تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


با 3000 مزدور و چراغ سبز آمریکا
امارات «شبوه» یمن را اشغال کرد
   ۱۷/ ۰۵/ ۱۳۹۶

Image result for ‫نقشه شبوه یمن‬‎

امارات منطقه مهم «شبوه» یمن را با استفاده از 3000 نظامی اجیر شده به اشغال خود درآورد. گفته می‌شود این منطقه که دارای چاه نفت است، با هدف جدا کردن آن از یمن اشغال شده است.
مجتهد، افشاگر مشهور عربستانی اعلام کرده که امارات در تازه‌ترین اقدام برای تجزیه یمن با اعزام 3000 مزدور موفق شده مناطقی در استان «شبوه» را که از قضا حاوی میادین نفتی است اشغال کند.
«مجتهد» گفته: «امارات در راستای تجزیه یمن، سلطه خود بر دو شهرک عزان و حبان در منطقه شبوه در شرق یمن را تحکیم کرده و برای این کار 3000 مزدور به خدمت گرفت تا کاملا بر نفت و گاز شبوه مسلط شود.»
به گفته این شاهزاده افشاگر، «مزدوران امارات از متعرض شدن به مناطق تحت نفوذ حوثی‌ها مانند عسیلان و بیجان اجتناب می‌کنند. آنان صرفا مناطق تحت نفوذ قبایل و جماعت‌های سنی دیگر را به شیوه خود مورد تعرض قرار می‌دهند. آنان با اعزام عناصر آشوبگر، ابتدا ایجاد آشوب می‌کنند سپس به ادعای برقراری آرامش، وارد می‌شوند و آن منطقه را تحت کنترل خود می‌گیرند.» مجتهد درباره اختلاف عربستان و یمن نیز گفته: «برخلاف آنچه درباره اختلاف عربستان و امارات می‌گویند، بن سلمان (ولیعهد) دست امارات را در جنوب یمن(منطقه شیعیان الحوثی) باز گذاشته و تعهد داده که از قدرتش برای دور کردن نیروهای شمالی مخالف،‌ استفاده کند.»
 این در حالی است که یک شبکه تلویزیونی معارض، ماه گذشته میلادی گفته بود که نزاع و رقابتی فزاینده میان ریاض و ابوظبی در استان شبوه یمن شکل گرفته چرا که این استان مملو از منابع نفتی و گازی است.
گفتنی است، امارات از ورود به جنگ و بحران یمن به دنبال اهداف مشخصی است که مهم‌ترین این اهداف شاید تثبیت نفوذ همیشگی در جنوب یمن برای کنترل بر باب‌المندب و تقویت حضورش در دو جزیره «سقطری» و «میون» است. امارات همچنان شهر «عدن» را به عنوان یکی از مرکزهای اصلی استقرار نیروهایش در اختیار دارد و مجموع تحرکاتش نشان می‌دهد که این کشور بر تسلط بر تنگه باب‌المندب تمرکز کرده است. طرفداران «عبدربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی و متواری یمن که اکنون مقیم ریاض است، امارات را به تحریک مردم علیه دولت هادی متهم می‌کنند و می‌گویند امارات از جنبش جدایی‌طلب جنوب یمن، حمایت می‌کند.سی‌ان‌ان: 75 درصد آمریکایی‌ها هیچ اعتمادی به کاخ سفید ندارند

Image result for ‫سی‌ان‌ان: 75 درصد آمریکایی‌ها هیچ اعتمادی به کاخ سفید ندارند‬‎

طبق گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان نظرسنجی‌های صورت گرفته در آمریکا نشان می‌دهد 75 درصد مردم آمریکا هیچ اعتمادی به کاخ سفید و دولتشان ندارند.
بیش از  200 روز از ریاست جمهوری ترامپ می‌گذرد و در این مدت روزی نبوده که وی و دولتش درگیر بحران داخلی یا خارجی نباشد. رسانه‌های قدرتمند آمریکا که اکثرا در جبهه مقابل وی قرار دارند بی‌وقفه روی افکار عمومی مردم کار کرده و در همین راستا محبوبیت ترامپ نیز به کمترین حد خود رسیده است.
 تارنمای شبکه خبری سی‌ان‌ان اما در این رابطه نوشته: «در نظرسنجی مشترک این شبکه با موسسه نظرسنجی SSRS پس از گذشت 200 روز از ریاست جمهوری دونالد ترامپ، محبوبیت رئیس‌جمهوری آمریکا رو به کاهش نهاده است.» به گزارش ایرنا تارنمای این رسانه تصویری آمریکایی در ادامه آورده: «اکنون که دونالد ترامپ وارد ششمین ماه ریاست جمهوری خود شده است، میزان محبوبیت وی در نظرسنجی این شبکه خبری در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد و حدود سه چهارم آمریکایی‌ها می‌گویند دیگر نمی‌توانند بیش از این به آنچه از کاخ سفید می‌شنوند، اعتماد کنند.»
بی‌کفایتی بی‌سابقه
بنابر این گزارش، تنها 38 درصد از مردم آمریکا وضعیت ریاست جمهوری دونالد ترامپ را مورد تایید قرار می‌دهند و 56 درصد عملکرد وی را در این زمینه تایید نکرده‌اند. سی‌ان‌ان می‌افزاید: «این میزان عدم محبوبیت و بی‌کفایتی یک رئیس‌جمهوری آمریکا در تاریخ معاصر این کشور بی‌سابقه بوده و پایین‌ترین آن متعلق به بیل کلینتون با 44 درصد عدم محبوبیت در سال 1993 میلادی است و در این زمینه دونالد ترامپ رکورددار محسوب می‌شود.»
نتایج این نظرسنجی در دیگر موارد حاکی است 43 درصد از آمریکایی‌ها بر این باورند که دونالد ترامپ قادر است تا برخی تغییراتی که برای این کشور لازم است را صورت دهد. این میزان نسبت به ماه آوریل که 48 درصد بود، پنج درصد کاهش نشان می‌دهد. بر اساس این گزارش درباره اطلاعات گوناگونی که از کاخ سفید ارائه می‌شود نیز شک و تردیدهای زیادی نزد افکار عمومی آمریکایی‌ها در این نظرسنجی وجود دارد، تنها یک چهارم آمریکایی‌ها یعنی 24 درصد در این نظرسنجی گفته‌اند به آنچه از سوی مقامات کاخ سفید گفته می‌شود اعتماد دارند. درباره توییت کردن‌های ترامپ نیز نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که 52 درصد از مردم توییت کردن‌های دونالد ترامپ را راهی موثر و مناسب برای درمیان گذاردن نقطه نظرات فردی به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا در امور مهم کشوری نمی‌دانند و 72 درصد دیگر نیز می‌گویند این کار پیام درستی به دیگر رهبران جهان القا نمی‌کند.


عملیات مشترک داعش و آمریکا علیه حشدالشعبی 40 نفر شهید شدند

Image result for ‫عملیات مشترک داعش و آمریکا‬‎

نظامیان آمریکایی همسو با تروریست‌های تکفیری با گلوله‌باران نیروهای بسیج مردمی در منطقه مرزی عراق و سوریه، 40 نفر از اعضای بسیج را به شهادت رساندند.

«گردان سیدالشهدا» وابسته به بسیج مردمی عراق با صدور بیانیه‌ای، اعلام کرده، نیروهای آمریکایی که پیش از این به بسیج مردمی هشدار داده بودند به مناطق مرزی سوریه نزدیک نشوند، صبح دوشنبه مواضع بسیج را در این منطقه با توپخانه به شدت گلوله‌باران کردند.
به گزارش فارس، در این بیانیه آمده است «نیروهای آمریکایی پایگاه‌های گردان سیدالشهدا را با بمب‌های هوشمند و توپخانه هدف قرار دادند.»
گردان سیدالشهدا در پایان بیانیه خود درباره پیامدهای این اقدام ارتش آمریکا هشدار داده و اعلام کرده که به آن پاسخ خواهند داد و در قبال آن سکوت نخواهند کرد.
گردان سیدالشهدا از دولت عراق نیز خواسته تا تحقیقات خود را درباره این حمله نظامیان آمریکایی که به شهادت 40 نفر از اعضای این گردان منجر شد، آغاز کند. سخنگوی این گردان هم درباره این حملات چنین موضع گرفت که «امروز آمریکا و داعش علیه حشدالشعبی عملیات مشترکی برگزار کردند.»
واکنش آمریکا
اما در مقابل، سخنگوی ائتلاف آمریکایی ضد داعش مدعی شده که گزارش‌ها در مورد کشته شدن اعضای بسیج مردمی «دقیق نیست.»(!)
کارشناسان می‌گویند، اگر بغداد در برابر این اقدام آمریکایی‌ها، واکنش قاطعی نشان ندهد، حملات مشابه نظامیان آمریکایی طی هفته‌ها و ماه‌های آتی تکرار خواهد شد.
منطقه مرزی عراق و سوریه مدتی است که تحت کنترل بسیج مردمی قرار دارد. این منطقه بسیار راهبردی است و محور مقاومت را از ایران تا لبنان به هم پیوند می‌زند.
«احمد المکصومی» معاون دبیر کل گردان سیدالشهدا همچنین در این‌باره گفته، «نیروهای بسیج مردمی پاسخ کوبنده‌ای به متجاوزان آمریکایی خواهند داد.» اما مقامات دولتی عراق تا عصر دیروز به این حمله آمریکایی‌ها، واکنشی نشان نداده‌اند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 18 مرداد 1396
چهارشنبه 18 مرداد 1396 09:32 ق.ظ
مرگ بر آمریکا
مرگبر انگلیس
مرگ بر اسرائیل
مرگ بر وهابیون مشرک
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی