تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


برای نخستین بار
عملیات مشترک ارتش‌های لبنان، سوریه و حزب‌الله
 برای پاکسازی مناطق مرزی 2 کشور آغاز شد  
 ۲۸/ ۰۵/ ۱۳۹۶

Image result for ‫عملیات مشترک ارتش‌های لبنان، سوریه و حزب‌الله  برای پاکسازی مناطق مرزی 2 کشور آغاز شد‬‎

عملیات مشترک ارتش‌های لبنان و سوریه و نیروهای مقاومت برای ریشه‌کن کردن عناصر داعش در مناطق مرزی دو کشور، از دیروز آغاز شده است. این نخستین بار است که این 3 به طور مشترک عملیات ضد تروریستی برگزار می‌کنند.
ساعات اولیه بامداد شنبه عملیات نظامی گسترده‌ای علیه تروریست‌های داعش در ارتفاعات «رأس بعلبک» و «القاع» در لبنان و «قلمون غربی» در سوریه آغاز شد. در این عملیات ارتش‌های لبنان و سوریه در داخل مرزهای خود و نیروهای حزب‌الله در هر دو کشور حضور دارند.
خبرهای تکمیلی حاکی است شماری از عناصر داعش در قلمون غربی در همان ساعات اولیه آغاز این عملیات خود را تسلیم نیروهای مقاومت کرده‌اند. شمار تروریست‌های داعش در رأس بعلبک و القاع حدود 1000 نفر برآورد می‌شود.
به گزارش فارس، مناطق اشغالی داعش در لبنان حدود 120 کیلومتر مربع است.
به گفته «علی قانصو» مدیر اداره تبلیغات ارتش لبنان، محدوده زمانی برای این عملیات وجود ندارد و این عملیات تا رسیدن به مرزهای سوریه ادامه پیدا خواهد کرد.
وی گفت: تروریست‌ها مجموعه نیروهای پیاده هستند که سلاح، تک‌تیرانداز، موتورسیکلت و ضد هوایی دارند و قدرت تحرک سریع و مقابله با نیروهای نظامی را دارند؛ داعش همچنین تعدادی موشک در اختیار دارد، اما تاکنون از آنها برای هدف قرار دادن شهرها استفاده نکرده است.
«قانصو» نبرد کنونی را از سخت‌ترین نبردهایی دانست که ارتش لبنان تاکنون وارد آن شده است.
پیش از این ارتش سوریه به کمک حزب‌الله لبنان ارتفاعات مرزی «قلمون» و «عرسال» را از لوث عناصر «جبهه النصره» پاکسازی کرده است. ارتفاعات «قلمون غربی» که فعلاً عملیات در آن جریان دارد، در مجاورت ارتفاعات «قلمون» و در مناطق مرزی قرار دارد. ارتش سوریه و نیروهای مقاومت با استقرار در گذرگاه‌های ارتفاعات، راه فرار تروریست‌ها از لبنان به داخل سوریه را بسته‌اند.
طی دیروز ارتش لبنان با استفاده از توپخانه، موشک‌انداز و بالگردهای جنگی و تهاجمی، مواضع داعش را گلوله‌باران کرد.
به گزارش تسنیم، پیشروی ارتش لبنان به سمت مواضع داعش، از پنج محور ادامه دارد.
پس از آغاز نبرد، ژنرال «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان با فرمانده عملیات در «رأس‌بعلبک» و «القاع» تماس گرفت و طی این تماس، به نیروهای ارتش لبنان گفت: «منتظر پیروزی شما هستیم.»
در این عملیات، نیروهای حزب‌الله هم در ترکیب نیروهای ارتش لبنان حضور دارند و هم در داخل سوریه به همراه ارتش این کشور، در حال پیشروی در قلمون غربی هستند.
از لبنان همچنین خبر رسید؛ «ولید جنبلاط» رئیس تشکیل «دیدار دموکراتیک» طی پیامی از طریق شبکه‌های اجتماعی، پیروزی در عملیات آزادسازی رأس بعلبک و القاع را آرزو کرده است.
دستاورد بزرگ
نیروهای ارتش سوریه همچنین به همراه نیروهای مقاومت طی عملیات منحصر به فردی، تروریست‌های داعش را در منطقه «عقیربات» واقع در شرق «حماه» محاصره کردند. به گزارش تسنیم این عملیات نیروهای دولتی و مقاومت را در سه محور «رقه»، «حمص» و «حماه» به یکدیگر پیوند داد و از هر نظر، دستاورد بزرگی است.
براساس این گزارش، مساحت مناطقی که اخیراً آزاد شده، 3000 کیلومتر مربع است و از سوم ماه جاری میلادی (12 مرداد) تاکنون، حدود 9000 کیلومتر مربع از تروریست‌ها پس گرفته شده است.
براساس گزارشی که وزارت دفاع روسیه داده، داعش در منطقه «عقیربات» تحت محاصره بوده و آخرین مسیرهای تدارکاتی آن، در تیررس ارتش سوریه است.
سایر رویدادها
* وزارت دفاع روسیه اعلام کرده، همه گروه‌های مسلحی که در غوطه شرقی دمشق فعال بوده و خود را میانه‌رو می‌خوانند، به آتش‌بس ملحق شده‌اند.
* «بینالی ایلدریم» نخست‌وزیر ترکیه گفته، این کشور در بیرون از مرزهای خود، از جمله در سوریه، با تروریسم خواهد جنگید. طی پنج سال اخیر ارتش ترکیه بارها تمامیت ارضی سوریه را نقض کرده است.
 تناقض بزرگ حامیان سران فتنه درباره مطالبه تشکیل دادگاه 

Image result for ‫تناقض بزرگ حامیان سران فتنه‬‎

افراطیون مدعی اصلاح‌طلبی می‌گویند برای مهدی کروبی، دادگاه تشکیل دهید و او را محاکمه کنید.
در پی ادعای اعتصاب غذای مهدی کروبی، افراطیون مدعی اصلاح‌طلبی در برنامه‌ای هماهنگ، اقدام به فضاسازی و شانتاژ رسانه‌ای کردند؛ مبنی بر اینکه چرا کروبی محاکمه نمی‌شود و او و موسوی بدون محاکمه در حصر به سر می‌برند.
علی مطهری در این زمینه نوشت: منطق آقای کروبی منطق درستی است، می‌گوید طبق قانون تکلیف من را مشخص کنید. اگر جرمی مرتکب شده‌ام دادگاه صالح علنی تشکیل دهید، حکم آن هرچه باشد می‌پذیرم. منطق برخی مسئولان امنیتی و اطلاعاتی که می‌گویند باید توبه کنی تا آزاد شوی، نه مبنای عقلی دارد و نه مبنای شرعی. مبنای عقلی ندارد چون آقای کروبی مدعی است که من جرمی مرتکب نشده‌ام و به من ظلم شده است. علاوه بر این اگر وی جرم بزرگی مرتکب شده و حقوق ملت را ضایع کرده است چرا باید با توبه بخشیده شود؟!
وی می‌افزاید: مبنای شرعی هم ندارد چون اسلام نمی‌گوید هر جرمی با توبه بخشیده می‌شود. پس طرف مقابل فقط خضوع و خشوع و تعظیم و زانو زدن می‌خواهد، به خیال اینکه اگر وی بدون توبه و زانو زدن آزاد شود اقتدار نظام آسیب می‌بیند، در حالی که برعکس است، در این صورت اقتدار نظام افزایش می‌یابد. طبعا آقای کروبی هم حاضر به کرنش و تعظیم نیست.
عباس عبدی نیز مدعی شده حصر غیرقانونی است و باید برای کروبی دادگاه تشکیل شود.
این دعاوی در حالی است که مقدمه دعوت به تشکیل دادگاه، پذیرش حکم قانون و مکانیسم‌های قانونی است اما فتنه‌گران در سال 88 ضمن تحریک به آشوب، در برابر قانون تمکین نکردند و در مقابل رأی اکثریت مردم ایستادند. این در حالی است که کروبی تنها 330 هزار رأی کسب کرده بود و با این حساب، لابد آقایان رئیسی - و حتی میرسلیم و هاشمی‌طبا که بیش از چند هزار رأی کسب کردند - باید مدعی تقلب می‌شدند و دعوت به آشوب خیابانی می‌کردند.
حکم سران فتنه به اعتبار تحریک به اغتشاش و آشوب، محاربه و بغی است و این جرم علنی هم اتفاق افتاده است. اما آیا دست‌اندرکاران فتنه که سال 88، حکم قانون را نپذیرفتند، اکنون می‌پذیرند. اگر می‌پذیرند باید با صدای بلند بگویند که سال 88 اشتباه کردند و از کرده خود پشیمانند؟!
اما درباره ادعای علی مطهری مبنی بر اینکه سران فتنه با اظهار توبه بخشیده می‌شوند، اولا هر جرمی آن هم در حد وطن‌فروشی سران فتنه و خیانت به ملت ایران، به صرف اعلام توبه بخشیده نمی‌شود. اما در عین حال موضوع رأفت نظام اسلامی، موضوع علی‌حده‌ای است که جزو شئون حاکمیتی محسوب می‌شود. با این حال به نظر می‌رسد گویا امثال مطهری رونق کاسبی خود را در توبه نکردن امثال کروبی می‌دانند!


رئیس موساد: پیروزی‌های ایران برای اسرائیل بسیار خطرناک است  

Image result for ‫رئیس موساد:‬‎

رئیس سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی نسبت به شکست سنگین داعش و گسترش نفوذ ایران در منطقه ابراز نگرانی کرد.
یوسی کوهن در گفت‌وگو با رادیو نظامی اسرائیل گفت ایران در حال پر کردن فضای خالی برجای مانده از شکست و عقب‌نشینی داعش است. وی گفت: اوضاع در منطقه خاورمیانه بسیار حساس و در عین حال پیچیده شده است. پیش‌تر می‌شد به راحتی اوضاع را در این منطقه تا اندازه زیادی تحلیل کرد اما با گسترش درگیری‌ها، وضعیت تا اندازه زیادی به کلاف سردرگم شبیه شده است.
این مقام صهیونیستی ادامه داد: ایران از طریق نایبان و متحدان محلی خود در سوریه، ‌لبنان، عراق و یمن در حال گسترش نفوذ خود است و این موضوعی بسیار خطرناک و تهدیدی جدی برای امنیت ما است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 29 مرداد 1396
دوشنبه 30 مرداد 1396 03:04 ب.ظ
درود بر رزمندگان اسلام
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic