تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


زندگی به موصل دوباره لبخند زد
بچه‌ها در راه مدرسه، بازار در حال رونق...
   ۲۳/ ۰۴ / ۱۳۹۶

Image result for ‫زندگی در موصل بچه‌ها در راه مدرسه،‬‎

زندگی و آرامش یکبار دیگر به مردم موصل لبخند می‌زند و روز که می‌گذرد، خرابه‌های جنگ جای خود را به همدلی و جنب‌وجوش روزانه می‌دهد، بزرگترها به دنبال نان حلال می‌روند و فرزندان آنها نیز در مدارس درس امید و مهربانی را با هم زمزمه می‌کنند و صدای سرودهای روح‌بخش آنها در کوچه‌ها و محله‌های شهر پیچیدن می‌گیرد.
مردم موصل حدود سه سال (از 20 خرداد 1393 تا 19 تیر گذشته) سایه هولناک عناصر و سرکرده‌های داعش را بالای سر خود داشتند و رنج یک جنگ پاکسازی و خیابانی 10 ماهه را نیز تحمل کرده‌اند.
موصلی‌ها هر چند زخم عمیقی را طی این سال‌ها برداشته‌اند، اما می‌دانند که این زخم از طرف هم‌کیشان و هموطنان متوجه آنها نشده و سر رشته همه این تلخی‌های سه ساله موصل و ده‌ها ساله عراق و منطقه در دستان آمریکا و رژیم اسرائیل بوده و لذا، کینه علیه آنها کینه مقدسی است.
این روزها آوارها و ادوات جنگی و غیرجنگی قراضه و بر زمین مانده از چهره شهر زده می‌شوند و همه ساکنان شهر از شیعه و سنی گرفته تا کرد و عرب و ترکمن فقط یک دغدغه دارند: «بازسازی هرچه سریعتر موصل». آنها می‌دانند که رمز بقایشان و رمز توسعه شهر و کشورشان تنها در یک چیز نهفته است: «وحدت».
به هر حال، در موصل همه چیز در حال عادی شدن است و همه زیرساخت‌های شهری برای خدمت‌رسانی به شهروندان آماده می‌شوند.
«حیدر عبادی» نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، سه لشکر ارتش را مأموریت داده تا امنیت استان نینوا و شهر موصل را تأمین کنند. علاوه بر آن، شمار نیروهای پلیس موصل و استان نینوا به 17 هزار نفر افزایش می‌یابد و از نیروی بسیج عشایر نیز برای تأمین امنیت استان استفاده می‌شود.
موصل، مرکز استان نینوا، مرکز خلافت داعش بود که با مقاومت جانانه مردم و نیروهای مسلح عراق خلافت «هوا» شد.


پس از شکست در موصل
 داعش به اعضای اروپایی خود فرمان حمله داد

Image result for ‫داعش به اعضای اروپایی خود فرمان حمله داد‬‎

با فروپاشیدن خلافت خودخوانده «داعش» در موصل و با تنگ شدن عرصه بر این گروه تروریستی در عراق و سوریه، سرکرده‌های این گروه تکفیری از هواداران خود خواستند در اروپا حملات خود را علیه شهروندان غربی، مراکز نفتی، قطارها و... وسعت بدهند.
عراق و سوریه دیگر جای ماندن تروریست‌ها نیست و دیگر هیچ نیرویی نمی‌تواند اعضای داعش را در این دو کشور نگه دارد؛ یعنی همان کشورهایی که آمریکا و اروپا و رژیم صهیونیستی برای داعش در نظر گرفته بودند و نام «داعش» (مخفف دولت اسلامی عراق و شام) بهترین سند این مدعا است.
به گزارش فارس، روزنامه انگلیسی «دیلی میرور» اما در این باره نوشته که عناصر وابسته به داعش از افراد متعصب (که به این گروه گرایش دارند) در اروپا خواست، غیرنظامیان را هدف قرار دهند. براساس گزارش این روزنامه، تروریست‌ها در قالب پیام‌های ناشناس، از اقدامات تروریستی در اروپا حمایت کرده و به تروریست‌ها راه‌های انجام عملیات را نیز مثل خارج کردن قطارها از ریل راه‌آهن، انفجار لوله‌های نفت و خرابکاری در باشگاه‌های ورزشی موسوم به «تورنومنت یورو» را یاد داده‌اند.
داعش آن زمان که به وجود آمد، قرار بود که در دنیای اسلام شکاف ایجاد کند، ولی به نظر می‌رسد که مأموریت تاریخی‌اش، برخلاف خواسته جاعلانش، ضربه زدن بر پیکره بحران‌زده اروپا و غرب شده است. رهبر انقلاب مدتها قبل پیش‌بینی کرده بودند داعش یک روز دامن صاحبانش را خواهد گرفت.
اروپا در برابر این بلای خودساخته نیز بسیار آسیب‌پذیر است؛ چرا که زیرساخت‌های این قاره و مجامع عمومی آن، هدف راحتی برای تروریست‌ها محسوب می‌شوند و به علاوه، عناصر داعش خود بومی کشورهای اروپایی هستند و با دیگران اشتراک زبانی، فرهنگی و تابعیتی دارند و خبره‌ترین مأموران و کارآگاهان امنیتی هم به راحتی نمی‌توانند این تروریست‌ها را متوقف کنند.
به همان میزان که اروپا متزلزل است و از وحشت داعش به خود می‌لرزد، شرایط در منطقه غرب آسیا در حال متحول شدن از بی‌ثباتی به سمت ثبات و آرامش است. این شرایط را حتی کشورهای معاند و حامی صددرصد داعش و تکفیری‌ها در منطقه هم فهمیده‌اند؛ اینکه قطر مقابل عربستان قرار می‌گیرد و اینکه سفیر ترکیه در این باره می‌گوید، آنکارا به تمامیت ارضی و حاکمیت سوریه احترام می‌گذارد و اینکه رژیم آل‌سعود پس از چند روز تأخیر، برای اینکه در مظان اتهام قرار نگیرد، مجبور می‌شود که آزادی موصل را به عراق تبریک بگوید و اینکه فرانسه می‌گوید دیگر به دنبال کناره‌گیری اسد نیست همگی حاکی از چرخش اوضاع است.
به هر حال، با حال و روز امروز اروپا، این ضرب‌المثل کاملاً مطابقت می‌کند که «چاه کن، خود به ته چاه می‌افتد.»شکست تیلرسون در آشتی دادن قطر و آل‌سعود

شورای همکاری یک قدم دیگر به فروپاشی نزدیک شد

Image result for ‫شکست تیلرسون در آشتی دادن قطر و آل‌سعود‬‎

شکست تلاش‌های وزیرخارجه آمریکا برای پایان دادن به بحران در شبه جزیره عربی و اظهارات مقامات اماراتی درباره موافقت با خروج دوحه از شورای همکاری در کنار تمایل این کشور به خداحافظی از شورای همکاری همه نشان می‌دهد شورای همکاری خلیج‌فارس یک قدم دیگر به فروپاشی نزدیک‌ شده است.
قطر هفته گذشته به عربستان، امارات، بحرین و مصر سه روز مهلت داد به محاصره این کشور پایان دهند، این کشور گفت در غیر این صورت رسماً از شورای همکاری خلیج‌فارس خارج خواهد شد. همزمان وزیرخارجه آمریکا نیز برای حل بحران به منطقه سفر کرد تا به اصطلاح بحران را مدیریت کند. اما ظاهرا قرار نیست تنش در شورای همکاری خلیج‌فارس پایان یابد و همن مسئله احتمال فروپاشی شورای همکاری خلیج‌فارس را زیادتر کرده است. در همین ارتباط، روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» با اشاره به سفر وزیر خارجه آمریکا به عربستان و قطر نوشت: «رکس تیلرسون» دست خالی از منطقه رفت. به گزارش تسنیم، این روزنامه در گزارش خود نوشته که «سفر دوره‌ای اخیر رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا به منطقه نتوانست پیشرفتی در حل بحران بین چهار کشور امارات، عربستان، مصر و بحرین با قطر ایجاد کند و شکست خورد.» تیلرسون روز پنجشنبه برای دومین بار در طول 48 ساعت با تمیم بن حمد امیر قطر در شهر دوحه پایتخت این کشور مذاکره کرد. تیلرسون پیش از سفرش به دوحه نیز با مقامات سعودی در ریاض ملاقات کرده بود. او در این سفر با سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی دیدار و گفت وگو کرده بود. وزیر خارجه آمریکا سپس در عربستان نشستی شش جانبه با وزیران خارجه کشورهای تحریم‌کننده قطر شامل عربستان، مصر، امارات و بحرین برگزار کرد. تیلرسون در نهایت بدون اعلام پیشرفت در مهار بحران بین چهار کشور یاد شده و قطر شهر دوحه را به مقصد واشنگتن ترک کرد.
اما این تنها «بن بست» در مسیر حل بحران در شبه جزیره عربی نیست. در حالی که قطر بارها اعلام کرده که هیچ سندی مبنی بر حمایت این کشور از تروریسم وجود ندارد وزیر خارجه امارات گفت، قطر دو راه بیشتر ندارد یا باید عضو ائتلاف ضد داعش باشد یا اینکه به سلامت! به گزارش ایسنا، «عبدالله بن زاید آل نهیان»، وزیر خارجه و همکاری بین‌المللی امارات در کنفرانس خبری با وزیر خارجه اسلواکی در دوبی گفت: «قطر باید تلاش بیشتری برای جلب اعتمادی انجام دهد که از او انتظار می‌رود. دوحه دو توافقنامه را با کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس امضا کرده که به آن دو هم پایبند نبود.» وی تاکید کرد: «قطر یا باید عضو ائتلاف ضد تروریسم باشد یا اینکه به سلامت! تمایل جدی هم از سوی کشورهای حامی مبارزه با تروریسم در این وجود دارد که قطر به تغییر رویکردش پایبند باشد.» گفتنی است، امارات و عربستان خود، از مهم‌ترین حامیان گروه‌های تروریستی تکفیری هستند.
شورای همکاری فرو خواهد پاشید
از سوی دیگر، «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجی امارات در صفحه خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: «اختلاف بین قطر و چهار کشور عربی تحریم‌کننده این کشور از جمله امارات سریعا پایان نخواهد یافت. «انور قرقاش» گفت که «بحران قطر بعد از هیاهو و سر و صدا وارد مرحله «آتش آرام» می‌شود و هر روز بیشتر درک می‌کنیم که همسایه دستپاچه و سرآسیمه ما نیازی نمی‌بیند که از مسیر خود بازگردد. به نظر می‌رسد این روند به سمتی پیش می‌رود که باید شاهد فروپاشی شورای همکاری خلیج‌فارس بود. چرا که دو طرف منازعه قصد عقب‌نشینی را ندارند.»
در همین ارتباط اندیشکده شورای آتلانتیک هم اعلام کرده فلسفه وجودی «شورای همکاری خلیج‌فارس» مقابله با ایران بود که اکنون خروج قطر و عدم تبعیت کویت و عمان از مواضع ضدایرانی سعودی‌ها عملا منجر به فروپاشی آن می‌شود. پیش از این نیز برخی مقامات قطری از پایان کار این شورا سخن گفته بودند. این در حالی است که رئیس‌کمیته خارجی مجلس سنای آمریکا، اقدامات عربستان علیه قطر را اشتباهی ناشیانه از طرف محمد بن سلمان ولیعهد سعودی دانست
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 24 تیر 1396
شنبه 24 تیر 1396 01:07 ب.ظ
مرگ بر وهابیون یهودیان و مسیحان صهیونیست
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی