تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

شاکر محمود حمد، جعبه سیاه داعش در موصل به دام افتاد
  ۳۰/ ۰۳ / ۱۳۹۶

Image result for ‫شاکر محمود حمد‬‎

نیروهای امنیتی عراق در جریان نبرد با ته‌مانده‌های عناصر داعش در شهر موصل، مسئول اطلاعات داعش و یا همان جعبه سیاه این گروه تروریستی را شکار کردند.
در حالی که نیروهای امنیتی و ارتش عراق آخرین هسته‌های گروه تروریستی داعش را در موصل برمی‌چینند، احتمال به دام افتادن چهره‌ها و سرکرده‌های اصلی داعش که موفق به فرار نشده‌اند، در این شهر افزایش یافته است. در این اوضاع و احوال «شاکرمحمود حمد» معروف به «شاکر هدوله» به دام نیروهای امنیتی عراق افتاد.
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع)، تروریست مذکور یکی از اصلی‌ترین منابع اطلاعاتی داعش (جعبه سیاه داعش) بوده و بارها دست به حملات تروریستی زده است. شاکر هدوله بعد از دستگیری توسط نیروهای امنیتی، جهت بازجویی به مراکز امنیتی نیروهای عراقی منتقل شده است. دستگیری جعبه سیاه داعش در موصل می‌تواند، اطلاعات ارزشمندی درباره این گروه وحشی در اختیار دولت عراق قرار دهد.
عملیات در محله «موصل قدیم»
عملیات آزادسازی محله موصل قدیم در بخش غربی این شهر نیز که از یکشنبه گذشته آغاز شده، همچنان ادامه دارد.
به گفته سرهنگ «محمودعلی عطیه» مسئول رسانه‌ای فرماندهی نیروهای پلیس مرکزی عراق، نیروهای ارتش عراق از آغاز عملیات تاکنون، صدها متر به عمق محله مذکور پیشروی داشته‌اند. به گفته وی، نیروهای پلیس، ارتش و مبارزه با تروریسم، سه نیروی اصلی هستند که مسئولیت آزادی بخش قدیمی شهر از سه محور به آنها واگذار شده است. سرهنگ «عطیه» توضیح داد: تنها محلات آزاد نشده در بخش غربی موصل، محله موصل قدیم و 20 درصد محله «الشفاء» است و بقیه محله‌های بخش غربی موصل به طور کامل آزاد شده‌اند. وی خطوط دفاعی داعش را در بخش قدیمی شهر مستحکم خواند و گفت: «22 دستگاه خودروی بمب‌گذاری شده را اکنون خنثی کرده‌ایم. همه این خودروها متعلق به شهروندان موصل هستند و داعش آنها را بمب‌گذاری کرده بود.» عطیه گفت که نیروهای پلیس با همکاری نیروهای واکنش سریع وابسته به وزارت کشور عراق، بعد از آزادی الزنجیلی، عملیات آزادی محلات الشفاء و المستشفی (بیمارستان) را آغاز کرده‌اند و 80 درصد این مناطق آزاد شده است.
بر اساس آخرین گزارش‌ها، نیروهای ویژه ارتش عراق موفق شدند به مرکز فرماندهی گروه تروریستی داعش در موصل قدیم وارد شوند. سرگرد رائد شاکر جودت، فرمانده نیروهای پلیس فدرال عراق عصر دیروز در این مورد توضیح داد: منطقه «سرجخانه » مرکز فرماندهی داعش در محله موصل قدیم است و نیروهای ما موفق شدند از چندین محور بعد از محاصره این محله، وارد این مرکز شوند.
جودت همچنین از تلاش‌های نیروهای عراقی برای ایجاد گذرگاه‌های امن برای خروج افراد غیرنظامی خبر داد.
منطقه شهر موصل قدیم، آخرین محله‌ای است که هم‌اکنون در دست داعش بوده و یک درصد موصل را تشکیل می‌دهد. از استان الانبار نیز خبر رسیده، نیروهای مرزبانی این کشور در مناطق مرزی نزدیک به سوریه، 40 کیلومتر دیگر پیشروی کرده‌اند. «ناظم الاسدی» از فرماندهان بسیج مردمی عراق نیز اعلام کرده، عملیات آزادسازی شهر «تل عفر» در غرب استان نینوا، پس از عیدفطر آغاز خواهد شد.
دیدار عبادی با پادشاه عربستان
«حیدر عبادی» نخست‌وزیر عراق دیروز با «سلمان» پادشاه عربستان دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش تسنیم، دو طرف در این دیدار، درباره راه‌های گسترش همکاری دوجانبه، با یکدیگر گفت‌وگو کرده‌اند.
سلمان خطاب به عبادی مدعی شده که «ما از سفر شما خرسندیم و قدردان تلاش‌های شما در زمینه مبارزه با تروریسم و دستاوردهای شما در این زمینه هستیم. خدا را به خاطر ثبات عراق و وحدت ملت این کشور شکر می‌کنیم.»
عبادی نیز در این دیدار خطاب به شاه سعودی گفته: «ما برای داشتن روابطی صحیح و استوار تلاش می‌کنیم و در این زمینه با برنامه پیش می‌رویم. ما امروز به عربستان آمدیم و آماده همکاری با شما هستیم.»
نخست‌وزیر عراق این را هم گفته «روابط ما براساس منافع ملت ما است و در روابط متنوع خود با کشورهای مختلف جهان و همسایگان، استقلال در تصمیم‌گیری خود را حفظ می‌کنیم.» عبادی همچنین بر اهمیت همکاری علیه تروریسم و از بین بردن تروریست‌های داعشی تاکید کرده است. عبادی شب دوشنبه در چارچوب سفر منطقه‌ای خود، وارد عربستان شد و مورد استقبال «محمدبن نایف» ولیعهد عربستان قرار گرفت.
عبادی بعد از انجام مناسک حج عمره، با «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان دیدار کرد. وی دیروز وارد تهران شد. عبادی زمانی که در مکه حضور داشت نیز با «محمدبن سلمان» جانشین ولیعهد این کشور در محل اقامت خود، دیدار و گفت‌وگو کرد. پس از 14 سال تنش و اختلاف میان ریاض و بغداد، این نخستین بار است که نخست‌وزیر عراق به عربستان سفر می‌کند.


ضمن لغو تفاهم امنیت پروازها
روسیه حجت را بر آمریکایی‌ها تمام کرد؛
 هر جنگنده‌ای را در غرب فرات هدف قرار می‌دهیم

Image result for ‫روسیه حجت را بر آمریکایی‌ها تمام کرد؛  هر جنگنده‌ای را در غرب فرات هدف قرار می‌دهیم‬‎

وزارت دفاع روسیه ضمن اعلام تعلیق تفاهم این کشور با آمریکا در مورد امنیت پرواز‌ها در سوریه، اعلام کرده که از این پس هر هواپیمایی که در غرب فرات پرواز کند را هدف قرار می‌دهد. موضعی که با واکنش فوری آمریکایی‌ها مواجه شده است.
دو روز پس از هدف قرار گرفتن یک جنگنده «سوخو- 22» ارتش سوریه توسط جنگنده «اف- 18» آمریکایی بر فراز استان «رقه»، وزارت دفاع روسیه با صدور بیانیه‌ای، اعلام کرده از این پس هر هواپیمایی را که وارد آسمان غرب رود فرات بشود هدف قرار می‌دهد.
به گزارش خبرگزاری فارس، در بیانیه وزارت دفاع روسیه همچنین آمده است که «تفاهم هماهنگی امنیت پروازها در سوریه به حالت تعلیق درمی‌آید: این بیانیه می‌افزاید:  «هر هواپیمایی را که در مناطق عملیاتی ما در سوریه پرواز کند هدف قرار خواهیم داد.» وزارت دفاع روسیه در این بیانیه آورده که «خصومت‌های مداوم نیروی هوایی آمریکا علیه نیروهای مسلح و قانونی یک کشور عضو سازمان ملل، تحت پوشش مبارزه با تروریسم، نقض آشکار قوانین بین‌المللی و در حقیقت تهاجم نظامی علیه جمهوری سوریه است.»
وزارت دفاع روسیه همچنین تاکید کرده که «آمریکا پیش از حمله به جنگنده سوریه و در شرایطی که نیروهای روسیه در منطقه حضور داشتند، هیچ هماهنگی با روسیه انجام نداده است.»
بیانیه روسیه تاکید می‌کند: «در آن زمان، جنگنده‌های نیروی هوایی روسیه در حال انجام عملیات در حریم هوایی سوریه بوده‌اند. با این وجود، فرماندهی نیروهای ائتلاف بین‌المللی از کانال ارتباطی موجود میان فرماندهی هوایی پایگاه آمریکایی «العدید» و در قطر پایگاه هوایی روسیه در «حمیمیم» سوریه برای جلوگیری از رویدادهای هوایی درسوریه استفاده نکرده است.
در این بیانیه آمده است: «درمناطق تحت عملیات نیروی هوایی روسیه در آسمان سوریه، هرگونه شیء در حال پرواز از جمله جت‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین ائتلاف بین‌المللی که در غرب رود فرات مشاهده شوند مورد هدف پدافند هوایی و زمینی روسیه قرار خواهد گرفت.»
مسکو همچنین خواستار انجام تحقیقات جامع در خصوص حمله اخیر نیروی هوایی آمریکا به جنگنده سوری در حریم هوایی سوریه شده است.
وزارت دفاع روسیه در بیانیه خود تاکید  کرده «سرنگونی جنگنده نیروی هوایی سوریه در حریم هوایی سوریه نقض حاکمیت سوریه است. عملیات نظامی مداوم آمریکا تحت پوشش مبارزه با تروریسم علیه نیروهای مسلح و قانونی سوریه نقض آشکار قوانین بین‌المللی است... از آمریکا می‌خواهیم تحقیقاتی دقیق در این رابطه انجام دهد و گزارشی درباره نتایج به دست آمده و اقدامات صورت گرفته ارائه شود.»
آمریکا و روسیه درماه اکتبر سال 2015 (مهر 1394) به منظور تضمین امنیت پروازها حین عملیات در سوریه تفاهم‌نامه دوجانبه‌ای را امضا کرده بودند.
در حال حاضر سامانه‌های «اس-400»، «اس- 300» و همچنین سامانه‌های پدافند هوایی «پنتسیر» روسیه وظیفه حفاظت از یگان هوایی روسیه درپایگاه هوایی الحمیمیم را از هوا برعهده دارند.
وزارت دفاع روسیه پس از صدور این بیانیه، تحرکاتش را برای استقرار سامانه‌های موشکی جدید در سوریه، آغاز کرد.
واکنش آمریکا
آمریکا اما درمقابل تهدید بی‌سابقه روسیه، اعلام کرده، «سربازان آمریکایی حق دفاع از خود را دارند؛ «شان اسپایسر» سخنگوی کاخ سفید گفته: «ما در سوریه خواستار کاهش تنش با روسیه هستیم، ولی حق دفاع از خود را برای خودمان محفوظ می‌دانیم.»
«جف دیویس» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نیز تاکید کرده: «آمریکا برای دورماندن از تهدیدات مشخص، مسیر جنگنده‌های خود را در آسمان سوریه تغییر داده است، ولی به هرحال، (آنها) از خود دفاع می‌کنند.»
ژنرال «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا هم گفته این کشوردرصدد احیای کانال ارتباطی با روسیه است تا جلوی حوادث احتمالی بر فراز سوریه گرفته شود.
«مایکل اوهانلون» تحلیلگر اندیشکده آمریکایی «بروکینگز» نیز گفته، دولت واشنگتن فاقد یک راهبرد در سوریه است. وی تصریح کرده که سوریه ارزش رویارویی نظامی میان آمریکا و روسیه را ندارد.
سایر رویدادها
* وزارت خارجه سوریه اعلام کرده، حمله جنگنده‌های آمریکایی به جنگنده سوری، واقعه‌ای بود که هرگونه تردید درباره همکاری میان آمریکا و تروریسم را برطرف کرد.
* رژیم اسرائیل با هدف ایجاد سهولت در ارائه کمک به تروریست‌های فعال در سوریه، یک واحد از نیروهای نظامی خود را در «جولان» مستقر کرده است.
* تروریست‌های داعش هفت غیرنظامی را در «دیرالزور» سوریه با شلیک گلوله، به قتل رساند.
* ارتش سوریه در استان «درعا» موفق شد پدافند هوایی و ارتفاع راهبری «الثعیلیه» را از تروریست‌ها پس بگیرد. مرگ دلخراش 44 غیرنظامی سوری در تازه‌ترین حملات جنگنده‌های آمریکایی به رقه

Image result for ‫مرگ دلخراش 44 غیرنظامی سوری در تازه‌ترین حملات جنگنده‌های آمریکایی به رقه‬‎

جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی ضد داعش با بمباران یک روستا در جنوب شهر «رقه»، 44 غیرنظامی را کشتند.
جنگنده‌های آمریکایی سه‌شنبه گذشته نیز مرتکب جنایت شدند و با بمباران روستای «رطله»، 44 شهروند سوری را کشتند. حضور ائتلاف آمریکایی ضد داعش در خاک سوریه، بدون اجازه دولت دمشق بوده و کلاً، غیرقانونی است.
اوایل خرداد ماه جاری نیز جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی با بمباران جنوب شرقی دیرالزور، 35 غیرنظامی از جمله شماری زن و کودک را کشته بودند.
ائتلاف آمریکایی به اصطلاح ضدداعش به صورت غیرقانونی و خارج از چارچوب شورای امنیت، اوت 2014 (مرداد 1393) تشکیل شده است. البته، از همان ابتدای تشکیل این ائتلاف، مشخص بود که هدف ائتلاف، نابودی داعش نیست، بلکه آمریکا از طریق این ائتلاف، به دنبال اهداف دیگری است. نابودی زیرساخت‌های سوریه یکی از این اهداف عنوان شده است.
خبرگزاری ایسنا نیز گزارش داده، جنگنده‌های آمریکایی در استان «حسکه» سوریه با بمباران منطقه «تل‌‌الشایر»، در نزدیکی مرزهای سوریه و عراق، 12 عضو یک خانواده را کشتند.
روزنامه «نیویورک تایمز» هم طی گزارشی اعلام کرده، شمار غیرنظامیان سوری و عراقی که توسط جنگنده‌های آمریکایی طی چهار ماه گذشته و در طول ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» کشته شده‌اند، به طرز چشمگیری افزایش داشته است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 31 خرداد 1396
چهارشنبه 31 خرداد 1396 07:58 ب.ظ
مرگ بر آمریکا و اسرائیل و وهابی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic