تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
کوبا تهدید کرد
 ادامه مذاکره با آمریکا تحت شرایط فعلی بی‌معنی است

۳۰/ ۰۳ / ۱۳۹۶

Image result for ‫کوبا‬‎

وزیر خارجه کوبا در وین با «نمایش مسخره» خواندن سخنان اخیر دونالد ترامپ علیه کشورش گفته کوبا دیگر حاضر نیست تحت فشار با آمریکا مذاکرات را ادامه بدهد.


سال 2015 بود که اوباما از تصمیم خود برای تجدید روابط با کوبا خبر داد. سفارت‌خانه‌ها سریع دایر، روابط دوباره برقرار و روسای‌جمهور دو کشور دیدار کردند. اوباما قول داده بود که تحریم‌های کوبا را بردارد اما در نهایت این وعده عملی نشد و تنها چند محدودیت ساده سفر و تجارت با کوبا برداشته شد که آن نیز اخیراً توسط ترامپ بازگردانده شد.
هفته گذشته ترامپ در جمع آمریکایی‌های کوبایی تبار با اعلام «سیاست جدید» خود در مورد کوبا گفت، محدودیت‌های سفر و تجارت را که در زمان ریاست‌جمهوری باراک اوباما برداشته شده بود، دوباره برقرار می‌کند. ترامپ با متهم کردن دولت کوبا به «زندانی کردن مخالفان» و «نقض حقوق بشر»،‌ گفت که واشنگتن پس از تغییر مواضع هاوانا وارد مذاکره با این کشور خواهد شد.
در واکنش به این اظهارات  وزیر خارجه کوبا که به اتریش سفر کرده، در اظهاراتی از مواضع ترامپ علیه کشورش به شدت انتقاد کرد و سخنان ترامپ را در میامی «نمایشی مسخره» خواند. «برونو رودریگز پاریلا» با تاکید بر «دورویی آمریکا» در موضوع حقوق بشر، تاکید کرد دولت کوبا دیگر تحت فشار، وارد مذاکره با آمریکا نخواهد شد. وی اظهارات خود را با این جمله تمام کرد که: «آینده کوبا توسط مردم کوبا تصمیم‌گیری خواهد شد و نه آمریکا.»


جمع‌آوری طومار از سوی شاهزادگان سعودی

در اعتراض به تحویل تاج و تخت به محمدبن سلمان

Image result for ‫جمع‌آوری طومار از سوی شاهزادگان سعودی  در اعتراض به تحویل تاج و تخت به محمدبن سلمان‬‎
شاهزادگان ارشد سعودی طوماری را در اعتراض به تحویل تاج و تخت به محمدبن‌سلمان، خطاب به پادشاه سعودی امضا کرده‌اند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری «العهد نیوز»، در عربستان طوماری افشا شده که شاهزادگان ارشد آل‌سعود آن را خطاب به ملک سلمان پادشاه عربستان و در اعتراض به تحویل تاج و تخت به محمد، پسرش و جانشین ولیعهد، امضا کرده‌اند. خبر تهیه این طومار را که کاربران عرب‌زبان در توییتر دست به دست می‌چرخانند، دفتر «مقرن بن عبدالعزیز»، ولیعهد پیشین سعودی، منتشر کرده است.
21 نفر از شاهزادگان بلند پایه خانواده حاکم، این طومار را امضا کرده‌اند. امضاکنندگان این طومار به اطلاعاتی که به آنان رسیده اعتراض کرده‌اند، اطلاعاتی که نشان می‌دهد ملک سلمان قصد دارد محمد، پسرش را در امور کشور و حفظ منافع مردم جانشین خود کرده و خود، لقب «خادم الحرمین الشریفین» را حفظ کند. معترضان تاکید کردند این اقدام می‌تواند به فروپاشی خاندان حاکم و آینده‌ای مبهم برای عربستان منجر شود. از شاهزادگان بارزی که طومار را امضا کرده‌اند، بندربن‌سلطان، متعب‌بن‌عبدالله، ترکی‌الفیصل، الولیدبن‌طلال، محمدبن‌نواف و خالدبن‌ترکی هستند.
خبر امضای این طومار پس از آن منتشر شد که «ملک سلمان» سه روز پیش تصمیماتی گرفت که به گفته ناظران، سلطه محمدبن نایف ولیعهد را بیش از پیش به حاشیه می‌برد و در مقابل «محمد بن سلمان» را بیشتر به تاج‌وتخت پادشاهی نزدیک می‌کند. از جمله این تصمیمات، استقلال دادستانی کل است که براساس آن، ملک سلمان اختیار نظارت بر آن را از محمد بن نایف ولیعهد سلب کرده است. پادشاه سعودی طبق تصمیم جدید، هیئت تحقیق و دادستانی کل این کشور را که تاکنون زیر نظر محمدبن نایف ولیعهد اداره می‌شد، از قوه مجریه یعنی وزارت کشور که در اختیار محمدبن نایف است، جدا کرد تا هیئت دادستانی کل به صورت مستقل عمل کند و مستقیم به پادشاه گزارش دهد!

بی‌بی‌سی: دولت از وضعیت خطرناک برج گرنفل خبر داشت اما کاری نکرد!

Image result for ‫بی‌بی‌سی: دولت از وضعیت خطرناک برج گرنفل خبر داشت اما کاری نکرد!‬‎

بی‌بی‌سی گزارش داده اسنادی به دست آورده که نشان می‌دهد دولت انگلیس از درخطر بودن جان مسلمانان در برج گرنفل خبر داشته اما بنا به دلایلی از رفع این خطر چشم‌پوشی کرده است.
چهارشنبه گذشته برج 24 طبقه و مسلمان‌نشین گرنفل در لندن آتش گرفت و به مدت 30 ساعت در آتش  سوخت. تا کنون مرگ 79 تن از ساکنان آن اعلام شده،  به دلیل احتمال ریزش هنوز آتش‌نشانان نمی‌توانند وارد خرابه ساختمان شوند تا اجساد دیگر ساکنان را پیدا کنند.
پلیس لندن هشدار داده به دلیل شدت آتش‌سوزی ممکن است هیچ وقت نتواند اجساد قربانیان را شناسایی کنند. این حادثه به دلیل بالا بودن تلفات آن به نماد مخالفت با شهرداری لندن و دولت انگلیس نیز تبدیل شد.
با گذشت یک هفته از این فاجعه هر روز اعتراضات به دولت ترزا می در مدیریت این بحران بیشتر می‌شود. در همین راستا شبکه خبری بی‌بی‌سی نیز در گزارشی نوشته به اسنادی دست پیدا کرده که نشان می‌دهد دولت در حفظ ایمنی ساکنان این برج کوتاهی کرده است. بر اساس این گزارش  نامه‌هایی فاش شده‌ که بر اساس آن معلوم می‌شود چهار وزیر دولت انگلیس به طور جداگانه، درباره وقوع آتش‌سوزی در چند برج از جمله «گرنفل» هشدار دریافت کرده بودند. بر اساس این نامه‌ها مشخص می‌شود سال‌هاست که کارشناسان نگران امنیت برج‌ها در انگلیس بوده‌اند اما دولت به دلایلی به این هشدارها توجه نکرده است.
بی‌بی‌سی نوشته: «همچنین بعد از یک آتش‌سوزی مرگبار در جنوب لندن که سال 2009 به وقوع پیوست، پیشنهادهایی به وزرای دولت برای حفظ جان مردم ساکن این برج‌ها داده شد اما مسئولان از اجرای آن چشم‌پوشی کرده و با وجود وعده دولت برای بازنگری مقررات آتش‌نشانی در سال 2013 چینن اقداماتی تاکنون عملی نشده است.»
بی‌بی‌سی ادامه داده «نامه‌های متعددی به وزرای دولت انگلیس فرستاده شده و درباره تراژدی‌های دیگر هشدار داده شده بود اما چهار وزیر کابینه که این نامه‌ها را دریافت کردند، برای بهبود مقررات اقدامی نکرده‌اند.»
 گفتنی است مسلمانان در انگلیس شهروند درجه 2 حساب می‌شوند، بنابراین هیچ بعید نیست ساکنان این برج قربانی تمایلات نژادپرستانه دولت انگلیس شده باشند!
یکی از ساکنان ساختمان‌های اطراف برج «گرنفل» نیز گفت،42 جسد شامل کودکان و افراد مسن در یکی از اتاق‌های برج بر روی هم انباشته شده‌اند.
این فرد همچنین گفته که آتش‌نشانان نمی‌توانند این اطلاعات را در اختیار عموم بگذارند چراکه ممکن است اخراج یا تنبیه شوند.
سخنگوی پلیس لندن نیز گفت‌، درباره ادعای 42 جسد هیچ اظهارنظری نمی‌کند، ولی (نیروها) به تحقیقات و جست‌وجوها ادامه می‌دهند.
بعد از این حادثه یک خواننده پاپ در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی ضمن انتقاد از مسئولان انگلیسی گفته بود مقامات و رسانه‌ها تعداد تلفات را مخفی کرده و همه واقعیت را بیان نمی‌کنند.
بامداد چهارشنبه گذشته برجی 24 طبقه در لندن آتش گرفت و به مدت30 ساعت در آتش سوخت.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 31 خرداد 1396
چهارشنبه 31 خرداد 1396 07:56 ب.ظ
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic