تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


تیم آندرسون، استاد دانشگاه سیدنی
وهابیت مذهب نیست ، حزب سیاسی است 
   ۲۵ / ۰۴ / ۱۳۹۶

Image result for ‫وهابیت مذهب نیست ، حزب سیاسی است‬‎اشاره: عربستان با روی کار آمدن سیاست‌مداران و حاکمان بی‌تجربه و ظالم دوران سختی را سپری می‌کند. آل‌سعود از سویی در باتلاق جنگ یمن گرفتار شده و از سوی دیگر تمام تدابیر خود در رابطه با تغذیه و حمایت از داعش برای مهار جبهه مقاومت را بی‌ثمر یافته است. سعودی‌ها که حتی به همپیمانان قدیمی عربی خود نیز رحم نمی‌کنند، قصد دارند آن‌ها را در مشت خود نگه دارند و بر آن‌ها قیمومیت داشته باشند. عربستان برای رسیدن به این اهداف از هیچ تلاشی فروگذار نکرده حتی تمام مسیرهای خشکی را بر شریک قدیمی خود یعنی قطر بسته است. اما آخرین غافلگیری سیاسی در شبه جزیره عربی را باید «کودتای سیاسی» در این کشور دانست. محمد بن سلمان جوان بی‌تجربه و فرزند پادشاه عربستان اکنون به ولیعهدی عربستان رسیده و ملت این کشور را بیش از هر موقعی دیگر نگران آینده خود کرده است.
به منظور بررسی بیشتر آخرین رویدادهای عربستان و درک بهتر ابعاد پیدا و پنهان تحولات داخلی و سیاست‌های خارجی این کشور هم‌صحبت شدیم با دکتر «تیم آندرسون»، استاد دانشگاه سیدنی استرالیا. مصاحبه کیهان با نویسنده کتاب‌هایی همچون «جنگ کثیف علیه سوریه»، «از خود دفاع کن» و «آزادی» را در ادامه می‌خوانید:

*پژوهش‌ها در مراکز معتبر مطالعاتی غرب هم نشان می‌دهد که عربستان حامی اصلی افراط‌گرایی سلفی تکفیری وهابی در جهان است. نظر شما در این زمینه چیست؟
بدون شک آنچه که این مراکز مطالعاتی غربی آن را اعلام نموده‌اند صحیح است. شواهد بسیار زیادی موجود است که اثبات می‌کند، ریاض تروریست‌های منطقه را تسلیح و حمایت مالی می‌کند.
هرچند تفکرات افراطی در جهان در گونه‌های مختلفی وجود دارد، اما باید این نکته را دانست که تفاوت چندانی بین داعش، وهابیت و القاعده وجود ندارد. آنها در صفات متعددی مشترک هستند. تمام گروه‌های سلفی و تفکیری تفکراتی جاه‌طلبانه دارند، آنها معتقدند تنها گروهی در دنیا هستند که اعمال و کردارشان صحیح است، فقدان تحمل یکدیگر و شنیدن حرف‌های متضاد از دیگر خصوصیات آنها است. هدف آنها نیز بسیار روشن است، گروه‌های تکفیری در پی ضربه زدن به اسلام‌اند و قصد دارند تا چهره جذاب آن را خدشه‌دار کنند. عمده‌ترین تفاوت در بین تمامی این گروه‌ها و «وهابیت» آن است که تفکر وهابی که از سوی آل‌سعود مطرح و بزرگنمایی شده بیشتر جنبه سیاسی دارد تا مذهبی؛ بدین معنی که «آل‌سعود به منظور پیشبرد سیاست‌های تفرقه‌افکنانه خود از «وهابیت» استفاده ابزاری می‌کند. آنها معمولا مشی مذهبی خود را با سیاست‌های منطقه‌ای خود هماهنگ می‌کنند و در واقع به وهابیت نقش پوششی دادند.
درست برعکس «اخوان المسلمین» هر چند که پایه مذهبی آنان نیز بر «سلفی‌گری» استوار شده اما با این وجود همواره شاهد درگیری‌های زیادی بین «وهابیت» و «اخوانی‌ها» هستیم، شاید ریشه اصلی اختلافات آنها همین استفاده ابزاری آل‌سعود از وهابیت باشد، شاید برای همین بود که آل‌سعود از «حسنی مبارک» حمایت می‌کرد اما «محمد مرسی» اخوانی را به هیچ‌وجه تحمل نکرد.
* برخی معتقدند یکی از عوامل اصلی تنش در منطقه غرب آسیا سیاست خارجی عربستان است. نظر شما در این باره چیست؟
بر اساس تاریخ، خاندان آل‌سعود همواره از تفکرات تهاجمی استفاده کرده تا بتواند سرزمین خود را از طریق نظام سلطنتی حفظ نماید. آل‌سعود سعی دارد با برقراری و حفظ نظامی مستبد از بیداری و خیزش مردم در شبه جزیره عربی و به طور مثال در العوامیه (شرق عربستان) جلوگیری کند. آل‌سعود همچنان با خوش خدمتی به انگلیس و آمریکا در راس قدرت حضور دارد و بر ملت عربستان مسلط شده است. مبنای عقیده سعودی‌ها ایجاد تفرقه در بین ملت‌های منطقه و بنابراین ضعیف کردن آن‌هاست. این استراتژی همه حکومت‌های سلطه‌جو است. سیاستی که اتفاقا اسرائیل هم آن را در پیش گرفته است و به دنبال ایجاد جنگ و درگیری در بین کشورهای منطقه است.
* با و جود نقض آشکار حقوق‌بشر هم در عربستان و بیشتر نقاط مختلف منطقه از سوی عربستان مخصوصا در بین، چرا واکنشی مناسب از سوی سازمان‌های بین‌المللی یا دولت‌های غربی صورت نمی‌گیرد؟
پاسخ این سؤال بسیار مشخص است. عربستان حتی جرات اشاره کردن به کسی را بدون دستور آمریکا ندارد، چه برسد بمباران شهرهای یمن با موشک. بنابراین این نکته را باید بدانیم که تمامی این اقدامات با هماهنگی کامل واشنگتن صورت می‌گیرد. در اذهان رژیم آمریکا و دولتمردان آن هیچ دولتی در دنیا حق مستقل بودن را ندارد. خیلی از سازمان‌های نظارتی حقوق‌بشر که جنبه بین‌المللی نیز دارند تحت نفوذ آمریکا قرار گرفته‌اند و نمی‌توانند با صدای رسا و به راحتی از جنایات بشری پرده‌برداری کنند. بحث در رابطه با این موضوع مقالات جداگانه‌ای می‌طلبد.
* سخنانی مبنی بر رویارویی نظامی عربستان و ایران شنیده می‌شود. تا چه اندازه آن را محتمل می‌دانید؟ آیا عربستان توانایی رویارویی با ایران قدرتمند را دارد؟
آل‌سعود نه توانایی رویارویی با ایران را دارد و نه علاقه به انجام چنین کاری.
آنها با پول‌های گزاف و موشک‌های وارداتی حتی نتوانستند انصارالله را در چند قدمی خود شکست دهند، چگونه می‌خواهند با ایران مبارزه کنند؟!!... هدف اصلی آنان تحریم و تشویق گروهک‌های تروریستی علیه ایران است.
* آینده آ‌ل‌سعود را چه می‌دانید؟ با توجه به کودتای اخیر در این کشور و سیاست‌های بی‌ثبات‌کننده این رژیم در منطقه، نظام استبدادی عربستان چه در انتظار دارد؟
سیاست جدید و بیهوده ریاض نشان می‌دهد که آنها از سیاست‌های اشتباه گذشته خود درس نمی‌گیرند، البته این مشی آل‌سعود منطقی است، چرا که سلطنت‌های مستبد بر مبنای جاهلیت ادامه بقا می‌دهند. آن‌ها در ماه‌‌های گذشته با اتخاذ سیاست‌های سخت و جدی سعی داشتند تا قطر را مواخذه کنند، سیاستی که به هیچ وجه ثمر نداد و کاملا بی‌نتیجه بود. قطری که همدست سعودی‌ها در انجام جرائم مختلف بود. ناپختگی سیاسی را به راحتی در همین تقابل سعودی با قطر می‌توان دید. قطر ‌اکنون به ایران گرایش پیدا کرده است و ترکیه از سمت سعودی‌ها فاصله گرفته است.
در این موضوع دو نقطه مقابل ذکاوت ایرانیان را می‌بینیم، آنها علیرغم دشمنی اخوانی‌ها با مبانی تشیع هیچگاه به طور قطعی با آنها دشمنی نکردند. در ماجرای قطر به طور نسبی همراهی پاکستان را هم از دست داد.
اما به عقیده من تا وقتی که آل‌سعود به طور  کامل در خدمت سیاست‌های واشنگن باشد، این سلطنت مستبد به بقای خود ادامه خواهد داد.
اگر محور مقاومت گسترده‌تر و قوی‌تر شود، سدی قوی در برابر جاه‌طلبی‌های عربستان شکل  خواهد گرفت.
نامه 5 روان‌شناس برجسته آمریکایی به کنگره
ترامپ یک بیمار روانی است ، برای نجات کشور هم که شده، استیضاحش کنید

Image result for ‫ترامپ یک بیمار روانی است ،‬‎

پنج روان‌شناس برجسته آمریکایی طی نامه‌ای به کنگره این کشور خواستار نجات کشور از دست یک بیمار روانی به نام «ترامپ» شده‌اند.
مدتی است که مسئله «استیضاح ترامپ» در سطح سیاسی و رسانه‌ای آمریکا به طور جدی مطرح شده است. روند استیضاح رئیس‌جمهور در آمریکا بسیار فرایند سختی دارد اما برای آغاز تشریفات لازم باید اتهامات وارده به وی در مورد «ارتباط با روسیه»، «افشای اطلاعات محرمانه» یا «مشکل روانی» ثابت شود.
تازه‌ترین درخواست برای استیضاح از سوی قانونگذاران آمریکایی و هفته گذشته مطرح شد، زمانی که «برد شرمن» یکی از نمایندگان دموکرات «ایالت کالیفرنیا»، طرح استیضاح ترامپ را ارائه و وی را متهم کرد که «مانع از انجام تحقیقات در مورد نقش روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا» شده است. این نماینده در حالی استیضاح ترامپ را مطرح کرده که چندی پیش 25 نماینده دموکرات آمریکا از طرحی حمایت کردند که راه را برای استیضاح و برکناری رئیس‌جمهوری این کشور هموار می‌کند. طرح استیضاح ترامپ از حمایت دموکرات‌های برجسته مجلس نمایندگان آمریکا همچون «نانسی پلوسی» برخوردار است. چنانچه رئیس‌جمهوری آمریکا این طرح را وتو کند (که به احتمال زیاد این کار را می‌کند) کنگره به اکثریت دو سوم رای نمایندگان برای لغو وتوی وی نیاز دارد.
اما تلاش‌های دیگری نیز در سطح جامعه آمریکا برای استیضاح ترامپ در جریان است. دیروز «اسپوتنیک» گزارش داد چند تن از روان‌شناسان برتر دانشگاه‌های مهم آمریکا در نامه‌ای سرگشاده‌ به کنگره خواستار عزل «قانونی» رئیس‌جمهوری آمریکا شده‌اند. بر اساس این گزارش پنج پروفسور سرشناس آمریکایی در نامه‌ای به کنگره تاکید کرده‌اند براساس آنچه آنها «انزوای ذهنی» ترامپ می‌دانند، رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا برای حکومتداری «مناسب» نیست. نامه آنها که به شدت بی‌پرده است، در روزنامه هافینگتون پست به چاپ رسیده است. در این نامه آمده: «قدرت ریاست جمهوری ناکامی‌های آقای ترامپ را با اثرات مخربی برجسته می‌کند. انزوای روان‌شناختی رئیس‌جمهوری آمریکا از جمله درک بسیار ضعیف وی با واقعیت، منجر به انزوای خطرناک ایالات متحده آمریکا از مابقی جهان شده است. قانون اساسی ما بندهایی درباره عزل هر رئیس‌جمهوری که قادر نیست وظایفش را در این سمت انجام دهد،‌ دارد.»
این روان‌شناسان تاکید کردند: «به خاطر کشورمان و جهان به نمایندگان منتخبمان تاکید می‌کنیم تا شجاعت به خرج دهند و گام‌های قانونی که می‌شود برای پایان ریاست جمهوری ترامپ انجام داد، بردارند.» آمریکا با غائله داعش، جان 330 هزار غیرنظامی را در سوریه گرفته است

Image result for ‫آمریکا با  داعش‬‎

دیده‌بان حقوق بشر سوریه، شمار جان‌باختگان شش سال جنگ داخلی در این کشور را بیش از 330 هزار نفر اعلام کرد. این جنگ را آمریکا در سال 2011 راه انداخت.
به گزارش روزنامه «القدس العربی»، دیده‌بان حقوق بشر سوریه دیروز اعلام کرد، بیش از 330 هزار نفر در جنگ داخلی سوریه جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس این گزارش، حدود 100 هزار تن از کشته‌شدگان این جنگ که همچنان ادامه دارد، مربوط به غیرنظامیان است. در سال 2011 آمریکا به همراه متحدان منطقه‌ای‌اش، صدها تکفیری را به داخل خاک سوریه هدایت کرد و این جنگ را راه انداخت. دیده‌بان حقوق بشر سوریه خرداد سال گذشته، شمار قربانیان جنگ در این کشور را 282 هزار و 283 نفر اعلام کرده بود. غیرنظامیان سوریه به طور مرتب قربانی حملات جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی ضد داعش هم می‌شوند. در حال حاضر اهالی شهر رقه به طور مرتب هدف این حملات قرار می‌گیرند.
وحشت داعش در دیرالزور
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، سرکرده‌های گروه تروریستی «داعش» که به خاطر شکست بزرگ خود در موصل عراق و دیگر مناطق این کشور و سوریه، به شدت دستپاچه و نگران شده‌اند، هم‌اکنون خود را برای نبردهای مرگ و زندگی در استان «دیرالزور» و شهر «رقه» سوریه آماده می‌کنند.
خبرگزاری فوق به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «سوریا الیوم» گزارش داد، عناصر داعش در استان دیرالزور مردم را مجبور کرده‌اند مقابل منازل و مغازه‌های خود خاکریزهایی به ارتفاع دو متر ایجاد کنند.
در شهر رقه نیز داعش همین تاکتیک را به‌کار گرفته است و به نظر می‌رسد قصد دارد برای مقابله با نیروهای دولتی و یا شبه نظامیان کرد(نیروهای دموکراتیک سوریه)، از سپر انسانی استفاده کند.شهر نفت‌خیز دیرالزور از سال 2014 تاکنون در محاصره گروه تروریستی داعش قرار دارد و کمک‌رسانی به ساکنان این شهر فقط از طریق پرتاب محموله‌ها توسط هواپیماهای باری صورت می‌گیرد.
طی روزهای اخیر ارتش سوریه و نیروهای مقاومت حد فاصل میان جنوب شرقی شهر حلب تا جنوب غربی شهر «رقه» که مساحتی معادل 1500 کیلومترمربع می‌شود، را آزاد کرده‌اند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 26 تیر 1396
دوشنبه 26 تیر 1396 01:28 ب.ظ
مرگ بر همه آمریکائیان جنایت کار و بی دین و بی وجدا حیوان صفت

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات