تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

خودکشی دسته‌جمعی انتحاری‌های داعش در موصل

   ۲۱/ ۰۴ / ۱۳۹۶

Image result for ‫خودکشی  داعش در موصل‬‎

شماری از عوامل انتحاری داعش که در موصل تحت محاصره و فشار قرار گرفته بودند، به طور دسته‌جمعی خودکشی کردند.
به گزارش شبکه‌المیادین، عوامل انتحاری داعش در اقدامی بی‌سابقه، به صورت گروهی، در ساحل رود دجله (بخش غربی شهر موصل) خودکشی کردند. در سال‌های اخیر معمولا عوامل انتحاری داعش، بمب همراه خود را میان غیرنظامیان، نیروهای ارتش و نهادها منفجر می‌کردند، ولی شرایط برای ته‌مانده‌های عناصر در موصل به قدری فشارآور و ناامیدکننده بود که آنها تصمیم گرفتند همگی یکجا به زندگی ننگین خود  پایان دهند.
داعش یکی از بدنام‌ترین گروه‌های تبهکار و تروریستی در سده‌های اخیر است. این گروه تروریستی بنا به روایتی، در سال 2006 توسط آمریکایی‌ها و در زندان‌های آنها در جنوب عراق شکل گرفت. در سال  2014 چهار استان این کشور به طرز مشکوکی به دست داعش افتاد و از آن زمان تاکنون نظامیان و غیرنظامیان زیادی در حملات داعش جان خود را از دست داده‌اند.
زمزمه‌های آمریکا برای ماندن در عراق!
به گزارش ایسنا، ژنرال «استفن تاونسند» فرمانده نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضدداعش مدعی شد: دولت عراق به ابقای آمریکا و نیروهای ائتلاف در عراق اهمیت می‌دهد، دولت ما نیز به این مسئله اهمیت می‌دهد و چند کشور عضو ائتلاف هم تمایل خود را نشان داده‌اند.
وی گفت: گفت‌وگوها درباره این مسئله به مراحل نهایی رسیده است و ما پیش‌بینی می‌کنیم که ائتلاف بعد از شکست داعش، در اینجا حضور داشته باشد.
«تاو نسند» گفت که در صورت غیبت نیروهای آمریکایی، ممکن است حوادث سال‌های قبل در عراق تکرار شود!
در حال حاضر بیش از 5000 نظامی آمریکایی تحت عنوان مربی و مشاور در عراق حضور دارند. دولت بغداد هنوز درباره اظهارات این ژنرال آمریکایی، موضعی نگرفته است.
مردم، نیروهای مسلح و مقامات عراقی تاکنون بارها اعلام کرده‌اند که با هرگونه حضور نیروهای آمریکایی در عراق مخالف هستند.تازه‌ترین اظهارات دراین‌باره سخنان «الکلدانی» فرمانده مسیحیان بسیج مردمی عراق است که گفته بود، مردم عراق با احداث پایگاه نظامی آمریکا در خاک عراق به شدت مخالف هستند.
مقام معظم رهبری نیز اخیرا در دیدار نخست‌وزیر عراق با ایشان، به وی گوشزد کرده بود که به آمریکایی‌ها نباید اعتماد کرد.
رد مرگ بغدادی
«تاونسند» در ارتباط با اعلامیه داعش که مرگ «ابوبکر بغدادی» را رسما اعلام کرده بود، نیز گفت که این خبر قابل تأیید نیست و نمی‌توان گفت که وی مرده است. البته، تاونسند این را نیز گفت که نیروهای آمریکایی از محل اختفای بغدادی خبر ندارند.
داعش در اعلامیه مذکور اعلام کرده بود که این گروه درصدد تعیین جانشین بغدادی برای «رهبری» داعش است.
در همین حال، تسنیم به نقل از روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» گزارش داد، نام‌های «ایاد العبیدی» و «ایاد الجمیلی» بیشتر از دیگران برای جانشینی بغدادی، بر سر زبان‌ها است.
این روزنامه به نقل از منابع امنیتی عراق افزود: ایاد عبدالرحمن العبیدی ملقب به «ابوصالح» همان «فاضل حیفا» افسر بلندپایه سابق دوره صدام است که بعد از سرنگونی رژیم بعث عراق در سال 2003 میلادی، از تفکرات افراطی تاثیر پذیرفت و وارد صفوف گروه القاعده شد. وی از جمله زندانیان زندان «بوکا» بود.
مدیریت زندان بوکا برعهده نظامیان آمریکایی بود که شماری از سرکردگان تروریست از جمله خود ابوبکر بغدادی نیز پیش از در دست گرفتن سرکردگی داعش، مدتی در این زندان نگهداری می‌شد. آمریکایی‌ها بعدا او را آزاد کردند.
این منابع تصریح کردند: ایاد حامد خلف الجمیلی مشهور به «ابوعبدالرحمن الانصاری» از اهالی شهر فلوجه عراق، درجه سرهنگی را در دستگاه اطلاعات ارتش رژیم صدام داشت. وی هم‌اکنون بر امنیت داخلی گروه داعش نظارت دارد و از فرماندهان نزدیک به ابوبکر بغدادی محسوب می‌شود. الجمیلی سمت معاون سرکرده داعش را در اختیار دارد.
سایر رویدادها
*انصارالله یمن، رئیس‌جمهور آمریکا و امیر کویت، آزادی موصل را به مقامات بغداد تبریک گفتند.
* جنبش «نجبا» وابسته به نیروهای بسیج مردمی عراق در منطقه مثلث مرزی عراق، سوریه و اردن علیه داعش دست به عملیات زدند.
* کویت آمادگی خود را برای میزبانی کنفرانس بازسازی موصل اعلام کرد.  اردوغان: اتحادیه اروپا دیگر برای ترکیه ارزش پیوستن ندارد

Image result for ‫اردوغان: اتحادیه اروپا دیگر برای ترکیه ارزش پیوستن ندارد‬‎
رئیس‌جمهور ترکیه با کم ارزش خواندن پذیرش عضویت کشورش در اتحادیه اروپا گفت: اگر عضویت ما را نپذیرند نفس راحتی خواهیم کشید، چون آنها دارند وقت ما را تلف می‌کنند.
به گزارش ایرنا، «رجب طیب اردوغان» در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه انگلیسی «بی‌بی‌سی» که روز چهارشنبه منتشر شد، افزود: «ترکیه می‌تواند به تنهایی روی پای خود بایستد و نیازی به اتحادیه اروپا ندارد.»
وی تاکید کرد: «اتحادیه اروپا با صراحت بگوید که قادر به قبول عضویت ما نیست، این حرف خیال ما را راحت می‌کند و برای اجرای طرح «بی» و یا «سی» اقدام خواهیم کرد.» رئیس‌جمهور ترکیه خاطرنشان کرد: «عضویت در اتحادیه اروپا برای ما موضوعی نیست که چاره‌ای جز آن نداشته باشیم، بنابراین خیالمان آسوده است.»
اردوغان افزود: «در اولین دوره نخست وزیری من در گذشته، ترکیه به عنوان کشوری مطرح بود که در اجلاس سران اتحادیه اروپا یک کودتای خاموش به راه انداخته است اما اکنون نه تنها اتحادیه اروپا ما را به اجلاس سران خود دعوت نمی‌کند بلکه دارد وقت ما را هم تلف می‌کند.»
اردوغان با تاکید بر اینکه اکثریت مردم ترکیه دیگر عضویت در اتحادیه اروپا را نمی‌خواهند؛ گفت: «با این وجود ما یک مدت کوتاه دیگر به روابط مخلصانه خود با اتحادیه اروپا ادامه خواهیم داد تا ببینیم چه نتیجه‌ای برای ما به دنبال خواهد داشت.»
از سوی دیگر و در حالی که کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران ترکیه، ترکیه را بزرگ‌ترین زندان روزنامه‌نگاران در جهان معرفی کرده، چرا که پس از کودتای نافرجام در ترکیه، 160 تریبون رسانه‌ای تعطیل و 2 هزار و500 روزنامه‌نگار و کارمند شاغل در رسانه‌ها از کار اخراج شدند اردوغان مدعی شد در حال حاضر تنها دو نفر با کارت روزنامه‌نگاری در زندان‌های ترکیه به سر می‌برند. رئیس‌جمهور ترکیه افزود: «باید اقرار کنم که هیچ کسی اینجا به خاطر روزنامه‌نگار بودن زندانی نیست، روزنامه‌نگاران مخالف مقالات توهین‌آمیز زیادی علیه من نوشته‌اند، و هنوز هم مقالاتی بر ضد من منتشر می‌شود؛ آنهایی که داخل زندان هستند هیچ ارتباطی با رسانه‌ها ندارند؛ برخی از آنها با سازمان‌های تروریستی همکاری کرده‌اند، برخی دیگر هم به دلیل حمل سلاح گرم زندانی هستند، عده‌ای هم به دلیل تخریب دستگا‌ه‌های خودپرداز در بانک‌ها و سرقت آنها بازداشت شده‌اند.»


 آل‌سعود 4 جوان شیعه را به جرم شرکت در تظاهرات اعدام کرد

Image result for ‫آل‌سعود 4 جوان شیعه را به جرم شرکت در تظاهرات اعدام کرد‬‎

آل‌سعود در راستای سرکوب شیعیان این کشور چهار تن را در القطیف اعدام کرد.
به گزارش تسنیم، وزارت کشور عربستان اعلام کرد که چهار نفر را به اتهام تروریسم در منطقه شیعه‌نشین القطیف در شرق این کشور اعدام کرده است. رژیم سعودی مخالفان خود را به اتهام‌های مختلف سرکوب می‌کند. نظامیان رژیم سعودی از دو ماه قبل حمله خود به العوامیه در منطقه القطیف را آغاز کرده‌اند که در پی این حملات تاکنون شماری از شهروندان عربستانی به شهادت رسیده و یا زخمی شده‌اند. همچنین در پی این حملات، به املاک عمومی و خصوصی و خودروهای شهروندان خسارت وارد آمده است. دیروز وزارت کشور عربستان رسما اعلام کرد  که چهار نفر در منطقه  القطیف توسط نیروهای دولتی اعدام شدند.منطقه الشرقیه عربستان از سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون صحنه اعتراضات مردمی برای تحقق اصلاحات و پایان دادن به سیاست‌های تبعیض‌آمیز رژیم سعودی است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 22 تیر 1396
شنبه 24 تیر 1396 01:08 ب.ظ
لعنت ابدی خدا به همه وهابیون داعش
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی