تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگانواشنگتن پست:
اگر حمایت‌های آمریکا از عربستان نبود اوضاع یمن بحرانی نمی‌شد
     ۲۷ / ۰۴ / ۱۳۹۶

Image result for ‫اگر حمایت‌های آمریکا از عربستان نبود اوضاع یمن بحرانی نمی‌شد‬‎

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست طی گزارشی اعلام کرده که بیش از 20 میلیون انسان در چهار کشور یمن، سومالی، سودان جنوبی و نیجریه به خاطر گرسنگی در آستانه مرگ قرار دارند؛ اما کسی به این مهم توجه نمی‌کند. به نوشته این روزنامه آمریکا اگر از عملیات نظامی سعودی‌ها در یمن، حمایت نمی‌کرد، بحران در این کشور آنقدر جدی نشده بود.
این روزنامه آمریکایی در ابتدای سرمقاله خود نوشته «بیش از 20 میلیون انسان در چهار کشور جهان در در اثر قحطی و گرسنگی با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند. سازمان ملل این اوضاع ناگوار را «بدترین بحران بشری از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون» دانسته است؛ اما گویا جهان نسبت به این هشدارهای جدی بی‌تفاوت مانده است و مطلقا متوجه اضطراری بودن وضع نیست؛ نه دولتها و نه بخش خصوصی کشورها.»
به گزارش ایرنا ، این گزارش در ادامه می‌افزاید:   « اداره هماهنگی امور بشردوستانه’ سازمان ملل روز دوشنبه گزارش داد، 6.27 میلیارد دلار پول لازم است تا قحطی و گرسنگی در کشورهای یمن، سومالی، سودان جنوبی و نیجریه از بین برود، اما تاکنون فقط 43 درصد از این رقم تامین شده است نتایج نظرسنجی «کمیته نجات بین‌الملل» هم اشاره می‌کند که 85 درصد آمریکایی‌ها چیزی راجع به قحطی و گرسنگی در سطح جهان نمی‌دانند. این کمیته اعلام کرده این مسئله مهمترین موضوع اصلی عصر حاضر است اما متاسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته است.»
در بخش دیگر این گزارش آمده اسناد رسمی سازمان ملل، دولت آمریکا و سازمانهای خصوصی حمایتی تمامی این آمارها را تصدیق می‌کند. طبق گزارش آژانس توسعه بین‌الملل آمریکا؛ بیش از نیمی از جمعیت سومالی و سودان‌جنوبی اضطراری به کمک‌های غذایی نیاز دارند. دلخراش‌ترین وضع مربوط به یمن است؛ جایی که سازمان ملل می‌گوید 20 میلیون انسان محتاج به کمک‌های فوری بشردوستانه هستند. در این کشور علاوه بر میلیون‌ها مردمی که دسترسی به غذا ندارند، بیش از 330 هزار تن هم از اواخر آوریل (فروردین) گذشته تاکنون به وبا مبتلا شده‌اند. بطور میانگین در هر ساعت یک انسان در اثر ابتلا به این بیماری در یمن از دنیا  می‌رود. خیرین ، اهداکنندگان تاکنون فقط 40 درصد از کمک‌هایی را که یمن برای رفع قحطی و گرسنگی نیاز دارد، پوشش داده‌اند، ضمن آنکه بخشی از این کمک‌ها صرف مبارزه با شیوع بیماری وبا شده است. این سرمقاله در نهایت تاکید ویژه‌ای بر نقش آمریکا در بحران‌های یمن دارد و تصریح می‌کند که اگر حمایت‌های آمریکا از آل‌سعود در جنگ یمن نبود،‌ بحران کنونی با این ابعاد بوجود نمی‌آمد.
در میان اعتراض‌های گسترده علما و مراجع شیعه
 آل‌خلیفه حق استنباط احکام دینی را از فقها گرفت و به پارلمان واگذار کرد!

Image result for ‫آل‌خلیفه حق استنباط احکام دینی را از فقها گرفت و به پارلمان واگذار کرد!‬‎

علمای بحرین به رأی گذاشتن احکام دین را در پارلمان، «سبک شمردن اسلام» و «توهین» به آن دانستند و تاکید کردند، تصویب قوانین برای گرفتن حق استنباط احکام دینی از علما و دادن آن به سیاستمداران به هیچ وجه مورد پذیرش نیست.
علمای بحرین در بیانیه‌ای در واکنش به مصوبه جدید پارلمان، موسوم به «قانون خانواده»، به رای گذاشتن احکام دین را در پارلمان، سبک شمردن اسلام و توهین به آن دانستند و تاکید کردند، نظر علما درباره تصویب این قانون تغییری نمی‌کند و این قانون به هیچ وجه مورد پذیرش آنها نیست. طبق این قانون، حق استنباط احکام شرعی از فقیه گرفته و به پارلمان واگذار خواهد می‌شود.
به گزارش العالم، در بیانیه علمای بحرینی همچنین آمده است: «قانون خانواده بندهایی دارد که بر خلاف اعتقادات مذهب جعفری و اهل بیت علیهم‌السلام است، که گرفتن حق استنباط احکام شرعی از فقها و واگذاری این حق به پارلمان نمونه‌ای از این نوع تخلفات به شمار می‌آید.»
«سید عباس شبر»، رئیس‌بخش آزادی‌های دینی در سازمان صلح بحرین هم در این باره گفته: «گرفتن حق استنباط احکام شرعی از فقیه و واگذاری آن به پارلمان، تخلف است زیرا این کار در حوزه اختیارات علماست و پارلمان نمی‌تواند چنین اختیاری داشته باشد.»
بر اساس اظهارات برخی کارشناسان، این قانون جدید، در چارچوب «طرح و نقشه‌های گسترده‌ای» است که پیش از این «صلاح البندر»، مشاور سودانی الاصل پادشاه بحرین از آن خبر داده بود. هدف از این طرح ، محاصره و انزوای اکثریت هوادار مذهب جعفری در بحرین است، این کار از طریق سرکوب آزادی‌ها و نقض حقوق تا لغو تابعیت، فشار، بازداشت و اجبار علما و چهره‌های شاخص به مهاجرت و در ادامه واگذاری تابعیت بحرینی به اتباع خارجی، با هدف تغییر در ترکیب جمعیتی و دینی این کشور در دست اجراست.
با افزایش 91 درصدی جنایات

2017، بدترین سال برای مسلمانان آمریکا لقب گرفت

Image result for ‫سال 2017، بدترین سال برای مسلمانان آمریکا لقب گرفت‬‎

شورای روابط «آمریکایی- اسلامی» از افزایش «شدید» جرائم و جنایات نژادپرستانه علیه مسلمانان این کشور بعد از انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا خبر داده است.
نژادپرستی طی سال‌های اخیر به شدت در آمریکا افزایش پیدا کرده و مسلمانان  قربانیان اصلی این نژادپرستی محسوب می‌شوند. قدرت گرفتن داعش در منطقه غرب آسیا و به دنبال آن روی کار آمدن ترامپ در  آمریکا نیز در کنار تبلیغات دروغین رسانه‌های غربی علیه اسلام مزید بر علت شده تا حملات و جنایات علیه مسلمانان در آمریکا به طرز بی‌سابقه‌ای افزایش یابد.در همین راستا شورای روابط آمریکایی-اسلامی اعلام کرده که تعداد «جنایات ناشی از نفرت علیه مسلمانان» در آمریکا نسبت به سال 2016 که بدترین سال از نظر انجام جنایات ضد مسلمانی بوده، 91 درصد افزایش یافته است. «زینب آرین»، هماهنگ‌کننده بخش نظارت و مبارزه با اسلام‌هراسی در آمریکا می‌گوید: «مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری و دولت ترامپ موجب هدف قرار دادن مسلمانان آمریکایی و دیگر اقلیت‌ها شده است. بیشترین مورد این جنایت‌ها که توسط شورای روابط آمریکایی اسلامی به ثبت رسیده از نوع آزار و اذیت، اقدامات نفرت‌انگیز غیرانسانی و آسیب مالی بوده است.»

شورای روابط آمریکایی اسلامی همچنین اعلام کرده که 20 درصد این جنایات زمانی رخ می‌دهد که فردی به عنوان مسلمان شناخته می‌شود و در 15 درصد این موارد حجاب یک زن مسلمان مورد هدف قرار می‌گیرد. طبق گزارش سال 2016 این سازمان، جنایات ضد مسلمانان حدود 40 درصد نسبت به سال 2015 و رفتارهای غیرانسانی و ضد اسلام 57 درصد افزایش یافته است. براساس این گزارش تعداد رویدادهای متعصبانه در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی نیز ۲۴ درصد افزایش داشته است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 28 تیر 1396
چهارشنبه 28 تیر 1396 05:40 ب.ظ
مرگ بر وهابی و یهودی صهیونیست

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات