها آمدند و فریاد زدند «اسلام مقصر نیست.»  «لمیاء قدور» کارشناس علوم اسلامی و یکی از ترتیب‌دهندگان این تظاهرات اعلام کرد: «پس از حملات تروریستی برلین، منچستر، لندن و جهان اسلام، وقت آن رسیده بود که دیدگاه و سیاستی روشن و واضح در قبال پدیده تروریسم اتخاذ شود، یکی دیگر از رهبران برگزار‌کننده این تظاهرات نیز گفت: «ما مسلمانان با 2 هجمه مواجه هستیم که هجمۀ اول همین حملات تروریستی است و هجمۀ دوم انداختن گناه این حملات به گردن ما است . ما اعلام می‌کنیم که مخالف و دشمن تروریسم هستیم.»
تظاهرات «راهپیمائی صلح» در مرکز شهر کلن برگزار شد و تظاهرات کنندگان شعار «به اسم ما نَه» سر می‌دادند. تظاهرات‌کنندگان دست نوشته‌هایی با این مضمون که «مسلمانان گناهکار نیستند» و «نفرت، زمین را به جهنم تبدیل می‌کند» در دست داشتند. پلیس کلن تظاهرات را «آرام» توصیف کرد زیرا هیچ مشکل و درگیری از زمان آغاز تا پایان تظاهرات به وجود نیامد و این اعتراضات از طرف شورای مرکزی مسلمانان در آلمان، و انجمن‌های ترک و همچنین گروه‌های مسیحیت و احزاب آلمانی مورد حمایت قرار گرفت.
شورش نژادپرستان
همزمان با تظاهرات مسلمانان آلمانی در شهر کلن که در جو آرامی برگزار شد، چپگرایان آلمانی شهر برلین را به آتش کشیدند. معترضان  در این اعتراضات بطری و سنگ و ترقه به سمت نیروهای پلیس پرتاب می‌کردند. چهار نیروی پلیس نیز در جریان این اعتراضات مجروح شدند. معترضان‌ حتی به سطل‌های زباله هم حمله‌ور شدند. اینکه دلیل این شورش‌ها و ناآرامی‌ها چیست هنوز مشخص نیست. آتش نشان‌ها سطل‌های زباله و خودروهای به آتش کشیده شده را خاموش می‌کردند. چهار نفر هم در سنین بین 22 تا 29 سال در جریان این اعتراضات دستگیر شدند. پلیس آلمان به دلیل نقض جدی صلح، آتش‌سوزی‌ها و تلاش برای وارد کردن آسیب‌های بدنی درباره این شورش‌ها و ناآرمی‌ها تحقیق می‌کند.در گذشته نیز چنین شورش‌هایی از طرف گروه‌های چپ گرای افراطی در این منطقه برلین وجود داشته است.سال گذشته نیز در همین روزها چندین‌هزار معترض چپ گرا با سنگ و ترقه به نیروهای پلیس حمله کردند. بسیاری پنجره‌های فروشگاه‌ها توسط معترضان شکسته شد و ماشین‌های پلیس زیادی در جریان این درگیری‌ها آسیب دید.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 29 خرداد 1396
دوشنبه 29 خرداد 1396 12:33 ب.ظ
مرگ بر وهابی و یهودی و آمریکائی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic