تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


آمریکا القاعده سوریه را از لیست گروه‌های تروریست حذف کرد!

    ۲۷ / ۰۴ / ۱۳۹۶

Image result for ‫آمریکا القاعده سوریه را از لیست گروه‌های تروریست حذف کرد‬‎
منابع خبری می‌گویند کاخ سفید نام «القاعده» در سوریه را از فهرست تروریسم خود حذف کرده است، اقدامی که به خوبی چهره واقعی این کشور را برملا می‌کند.
آمریکا پیش از این مخفیانه از گروه‌های تروریستی تکفیری حمایت می‌کرد اما این بار گویا قصد دارد، حمایت‌های مالی و نظامی خود علیه این گروه را علنی نماید.
«یان‌گرین هال» در گزارشی در وبگاه «وترنز تودی» نوشته، آمریکا و کانادا، نام جبهة تحریرالشام را از لیست تروریستی خود حذف کرده‌اند، در واقع تغییر نام گروه تروریستی تکفیری «جبهة ‌النصره» به «جبهة فتح‌الشام» و بعد از آن به «هیئهًْ تحریرالشام»، شاخه القاعده در سوریه امری اتفاقی یا صرفا تبلیغاتی نیست. این اقدام، مقدمه امور دیگری است که با وضعیت القاعده در صحنه بین‌المللی مرتبط است که مهم‌ترین هدف آن حذف این گروه از فهرست تروریسم دو کشور آمریکا و کانادا بوده است. شبکه خبری العالم با انتشار این خبر به نقل از «هال» نوشته: اهمیت این اقدام در این امر نهفته است که از این پس آمریکا و کانادا امکان حمایت مالی و نظامی از تروریست‌های القاعده و حتی همراهی کردن آنها و مشارکت با ایشان در جنگ با نظام سوریه را به طور علنی می‌یابند، همان‌طور که پیش‌تر به گروه‌های مسلح تروریستی دیگر تحت عنوان «معارضان میانه‌رو» در سوریه، کمک می‌کردند. گروه تروریستی موسوم به هیئهًْ تحریرالشام همان گروهی است که پس از جدایی از «داعش» در سال 2014 میلادی با نام «جبهه النصره» در سوریه فعالیت داشت و آمریکا و کانادا در سال 2012 میلادی این گروه را در فهرست تروریسم خود درج کرده بودند.
به این ترتیب و به همین سادگی گروه‌های تروریستی با تغییر نام خود می‌توانند، خود را از فهرست تروریسم کشورهای دیگر خارج کنند و با خروج از این فهرست، شهروندان این کشورها اجازه می‌یابند به آنها کمک‌های مالی و یا برای آنها تبلیغات انجام دهند یا با سفر به سوریه و پیوستن به صفوف آنها، با نظام سوریه مبارزه کنند،‌ به همان ترتیب، اعضای این گروه‌ها اجازه سفر به این کشورها را می‌یابند.
«نیکول تامپسون»، از مقام‌های مسئول در وزارت خارجه آمریکا در سخنانی اظهار داشته که تغییر نام گروه‌های تروریستی بازی‌ای است که این گروه‌ها در سوریه برای جذب حامیان و هواداران بیشتر به آن روی می‌آورند، اما در عین حال تاکید کرد که بعید می‌داند، وزارت خارجه آمریکا در اقدام اخیر خود تجدیدنظر کند.
با این حال خبرگزاری‌ها تاکید کردند، این اقدام آمریکا به معنای دسترسی هیئهًْ تحریرالشام به سلاح‌های مدرن و پیشرفته آمریکایی از جمله موشک‌های «تاو» و اصرار واشنگتن بر ادامه تسلیح گروه‌های تکفیری در سوریه است. به ویژه آنکه ارتش سوریه و ارتش عراق اخیرا به پیروزی‌های چشمگیری در کشورهایشان دست یافته‌اند و تروریست‌های تکفیری را مفتضحانه به هلاکت رسانده و یا مجبور به فرار کرده‌اند.قلیچدار اوغلو: هدفم بیرون کردن اردوغان از قصرش است

Image result for ‫قلیچدار اوغلو‬‎
رهبر بزرگ‌ترین حزب مخالفان ترکیه در پاسخ به اردوغان که تجمع بزرگ مخالفان را «تجمع تروریست‌ها» خوانده بود گفت: تجمعات ادامه خواهند داشت و ما به دنبال بیرون کردن اردوغان از قصرش هستیم.
«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه روز شنبه طی سخنرانی در مراسم اولین سالگرد کودتای نافرجام 2016، تهدید کرد: «گردن خیانت‌کاران را خواهد زد.» وی با بزدل و خائن خواندن «کمال قلیچداراوغلو» رهبر بزرگ‌ترین حزب مخالفان ترکیه گفته بود: «او با کودتای کنترل شده توصیف کردن حوادث آن شب، به ملت توهین کرد.» اکنون اما قلیچدار اوغلو به تهدیدهای اردوغان جواب داده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه حریت، «کمال قلیچداراوغلو»، رهبر بزرگترین حزب اپوزیسیون ترکیه با رد اظهارات رئیس‌جمهور این کشور مبنی بر اینکه راهپیمایی «عدالت» یک راهپیمایی «تروریستی» بوده گفت: «من نمی‌ترسم. در کشور شاهد نبود دموکراسی هستیم. کسی باید در برابر این اتفاق بایستد. هدف ما اکنون بیرون کردن اردوغان از قصرش است... ما مخالف کودتای نافرجام تابستان گذشته بودیم و از مردم خواستیم که برای دموکراسی بجنگند.»
«قلیچداراوغلو» در ادامه اظهاراتش خاطر نشان کرد: «من نه تنها لقب تروریست را قبول نمی‌کنم بلکه به آن می‌خندم. آنها نمی‌توانند با این واقعیت کنار بیایند که من روح آزادی دارم. تنها کسانی که از فرهنگی آمده باشند که در آن دموکراسی نباشد می‌توانند راهپیمایی من را تروریستی اعلام کنند.»
اردوغان رهبران سیاسی بسیاری را دستگیر و روانه زندان کرده و ده‌ها هزار کارمند، نظامی، دانشجو، استاد، دانش‌آموز، معلم و... را نیز به بهانه ارتباط با کودتاچیان دستگیر یا اخراج کرده است.منطقه «دونتسک» با نام «روسیه کوچک» از اوکراین اعلام استقلال کرد

Image result for ‫منطقه «دونتسک» با نام «روسیه کوچک» از اوکراین اعلام استقلال کرد‬‎

رهبر جمهوری خودخوانده «دونتسک» در شرق اوکراین با اعلام تشکیل یک کشور جدید به نام «مالوروسیا» (روسیه کوچک) رسماً اعلام استقلال کرد.
بحران جدید اوکراین از کودتای رنگی سال 2014 در این کشور آغاز شده که به برکناری «ویکتور یانوکوویچ» رئیس‌جمهور این کشور انجامید. روسیه این جابه‌جایی قدرت را که با حمایت کامل آمریکا و اروپا اتفاق افتاد «کودتا» نامید و تحرکات خود را در شرق اوکراین به خصوص در شبه‌جزیره کریمه برای حفاظت از منافع خود آغاز کرد.
سرانجام در مارس ۲۰۱۴ یک همه‌پرسی توسط دولت شبه جزیره مهم کریمه برای پیوستن به روسیه برگزار شد و ۸۱ درصد واجدان شرایط در این انتخابات شرکت کردند و نزدیک به 97 درصد مردم به الحاق این شبه‌جزیره به روسیه رأی مثبت دادند.  الحاق «کریمه» به روسیه، خواسته یا ناخواسته توقعی را در میان دیگر روس‌تبارهای شرق اوکراین در الحاق آنان به روسیه، ایجاد نمود. آرزویی که پس از فروپاشی شوروی و استقلال اوکراین و جدا افتادن این مناطق از سرزمین مادری (روسیه)، در میان آنان پرورش یافته بود.
 اما همان زمان نیز دولت روسیه اعلام کرد که به استثنای «کریمه»، مسکو هیچ ادعایی در مورد الحاق دیگر مناطق اوکراین، نداشته و ندارد. حتی زمانی که در استان «دونتسک» مردم در همه‌پرسی، به الحاق به روسیه رأی مثبت دادند، دولت روسیه در برابر این اقدام عکس‌العمل مثبت نشان نداد. از آن زمان تاکنون شرق اوکراین به شدت ناآرام است و روس‌گرایان تمام تلاش خود را کرده‌اند تا از اوکراین جدا و به روسیه ملحق شوند.
 در همین راستا دیروز خبرگزاری‌ها گزارش دادند «الکساندر زاخارچنکو» ، رهبر جمهوری خودخوانده «دونتسک» از پیشنهاد یک دوره انتقالی با هدف تشکیل یک دولت جدید با نام «مالوروسیا» (روسیه کوچک)، به عنوان راهی برای پایان دادن به بحرانی سه ساله استقبال کرده است. وی به خبرنگاران گفته: «ما تاسیس دولت مالوروسیا را پیشنهاد می‌دهیم. مالوروسیا یک کشور جوان و مستقل است، با یک دوره انتقالی تا سه سال.» وی ادامه داده: «ما باید از سوی ساکنان مناطق حمایت شویم. این راه‌حل تنها درصورتی عملی است که جامعه بین‌الملل از این ایده حمایت کند.»
زاخارچنکو، وضعیت کنونی شرق اوکراین را «بن بست سیاسی» خوانده و از جامعه بین‌المللی خواسته تا برای پایان دادن به درگیری‌ها، از پیشنهاد استقلال دونتسک حمایت کنند. به گفته وی حتی کار تدوین قانون اساسی مالوروسیا پیشاپیش آغاز شده و متن آن در زمان استقلال به همه‌پرسی گذاشته خواهد شد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 28 تیر 1396
چهارشنبه 28 تیر 1396 05:41 ب.ظ
مرگ بر گاو چرانان جنایتیشه آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic