تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
ضمن اذعان به گسترش نفوذ منطقه‌ای ایران
رئیس سیا: ایران یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های بلندمدت آمریکا است

  ۲۱/ ۰۴ / ۱۳۹۶

Image result for ‫مایک پمپئو‬‎

رئیس ‌سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا گفت که ایران جزو بزرگ‌ترین چالش‌های بلندمدت این کشور است.
رئیس ‌سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در یک سخنرانی ضمن تکرار اتهام‌زنی‌ها علیه ایران، این کشور را یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های بلندمدت واشنگتن خوانده است.
«مایک پمپئو» رئیس‌سازمان سیا در اندیشکده آمریکایی به نام «اتحاد اطلاعات و امنیت ملی» سخنرانی کرد.
وی در بخشی از این سخنرانی مفصل به چالش‌هایی که آمریکا و سیا با آنها مواجه هستند، پرداخت.
رئیس‌سیا گفت: «بلای تروریسم بین‌المللی وجود دارد. اگرچه (داعش در) موصل در حال سقوط است و رقه تحت فشار شدید بین‌المللی است، اما تهدید شوم همچنان باقی است. ما هنوز هم مجبوریم کاری را که با القاعده کردیم، با داعش هم بکنیم. نمی‌توان گفت که تهدید القاعده ناپدید شده، تهدیدش همچنان وجود دارد. ما هنوز کار زیادی برای مقابله با داعش داریم».
او در اظهاراتی گستاخانه مدعی شد: «در ایران، ما با یک دشمنی مواجه هستیم که در حال جولان دادن است. برخلاف داعش، جمهوری اسلامی ایران یک دولت و ملت قدرتمند است که بزرگترین حامی دولتی تروریسم در جهان است».
به گزارش فارس، پمپئو در همین سخنرانی به قدرت جمهوری اسلامی ایران اذعان کرد و گفت: «وقتی شما به آنچه در سوریه، یمن و عراق می‌گذرد نگاه می‌کنید، می‌بینید که توان و تاثیر و نفوذ ایران به طرز قابل ملاحظه‌ای طی سال‌های اخیر گسترش یافته است.»
وی البته مدعی شد «تهران مشخصا آرزوی تبدیل شدن به قدرت هژمونیک منطقه را دارد و اگرچه ما هم اکنون روی نابودی داعش تمرکز کرده‌ایم (اما) ایران، بزرگترین چالش بلندمدت ما در خاورمیانه است.»
آمریکا، قدرت بی‌رمق
و از پا درآمده‌ای در غرب آسیا
با بررسی روند یک دهه‌ اخیر می‌توان به این نتیجه رسید که نظم مورد نظر آمریکا در منطقه، نه‌تنها از قدرت پیشین برخوردار نیست، بلکه در عرصه‌های مختلف در برابر منطق ایران، شکست خورده است. آمریکا اکنون به این نتیجه رسیده است که منطقه‌ غرب آسیا تغییر کرده است و ایران را نمی‌توان در نظم جدید منطقه‌ای کنار گذاشت.
چندی پیش شورای روابط خارجی آمریکا در گزارشی نوشت: «سپاه پاسداران در خط مقدم مقابله با آمریکا در منطقه قرار دارد و معتقد است که ایالات متحده قدرت بی‌رمق و از پا درآمده‌ای در خاورمیانه است. آن‌ها پس از دستگیری ملوانان آمریکایی در خلیج‌فارس جشن گرفتند و دریادار علی فدوی به آمریکایی‌ها هشدار داد که سپاه از قدرت و توانایی لازم برای مقابله با آمریکا برخوردار است. این پیامی برای پادشاهی‌های عربی حاشیه خلیج‌فارس بوده تا بلکه به آنها نشان دهد که آمریکا توانایی لازم برای ایجاد محدودیت در مقابل ایران را ندارد و سپاه هم‌اکنون یکی از قدرتمند‌ترین نیروی‌های نظامی خاورمیانه است.»


آنکارا به تمامیت ارضی و حاکمیت سوریه احترام می‌گذارد

Image result for ‫«هاکان تکین»‬‎
سفیر ترکیه در پاسخ به خبرنگار کیهان تاکید کرد: در مورد آینده سوریه مردم سوریه و نه دولت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای باید تصمیم بگیرند.
همزمان با اولین سالگرد کودتای ناموفق ۲۵ تیر ۱۳۹۵ (۱۵ژوئیه ۲۰۱۶) «رضا هاکان تکین» سفیر ترکیه در نشستی مطبوعاتی که به همین مناسبت در سفارت ترکیه برگزار شد، از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران در شب‌کودتا تشکر کرد و گفت: دوستان ما در ایران در روزهای سخت از ما دفاع کردند و این حمایت شایان تقدیر است.
«هاکان تکین» در پاسخ به خبرنگار کیهان در مورد موج بازداشت‌ها بعد از کودتای 25 تیر و این که برخی معتقدند دولت ترکیه از این کودتا به عنوان بهانه‌ای برای بازداشت گسترده مخالفین خود که ربطی هم به کودتا نداشتند استفاده کرد و گفت: بله یک سری ادعاها در این زمینه مطرح شد و حتی برخی گفتند این یک کودتای تقلبی بود و بهانه‌ای برای انجام یک سری اقدامات در ترکیه از سوی دولت بود اما باید بگویم گروه فتح‌الله گولن به عنوان مسئول اجرای این کودتا یک گروه نرمال نیست و گروهی است که می‌تواند کارهای مختلفی را با ماسک‌های مختلف داشته باشد و فهم این موضوع برای غربی‌ها خیلی دشوار و سخت است. در رابطه با کسانی که در این ارتباط دستگیر شده‌اند یک سری دلایل و مدارک جدی وجود دارد. گروه گولن تبلیغات سیاهی علیه دولت ترکیه در خارج انجام می‌دهد. ما به توضیح اقداماتی که در این زمینه انجام شده ادامه خواهیم داد، در مورد کسانی نیز که بازداشت شده‌اند می‌توانند نسبت به آن اعتراض خود را داشته باشند و بسیاری از کسانی که دستگیر شده بودند یا از کار معلق شده بودند آزاد شده و به کار خود بازگشتند.
وی در پاسخ به سؤال دوم خبرنگار کیهان در خصوص نوسانات شدید در جهت‌گیری سیاست خارجی ترکیه از تنش صفر با همسایگان به تقابل و تلاش برای برکناری دولت سوریه و سپس حضور در مذاکرات نیز گفت: در مورد سیاست خارجی ترکیه در سوریه یک سری مولفه‌های تغییرناپذیر وجود دارد. حفظ تمامیت ارضی سوریه، حفظ حاکمیت و حکومت و ایجاد یک حکومت دموکراتیک، عدم اجازه به ایجاد سیستم حکومتی مذهب‌گرا یا قوم‌گرا از جمله اصول ماست. ما سوریه‌ای می‌خواهیم که با همه اقوام عرب، کرد، ترکمن، سنی و علوی و مسیحی بتوانند به صورت یکپارچه در کنار هم زندگی کنند. طبیعتا در مورد آینده سوریه خود مردم سوریه باید تصمیم بگیرند و نه از منطقه و خارج از منطقه. در رابطه با موضوع بشار اسد نیز باید بگویم کسی که باعث این اتفاقات دردناک شده است فکر نمی‌کنیم که در آینده سوریه نقشی داشته باشد. طبیعتاً البته این تصمیم را مردم سوریه خواهند گرفت اما همه مردم سوریه یعنی تمام کسانی که از سوریه فرار کردند، مجبور به مهاجرت شدند، تمام کسانی که در سوریه نادیده گرفته شدند و چنین انتخاباتی باید در سوریه انجام شود اما اگر قرار باشد انتخاباتی که تا کنون انجام شده انجام شود ارزش آنچنانی نخواهد داشت.
وی درباره کودتای 25 تیر 95 نیز گفت: شک نداریم این کودتا کار گولن بود و افرادی که حامی او هستند ترتیب این کار را دادند. ما از این اقدام مطلع بودیم و در صدد جلوگیری از آن بودیم. در حال حاضر 78 پرونده در ارتباط با این کودتا در حال رسیدگی است‌، برای اینکه چنین اتفاق تلخی دوباره رخ ندهد تمام تمهیدات لازم در نظر گرفته شده است. تا الان 34 هزار کارمند به سر کارشان برگشته‌اند و 300 سازمانی که تعطیل شده بودند بازگشایی شدند. هیچ قصدی نداریم که از دموکراسی عدول کنیم و می‌خواهیم تمام اقدامات براساس اصول دموکراتیک انجام شود.
سفیر ترکیه در پاسخ به این سؤال که نظر شما در مورد برگزاری انتخابات در اقلیم کردستان عراق، تجزیه کردستان بزرگ و احتمال تکرار حادثه‌ای مثل کودتای سال قبل در ترکیه چقدر است؟ گفت: ما طرفدار تمامیت ارضی عراق و کل کشورهای منطقه هستیم. به محض انتشار خبر برگزاری رفراندوم اولین واکنش را ترکیه نشان داد. اقداماتی در جهت گرد هم آوردن تمام اقوام عراق انجام داد تا تمام اقوام بتوانند بگویند اینجا کشور ما است. پس از شکست داعش که در حال ادامه است این اقدامات باید در مورد سوریه هم انجام شود.
دولت فقط می‌تواند «حقوق‌های نجومی» را ابتکار خود بداند نه هزینه ساخت موشک را!

Image result for ‫دولت فقط می‌تواند «حقوق‌های نجومی» را ابتکار خود بداند نه هزینه ساخت موشک را!‬‎

مدیر مسئول روزنامه کیهان با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور درخصوص موشک‌ها گفت: آقای روحانی حتی با نمایش شهرهای موشکی زیر زمینی سپاه نیز مخالفت کرده بودند و این مخالفت می‌توانست به مفهوم کوتاه‌آمدن در مقابل رجزخوانی دشمنان باشد.
حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس درباره اظهارات اخیر روحانی درخصوص موشک‌ها گفت: آقای رئیس‌جمهور گفته است وقتی می‌گوییم کمک به ملت عراق، برخی فکر می‌کنند، فقط کسانی که با جانشان فداکاری می‌کنند، کمک کرده‌اند. البته باید قدردان این فداکاری‌ها باشیم، اما توجه داشته باشید که حقوق و سلاح همین افراد را چه کسی تامین می‌کند؟
مدیر مسئول روزنامه کیهان این اظهارنظر روحانی را شبیه آن دانست که تحویلدار فلان بانک به کارمندان منت بگذارد و بگوید حقوق شما را من تامین می‌کنم درحالی که تحویلدار بانک فقط مامور پرداخت است و هیچ نقشی در تامین حقوق کارکنان ندارد.
دولت حقوق کارکنان را از جیب یا اموال شخصی خود پرداخت نمی‌کند
وی افزود: حقوق همه کسانی که در کشور مشغول به خدمت هستند از منابع درآمد نظام نظیر نفت، مالیات و... تامین می‌شود و دولت با تصویب مجلس  و رعایت قوانین بالادستی , ماموریت پرداخت آن به کارکنان را بر عهده دارد . یعنی دولت محترم, حقوق کارکنان را از جیب  و یا اموال شخصی خود پرداخت نمی‌کند که منتی بر آنها داشته باشد؛ دولت در این میان فقط امانت‌دار است و پرداخت حقوق کارمندان بخش‌های مختلف کشور از جمله نظامیان ادای امانت است که وظیفه تعریف شده دولت است.
شریعتمداری تصریح کرد: آنچه از دولت انتظار می‌رود حفظ امانت و رعایت عدالت است که متاسفانه دولت محترم با پرداخت حقوق‌های کلان و نجومی به برخی از مدیران دولتی در حفظ این امانت کوتاهی کرده و حق مسلم ملت را به ناحق از آنان گرفته و به  یک مشت نورچشمی  داده است , بنابراین دولت نه فقط از کارکنان نظام طلبکار نیست بلکه به خاطر حق‌کشی در پرداخت حقوق‌های نجومی به آنها بدهکار نیز هست چه رسد به اینکه بخواهد بر سر مردم منت هم بگذارد که حقوق کارکنان و از جمله نظامیان را پرداخت کرده است.
مدیر مسئول روزنامه کیهان اظهار داشت: آقای رئیس‌جمهور درباره موشک‌های شلیک شده به محل استقرار داعش نیز گفته است آنهایی که این موشک را پرتاپ کردند، تلاش و فداکاری نمودند اما چه کسی این موشک را طراحی و ساخته است؟ سازنده موشک دولت است، وزارت دفاع این موشک را ساخته‌، پولش را چه کسی تأمین کرده، بخش اقتصادی کشور آن را تأمین می‌کند، همه  اینها باید مورد توجه باشد.
آقایان دنیای کنونی را دنیای گفتمان می‌دانستند و نه موشک
وی بر همین اساس خاطرنشان کرد: در این زمینه هم آقای روحانی کم لطفی کرده‌اند چرا که صنایع موشکی مدیون فداکاری‌ها و مرارت‌های شبانه‌روزی سرداران بزرگی نظیر شهید طهرانی و سایر فرماندهان سخت‌کوش و ایثارگر سپاه و ارتش است و ارتباط مستقیمی به هیچیک از دولت‌ها ندارد ولی مردم از یاد نبرده‌اند که ایشان حتی با نمایش شهر‌های موشکی زیر زمینی سپاه نیز مخالفت کرده بود و این مخالفت می‌توانست به مفهوم  کوتاه آمدن در مقابل رجز خوانی دشمنان علیه صنایع موشکی کشورمان تلقی شود.
شریعتمداری همچنین تاکید کرد: آقایان دنیای کنونی را دنیای گفتمان می‌دانستند و نه موشک و برخی اظهارنظرهای متفاوت دیگر که با اظهارات اخیر ایشان در جشنواره عمران و سلامت همخوانی چندانی ندارد .
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 22 تیر 1396
پنجشنبه 22 تیر 1396 11:08 ق.ظ
مرگ بر آمریکا و دنباله رو هایش
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی