تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
ظریف در نیویورک:
 آمریکا در عمل به روح برجام، شکست خورده است
با مقامات آمریکایی دیداری ندارم
   ۲۳/ ۰۴ / ۱۳۹۶

Image result for ‫ظریف در نیویورک:‬‎

وزیرامورخارجه کشورمان گفت: آمریکا با اجازه ندادن به ایران در بهره بردن از منافع کامل برجام در عمل کردن به روح این توافق شکست خورده است.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در بدو ورود به نیویورک در جمع خبرنگاران در ارتباط با برجام اظهار کرد: توافق هسته‌ای و یا همان برجام یک توافق چندجانبه است که در نتیجه سال‌ها مذاکره و همچنین فشار و البته شکست در دستیابی به نتیجه دلخواه از سوی کسانی که اعمال‌کننده آن فشارها بر مردم ایران بودند، حاصل شده است.
ظریف افزود: قطعا هیچیک از طرفین در این توافق به هر آنچه که می‌خواسته به طور کامل دست نیافته است و این ماهیت یک توافق چندجانبه است. در نتیجه ما انتظار داریم همه طرفین به این توافق عمل کنند.
وی اظهار داشت: متاسفانه آمریکا ضمن این که حداقل ماندگاری را در این توافق داشته است ولی با اجازه ندادن به ایران در بهره بردن از منافع کامل این توافق در عمل نمودن به روح این توافق شکست خورده است و ما بر این باوریم که آنان در موضع خودشان بازنگری کنند، زیرا این امر به سود پایداری این توافق نیست.
حوادث منطقه نتیجه سیاست‌های کوته‌بینانه آمریکا است
وزیر امور خارجه در پاسخ به سؤال دیگری در ارتباط با اتهامات اخیر نیکی هیلی مبنی بر دخالت ایران در عراق و سوریه گفت: متاسفانه کابوسی که ما با آن در منطقه مواجه هستیم در نتیجه عواقب سال‌های متمادی مداخله و سیاست‌های کوته‌بینانه از سوی آمریکا در منطقه است که همانطوری که انتظار می‌رفت به تشدید افراطی‌گری و تروریسم در منطقه ما منجر شد.
ظریف گفت: ایران در خط مقدم مبارزه با افراطی‌گری و تروریسم در منطقه است و ما بسیار خوشحالیم که مردم منطقه، دولت عراق و سوریه و همچنین مردم عراق و سوریه و نیروهای نظامی این کشورها قادر بودند تروریسم و افراطی‌گری را از خاک خود، از شهرها و روستاهای خود به بیرون رانده و آنها را آزاد سازند. این امر در نتیجه سیاست‌های کوته‌بینانه از سوی خارج و متاسفانه سیاست‌های منفی از سوی کشورها در منطقه صورت گرفته است که همچنان به حمایت مالی و فراهم آوردن پول و سلاح برای نهادهای تروریستی و افراطی ادامه می‌دهند و متاسفانه ایدئولوژی تنفر و محرومیت که در قلب این جنبش قرار دارد را ترویج می‌دهند.
هیچ دیداری بین من
 و همتای آمریکایی برنامه‌ریزی نشده
ظریف در پاسخ به اینکه آیا طی این سفر با نمایندگان کنگره و یا احتمالا با همتای آمریکایی خود دیداری خواهید داشت گفت: هیچ دیداری بین من و همتای آمریکایی‌ام برنامه‌ریزی نشده است. ما در گذشته و البته نه با وزیر خارجه تیلرسون بلکه با وزیر خارجه سابق آمریکا درباره موضوعات هسته‌ای دیدارهایی داشتیم و مذاکرات ما بر موضوعات اتمی محدود می‌شد ولی در این سفر هیچ دیداری برنامه ریزی نشده است. در نظر دارم البته نه با مقام‌های آمریکایی بلکه با جامعه خردمندان که در سیاست گذاری آمریکا تاثیرگذار هستند دیدارهایی داشته باشم.
وزیر خارجه کشورمان در پاسخ به سؤال دیگری گفت: می‌خواهم در ارتباط با موضوعات گوناگون با دبیرکل سازمان ملل و دیگر مقاماتی که در این اجلاس حضور دارند نیز گفتگوهایی داشته باشم.
آمریکا به متن برجام هم پایبند نیست، روح آن به کنار!
چندی پیش-اردیبهشت 96- ظریف تاکید کرد که آمریکا به متن برجام هم پایبند نیست، روح آن به کنار!. عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه و رئیس‌ستاد پیگیری اجرای برجام نیز-خرداد 96- گفت:«به اعتقاد ما حرکت‌هایی که در طول یک سال‌ونیم گذشته چه توسط دولت قبلی آمریکا و چه توسط دولت جدید آن صورت می‌گیرد، در موارد بسیاری برخلاف تعهدات آمریکا در اجرای برجام است».
فایننشال تایمز نیز در روزهای گذشته در گزارشی با اشاره به تداوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران بعد از برجام نوشته بود:«تلاش‌های آمریکا برای بیرون نگه داشتن ایران از سیستم بانکی بین‌المللی عملا همان تاثیر پاره کردن برجام را دارد».نیوزویک: ایران به نیات آمریکا شک دارد

Image result for ‫ایران به نیات آمریکا شک دارد‬‎

یک نشریه آمریکایی ضمن اشاره به سخنان اخیر برخی مقام‌های این کشور در تغییر نظام ایران نوشت: سخنان مقام‌های ارشد ایران خطاب به آمریکا نشان از سوءظن دیرینه آن‌ها به نیات آمریکایی‌ها دارد.


به دنبال سخنان اخیر مقام‌های آمریکایی (متیس و تیلرسون) در تغییر نظام ایران و پاسخ‌های مقام‌های ارشد ایران چون «سردار سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری» سخنگوی ارشد نیروهای مسلح‌، نشریه آمریکایی «نیوزویک» نوشت: سخنان مقام ارشد نظامی ایران انعکاس‌دهنده شک طولانی‌مدت این کشور به آمریکا و دسیسه‌هایش در براندازی نظام سیاسی و سران آن و جایگزین شدن با افراد و حکومتی متمایل به غرب است.
نیوزویک با اشاره به کودتای آمریکایی سال 1953 در ایران نوشت، سردار جزایری گفت که ایران با چنین اظهار نظرهایی از سوی دولت دونالد ترامپ نگرانی ندارد و در موقع لازم پاسخ آمریکایی‌ها را می‌دهد.
به گزارش فارس، نیوزویک نوشت: این تنها سردار جزایری نیست که به اظهار نظرهای دولت ترامپ واکنش نشان می‌دهد. «حسین دهقان» وزیر دفاع ایران نیز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که آمریکا بهتر است به جای دخالت در امور داخلی ایران در فکر رفع مشکلات و کمبودهای داخلی خود باشد.


هیئت عالی نظارت بر نفت٬ پاسخ این ۳ پرسش را درباره توتال بدهد

Image result for ‫هیئت عالی نظارت بر نفت٬ پاسخ این ۳ پرسش را درباره توتال بدهد‬‎
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از بررسی قرارداد توتال در هیئت عالی نظارت بر نفت خبر داد، ولی به سه سوال اساسی در این زمینه که اولا چرا یک فرد منفصل از خدمت از سوی ایران این قرار‌داد را امضا کرده است و از سوی دیگر شرکت نفتی طرف قرارداد سابقه منفی و از جمله رشوه دادن به یک مقام رسمی ایرانی در دولت اصلاحات داشته است و چرا با این سابقه چنین قراردادی منعقد شده است و همچنین محرمانه بودن متن قرارداد هیچ اشاره‌ای نکرد!
 غلامرضا تاجگردون در صفحه شخصی خود نوشت:  جلسه هیئت عالی نظارت بر نفت و مواد هیدروکربوری برگزار شد. در این جلسه موضوع بررسی قراردادهای نفتی من‌جمله قرارداد با توتال آغاز شد. این موضوع یکی از وظائف هیئت است.
وی ادامه داده است: «در صحن علنی مجلس و کمیسیون از نمایندگان عزیز و منتقدین محترم درخواست داشتم اگر نقطه نظر مشخص و ایراد معین دارید اعلام کنید تا در این جلسه و جلسات آتی طرح کنم و اگر لازم بود رفع ایراد شود ولی هیچ نکته‌ای به من منتقل نشد و فقط فرمایشات رسانه‌ای مطرح می‌شود. الان هم مجدد اعلام می‌کنم هر عزیزی نسبت به مفاد قرارداد ایراد مشخص داشته باشد به من و یا رئیس محترم کمیسیون انرژی منتقل کند، در اجرای وظایف و ماموریتم حتما طرح خواهم کرد.»
به گزارش ایسنا، روسای کمیسیون‌های انرژی و برنامه و بودجه مجلس عضو هیئت عالی نظارت بر نفت هستند.
سه سوال بدون پاسخ
اظهارات تاجگردون درباره اینکه هیچ ایرادی به هیئت نظارت منتقل نشده است عجیب به نظر می‌رسد، چرا که سه ایراد اساسی و بدون پاسخ از سوی دولت در این میان دیده می‌شود، نخست آن که از سوی ایران فردی به نام علی کاردر این قرارداد را با شرکت توتال امضا کرده است که پیش از این به انفصال از خدمت محکوم شده بود.
علی کاردر فرد امضا‌کننده از طرف شرکت نفت همان کسی است که به خاطر فساد و خسارت حداقل 18 میلیارد دلاری قرارداد کرسنت برای کشورمان، محکوم به انفصال از خدمت شده است.
با رای دیوان عالی کشور، حکم محکومیت و انفصال از خدمات دولتی او در زمان مدیر‌عاملی شرکت ملی نفت در ارتباط با قرارداد کرسنت، قطعی است.
روز رأی اعتماد به زنگنه هم نمایندگان هشدار دادند که با توجه به امضای قرارداد کرسنت در زمان مدیریت زنگنه، در صورت انتخاب مجدد او به عنوان وزیر، بهانه به دست طرف مقابل داده می‌شود و دیگر قادر به اثبات وقوع فساد و رهایی از پرداخت جریمه نخواهیم بود، اما با اصرار دولت و برخی نمایندگان شد آنچه شد.
از سوی دیگر شرکت توتال سابقه منفی رشوه‌دهی در دهه هفتاد به یکی از مقامات دولتی وقت ایران داشته است، هر چند زنگنه وزیر نفت در جلسه چهارشنبه مجلس این رشوه‌دهی را آن هم از سوی متهم رد کرد، ولی کیهان در گزارشی مستندات این رشوه‌دهی را در شماره پنجشنبه گذشته منتشر ساخت.
برخلاف اظهار وزیر نفت، براساس سند رسمی وزارت دادگستری آمریکا، توتال هنگامی که تصمیم به سرمایه‌گذاری در بورس آمریکا گرفت، مورد بررسی صورت‌های مالی از سوی اداره کل اسناد مالی وزارت دادگستری آمریکا واقع شد و در آنجا رسما اعلام شد که توتال به یک مقام رسمی دولت ایران(مراد دولت اصلاحات است) رشوه داده است و به همین خاطر در سال ۲۰۱۳ یعنی چند سال بعد و پس از افشای ماجرا به پرداخت ۲۴۵ میلیون دلار جریمه مزبور محکوم می‌شود.
این سند که بر خلاف پنهان‌کاری‌ها و نامحرم دانستن‌ مردم ایران از سوی مقامات کشورمان، هم اکنون در سایت وزارت دادگستری آمریکا قابل ملاحظه است به روشنی گویای آن است که اظهارات آقای وزیر خلاف واقع است. یا وی رسما و عامداً خلاف واقع می‌گوید که امیدواریم چنین نباشد و یا بر اثر جهل و ندانستن چنین گفته است.
در همین جلسه زنگنه ادعاهای متعددی درباره قرارداد با توتال مطرح کرده که متاسفانه به‌دلیل ناآگاهی و نابلدی اغلب نمایندگان مجلس، مورد سوال و موشکافی قرار نگرفت و بصورت کلی پذیرفته شد! باید در حالتی خوشبینانه قبول کرد که همه ادعاهای زنگنه، همچون همین ادعای عدم پرداخت رشوه به مقام ایرانی است و در آینده‌ای نه چندان دور، با کرسنتی دیگر مواجه خواهیم بود‌.
نظارت بر قرارداد محرمانه براساس کدام متن؟!
سوال سوم و اساسی این جا است که هیئت عالی نظارت بر نفت براساس کدامین متن از قرارداد با توتال به وظیفه نظارتی خود می‌پردازد؟! سوالی که بسیاری از منتقدین و برخی نمایندگان مجلس در جلسه چهارشنبه گذشته از زنگنه پرسیدند.
سوال اساسی این جا است که هیئت عالی نظارت بر چه چیزی نظارت می‌کند؟ اگر متن قراردادهای نفتی منعقد شده بین دولت و شرکت‌های خارجی محرمانه است آیا نهادهای نظارتی نیز بایستی مشمول این محدودیت و ممنوعیت اطلاع از جزئیات باشند؟! در دولت اصلاحات عاملان قرارداد کرسنت که از قضا آن هم محرمانه بود از ارائه جزئیات این قرارداد به شورای عالی امنیت ملی اجتناب کرده بودند و طبیعی است که انتهای مسیر قراردادهای کلان محرمانه به همان جایی ختم می‌شود که کرسنت منتهی شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 24 تیر 1396
شنبه 24 تیر 1396 01:05 ب.ظ
مرگ بر دشمنان انقلاب
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی