تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
وزارت دفاع روسیه خبر داد
بمباران ستون عظیم کاروان داعش در دیرالزور
200 تروریست تکفیری در دم به هلاکت رسیدند
     ۳۰ / ۰۵/ ۱۳۹۶

Image result for ‫وزارت دفاع روسیه جنگنده‌های این کشور بیش از 200 تکفیری عضو داعش‬‎

بنابر اعلام وزارت دفاع روسیه جنگنده‌های این کشور بیش از 200 تکفیری عضو داعش را در حمله به مواضع آنها در شرق سوریه، به هلاکت رساندند.
وزارت دفاع روسیه دیروز اعلام کرده، جنگنده‌های این کشور بیش از 200 عضو داعش را در نزدیکی «دیرالزور» به هلاکت رساندند.فارس در این باره نوشته ستون عظیم کاروان عناصر داعش که به سمت شهر دیرالزور در حال حرکت بود، توسط جنگنده‌های روسی بمباران شد و علاوه بر هلاکت 200 داعشی، بخش اعظم تجهیزات آنها نیز منهدم شد.اخیرا نیز وزارت دفاع روسیه اعلام کرده بود، 730 هدف متعلق به داعش در سوریه، با بمباران جنگنده‌های روسی، نابود شدند.
مخالفت با درخواست داعش
دیروز اما در حالی نبرد بزرگ و گسترده مثلث لبنان، سوریه و حزب‌الله علیه تکفیری‌ها در ارتفاعات مرزی وارد سومین روز خود شد که خبر رسیده داعش از ارتش لبنان درخواست آتش‌بس کرده است.ارتش لبنان در واکنش به این درخواست، اعلام کرده که ابتدا باید سرنوشت نظامیان ربوده شده مشخص شود. این نظامیان که شمار آنها اعلام نشده در سال 2014 به دست عناصر داعش ربوده شده‌اند.در ارتباط با پیشروی ارتش لبنان نیز خبر رسیده، در سومین روز عملیات از مجموع 120 کیلومتر مربع مساحت اشغالی، 80 کیلومتر مربع آزاد شده است. طی دیروز همچنین، 15 تروریست داعشی به دست نظامیان لبنانی کشته شدند و بسیاری نیز پا به فرار گذاشتند. 12 مرکز متعلق به تکفیری‌ها نیز منهدم شد.شمار تلفات تکفیری‌های داعش طی سه روز عملیات نیز «‌ده‌ها تن» و کشته‌های ارتش لبنان در این مدت هم سه نفر اعلام شده است.خبرگزاری فارس از آن سوی مرز و داخل خاک سوریه هم خبر داده که نیروهای مقاومت و ارتش سوریه هم موفق شدند کنترل محور جنوبی «قلمون غربی» را در دست بگیرند. عملیات و پیشروی نیروهای ارتش و مقاومت در قلمون، از سه محور جنوبی، شمالی و شرقی به طور همزمان ادامه دارد و تاکنون مناطق وسیعی آزاد شده است و حدود 70 تروریست نیز خود را تسلیم نیروهای حزب‌الله کرده‌اند.در شرق سوریه هم شهرک «حمیمه» واقع در استان «حمص»، به کنترل نیروهای ارتش سوریه و حزب‌الله درآمده است.
جنایت جدید آمریکا
خبرگزاری ایسنا نیز طی گزارشی نوشته جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی ضدداعش در استان‌های «حسکه» و «رقه» غیرنظامیان را بمباران کردند؛ در حسکه منازل روستائیان روستای «جزاع» در شرق شهر «الشدادی» بمباران شد و این حمله، مرگ 20 نفر را به دنبال داشت.در «رقه» نیز ائتلاف آمریکایی با بمباران شهر رقه، 40 غیرنظامی، از جمله تعدادی زن و کودک را کشتند. تاکنون مناطق مسکونی رقه بارها از جانب آمریکایی‌ها بمباران شده است.
فرماندهان عراقی اعلام کردند
فروپاشی خطوط دفاعی داعش در نخستین ساعات عملیات آزادسازی تل‌عفر

Image result for ‫فروپاشی خطوط دفاعی داعش در  آزادسازی تل‌عفر‬‎

نیروهای مسلح عراق در همان روزهای نخست عملیات آزادسازی شهر «تل‌عفر»، مواضع و خطوط دفاعی آنها را در اطراف شهر درهم کوبیدند.
به گزارش خبرگزاری فارس، در نخستین ساعات آغاز عملیات آزادسازی شهر «تل‌عفر» واقع در استان شمالی «نینوا»، خطوط دفاعی داعش در اطراف این شهر فرو پاشید.به گفته فرماندهان عراقی، علت این فروپاشی، حملات شدید هوایی و پیشروی سریع نیروی زمینی و حشدالشعبی بوده است. این عملیات به خوبی آشکار می‌کند که نیروهای مسلح عراق در عملیات 10 ماهه آزادسازی شهر موصل، کاملاً آبدیده شده‌اند.تروریست‌های داعش پس از درهم کوبیده شدن مواضع آنها، تلاش کردند با خودروهای بمب‌گذاری شده، این پیشروی را مختل کنند، اما نیروهای دولتی زودتر، این خودروها را منهدم کردند.«تل‌عفر» با حدود 300 هزار نفر جمعیت دومین شهرک پرجمعیت استان نینوا است. این شهر در 80 کیلومتری غرب موصل واقع شده و طبق برآوردها، هم اکنون حدود 2000 عضو داعش در آن حضور دارند.حیدرعبادی بامداد یکشنبه فرمان آغاز عملیات آزادسازی «تل‌عفر» را صادر کرده است. از آن زمان تاکنون نیروهای ارتش و حشدالشعبی حدود 50 تروریست داعش را از پای درآورده و 15 روستا را نیز آزاد کرده‌اند. حدود 3000 نفر از ساکنان «تل‌عفر» نیز از شروع عملیات تاکنون، از این شهر گریخته‌اند.
اهمیت راهبردی تل‌عفر
تل‌عفر هر چنداز لحاظ میزان جمعیت و وسعت، از شهر موصل کوچک‌تر است، ولی موقعیت جغرافیایی و ترکیبی جمعیتی آن، این شهر را حساس کرده و همین باعث شده «تل‌عفر» تا الآن در اشغال داعش بماند. به دلیل همین اهمیت به این شهر حتی «موصل کوچک» نیز می‌گویند.تل‌عفر در منتهی‌الیه شمال غرب عراق و در نزدیکی مرزهای ترکیه و سوریه قرار دارد، و در صورتی که آزاد شود، خطوط مواصلاتی داعش از این دو کشور قطع می‌شود.تل‌عفر قبل از آنکه در خرداد سال 1393 به اشغال داعش درآید، حدود 300 هزار نفر جمعیت داشت و با هجوم داعش، حدود 150 هزار نفر آن آواره شده‌اند. از لحاظ قومی و مذهبی، در این شهر کردها، ترکمن‌ها، عرب‌ها، شیعیان، سنی‌ها و مسیحیان زندگی می‌کنند. غالب جمعیت این شهر را شیعیان ترکمن تشکیل می‌دهند و پس از آن، سنی‌ها دارای اکثریت هستند.برخی از سرکرده‌های مهم گروه تروریستی داعش از جمله «ابوعلی الانباری» یا «ابو علاء العفری»، جانشین ابوبکر بغدادی از این شهر بوده و به گفته برخی منابع مطلع، پس از ناپدید شدن بغدادی، العفری رهبری داعش را برعهده گرفته است.گذشته از این، گروه تروریستی داعش از این شهر به عنوان «مرکز آموزش و تجهیز نیروهای غیربومی» استفاده می‌کند که از اروپا و کشورهای دیگر به آن ملحق شده‌اند.در این بین، سران کردستان عراق هم به تل‌عفر چشم طمع دارند و مسئولان منطقه خودمختار کردستان، بارها به مناسبت‌های مختلف، مدعی حق تاریخی کردها در شهر تل‌عفر شده و از ملحق کردن آن به منطقه کردستان عراق سخن گفته‌اند.
اسرائیل تنها حامی جدایی‌طلبی کردها
روزنامه فرامنطقه‌ای «القدس العربی» اما نوشته، در حالی که بیشتر کشورهای جهان اعم از آمریکا، روسیه و آلمان مخالف برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان عراق هستند اسرائیل حامی این قضیه است.«مسعود بارزانی»، رئیس منطقه کردستان عراق تاریخ بیست و پنجم سپتامبر آتی (3 مهر) را برای برگزاری این همه‌پرسی تعیین کرده که نتایج آن غیرالزام‌آور است و می‌تواند صرفاً برای سنجش گرایش کردها به اتحاد یا جدایی باشد.بغداد در رأس مخالفان همه‌پرسی است به نحوی که «حیدر عبادی» نخست‌وزیر عراق تأکید کرده که برگزاری همه پرسی به جای اینکه مشکلات بین بغداد و اربیل را حل کند امور را پیچیده خواهد کرد.عبادی همه پرسی را غیرقانونی خواند و تأکید کرد که منطقه کردستان عراق بخشی از عراق است و کردها شهروندان درجه یک ما هستند و باقی خواهند ماند.
در میان مخالفان خارجی استقلال، برخی کشورها مثل آمریکا، شرایط حاضر را زمان مناسب برای استقلال نمی‌دانند و بعضی نیز به طور کامل، با استقلال‌طلبی کردها مخالف هستند.اما، همه‌پرسی استقلال که بارزانی خواستار آن است، تنها یک حامی خارجی دارد و آن، رژیم صهیونیستی است. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر و سایر سران رژیم صهیونیستی که در سوریه قافیه را باخته‌اند، اکنون به دنبال شعله‌ور کردن بحران در یک کانون دیگر منطقه هستند و آن، کردستان عراق است. اگر مسئله استقلال تبدیل به بحران شود، رژیم صهیونیستی می‌تواند هم چند صباح دیگر نفس راحت بکشد.
بر اساس 3 نظرسنجی صورت گرفته از مردم آمریکا
نیمی از هواداران ترامپ از اینکه به وی رأی داده‌اند شرمسارند

Image result for ‫ترامپ‬‎

بر اساس سه نظرسنجی صورت گرفته در آمریکا، بیش از نیمی از رای‌دهندگان به «دونالد ترامپ» از اینکه در انتخابات ریاست جمهوری به وی رای داده‌اند، شرمسارند.
به گزارش فارس، بر اساس سه نظرسنجی صورت گرفته توسط شبکه خبری «ان‌بی‌سی نیوز» و مرکز نظرسنجی «ماریست» در ایالت‌های پنسیلوانیا، میشیگان و ویسکانسین، بیش از نیمی از کسانی که به ترامپ رای داده‌اند، از این اقدام خود، شرمسار هستند و نسبت به وی نگاه نامطلوبی دارند.طبق این نظرسنجی‌های جدید، بیش از 60 درصد مخاطبان گفته‌اند بابت عملکردهای ترامپ شرمسار هستند.آمریکا طی روزهای اخیر شاهد تظاهرات خشونت‌بار مخالفان و موافقان نژادپرستی بوده است.
ترامپ در مواجهه با این راهپیمایی‌ها، یا دوپهلو موضع گرفته و یا به طور غیرمستقیم، جانب نژادپرستان را گرفته است.کارشناسان می‌گویند، علت واقعی رویگردانی مردم آمریکا از ترامپ، چپ افتادن رسانه‌های اصلی این کشور مثل سی‌ان‌ان با وی است.این رسانه‌ها تاکنون توانسته‌اند با جنگ نرم خود، کاخ سفید را آشفته کنند و حتی برخی ناظران پیش‌بینی می‌کنند که ترامپ بالاخره مغلوب رسانه‌ها خواهد شد و پیش از موعد، کاخ سفید را ترک خواهد کرد.
شکاف میان جمهوریخواهان و ترامپ
پایگاه خبری کنگره آمریکا اما طی گزارشی اعلام کرده: «روابط میان ترامپ و جمهوریخواهان روز به روز بدتر می‌شود.»نمایندگان جمهوریخواه از آنچه که «فقدان نظم و روش هرج و مرج‌گونه شیوه رهبری ترامپ یاد می‌کنند، خسته و آزرده‌خاطر هستند و بعضی از آنها نسبت به قبل با صراحت بیشتری از وی انتقاد می‌کنند.تندترین انتقادات اخیر از سوی «باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی سنا مطرح شده است که گفته «ترامپ هنوز نتوانسته است ثبات خود را به اثبات برساند و بعضی از شایستگی‌هایی که مورد نیاز است، نتوانسته نشان دهد.»این گزارش اضافه کرده «استراتژیست‌های جمهوریخواه می‌گویند که کورکر از اظهارات فی‌البداهه ترامپ درباره کره شمالی و اینکه تهدید کرده بود پیونگ یانگ ممکن است با آتش و خشم آمریکا مواجه شود ناراضی است. این مسئله یکی از آخرین نمونه‌های اقدامات نسنجیده و بدون طرح و برنامه ترامپ بوده است.» یکی از نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان روز جمعه، لایحه‌ای را ارائه کرد که در آن پیشنهاد شده است رئیس‌جمهور آمریکا تحت یکسری آزمایشات سلامت جسمی و روانی قرار گیرد تا مشخص شود که آیا برای پست ریاست جمهوری آمریکا مناسب است یا خیر.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 31 مرداد 1396
سه شنبه 31 مرداد 1396 11:37 ق.ظ
مرگ بر داعشی وهابی
مرگ بر آمریکائی جلاد

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات