تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگانتظاهرات سراسری در آمریکا علیه ترامپ و نژادپرستی

      ۲۹/ ۰۵/ ۱۳۹۶

Image result for ‫تظاهرات سراسری در آمریکا علیه ترامپ و نژادپرستی‬‎

هزاران نفر در سراسر آمریکا با ریختن به خیابان‌ها علیه گسترش نژادپرستی و اظهارات نژادپرستانه ترامپ تظاهرات کردند. در برخی مناطق پلیس و در برخی شهرها نژادپرستان با تظاهرکنندگان درگیر شدند.
ثبات سیاسی در آمریکا به شدت متزلزل شده است. طرفداران برتری نژادی سفیدها پس از پیروزی ترامپ و با قدرت گرفتن روز افزون این جنبش خود را از لایه‌های زیرین جامعه چند پاره آمریکا بیرون کشیده و به خیابان‌ها آمده‌اند.سیاهان و اقلیت‌های نژادی و مذهبی آمریکا نیز به شدت از این وضعیت «احساس خطر» کرده و آنها نیز راهی خیابان‌ها شده‌اند و هر چند روز یک بار رسانه‌ها خبر از درگیری طرفداران 2 گروه را منتشر می‌کنند. از سوی دیگر شکاف گسترده‌ای نیز در دولت ترامپ ایجاد شده است. با گذشت حدود 7 ماه از روی کار آمدن وی ظاهرا ترامپ دیگر فهمیده مدیریت در دنیای سیاست با آنچه که در اقتصاد و بازار انجام می‌شود از زمین تا آسمان فرق می‌کند. به خاطر این است که تاکنون 14 نفر از مقامات دولتش را برکنار کرده و اتاق فکرش نیز خالی شده است. در آمریکا تقریبا همه علیه وی هستند و هر روز زمزمه‌های بیشتری از گوشه و کنار آمریکا بلند می‌شود که ترامپ با توجه به بی‌تجربگی سیاسی‌، مخالفین قدرتمند در تمامی لایه‌های سیاسی آمریکا‌، جریان رسانه‌ای قدرتمند بر ضد وی و نیز عدم همراهی کامل حزب جمهوری‌خواه با وی عمر حکومتش به چهار سال نخواهد رسید.
آخرین بحرانی که شروع شد و ترامپ نیز با اظهاراتش آن را شعله‌ور کرد موضوع درگیری‌های نژادی در «شارلوتزویل» ایالت ویرجینیای آمریکا بود که 3 کشته و 20 مجروح برجای گذاشت.در طی روزهای گذشته و به دنبال این حمله نژادپرستانه هزاران نفر در سراسر آمریکا علیه نژادپرستی تظاهرات کرده و اظهارات ترامپ را در خودداری از محکومیت علنی آن محکوم کرده‌اند.
روز شنبه نیز بسیاری از شهرهای آمریکا شاهد تظاهرات ضد ترامپ و ضد نژادپرستی بود شدیدترین این اعتراضات در بوستون بود که بیش از 40 هزار تن از ساکنان بوستون با شرکت در یک راهپیمایی اعتراضی علیه «نفرت‌افکنی» شعار دادند. در طی این راهپیمایی اعتراضی، بیش از 500 افسر پلیس برای کنترل شرایط حضور داشتند، با این حال برخی از معترضان با پلیس درگیر شدند که منجر به دستگیری 33 تن دیگر شد.
روزنامه نیویورک تایمز اما دراین‌باره نوشته: «معترضان آمریکایی در شهرهای بسیاری از جمله بوستون، آتلانتا، دالاس، هوستون، ممفیس و نیواورلئان دست به تظاهرات زدند. طبق برآورد پلیس، فقط در شهر بوستون ۴۰ هزار تن در اعتراضات مشارکت داشتند. حضور نیروهای امنیتی خصوصا پس از انتقاداتی که درباره آنها درخصوص حادثه شارلوتزویل مطرح شد، به شدت سنگین بود.
 بر اساس این گزارش، در نقاط مختلف آمریکا معترضان خواستار برخورد قاطع مقام‌ها با نژادپرستی و خشونت شده و تقاضا داشتند تا نمادهای «ارتش کنفدراسیون جنوب» (حامیان برده‌داری) جمع‌آوری شود. در بوستون همچنین گروهی از راستگرایان تجمعی اعتراضی با عنوان جنجالی «آزادی بیان» برگزار کردند که تعدادشان تنها ده‌ها تن عنوان شده است. گرچه پلیس از پیش تدارکاتی برای ایجاد فاصله فیزیکی میان دو گروه از معترضان در نظر گرفته بود اما تظاهرکنندگان راستگرا عملا در محاصره جمع بزرگ مخالفان نژادپرستی درآمده بودند. برخی از معترضان شعار «نه به نازی‌ها، نه به کوکلاکس‌کلان‌ها، نه به فاشیست‌ها» سر می‌دادند. آنها همچنین دست نوشته‌هایی حمل می‌کردند که روی آنها نوشته شده بود: «به ترکیب وطن‌پرستی با نژادپرستی خاتمه دهید».در برخی از شهرها نیز مثل «دالاس»، مخالفان و موافقان نژادپرستی باهم درگیر شدند و گروهی نیز بازداشت شدند.
رئیس‌جمهور آمریکا که به دنبال درگیری‌ها در «شارلوتزویل» به دلیل محکوم نکردن قاطع «سفیدبرتر پندارها» مورد انتقادات شدید قرار گرفته، به تظاهرات موافقان و مخالفان نژادپرستی واکنش نشان داده است. و وی در توئیتی تصریح کرده: «می‌خواهم بسیاری از تظاهرات‌کنندگان در بوستون را که در حال حرف زدن علیه تعصب و نفرت بودند، تحسین کنم. کشور ما به زودی بار دیگر یکپارچه و متحد خواهد شد.»در ارتباط با پرونده حمله به کشتی مرمره
 دادگاه اسپانیا حکم جلب نتانیاهو و 7 جنایتکار دیگر صهیونیست را صادر کرد

Image result for ‫دادگاه اسپانیا حکم جلب نتانیاهو و 7 جنایتکار دیگر صهیونیست را صادر کرد‬‎

یک دادگاه در اسپانیا حکم بازداشت نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و 7 مقام دیگر اسرائیل را در ارتباط با حمله به کشتی ترکیه ای، صادر کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، قاضی دادگاهی در اسپانیا احکامی را منتشر کرده که بر اساس آن بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و هفت نفر دیگر از مقام‌های کنونی و پیشین این رژیم به اتهام حمله به کشتی کوچک «ماوی مرمره» در سال 2010 مجرم شناخته شدند و اگر پای آنان به خاک اسپانیا برسد به محض ورود بازداشت خواهند شد. به گزارش روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، دیگر افرادی که حکم بازداشت برایشان صادر شده عبارتند از: آویگدور لیبرمن، وزیر پیشین خارجه- موشه یعلون و ایهود باراک به ترتیب وزاری جنگ کنونی و پیشین- الی یشایی، وزیر پیشین کشور- دان مریدور، وزیر پیشین اطلاعات و بنی بگین، دستیار نخست‌وزیر.
رئیس ‌پیشین نیروی دریایی ارتش رژیم صهیونیستی و الیزر ماروم، فرمانده ارشد وقت که عملیات را راهبری می‌کرد نیز در معرض بازداشت قرار دارند. سخنگوی وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی، امانوئل ناشچون شنبه شب در این باره گفته: «ما این اقدام (دستور قاضی) را تحریک آمیز می‌دانیم و تلاش می‌کنیم در همکاری با مسئولان اسپانیایی، فرمان قاضی را لغو کنیم». در رویدادی که در سال 2010 اتفاق افتاد، گروهی از فعالان حقوق بشر و گروهی کوچک‌تر از فعالان بنیاد خیریه بشردوستانه با چندین فروند کشتی راهی شدند تا محاصره نوار غزه را بشکنند. رژیم صهیونیستی بیشتر کشتی‌ها را متوقف کرد و کنترل آنها را بدست گرفت اما هنگامی که کماندوهای نیروی دریایی اسرائیل، سوار کشتی ماوی مرمره شدند با فعالان بنیاد خیریه درگیر شده و چند نفر را کشته و یا زخمی کردند. در این حادثه 10 تن از فعالان بنیاد خیریه بشردوستانه به شهادت رسیدند.
نکته جالب توجه اینکه اردوغان پس از آشتی با رژیم صهیونیستی درباره این پرونده کوتاه آمده بود!تظاهرات شیعیان نیجریه با شعار شیخ زکزاکی را آزاد کنید

Image result for ‫تظاهرات شیعیان نیجریه با شعار شیخ زکزاکی را آزاد کنید‬‎

هزاران نفر از شیعیان نیجریه در شهرهای «یولا» و «کانو» با برگزاری یک راهپیمایی مسالمت‌آمیز بار دیگر خواستار آزادی شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه و دیگر اعضای بازداشتی جنبش اسلامی شدند.
  آل‌سعود در راستای سرکوب خط‌مشی شیعی و گسترش تفکر تکفیری همواره سران نیجریه را به سرکوب شیعیان تشویق کرده است. شیعیانی که تعداد آنها در حال افزایش است و رهبری آنها را نیز شیخ «ابراهیم زکزاکی» برعهده دارد.
 فردی که به امام‌خمینی(ره) بسیار ارادت دارد. شیعیان نیجریه شاید بیش از هر جای دیگر متاثر از ایران اسلامی باشند و به صورت بارز تصاویر رهبران و مراجع تقلید شیعه ایرانی را در حسینیه‌ها و مساجد، راهپیمایی‌ها و مجالس خود نصب می‌کنند.
 در تظاهرات «یولا» و «کانو» مردم تصاویر امام راحل را در کنار تصاویر شیخ زکزاکی حمل می‌کردند.
تلاش‌‌های بی‌وقفه شیخ زکزاکی که در زندان به سر می‌برد باعث هدایت میلیون‌ها نفر شده اما نهایتا باعث خشم و غضب وهابی‌ها شد و صدها شیعه به دست نیروهای ارتش این کشور قتل‌عام شدند. در این میان شیخ زکزاکی نیز زخمی شد و به همراه همسرش به زندان افتاد و هنوز نیز در حبس به سر می‌برد . رای مراجع قضایی نیجریه مبنی بر آزادی شیخ زکزاکی، با تعلل ژنرال‌های ارتشی همراه شده و تاکنون مطالبه اصلی مردم نیجریه برآورده نشده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 مرداد 1396
دوشنبه 30 مرداد 1396 03:03 ب.ظ
مرگ بر آمریکا
مرگ بر اسرائیل

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic