تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان 5دلیل قطعی بودن فروپاشی آل سعود به روایت اندیشکده اسرائیلی بگین سادات

     ۲۴ / ۰۴ / ۱۳۹۶

Image result for ‫5دلیل قطعی بودن فروپاشی آل سعود به روایت اندیشکده اسرائیلی بگین سادات‬‎
مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی رژیم صهیونیستی نوشته، «سیاست‌های غیرحکیمانه برخی کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس و بحران روابط با قطر، موجب فروپاشی نظام حاکم عربستان خواهد شد.»
مرکز مطالعات راهبردی «بگین سادات» متعلق به رژیم صهیونیستی با بررسی «شرایط کنونی منطقه»، از احتمال فروپاشی آل سعود خبر داده است. پرفسور «عیدو کوهن»، خاورشناس صهیونیست در تحقیقی تحت عنوان «آیا بهار عربی جدید در منطقه خلیج فارس در راه است؟» آورده: «بحران‌های اقتصادی بی‌سابقه در این منطقه به اضافه تصمیمات سیاسی حساب نشده، نگرانی در مورد نزدیک شدن خیزش‌های مردمی و در نتیجه فراگیر شدن ناآرامی‌ها در منطقه را افزایش می‌دهد. بحران‌های داخلی در کشورهای منطقه می‌تواند به بهار عربی جدید منتهی شود که چه بسا فروپاشی بعضی نظام‌های حاکم به ویژه عربستان را به دنبال داشته باشد. در این میان نظام حاکم سعودی به پنج دلیل به طور خاص در معرض این خطر قرار دارد که  این دلایل عبارتند از: نامساعد بودن اوضاع اقتصادی عربستان حاصل از کاهش بهای نفت در بازارهای جهانی، ارسال کمک‌های مالی فراوان برای عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر از زمان کودتای نظامی در نیمه سال 2013، هزینه کمرشکن جنگ در یمن، حرص افراد خاندان حاکم سعودی برای جمع آوری و انباشت ثروت‌های شخصی و نتایج حاصل از بحران روابط با قطر.»
انقلاب‌های جدید عربی در راه است
بر اساس این تحقیق، سران سعودی اقدماتی انجام داده اند که چه بسا موجب خشم ملت عرب علیه نظام حاکم شود و انفجار تظاهرات خشم درست شبیه آنچه در اواخر سال 2010 و آغاز 2011 در تونس، مصر، یمن و لیبی رخ داد، به دنبال داشته باشد. برخی از این اقدامات عبارتند از کاهش 300 دلاری حقوق کارمندان نهادهای کشوری و لشگری عربستان در چارچوب برنامه ریاضت اقتصادی و نیز لغو پاداش‌های کارمندی و به موازات آن افزایش مالیات برخی کالاها به مقداری که مالیات این کالاها صد درصد هزینه تولید آن را شامل می‌شود.
در تحقیق مرکز «بگین سادات» همچنین تاکید شده که، «نشانه خطرناک بودن اوضاع اقتصادی در عربستان این واقعیت است که دولت استفاده از خیابان‌ها در ریاض را هم مشمول مالیات کرده و علاوه بر این، عوارضی را برای مسافرانی که از کشورهای  همسایه به عربستان رفت و آمد دارند در نظر گرفته است.»
سرایت بحران اقتصادی از عربستان به سایر کشورها
بر اساس این گزارش، وخامت اوضاع اقتصادی در عربستان بر سایر کشورهای عربی به ویژه بحرین که با بحران شدید اقتصادی دست به گریبان است، نیز تاثیر منفی خواهد داشت، آن هم در شرایطی که تهران از گروه‌های شیعه مخالف نظام حاکم در منامه حمایت می‌کند. همچنین کوهن در این تحقیق هشدار داده است، تحقق سناریوی بالا موجب تضعیف جایگاه آمریکا در منطقه خلیج فارس شده و ایران و روسیه خواهند توانست به تقسیم نفوذ در این منطقه اقدام کنند که این برای اسرائیل بد خواهد بود.
سرکوب شیعیان در قطیف
از سوی دیگر خبر رسیده، در حمله نظامیان رژیم سعودی به محله سیهات در استان قطیف واقع در شرق عربستان سه نفر دیگر شهید و چند تن هم زخمی شدند. منابع عربستانی بامداد شنبه اعلام کردند که ماموران امنیتی این افراد را در حملات و تیراندازی‌های مستقیم خود به مردم و مناطق مسکونی به شهادت رسانده و تعدادی از شهروندان را مجروح کردند. گفته می‌شود حال برخی از زخمی‌شدگان به شدت وخیم است.
نیروهای امنیتی عربستان همچنان محله کویت قطیف را در محاصره دارند و با سلاح‌های گرم سبک و متوسط ساختمان‌های مسکونی را گلوله‌باران می‌کنند. حمله اخیر نظامیان سعودی به سیهات دو روز پس از اعدام چهار فعال قطیفی به اتهام مشارکت در تظاهرات مسالمت‌آمیز صورت گرفت. منطقه شرقی عربستان به ویژه استان قطیف به دلیل حملات نظامیان آل‎سعود به ویژه طی ماه‌های اخیر همواره شاهد درگیری‌های مسلحانه است و تاکنون ده‌ها نفر از اهالی این منطقه شیعه‎نشین کشته و صدها نفر از شهروندان و فعالان مدنی و سیاسی دستگیر شدند.شیخ نعیم قاسم فاش کرد

استفاده ابزاری سازمان ملل ازآوارگان سوری علیه دولت لبنان

Image result for ‫شیخ نعیم قاسم‬‎

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان فاش کرد، بنا به دلایل خاصی، سازمان ملل و برخی ازکشورها نمی‌خواهند آوارگان سوری مقیم لبنان، در برهه کنونی به کشورشان بازگردند.
به گزارش خبرگزاری فارس، شیخ «نعیم قاسم» فاش کرد، سازمان ملل و برخی کشورهای بزرگ تصمیم گرفته‌اند در برهه کنونی، آوارگان سوری به کشور بازنگردند تا از آن به عنوان اهرم فشاری علیه دولت سوریه استفاده کند.
شیخ قاسم در ادامه ابراز امیدواری کرد که دولت لبنان از فشارهای سیاسی عربی و بین‌المللی خلاص شود،  تا بتواند تصمیم به مذاکره با دولت سوریه برای بازگرداندن آوارگان بگیرد.
وی در ادامه، از دولت لبنان خواست واقعیت آوارگان را به صورتی دقیق دریابد. معاون نصرالله گفت: این آوارگان از فقر، بیماری و واقعیت اجتماعی سخت در رنجند و در مقابل نیز لبنانی‌ها بار این آوارگی را تحمل می‌کنند.
  شیخ قاسم تأکید کرد: مذاکره دولت لبنان با دولت سوریه واجب و ضروری است زیرا برای آوارگان بهتر است که پس از برقراری امنیت در بسیاری از مناطق سوریه، به کشورشان بازگردند، نه اینکه در این وضعیت باقی بمانند.
وی تصریح کرد، یک مسئول  بلند پایه اروپایی به وی گفته است سازمان ملل فعلا نمی‌خواهد که در مرحله فعلی، آوارگان به سوریه بازگردند و این بدان معناست که آنها می‌خواهند از موضوع آوارگان در لبنان به عنوان ابزار سیاسی علیه دولت سوریه استفاده کنند و بگویند دلیل «آوارگی» دولت سوریه است.
نعیم قاسم گفت: آنچه که خواستار آن هستیم هماهنگی انسانی برای بازگشت آواره‌ها به کشورهایشان براساس دو اصل است: انتقال به مکان امن و مختار بودن فرد آواره برای آزادی بازگشت بدون تحمیل آن.ترکیه در اولین سالگرد کودتا 7000 کارمند دیگر دولتی را اخراج کرد

Image result for ‫ترکیه در اولین سالگرد کودتا 7000 کارمند دیگر دولتی را اخراج کرد‬‎

ترکیه هم‌زمان با نخستین سالگرد کودتای نافرجام در این کشور هزاران نفر را با اتهام «همراهی با کودتاچیان» از کار برکنار کرد.
دولت ترکیه دیروز نخستین سالگرد شکست کودتای نافرجام تابستان گذشته را جشن گرفت. در جریان این کودتا بیش از ۲۵۰ نظامی، مامور پلیس و شهروند معمولی کشته شدند. اردوغان، جنبش «گولن» به رهبری فتح‌الله گولن را پایه‌ریز کودتا می‌داند و بارها از آمریکا درخواست کرده وی را که در تبعیدی خودخواسته به سر می‌برد به ترکیه بازگرداند؛ تصمیمی که تاکنون از سوی واشنگتن نادیده گرفته شده است. فتح‌الله گولن این اتهام‌ها را رد کرده و حتی در همان روزهای نخست بعد از کودتا، خود دولت را «بانی» کودتای نافرجام خوانده بود تا با توسل به آن بتواند مخالفان را سرکوب و «سلطه» خود را تثبیت کند. اخراج‌های جدید که بیش از ۷۰۰۰ مورد گزارش شده در پی فرمانی که ظاهرا 15 خرداد صادر شده بوده صورت گرفته است اما خبر مربوط به آن روز جمعه در روزنامه دولتی گزت برای نخستین بار منتشر شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 25 تیر 1396
یکشنبه 25 تیر 1396 05:28 ب.ظ
مرگ بر وهابی و یهودی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی