تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


پس لرزه‌های تنش‌های اعراب با دوحه ادامه دارد
نیروهای قطری از بحرین خارج می‌شوند
  ۲۹/ ۰۳ / ۱۳۹۶

Image result for ‫نیروهای قطری از بحرین خارج می‌شوند‬‎

تداوم تنش در شبه جزیره عربی باعث شده نظامیان قطری آماده خروج از پایگاه آمریکا در بحرین شوند.
با وجود گذشت بیش از 2 هفته از محاصره قطر از سوی ائتلاف چهارجانبه(عربستان، امارات، بحرین و مصر) این بحران همچنان ابعاد تازه‌ای به خود می‌گیرد. فشارهای این ائتلاف بر قطر تاکنون نه تنها کارگشا نبوده بلکه باعث شکست ائتلاف‌سازی ریاض در جهان نیز شده است. اکنون و در ادامه این بحران خبر رسیده نیروهای نظامی قطر از بحرین خارج می‌شوند. روز یکشنبه یک منبع نزدیک به پرونده قطر در دوحه اعلام کرد به نظامیان قطری که در چارچوب تشکیلات موسوم به «ائتلاف بین‌المللی ضد داعش» در بحرین مستقر هستند گفته شده طی 48 ساعت این کشور را ترک کنند.
بنابر اعلام این منبع آنها همچنان در پایگاه هستند اما در دو روز آینده(تا سه‌شنبه) این محل را ترک می‌کنند. این منبع رسمی مستقر در دوحه اعلام کرده این نیروها از سال 2014 در بحرین حضور داشته‌اند. ناو سنت که در بحرین مستقر است، بخشی از مرکز فرماندهی آمریکا به شمار می‌آید که منطقه مداخله آن از منطقه خاورمیانه تا آسیا را دربر می‌گیرد. علاوه بر وظیفه عملیاتی این مرکز، از پایگاه هوایی العدید به عراق، سوریه و افغانستان حمله می‌شود.
ورود نیروهای ترکیه به قطر
از سوی دیگر، اداره ارشاد وزارت دفاع قطر از ورود اولین گروه از نیروهای ترکیه‌ای به دوحه خبر داده است. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری روسیا الیوم، این اداره با اشاره به ورود اولین گروه از نیروهای ترکیه‌ای به دوحه، اعلام کرده این نیروها اولین تمرینات نظامی خود را در گردان «طارق بن زیاد» در شهر دوحه انجام دادند و در آن از تانک استفاده کردند. پیشتر پارلمان ترکیه با اکثریت آرا با برپایی یک پایگاه نظامی در قطر و استقرار سربازان ترکیه‌ای با تعدادی که دو کشور در مورد آن به توافق برسند، موافقت کرده بود. بحران میان عربستان و کشورهای متحد آن با قطر در پی اتهام دوحه به حمایت از تروریسم و برهم زدن ثبات کشورهای حوزه خلیج فارس آغاز شد. در این بحران ترکیه و ایران بیش از سایر کشورها از قطر حمایت می‌کنند.با پیروزی قاطع بر رقبای سنتی
«ماکرون» پارلمان فرانسه را هم فتح کرد

Image result for ‫«ماکرون» پارلمان فرانسه را هم فتح کرد‬‎

نتایج دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه نشان می‌دهد که حزب امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه توانسته به‌رغم مشارکت ضعیف مردم اکثر کرسی‌های پارلمانی را کسب کند.
«امانوئل ماکرون» را می‌توان پدیده این روزهای سیاست در فرانسه دانست. 17 مرداد گذشته ماکرون 39 ساله با حزب جدید خود و در پی بی‌اعتمادی مردم به احزاب راست و چپ سنتی این کشور توانست پیروز انتخابات ریاست جمهوری شود، حال بعد از یک ماه حزب وی توانست در انتخابات پارلمانی این کشور نیز به پیروزی چشمگیری دست پیدا بکند.
دومین دور انتخابات پارلمانی فرانسه رکورد نازل‌ترین مشارکت در انتخابات پارلمانی فرانسه را نیز  شکست. در این انتخابات که روز یکشنبه برگزار شد، تا عصر این روز تنها ۳۵ درصد واجدان شرایط آرای خود را به صندوق‌های رای ریختند و ۶۵ درصد به پای صندوق‌های رای نیامدند.
وزارت کشور فرانسه اعلام کرد، بر اساس شمارش ۹۷ درصد آرا حزب تازه تاسیس «جمهوری ‌به ‌پیش» به رهبری رئیس‌جمهوری فرانسه در دور دوم انتخابات پارلمانی این کشور ۴۳ درصد رای به دست آورد که شامل 355 تا 425 کرسی از مجموع ۵۷۷ کرسی پارلمان می‌شود. پیشتر انتظار می‌رفت ائتلاف مذکور تا حدود ۴۷۰ کرسی کسب کند. با این حال، نتیجه نهایی هم باعث تحکیم موقعیت رئیس‌جمهوری جوان فرانسه خواهد شد تا با اطمینان خاطر طرح‌هایش را در پارلمان تصویب کند.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، ۶۷ هزار مرکز رای از ساعت هشت صبح روز یکشنبه درهای خود را به روی بیش از ۴۷ میلیون واجد شرایط رای در فرانسه گشودند.
انتخابات پارلمانی فرانسه دو مرحله‌ای است و کسانی که در دور اول کمتر از 12/5 درصد کل رای واجدان شرایط را آورده بودند حذف شدند و بقیه به دور دوم آمدند. در دور دوم هر کسی که بیشترین رای را داشته باشد نماینده پارلمان می‌شود. نتایج این انتخابات حاکی از ضربه بزرگی بر پیکره احزاب سنتی راست و چپ این کشور است که همواره بازیگران اصلی در صحنه سیاست فرانسه بوده‌اند.


با فریاد «مسلمانان باید بمیرند»!
 3 تروریست انگلیسی در شمال لندن با کامیون نمازگزاران را زیر گرفتند

Image result for ‫3 تروریست انگلیسی در شمال لندن با کامیون نمازگزاران را زیر گرفتند‬‎

سه تروریست انگلیسی در حالی که فریاد می‌زدند «مسلمانان باید کشته شوند»(!) با حمله به مسلمانان در حال نماز در لندن یک نفر را کشته و 10 نفر را مجروح کردند. مقامات انگلیسی تروریستی بودن این حمله را تأیید کرده‌اند.
لندن این روزها حال و روز خوبی ندارد. هنوز دو هفته از حمله مرگبار در مقابل پل لندن که به کشته و مجروح شدن 57 نفر و همچنین ماجرای آتش سوزی برج  مسکونی این شهر با صدها کشته ،مجروح و مفقودی نمی‌گذرد که دوشنبه شب بار دیگر لندن‌نشینان شاهد یک عملیات تروریستی دیگر بودند این بار هدف مسلمانان بودند.
این عملیات تروریستی یکشنبه شب در  در نزدیکی مسجد« فینزبری پارک»  در خیابان «سون سیسترز »در شمال لندن و زمانی رخ داد که نمازگزاران بعد از اقامه نماز در حال خروج از مسجد بودند که ناگهان کامیونی آنها را زیر گرفت. در جریان این عملیات که پلیس آن را «تروریستی» اعلام کرد  یک حمله با سلاح سرد هم رخ داد به طوریکه فردی با سلاح سرد از خودرو بیرون پریده و دست‌کم یک نفر را با چاقو زد.
 به گفته  شاهدان عینی در این کامیونت سه جوان سوار بودند. این خودرو ابتدا با سرعت عادی در حال حرکت بود که ناگهان شتاب گرفت و شروع به زیر گرفتن نمازگزاران کرد.در حالی که اخبار اولیه حاکی از چهار کشته و ۱۲ زخمی بود پلیس لندن اعلام کرده یک تن کشته و ۱۰ تن زخمی شده‌اند.پلیس ضد ترور انگلیس هم اعلام کرده «تمامی قربانیان این حمله مسلمان هستندو تحقیقات اولیه حاکی از آن است که مجری عملیات بطور انفرادی کار می‌کرد.»
پلیس همچنین گفته یک نفر را دستگیر کرده و جست‌وجو برای یافتن دو نفر دیگر ادامه دارد.به گفته پلیس، راننده خودرو بازداشت شده و ۴۸ ساله است.شاهدان می‌گویند به خاطر ماه رمضان نمازگزاران زیادی در محل بودند.شورای مسلمانان انگلیس نیز  اعلام کرده  این حادثه یکی از پدیده‌های خشونت در زمینه اسلام هراسی است.این شورا خواستار افزایش تدابیر امنیتی در جهت حمایت از مساجد شده است. رئیس شورای امنای «مسجد فینربری پارک» هم گفته: «مسجد اخیرا تهدیداتی را از طریق تلفن همراه دریافت و این تهدیدات را به پلیس ابلاغ کرده بود.»
واکنش‌ها
ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس اما در بیانیه‌ای ضمن اعلام همدردی با تمامی قربانیان این حادثه گفته: «این یک حادثه وحشتناک بود.»جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر و رهبر اپوزیسیون این کشور هم شدیدا نسبت به این حادثه ابراز ناراحتی کرده است. صادق خان، شهردار لندن نیز گفته: «واقعه نزدیک مسجد لندن حمله به ارزش‌های مشترک ماست.»
برخی شاهدان عینی می‌گویند فرد مهاجمی که با خودرو به صورت عمدی نمازگزاران لندنی را زیر می‌گرفت، در زمان انجام این حمله فریاد می‌زد:«می‌خواهم همه مسلمانان را بکشم.» این حمله پس از 2 حمله تروریستی در لندن در 3 ماه گذشته انجام شده است. در یکی از این حملات خودرویی به سوی جمعیتی از مردم حمله ور شد و در حادثه دیگر یک عامل انتحاری خود را در یک کنسرت در منچستر منفجر کرد و ده‌ها غیرنظامی را به خاک و خون کشید.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 خرداد 1396
سه شنبه 30 خرداد 1396 09:24 ق.ظ
مرگ بر وهابی و یهودی و امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات