تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
متوقف کردن وهابیت فقط یک راه دارد
سرنگونی آل‌سعود  
   ۳۰ / ۰۵/ ۱۳۹۶

Image result for ‫متوقف کردن وهابیت فقط یک راه دارد. سرنگونی آل‌سعود‬‎


سکوت مرگ‌بار نهاد‌های حقوق بشری و دولت‌های به اصطلاح حامی حقوق بشر در دنیا در برابر کشتار و جنایات آل‌سعود در یمن و همچنین قتل عام شیعیان عربستانی همه و همه قلب مسلمانان و آزادی خواهان جهان را جریحه دار کرده است. در این بین آمریکایی‌ها نه تنها واکنشی علیه این جنایات نشان نمی‌دهند، بلکه با فروش سلاح‌های پیشرفته هم به کودک کشی سعودی‌ها کمک می‌کنند و هم خزانه خود را از پول‌های نفتی پر می‌کنند. «کیث پریستون» فارغ‌التحصیل امور دینی از ویرجینیای آمریکا و کارشناس امور مذهبی در مصاحبه‌ای با کیهان اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیار خوانندگان ما قرار‌داده است. مصاحبه کیهان با نویسنده 6 کتاب از جمله «شکست آنارشیسم» و «حمله به سیستم» و تحلیلگر مهمان راشا تودی، پرس‌تی‌وی و بی‌بی‌سی را در ادامه با هم می‌خوانیم:
در حالی که آل‌سعود مشغول کشتار کودکان و زنان یمنی است، نهاد‌های حقوق بشری مخصوصا در غرب هیچ واکنشی نسبت به آن نشان نمی‌دهند و در واقع سکوت اختیار کرده‌اند. علت این اتفاق را چه می‌دانید؟
قربانیان خشونت آل‌سعود از توجه غربی‌ها خارج‌اند، چراکه اهمیت دادن به آنها منافع آمریکا را تأمین نمی‌کند. نهاد‌های حقوق بشری در غرب هم به شدت تحت تاثیر ملاحظات سیاسی هستند. درست همانند نهاد‌های دیگر غربی که بسیار سیاسی‌اند. بنابراین غربی‌ها بیشتر دوست دارند تا بر نقض حقوق بشر از سوی رژیم‌هایی که آنها را دشمن می‌نامند تمرکز کنند تا آنکه ایرادهای حقوق بشری متحدان سیاسی خود را بگیرند. یمن جزو آن دسته از کشورهایی است که نقض حقوق بشر در آن برای غربی‌ها از جمله آمریکایی‌ها مهم نیست.
به نظر شما هدف اصلی آل‌سعود از کشتار مردم خودش در العوامیه عربستان و دیگر شیعیان این کشور چیست؟
در واقع کشتار شیعیان در العوامیه و قتل‌عام مردم یمن از جهاتی به هم مرتبط هستند ، هر دوی این اقدام را باید در راستای محدود کردن تاثیر ایران در داخل عربستان و یمن دانست.
آل‌سعود از رشد روزافزون نفوذ ایران در خاک خود و یمن بسیار نگران است و برای متوقف کردن آن از هیچ اقدامی فروگذار نمی‌کنند. حمله به شیعیان در عربستان را باید در راستای رقابت آل‌سعود با ایران ارزیابی کرد یا به عبارتی بهتر باید آن را بخشی از تقابل جبهه مقاومت خاورمیانه با اتحاد سنی- غربی حاشیه خلیج‌فارس تحلیل کرد. شیعیان یمن و العوامیه را باید قربانیان این مواجهه دانست.
برخی بر این باورند که حملات وحشیانه آل‌سعود به خاطر شکست‌های متعددی است که این کشور در منطقه متحمل شده است. شما در این باره چه نظری دارید؟
عربستان حملات خود را علیه شیعیان به خاطر دلایل متعددی افزایش داده است. اول اینکه به واسطه این حملات آل‌سعود سعی می‌کند که ناکامی‌های گذشته را جبران کند. خوی تهاجمی عربستان از وقتی که محمد بن سلمان به ولیعهدی عربستان رسیده ، افزایش پیدا کرده است و از همه مهم‌تر حمایت‌های همه‌جانبه حاکمیت آمریکا و مخصوصا ترامپ که به سعودی‌ها اعتماد به نفس ویژه‌ای داده است، زمان زیادی از قرارداد نجومی تسلیحاتی آمریکا با عربستان نمی‌گذرد. قراردادی که قدرت تسلیحاتی عربستان را دوچندان کرده است.
اعمال سلفی‌ها و تکفیری‌ها در منطقه غرب آسیا به طور قابل توجه‌ای از وهابیت تاثیر گرفته است. چه چیزی در افکار وهابیت وجود دارد که این افراد را تا این حد خشن و وحشی کرده است؟
وهابیت از نقطه نظر متفکرین غربی تفسیر نادرست و افراطی از اسلام است. از نگاه رسانه‌های شیعه و سنی هم دید مثبتی نسبت به وهابیت وجود ندارد. البته وهابیت در طول 50 سال اخیر به دلیل حمایت‌های جدی و همه جانبه آل‌سعود پیشرفت قابل ملاحظه‌ای کرده و در تمامی ارکان حکومتی عربستان نفوذ پیدا کرده است. عملکرد اصلی وهابیت این است که به نظام‌ها و دولت‌های سرکوبگر و از سویی دیگر به تروریست‌های سراسر جهان و مخصوصا منطقه در راستای اهدافشان کمک کند. حمایت مالی نفتی آل‌سعود از وهابیت عامل دیگری است که موجب قدرت وهابیت در حال حاضر شده است. تنها راه متوقف کردن وهابیت در منطقه تغییر رژیم در عربستان و روی کار آمدن حکومتی است که دیگر از وهابیت حمایت نکند.
همان طور که گفتید عربستان حامی درجه یک وهابیت در منطقه است. آیا زمان آن فرا نرسیده که دنیا علیه وهابیت و عربستان موضع جدی گیرد و با آنها مقابله کند؟
بله دقیقا اهمیت مبارزه با وهابیت در این زمان حس می‌شود. و از سویی دیگر این مبارزه طلب می‌کند تا علیه کشورهایی که حمایت اقتصادی، سیاسی و نظامی می‌کنند مقابله کرد. حامی شماره یک سعودی‌ها غرب به ویژه آمریکاست. بنابراین در مبارزه علیه وهابیت غربی‌ها اقدامی نخواهند کرد. چرا که منافع آنها ایجاب می‌کند که وهابیت حضور داشته باشد. بنابراین به اعتقاد من کشورهایی همچون ایران و روسیه هستند که می‌توانند مقابل وهابیت بایستند چون آنرا تهدیدی علیه خود می‌دانند.جز چند نفر انگشت‌شمار مابقی فراکسیون امید چنگی به دل نمی‌زنند

Image result for ‫صادق زیباکلام‬‎
محافل اصلاح‌طلب می‌گویند عملکرد فراکسیون امید ناامید‌کننده بود و این فراکسیون، دیگر فراکسیون اصلاح‌طلبان نیست.
صادق زیباکلام ضمن انتقاد از عملکرد فراکسیون امید در جریان رای اعتماد به وزرای پیشنهادی به انتخاب گفت: این ۱۵۰ تا ۱۱۰ نماینده‌ای که به‌عنوان فراکسیون امید و نزدیک به اصلاح‌طلبان در مجلس دهم جمع شده‌اند، ظرف این دو سال گذشته به هیچ وجه کارنامه خوبی به جا نگذاشتند، البته به جز چند نفر انگشت‌شمار.

وی اضافه کرد: عملکرد فراکسیون امید را از بسیار جهات می‌توان ناامید‌کننده خواند. البته باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد که این عملکرد ناامید‌کننده‌ فراکسیون به اعضایی که به‌عنوان لیست امید انتخاب به مجلس راه یافته برمی‌گردد یا مدیریت فراکسیون امید یعنی دکتر عارف یا در یک سطح کلان‌تر یعنی مدیریت اصلاحات و اصلاح‌طلبان.
 زیباکلام تاکید کرد: از این مسئله نمی‌توان غافل شد که در این مجلس با حضور پرشمار اصلاح‌طلبان که نماینده ملت هستند، وزیر اصلاح‌طلب رای نیاورد.
وی تاکید کرد: علی رغم همه امید‌ها و انتظاراتی که به لیست امید داشتیم، اما واقع مطلب این است که به جز یک تعداد انگشت‌شمار، مابقیشان چنگی به دل نمی‌زنند.
همچنین سایت اصلاح‌طلب فردا نوشت: فراکسیون امید فراکسیون اصلاحات نیست. با اعلام نتایج رسمی رای اعتماد به وزرای کابینه دوازدهم مشخص شد، جملگی وزرایی که بدنه حامی جریان اصلاحات بدانها اعتراض داشته و نکاتی را در نقد آنان مبذول می‌داشتند، با رای بالا و مطلوب انتخاب شده‌اند؛ رحمانی فضلی وزیر اصولگرای دولت یازدهم و دوازدهم نماد شاخص این وزراست. در مقابل می‌توان گفت شاخص‌ترین وزیر اصلاح‌طلب (‌از منظر تشکیلاتی و جناحی) نتوانست حائز اکثریت آرا شده و به عنوان وزیر نیرو به کابینه دوازدهم راه یابد.
 اگر از اساس هیچ یک از نمایندگان اصلاح‌طلب! فراکسیون امید به مجلس راه نیافته و چنین فراکسیونی نداشتیم، آیا تغییری در ترکیب و صورت‌بندی وزرای کابینه، جامه عمل می‌پوشید؟ دوستان در پاسخ نفرمایند که ظریف و زنگنه و آخوندی و حجتی رای آورده‌اند! آنان از مجلس نهم نیز حائز رای اعتماد شده بودند.
 دوستان چه نقش ملموس و مطلوبی ایفا کرده‌اند؟ مانع رای‌آوری کدام وزیر مورد اعتراض شده و به رای آوری کدام وزیر کمک کرده‌اند؟
مع‌الاسف و شوربختانه باید گفت، که عده‌ای اصلاح‌طلب‌نما بیش از منتقدان اصلاحات به این اردوگاه آسیب می‌زنند و از اساس فراکسیون امید هم از حداقل قدرت لابی‌گری و چانه‌زنی و ایفای نقش فراکسیونی عاجز است، آنچنان که 142 نماینده در اقدامی بی‌سابقه در اعلام موافقت از بیطرف نام‌نویسی می‌کنند و آنگاه در لحظه رای اعتماد، تنها 132 نفر به او رای می‌دهند هر چه هست این رای اعتماد نشان داد که برای اردوگاه اصلاحات از این فراکسیون امید، هیچ آبی گرم نشده و در هیچ بزنگاه و گلوگاهی نمی‌توان روی آنان حساب باز کرد.
با این حال بهرام پارسایی سخنگوی فراکسیون امید به ایسنا گفت: این فراکسیون مجموعا از نتیجه آرا راضی است چرا که تعارض چندانی با نظر فراکسیون نداشته است.
وی اضافه کرد: ما به دلایل متعدد نظر نهایی فراکسیون امید را درباره وزرای پیشنهادی اعلام عمومی نکردیم. البته نتیجه به اطلاع اعضای فراکسیون رسیده بود اما به دلیل اینکه ممکن بود روی نتیجه اثر بگذارد و با چالش مواجه شویم ترجیح دادیم آن را اعلام نکنیم، در مجلس هم نظر فراکسیون مشخص بود.
اما محمود صانعی عضو فراکسیون امید در توئیتی،  علت رأی نیاوردن بیطرف را، چالش آب، لابی ضعیف، نطق غیراثرگذار، و «صداقت و شفافیت» دانست.
پروانه مافی دیگر عضو فراکسیون به «جماران» گفت؛ فراکسیون امید تصمیم داشت به برخی وزرا رأی ندهد.پسرتان را گول می‌زنند یا خود شما را آقای وکیل؟!

Image result for ‫مهدی وکیلی‬‎

یک نماینده عضو فراکسیون امید که جزء هیئت رئیسه مجلس هم هست، می‌گوید خبر نداشته که پسرش مدیرعامل یک شرکت شده است. وکیلی می‌گوید پسرش  را گول زده‌اند.
مهدی وکیلی فرزند محمدعلی وکیلی نماینده اصلاح‌طلب مجلس به‌عنوان مدیرعامل شرکت صنعتی کاوشگران آتیه صبا (وابسته به سازمان بازنشستگی کشوری و وزارت تعاون) منصوب شد؛ وی متولد١٣٧٠ است.
محمدعلی وکیلی در توجیه ماجرا به روزنامه شرق گفت؛اگر این‌ها را از آقای آذروش (مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا) بپرسید بهتر است. پسرم یک سال و نیم است که در آن شرکت کارمند است. به شهادت شخص آقای آذروش حضور ایشان در این شرکت قبل از انتخابات بوده و این شرکت هم صرفاً یک شرکت کاغذی است که کار مطالعاتی می‌کند. ریالی هم بودجه ندارد. این سه نفر مسئولی داشتند. مسئولش رفته جای دیگری و چون پسرم آنجا مدرک تحصیلی‌اش بالاتر بوده، ایشان را سرپرست کردند.
وی می‌افزاید: این شرکت کاغذی است و من 15 روز است که مطلع شده‌ام  و به محض اطلاع به ایشان {پسرم} گفتم استعفا بدهد. آن موقع آقای آذروش با خواهش و تمنا نزد من آمد که تا فرد جدیدی برای این مسئولیت نیافته‌ایم، ایشان را آنجا بگذارم.
وی می‌افزاید: شرکتی وجود ندارد که مدیرعاملی داشته باشد. البته در همین سطح من مخالف بودم و اطلاعی نداشتم. این بچه‌ها جایی رفته‌اند برای کار، کاش این امکان فراهم شود که همه جوانان سر کار بروند و در سطح کارمندی جزء {مانند پسرم} مشغول شوند اما تأکید من این است که جذب و حکم ایشان مرتبط با من نبوده است.
وکیلی در ادامه به رفتار ‌اشتباه دیگر فرزندش ‌اشاره می‌کند و می‌پذیرد که دیگر فرزندش هم وارد منصبی شده است که وی اطلاع نداشته است؛شنیده‌ام یک پسر دیگرم عضو غیرموظف دوده صنعت است. تازه این را فهمیدم و کلی دعوایش کردم. اینکه شما از کجا این شرکت را گیر آورده‌اید و کی شما را گول زده؟ البته او عضو غیرموظف است و این یعنی کارش جدی نبوده و درآمدی هم ندارد.
سؤال مهم از این نماینده و نظایر او این است که؛ اگر شماها از وضعیت فرزندان خود اطلاعی ندارید- چندان که ادعا می‌کنید - چگونه و با چه بینشی و درایتی می‌خواهید بر قراردادهای بزرگ نفتی و اقتصادی و اجرای برنامه‌های دولت نظارت کنید؟
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 31 مرداد 1396
سه شنبه 31 مرداد 1396 11:36 ق.ظ
مرگ بر آل سعود بی دین
مرگ بر دشمنان انقلاب

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic