تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


یک شروع طوفانی
آزادسازی 117 کیلومتر از مناطق اشغالی
 در نخستین روز عملیات مثلث حزب‌الله، سوریه و لبنان  
  ۲۹/ ۰۵/ ۱۳۹۶

Image result for ‫آزادسازی 117 کیلومتر از مناطق اشغالی در نخستین روز عملیات مثلث حزب‌الله، سوریه و لبنان‬‎

ارتش‌های لبنان و سوریه و نیروهای مقاومت حزب‌الله در عملیات مرزی مشترک خود علیه تکفیری‌ها، موفق شدند در همان 24 ساعت اول بیش از 117 کیلومترمربع را از لوث «داعش» پاکسازی کنند.
موفقیت‌های 24 ساعت نخست ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در ارتفاعات «قلمون غربی»، گسترده بوده و این نیروها موفق شدند 87 کیلومترمربع از این ارتفاعات را از کنترل داعش خارج کنند. به گزارش فارس، پیشروی نظامیان سوری و نیروهای مقاومت با حمایت توپخانه و یگان‌های موشکی، از سه جهت ادامه داشته و ده‌ها تروریست داعش به هلاکت رسیدند و شماری از آنها نیز در گذرگاه «الزمرانی» خود را تسلیم کردند که معروف‌ترین‌شان، «احمد وحید العبد» از امیران به اصطلاح شرعی داعش است.طی 24 ساعت اخیر همچنین، سه گذرگاه مهم «الزمرانی»، «ابوحدیج» و «ضهرعلی» تحت کنترل نیروهای مقاومت درآمده است.
پیشروی‌های نیروهای ارتش سوریه و مقاومت این روزها به گونه‌ای است که جبهه تروریسم را یارای مقابله با آن نیست.از آن سوی مرز نیز گزارش رسیده، ارتش لبنان در 24 ساعت نخست عملیات به کمک حزب‌الله، 30 کیلومترمربع از ارتفاعات منطقه «جرود» را آزاد کرده است. در این عملیات 20 تروریست داعش کشته شدند و از نیروهای ارتش لبنان هم 10 تن جراحت برداشتند.ارتفاعات «راس‌ بعلبک» و «القاع» در داخل خاک لبنان و نزدیک مرزهای سوریه حدود سه سال است که در اشغال داعش قرار دارد. مساحت این دو منطقه حدود 120 کیلومترمربع است و ارتش لبنان به کمک مقاومت، قصد دارد این منطقه را پاکسازی کند. این نخستین بار است که ارتش‌های لبنان، سوریه و حزب‌الله لبنان عملیات مشترک و هماهنگ علیه تروریست‌های تکفیری برگزار می‌کنند.
حمله آمریکا به ارتش سوریه
اما همزمان با پیشروی‌های نیروهای مقاومت در سوریه و عراق خبر رسیده جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی به اصطلاح ضد داعش بار دیگر مواضع ارتش سوریه را در روستای «الغدیر» واقع در بخش‌های جنوبی استان رقه بمباران کرده‌اند. یک منبع وابسته به وزارت دفاع سوریه از احتمال وارد شدن تلفات به ارتش این کشور در حمله فوق خبر داده است.کارشناسان می‌گویند، آمریکا تلاش می‌کند شهر رقه را به دست کردهای مورد حمایت خود، موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» تسخیر کند و به همین خاطر، به ارتش سوریه در این منطقه حمله می‌کند تا پیشروی آن را به سمت رقه به تاخیر بیندازد.
آمریکا حامی تروریسم
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، «فیصل مقداد» معاون وزیر خارجه سوریه هم اعلام کرده که نتیجه تحقیق و تفحص از حمله شیمیایی در خان شیخون نشان می‌دهد تروریست‌های تکفیری این حادثه را از روی عمد طراحی و اجرا کرده‌اند تا بهانه لازم را برای حمله آمریکا به پایگاه هوایی «شعیرات» فراهم آورند. وی به خبرنگاران گفته دولت سوریه بررسی‌های خود را بر مبنای تجزیه و تحلیل سازمان‌های دولتی خارجی به سرانجام رسانده است.»به گفته مقداد، در جریان بررسی به طور قطع مشخص شد رویدادی که در خان شیخون اتفاق افتاده از ابتدا تا انتها بر اساس سناریویی از پیش طراحی شده، توسط تروریست‌های تکفیری به اجرا درآمده است...سازمان منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی در بررسی خود از حادثه خان شیخون که در روز چهارم آوریل(13 فروردین) اتفاق افتاد در نمونه‌برداری از خاک، آثار گاز سارین کشف کرد. این بررسی پر از اشتباه و ایراد بود و نمی‌توان آن را قطعی شمرد. با صراحت می‌گویم نتایجی که کارشناسان سازمان منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی بدست آوردند خنده‌آور است و ما علت این برداشت را با سازمان درمیان گذاشتیم.»معاون وزیر خارجه سوریه در ادامه گفته: «حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی شعیرات در سوریه از پیش طراحی شده بود و کاخ سفید، حادثه خان شیخون را دستاویزی قرار داد تا این اقدام از پیش طراحی شده را عملیاتی کند، بدون آنکه حتی به خود زحمت بررسی و تحقیق بدهد.»فیصل مقداد در نهایت تاکید کرد، «دولت سوریه از هر گونه تحقیق و تفحص بی‌پرده استقبال می‌کند و هر حمایتی که لازم باشد، انجام خواهد داد.»
وی این را هم گفت که ارتش سوریه مهمات شیمیایی از تروریست‌ها کشف کرده که در کارخانه‌های آمریکایی و انگلیسی تولید شده‌اند.
سایر رویدادها
* وزیر دفاع عراق طی تماس تلفنی با همتای لبنانی خود، بر حمایت بغداد از لبنان در نبرد علیه تروریسم، تاکید کرده است.
* «احمد الحمو» وزیر صنعت سوریه اعلام کرده که به دشمنان سوریه اجازه مشارکت در بازسازی این کشور داده نمی‌شود.
* «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه گفته، دولت مصر تمایل دارد به سوریه از نظر اقتصادی کمک کند.به گفته پلیس اسپانیا:
تمام 12 تروریست حمله‌کننده به اسپانیا از سوریه برگشته بودند

Image result for ‫12 تروریست اسپانیا از سوریه برگشته بودند‬‎

پلیس اسپانیا مشخصات 12 تروریست عامل حمله بارسلون را تحت عنوان «هسته مرکزی تروریست‌ها» منتشر و اعلام کرده همه این تروریست‌ها از سوریه بازگشته بودند.
آتش فتنه‌ای که غرب به کمک تکفیری‌ها در 5 سال گذشته در سوریه و عراق به پا کرده، مدتی است دامن اروپا را گرفته و بسیاری از کشورهای اروپایی را درگیر زبانه‌های این آتش کرده است. بر اساس گزارش‌ها هزاران تروریست تکفیری اروپایی که طی 5 سال گذشته در سوریه و عراق جنگیده‌اند با افول قدرت داعش در منطقه و پایان خلافت شیطانی این گروه در منطقه راهی شهر و دیار خود شده‌اند تا هرآنچه در غرب آسیا آموخته‌اند بر سر مردمان بیگناه کشورهای اروپایی دربیاورند.
پنج شنبه گذشته اما گروهی از این تروریست‌ها در شهر بارسلون اسپانیا 14 نفر را کشتند و 130 تن دیگر را زخمی کردند. پلیس اسپانیا تصویر هسته تروریستی این حملات را منتشر و اعلام کرده که «همه این تروریست‌ها از سوریه بازگشته‌اند.» بعد از این حمله، پلیس اسپانیا 5 تروریست دیگر را نیز که قصد داشتند در شهر ساحلی کامبرلیز واقع در جنوب بارسلون، به مردم حمله کنند، کشت. به گزارش فارس، پلیس اسپانیا تصویری را منتشر کرده که شامل اعضای «هسته تروریستی» حملات تروریستی اخیر در این کشور است. براساس این گزارش گروه اصلی، طراح و اجرا‌کننده عملیات تروریستی در بارسلون و کمبریلز، یک تیم 12 نفره مراکشی‌الاصل بودند که بعد از نبرد در سوریه، به اسپانیا برگشته‌ بودند.
انگلیس
از سوی دیگر در انگلیس نیز «بن‌والاس» معاون امنیتی وزارت کشور انگلیس هشدار داده تروریست‌های داعش با از دست دادن قلمروی خود در خاورمیانه خطری برای انگلیس خواهند بود.والاس در گفت‌وگو با رادیو بی‌بی‌سی4 گفته: «تروریست‌های داعش قلمروی خود را در موصل از دست دادند و در رقه هم عقب‌نشینی می‌کنند و همین مسئله می‌تواند اعضای انگلیسی داعش را مجبور به بازگشت کند که تهدیدی علیه امنیت این کشور خواهد بود. وی افزود، «این تروریست‌ها می‌توانند از خودرو یا چاقوی آشپزخانه برای کشتار مردم در خیابان‌های انگلیس استفاده کنند ولی دولت به دنبال جلوگیری از آنهاست.»نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 مرداد 1396
دوشنبه 30 مرداد 1396 03:02 ب.ظ
درود بر رزمندگان اسلام

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic