تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگانمقتدا صدر، خود را چرا و چند به آل سعود فروخت؟

   ۲۰/ ۰۵/ ۱۳۹۶

Image result for ‫مقتدا صدر، و آل سعود‬‎
رهبر جریان «صدر» که پس از بازگشت اخیرش از پایتخت عربستان، کاملا پوست‌اندازی کرده، در اظهارات جدیدش، رژیم وهابی آل سعود را خیرخواه ملت عراق و دیگر کشورها خوانده است.
دو هفته قبل زمانی که خبر سفر «مقتدا صدر» به عربستان و دیدارش با «محمدبن سلمان» ولیعهد و سایر مقامات سعودی منتشر شد، خیلی‌ها تعجب کردند و گفتند در شرایط حاضر که داعش در عراق رو به افول است و دولت بغداد و همه جریان‌های سیاسی این کشور باید رژیم آل سعود را به خاطر حمایت از داعش، بازخواست کنند، چطور شد که مقتدا صدر به دیدار سعودی‌ها شتافته است.
در میان این تعجب همگان، «مقتدا صدر» پس از اینکه وارد بغداد شده حرف‌های نامربوطی مثل بسیج مردمی باید در ارتش عراق ادغام شود و یا دو کشور در سیاست‌های متقابل میان خود، اشتباهاتی داشته‌اند را بر زبان آورد.
این اظهارات واکنش‌هایی را به دنبال داشت و البته پس از گذشت چند روزی، همه آرام شدند و گفته‌های صدر را به خامی و نادانی او ربط دادند.
اما، مقتدا صدر باز هم دیروز اظهارات مشابهی را بر زبان رانده که در ملاطفت نسبت به رژیم بدنام آل سعود، پررنگ‌تر از همه است.
وی ضمن بیان اینکه در دیدارش با محمدبن سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد سعودی در شهر «جده» پی برده که «دیدگاه‌های مشابهی با محمدبن سلمان» دارد، گفته: «ریاض به منزله پدر همگان بوده و ثابت کرده که برای برقراری صلح در منطقه می‌کوشد.»(!)
صدر که با این جمله، خون هزاران عراقی که به دست آل سعود ریخته شده را نادیده گرفته، در ادامه می‌گوید: «همه اختلافات منطقه را می‌توان به طور تدریجی حل کرد.»
«مقتدا صدر»، در ادامه اظهارات ساختارشکنانه خود، به سوریه نیز اشاره کرده و گفته از یک ماه قبل به این سو، خواستار کناره‌گیری «بشار اسد» بوده است، چرا که به زعم وی، این کناره‌گیری، می‌تواند به برقراری صلح کمک کند. به گزارش تسنیم، رهبر جریان صدر مجددا نام بسیج مردمی را آورده و بار دیگر خواستار انحلال آن شده و گفته: «باید کشور عراق از تمرکز برخوردار شود و دو ارتش نباید(در عراق) وجود داشته باشد.» بسیج مردمی عراق در سال 2014 و در پی صدور فتوای جهاد کفایی از جانب آیت‌الله «سیدعلی سیستانی» رهبر عالی شیعیان عراق، تشکیل شد و تاکنون پرونده بسیار شکوهمندی در مبارزه با تروریسم، از خود برجای گذاشته است.
مقتدا صدر در ادامه گفته: «اگر عراق به مرحله ادغام بین نیروهای دولتی و بسیج مردمی تحت رهبری نخست‌وزیر و فرمانده نیروهای مسلح نرسد، با مشکلات بزرگی روبه‌رو خواهد شد.»
به نظر می‌رسد مقتدا صدر علی‌رغم وعده‌هایش مبنی بر کناره‌گیری از سیاست، قلبا مشتاق قدرت است و علت اینکه تا این حد جانب سعودی‌ها را می‌گیرد، این است که حس می‌کند در عراق او را کنار انداخته‌اند و به اصطلاح، او می‌خواهد طرحی نو دراندازد و همه رقیبان سیاسی را با موضع‌گیری‌های متفاوت خود، کیش و مات کند و قهرمان ملت شود! همان‌طور که در ماجرای متهم کردن دیگران به فساد نیز همین میل را در او می‌توان مشاهده کرد.
در مجموع، «مقتدا صدر» همه محبوبیت سیاسی و اجتماعی خود را مرهون خانواده و پدر بزرگوار خود است و تا آینده‌ای نه چندان دور و با تداوم این اقدامات و اظهارات نسنجیده و غیرمعقول، محبوبیت او ته خواهد کشید و وی به یک چهره منزوی تبدیل خواهد شد. پس از بازگشت مقتدا صدر به بغداد، ریاض شماری خودروی نظامی جهت هدیه به وی، به عراق ارسال کرد. چند خودرو، قیمت زیادی نیست!
مقتدا صدر به خاطر حرمت‌های خانوادگی هم که شده، باید از سیاست و منیت فاصله بگیرد و به دنبال خودسازی و پختگی و کسب تجارب بیشتر باشد، تا این طور بر جنایات رژیم آل سعود در عراق و منطقه، صحه نگذارد.ترامپ مدعی شد
 ایران به برجام و روحش پایبند نیست!

Image result for ‫ایران به برجام و روحش پایبند نیست!‬‎

رئیس‌جمهور آمریکا که در دوران رقابت‌های انتخاباتی خود برجام را به عنوان بدترین توافق تاریخ آمریکا دانسته و قول داده بود آن را پاره می‌کند، اکنون می‌گوید برجام فراتر از تعهدات هسته‌ای، یک «روح» دارد که ایران آن را نقض می‌کند.
«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که در دوران رقابت‌های انتخاباتی خود برجام را به عنوان بدترین توافق تاریخ آمریکا دانسته و قول داده بود آن را پاره می‌کند، اکنون می‌گوید برجام فراتر از تعهدات هسته‌ای، یک «روح» دارد که ایران آن را نقض می‌کند.
ترامپ اعلام کرد که به پایبند بودن ایران به تعهدات برجامی خود اعتقادی ندارد.
بر اساس گزارش رویترز، وی که در یک باشگاه خصوصی گلف در نیوجرسی با خبرنگاران سخن می‌گفت، ابتدا از عدم پایبندی ایران به برجام سخن گفت ولی سریعاً گفته خود را بر اساس ادبیات دولتمردانش تصحیح کرد و گفت که منظورش «روح برجام» بوده است.
رئیس‌جمهور آمریکا در این خصوص گفت: فکر می‌کنم که این توافق وحشتناکی است. آنها به این توافق پایبند نیستند و مطمئناً به روح آن هم پایبندی ندارند.
ترامپ با لحنی تهدیدآمیز گفت: فکر می‌کنم در آینده خواهید دید که اگر‌(ایرانیان) رو به پایبندی‌(به توافقنامه و روحش) نیاورند، اتفاقات خیلی سخت و تأثیرگذاری خواهد افتاد.
به گزارش فارس، آمریکا اصرار دارد که امضای نمایندگان ایران در پای توافق هسته‌ای به معنای قبول اعمال استانداردهای این کشور در سیاست خارجی و دفاعی کشورمان بوده است و امضای برجام به معنای دست کشیدن از حمایت از مقاومت و تعطیلی برنامه هسته‌ای است.
این در حالی است که در توافق هسته‌ای میان ایران و گروه موسوم به 1+5 هیچ اشاره‌ای به مسئله برنامه موشکی ایران نشده است.
تنها در قطعنامه 2231 که توافق هسته‌ای را تائید کرده، با ادبیاتی غیرالزام‌آور از ایران خواسته ‌شده است که از توسعه موشک‌های بالستیکی که برای داشتن توانمندی حمل کلاهک اتمی طراحی شده‌اند، خودداری کند.
واشنگتن با بیان این ادعا که برنامه فضایی مقدمه‌ای برای ساخت موشک‌های بالستیک قاره‌پیما است، تلاش می‌کند تا ایران را برای متوقف کردن این برنامه تحت فشار قرار دهد.
ترامپ در گزارش ماه اکتبر از توافق هسته‌ای خارج می‌شود
شبکه آی 24 به نقل از منابع آگاه در کاخ سفید مدعی شد که ترامپ در گزارش ماه اکتبر از توافق هسته‌ای خارج خواهد شد.
بنابر گزارش رسانه‌های آمریکایی، ترامپ در گزارش سه ماه قبل نیز با اصرار وزرای خارجه و دفاع این کشور قانع شده که تایید کند ایران به توافق هسته‌ای پایبند بوده است.
این درحالیست که مقامات ایرانی بارها تاکید کرده‌اند که واشنگتن، روح و متن برجام را نقض کرده است.
کمیسیون نظارت بر برجام در ایران اخیرا در جلسه‌ای اقداماتی را برای مقابله با آمریکا در صورت خروج این کشور از برجام تدوین و آماده کرده است.
هزینه جدی نقض برجام برای ناقضان آن است
عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه در بنیاد صلح ساساکاوا در ژاپن گفت: پایبند نبودن به برجام قطعا برای طرف‌های ناقض آن هزینه جدی خواهد داشت و در صورت بروز چنین امری، ایران برای هر احتمالی آمادگی دارد.
عراقچی تاکید کرده است که «در صورت بروز نقض برجام، ایران برای هر احتمالی آمادگی دارد» این در حالی است که آمریکا تاکنون به دفعات متن برجام را به صورت فاحش نقض کرده است.
وی بهانه‌جویی‌های آمریکا و اعمال بسته تحریمی به خاطر برنامه‌های موشکی ایران را امری غیرقابل پذیرش دانست و گفت: برنامه موشکی ایران که محصول توانمندی‌های مردم ایران است، صرفا دفاعی است و جنبه بازدارنده دارد.
برای آمریکا جنگ با ایران ساده نیست
«امیل نخله»، افسر ارشد سرویس اطلاعاتی آمریکا و مدیر «مرکز تحلیل راهبردی اسلام سیاسی» در آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در یادداشتی در وبگاه «لوب‌لاگ» درباره تبعات خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 هشدار داده است.
نخله در این یادداشت تاکید کرده که در صورتی که قرار باشد اظهارات ترامپ درباره ایران را باور کنیم، تقریباً قطعی است که او در گزارش سه ‌ماهه بعدی به کنگره پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را اعلام نخواهد کرد.
مقام ارشد سابق سیا نوشته است: ترامپ و هواداران ایران‌هراس او تشنه جنگ با ایران، بدون در نظر گرفتن تبعات فاجعه‌بار آن هستند.
نخله در ادامه تصریح می‌کند: چنانچه آمریکا قرار باشد به تأسی از فشارهای عربستان سعودی، اسرائیل و تولیدکنندگان سلاح‌های آمریکایی، یک جنگ نادرست دیگر باز هم علیه کشوری مسلمان راه بیندازد و کشور را به ورطه یک درگیری دیگر با سرنوشت نامعلوم در خاورمیانه فرو ببرد اتفاقاتی می‌افتد که (حوادث) عراق در برابر آن ناچیز به شمار می‌آیند.
مقام سابق سیا تصریح کرد: حمله آمریکا به عراق مثل آب خوردن بود؛ اگر ترامپ تصمیم بگیرد به ایران حمله کند، نیروهای نظامی آمریکا چنین آسایشی پیش رو نخواهد داشت. ارتش عراق مجبور بود برای صدام حسین و رژیم بعث وی و نه الزاماً برای عراق بجنگد؛ نیروهای نظامی و مردم ایران، صرفنظر از ماهیت حکومتشان برای ایران خواهند جنگید.


 زادگاه شیخ نمر در عوامیه عربستان به تسخیر ارتش سعودی درآمد

Image result for ‫زادگاه شیخ نمر در عوامیه عربستان به تسخیر ارتش سعودی درآمد‬‎
نظامیان سعودی پس از 3 ماه محاصره و با بهره‌برداری از سکوت مدعیان همیشگی دفاع از حقوق‌بشر سرانجام منطقه «المسوره» در شهر العوامیه عربستان را به تسخیر خود درآوردند.
منطقه شیعه‌نشین العوامیه عربستان، از 20 اردیبهشت شاهد حملات وحشیانه نظامیان آل سعود بود. در واقع وجود روستای «المسوره» به عنوان زادگاه شیخ نمر رهبر شیعیان این کشور که توسط آل سعود به شهادت رسید، مهمترین عامل تشدید این حملات بود. اما بالاخره نظامیان سعودی پس از محاصره منطقه المسوره در شهر العوامیه (شرق عربستان) سرانجام این منطقه را با درگیری مسلحانه و کوچاندن مردم به سیطره خود درآوردند.
کاربران شبکه های اجتماعی ویدیوی پایکوبی نظامیان وهابی آل‌سعود را از پایگاه اینترنتی «نیروهای ویژه ارتش عربستان» برداشته و در شبکه های اجتماعی منتشر کردند. تصاویر منتشر شده  نشان می دهد، نظامیان سعودی برای سیطره بر منطقه المسوره چه خسارت‌های فراوانی به این منطقه وارد کرده اند.  این نگرانی وجود دارد که نظامیان سعودی به حملات خود در شهر العوامیه بیش از پیش ادامه بدهند.  در حملات سه ماهه آل سعود به شیعیان العوامیه 30 نفر دستکم شهید شده‌اند.
روزنامه الاخبار اما در گزارشی اعلام کرده «پس از گذشت 90 روز از محاصره عوامیه مقامات سعودی کاری را که می‌خواستند انجام بدهند انجام دادند ولو اینکه با تاخیر همراه بود و مطمئنا به همین هم اکتفا نمی‌کنند. این حادثه پیامدهایی را در داخل و خارج عربستان خواهد داشت.  هم اینک زخم کهنه‌ای سر باز کرده که موجب عمیق‌تر شدن شکاف بین رژیم آل سعود و اقشار مختلف مردم عربستان می‌شود و این، مسئله‌ای جدا از مسائل حقوقی مربوط به اهالی زخم دیده المسوره است.»
الاخبار تاکید کرده «طیف بزرگی از شهروندان منطقه الشرقیه عربستان صرف نظر از مشکل بی خانمان ماندن و فاجعه تخریب ساختمان‌های باستانی شهرشان از باورهای طائفه‌ای  آل سعود که ریشه در وهابیت دارد، به ستوه آمده اند به گونه‌ای که هیچ امیدی به درک حق شهروندی آنها از سوی این رژیم وجود ندارد.» به گفته یکی از نویسندگان اهل الشرقیه عربستان به طور کلی ریشه همه بحران‌های جاری در این است که رژیم آل سعود به منطقه الشرقیه به دید اتباع خارجی و نه شهروندان خود می‌نگرد!نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 21 مرداد 1396
یکشنبه 22 مرداد 1396 12:35 ب.ظ
مقتدا صدر باعث نابودی آبروی خانواده صدر است
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی