تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان مقتدا صدر: روابط ما با ایران تاریخی است

سفرم به ریاض با هماهنگی حیدر عبادی بود

   ۲۸/ ۰۵/ ۱۳۹۶

رهبر جریان «صدر» عراق در دیدار با جمعی از روزنامه‌نگاران، روابط کشورش با ایران را «تاریخی» خواند و گفت که سفر اخیرش به پایتخت عربستان با هماهنگی نخست وزیر عراق صورت گرفته است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به گفته «ابراهیم الصمیدعی» تحلیلگر مسایل سیاسی، «مقتدا صدر» پنجشنبه گذشته در جمع هیئتی از روزنامه‌نگاران و تحلیلگران در نجف اشرف گفت که سفر اخیرش به ریاض و جده عربستان، و همچنین به امارات با هماهنگی و توافق «حیدر عبادی» نخست‌وزیر عراق صورت گرفته است.مقتدا صدر به روزنامه‌نگاران گفت: «در طول زندگی‌ام هیچ اهانتی به اندازه اتهام به خیانت و مزدوری، که شبکه رسمی (العراقیه) متوجه من کرد، خاطرم را نیازرده است. (این اتهامات در حالی مطرح می‌شود) که برای عراق و مردم آن کارهای زیادی کرده‌ام و همچنان می‌کنم.»وی از رهبران سیاسی عراق نیز خواست، مانع حمله و توهین اطرافیان آنها به سایر مسئولان شوند.به گفته «الصمیدعی»، مقتدا صدر هرگونه توهین به «نوری مالکی» معاون رئیس جمهور عراق طی سفرش به عربستان را هم رد کرد و گفت: «با هر گونه اهانت به مسئولان عراقی مخالف هستم. اختلاف ما در داخل کشور، اختلاف خانگی است و موضوعی نیست که اجازه دهیم قدرت‌های خارجی در آن دخالت کنند.»مقتدا صدر تصریح کرد: «همه دیدارهای من با مسئولان کشورهای عربی، با هماهنگی و موافقت حیدرعبادی صورت گرفته و در راستای تقویت سیاست درهای باز کشور عراق با همسایگان منطقه‌ای و پایان دادن به التهابات و تنش‌ها است.» وی هدف از سفر خود را «پیوستن به جبهه‌ای در مقابل جبهه دیگر» ندانست.مقتدا صدر در ارتباط با کشورمان نیز گفت: «روابط ما با ایران، روابطی پا برجا و تاریخی است و هرگز علیه این کشور و منافع آن، اقدام نخواهم کرد.»البته، هرچند مقتدا صدر گفته که هدفش از این سفر، حفظ و تقویت منافع ملی عراق بوده و علیه هیچ کشور دیگری نبوده است، ولی به اعتقاد کارشناسان، دولت ریاض سعی می‌کند از طریق مقتدا صدر بار دیگر برای خود جایگاهی در ساختار سیاسی عراق دست و پا کند.
خیز عربستان برای بازگشت
روزنامه «ینی شفق» چاپ ترکیه اما مدعی شده عربستان قصد دارد، 100 میلیارد دلار برای بازسازی شهرهای سنی‌نشین مثل فلوجه، رمادی، تکریت و موصل هزینه کند.  براساس نوشته این روزنامه، این اقدام ریاض با هدف جلوگیری از نفوذ ایران و بازگرداندن عراق به جهان عرب صورت خواهد گرفت(!) و در این ارتباط، میان مقامات بغداد و ریاض طی شش ماه اخیر دیدارهایی نیز صورت گرفته است. استراتژیست ارشد کاخ سفید هم برکنار شد- ترامپ تنها ماند

Image result for ‫استیو بنن‬‎

با برکناری «استیو بنن» استراتژیست برجسته کاخ سفید (و عروسک‌گردان ترامپ) که خیلی‌ها وی را همه کاره کاخ سفید می‌دانستند ترامپ بیش از پیش تنها ماند. ترامپ طی 6 ماهی که به قدرت رسید، 14 مقام ارشد کاخ سفید را یا برکنار کرده، یا باعث استعفایشان شده است.
با برکناری «استیو بنن»، استراتژیست ارشد کاخ سفید اوضاع برای ترامپ بیش از پیش بحرانی شده است. بسیاری وی را «همه کاره» کاخ سفید می‌دانستند و با خروج او از کاخ سفید ترامپ در میان دشمنانش بیش از پیش تنها شده و طرفداران ایده‌ای که می‌گوید وی نمی‌تواند دوره چهار ساله ریاست جمهوری خود را به پایان برساند بیشتر شده است. بسیاری «بنن» را «نماینده بخش مهمی از حامیان ترامپ» می‌دانستند که توانسته بود با جلب آرای راست افراطی و لیبرال‌های راست‌گرا زمینه پیروزی ترامپ در رقابت سال گذشته با هیلاری کلینتون را فراهم کند. همزمان رسانه‌های آمریکایی گمانه‌زنی‌های متعددی را آغاز کرده‌اند مبنی بر اینکه «پاکسازی کاخ‌سفید» از سوی «ژنرال کلی» هنوز به پایان نرسیده و ممکن است به زودی افراد دیگری که به حلقه «استیو بنن» نزدیک بودند نیز شغل خود را از دست بدهند.
 در 6 ماه و چند هفته‌ای که از به قدرت رسیدن ترامپ می‌گذرد چند تن از مقامات اصلی که در مراسم ادای سوگند در کنار وی بوده‌اند کنار رفته یا برکنار شده‌اند. ژنرال «مایکل فلین»، مشاور امنیت ملی که سه هفته پس از انتصاب و در فوریه( بهمن ماه) اخراج شد. «مایکل دابکی»، مدیر ارتباطات کاخ سفید که در پایان ماه مه( اردیبهشت) کاخ سفید را ترک کرد. «شان اسپایسر»، سخنگوی جنجالی کاخ سفید که ژوئیه( خرداد) و همزمان با انتصاب «آنتونیو اسکارموچی» استعفا داد. «راینس پریبس»، رئیس‌دفتر ترامپ که در ژوئیه (خرداد) کنار گذاشته شد و بالاخره آنتونیو اسکارموچی که همچنان رکورددار کوتاه‌ترین زمان خدمت در کاخ‌سفید است و تنها ۱۰ روز به عنوان مدیر ارتباطات دوام آورد و در روز ۳۱ ژوئیه( 9 مرداد) اخراج شد. وال استریت ژورنال نوشته از آغاز ریاست جمهوری، ترامپ 14 نفر از مقامات ارشد دولت خود را برکنارکرده است.
بنن چرا اخراج شد؟
«اختلاف با اعضای خانواده ترامپ»، «اختلاف با ژنرال کلی» رئیس‌کارکنان کاخ سفید و «مواضع نژادپرستانه افراطی بنن»، از دلایل برکناری «بنن» اعلام شده است. اما در مورد اینکه «بنن استعفا کرده یا برکنار شده» اخبار ضد و نقیضی منتشر می‌شود. در حالی که دامنه انتقادات از دونالد ترامپ به دلیل مواضع اخیر او در قبال نژادپرستی به جمهوریخواهان کنگره هم سرایت پیدا کرده، برخی رسانه‌های آمریکایی از «برکناری» استراتژیست او در کاخ سفید خبر داده‌اند. «نیویورک تایمز» به نقل از دو مقام دولت آمریکایی خبر داده که «رئیس‌جمهور ترامپ به مشاوران ارشد خودش گفته که تصمیم به برکناری استیو بنن گرفته است». شبکه «ای‌بی‌سی» هم در خبری فوری گزارش داد که «بنن» استراتژیست ارشد کاخ سفید از سمت خود برکنار شده است. خود «استیو بنن» اما به همین شبکه آمریکایی گفته «از دولت ترامپ استعفا داده است».
اما از سوی دیگر برخی رسانه‌های آمریکایی هم اینطور خبر داده‌اند که وی دو هفته قبل، از سمت خود استعفا داده است. اما در بیانیه کاخ سفید در این باره آمده است: «جان کلی رئیس‌کارکنان کاخ سفید و استیو بنن با هم توافق کردند که روز جمعه (آخرین روز کاری استیو )در سمت استراتژیست کاخ سفید باشد». اخبار مربوط به خروج بنن از تیم ترامپ روز جمعه منتشر شد.
بنن: ریاست جمهوری ترامپ تمام شد
«بنن» چند ساعت بعد، به شغل قبلی خود به عنوان مدیرعامل گروه رسانه‌های خبری بریتبارت بازگشت. وی گفته «اکنون من آزاد هستم. بار دیگر دستان خود را به روی اسلحه ام قرار خواهم داد. می‌خواهم مخالفان را خرد و نابود کنم. شکی در این مسئله وجود ندارد. من یک ماشین کشتار در بریتبارت درست کرده‌ام و الان می‌خواهم بار دیگر به شغل قبلی‌ام بازگردم.» بر اساس این گزارش وی روز جمعه در مصاحبه با هفته‌نامه «استاندارد» تاکید کرد: «ریاست جمهوری ترامپ که ما به خاطر آن مبارزه کردیم، پایان یافته است. ما هنوز یک دستاورد بزرگ داریم و ما بخشی از ریاست جمهوری ترامپ را ساختیم. ولی این ریاست جمهوری پایان یافته است.»
تعداد زیادی از نمایندگان دموکرات از برکناری «بنن» استقبال کرده‌اند. البته دموکرات‌ها بر این باورند که برکناری بنن برای تغییر سیاست‌های ترامپ کافی نخواهد بود. «ماریا چاپله-نادال» عضو دموکرات و سیاه‌پوست مجلس سنای ایالتی نیز در میسوری در صفحه فیس بوک خود، از مواضع ترامپ که در قبال وقایع شهر «شارلوتزویل» ابراز انزجار کرد و نوشت«امیدوارم که ترامپ ترور شود.»
واکنش ژنرال صهیونیست به حملات تروریستی بارسلون:
روزهای بدتر اروپا هنوز فرا نرسیده
 حملات شیمیایی داعش در راه است

Image result for ‫روزهای بدتر اروپا هنوز فرا نرسیده‬‎

رئیس‌سابق بخش مبارزه با تروریسم رژیم صهیونیستی در واکنش به حملات تروریستی اسپانیا اعلام کرده «روزهای بدتر اروپا هنوز در راه است و تروریست‌های داعش به حملات شیمیایی مبادرت خواهند ورزید.»
واکنش‌های جهانی به عملیات تروریستی عصر پنج شنبه تکفیری‌های داعش در شهر بارسلون اسپانیا که طی آن 14 شهروند بی‌گناه کشته و 130 نفر زخمی شدند، همچنان ادامه دارد؛ اما در این میان واکنش توام با هشدار مقامات رژیم صهیونیستی به این حمله قابل تامل است. چراکه صهیونیست‌ها و تکفیری‌ها هر دو در یک جبهه قرار دارند و طی چند سال گذشته اخبار و گزارش‌های زیادی از روابط پیدا و پنهان این دو جرثومه شیطان منتشر شده است.
پایگاه اینترنتی «تایمز آو اسرائیل»، در گزارشی نوشته، نیتزان نوریل، ژنرال صهیونیست و رئیس‌سابق «اداره مبارزه با تروریسم اسرائیل»، روز جمعه ضمن هشدار درباره اینکه گروه تکفیری تروریستی داعش دست به حملات شیمیایی خواهد زد، گفت: «من متاسفانه، در میان کسانی بودم که می‌گفتند در سال 2017 در اروپا، سال پر از خونریزی و کشتار خواهد بود.»
رئیس‌سابق بخش مبارزه با تروریسم اسرائیل در ادامه افزود: «من فکر می‌کنم روزهای بدتر هنوز در راه است. آنچه ما شاهد آن هستیم، روند سخت نابودی زیرساخت‌های فیزیکی (داعش) در منطقه است و این مسئله متاسفانه با بسیاری از حوادث از این نوع و بدتر همراه خواهد بود. من معتقدم که یک حمله تروریستی شیمیایی در انتظار ما است. گروه داعش دانش، توانایی و ابزار آن (انجام حملات شیمیایی) را دارد. من فکر می‌کنم آنها قبلا این تصمیم را گرفته‌اند. تنها چیزی که باقی مانده، عملیات است که آن نیز اتفاق خواهد افتاد.»
مظنون اصلی زنده یا مرده؟
اما با وجود گذشتن 2 روز از این جنایت تروریستی اخبار ضد و نقیضی از سرنوشت عامل اصلی این حملات  منتشر می‌شود.«جوزف لوئیس تراپیرو» رئیس‌پلیس منطقه «کاتالونیا» واقع در شمال شرقی اسپانیا اعلام کرده که راننده خودروی ونی که به سمت جمعیت «بارسلون» حمله کرد، احتمالاً‌ زنده و فراری است.وی همچنین گزارشات رسانه‌ها مبنی بر اینکه عامل حمله بارسلون در تفریحگاه ساحلی کاتالان کشته شده است را رد کرد. پلیس اسپانیا به دنبال «یونس ابویعقوب» مراکشی الاصل است که رسانه‌های اسپانیا او را به عنوان راننده خودروی ون معرفی کرده‌اند. «موسی الکبیر» که رسانه‌ها روز پنجشنبه وی را به عنوان متهم اصلی این جنایت معرفی کرده بودند یکی از 5نفری است که در غرب بارسلون به دست پلیس کشته شد و عامل اصلی حمله نیست. پلیس همچنین اعلام کرده «هسته عملیاتی داعش در اسپانیا قصد داشته حملات گسترده‌تری ترتیب دهد، اما با انفجار مخزن‌های گاز در یکی از مخفیگاه‌های این گروه در جریان ساخت بمب، برنامه آنها تغییر کرده و به حمله با خودرو روی آورده‌اند.»
پلیس کاتالونیا نیز اعلام کرده: «ما پنج تروریست را در کمبریلز (جنوب بارسلونا) شناسایی کرده و به هلاکت رساندیم.» از سوی دیگر خبر رسیده چهار تن نیز در ارتباط با این حملات بازداشت و سه تن دیگر هم شناسایی شده‌اند.
 تمام این پنج مظنون تروریست «مراکشی» بودند. طبق این گزارش ، لیست مظنونان کشته شده شامل «عمر هشامی» ۲۱ ساله متولد مراکش،‌ «حسین ابویعقوب» ۱۹ ساله متولد مراکش، «سعید علاء» و «محمد هشامی» ۲۴ ساله متولد مراکش و «موسی الکبیر» ۱۷ ساله اهل مراکش است.بازرسان نیز معتقدند که حملات در «بارسلونا» و «کمبریلز» از سوی شبکه‌ای با دست کم ۱۲ تروریست سازماندهی شده بود. پنج تن از آنان در کمبریلز کشته شده و چهار تن دیگر بازداشت شدند. پلیس اسپانیا همچنین می‌گوید؛ سه تن دیگر را شناسایی کرده که دو تن از آنان احتمالا در «آلکانار» کشته شده‌اند؛ این مسئله هنوز در دست بررسی است.
آخرین گزارش‌ها از این حوادث حاکی است شهروندانی از ۲۴ کشور دنیا در میان زخمی‌شدگان و کشته‌ها هستند. نام شهروندان ایرلند، فرانسه، استرالیا، پاکستان، پرو، هلند، تایوان، چین، ونزوئلا، یونان، تایوان و هنگ کنگ در میان قربانیان دیده می‌شود.بلژیک می‌گوید یک نفر از شهروندانش کشته شده است. فرانسه اعلام کرده ۲۶ نفر از زخمی‌ها فرانسوی هستند و استرالیا هم زخمی شدن ۴ نفر را تایید کرده است. گفتنی است اسپانیا یک کشور توریستی است و احتمالا دلیل انتخاب این کشور ازسوی تروریست‌ها همین مسئله است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 29 مرداد 1396
یکشنبه 29 مرداد 1396 09:43 ق.ظ
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات