تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

چرخش کامل شبکه الجزیره قطر به سمت سوریه
بشار اسد، رئیس‌جمهور قانونی سوریه است 
    ۳۰ / ۰۵/ ۱۳۹۶

Image result for ‫بشار اسد، رئیس‌جمهور قانونی سوریه است‬‎

شبکه خبری الجزیره قطر بر خلاف ۶ سال گذشته و طی یک عقب‌نشینی آشکار در برابر سوریه، از بشار اسد به عنوان «رئیس‌جمهور سوریه» یاد کرد و سخنرانی وی را به طور زنده پوشش داد.
اختلافات در شبه‌جزیره عربی بین قطر و عربستان باعث تغییراتی در سیاست‌های منطقه‌ای این دو کشور شده است. در واقع قطر پس از محاصره توسط عربستان و برخی دیگر از کشورهای عربی از سیاست‌های ریاض فاصله گرفته و به تدریج سیاست‌های 6 سال گذشته خود را تغییر داده است. البته تنها این عامل باعث تغییر سیاست‌های دوحه نشده است و شکست پروژه عربی- غربی- عبری علیه محور مقاومت نیز در این مسئله موثر است. قطر در کنار دیگر کشورها تلاش زیادی برای برکناری بشار اسد در سوریه انجام داد اما اکنون این تلاش‌ها با شکست مواجه شده و کشورهای ضد سوری به تدریج در حال عقب‌نشینی در سوریه هستند. در این ارتباط شبکه الجزیره قطر نیز عقب‌نشینی محسوسی داشته است. به گزارش فارس، بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه روز یکشنبه در سخنانی در همایش سالانه وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که «طرح غرب علیه کشورش تاکنون شکست خورده اما این به معنای پیروزی کامل دمشق نیست، هر چند نشانه‌های پیروزی دیده می‌شود.»
 شبکه خبری الجزیره قطر (شبکه الجزیره مباشر) این سخنرانی را به صورت مستقیم پوشش داد؛ امری که در خلال بحران سوریه به این شکل سابقه نداشت. حتی مسئله مهم‌تر اقدام شبکه الجزیره در ذکر عنوان صحیح برای بشار اسد بود. الجزیره پس از گذشت قریب به هفت سال از بحران سوریه، روز گذشت زیرنویس کرد: «بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه». این شبکه طی سال‌های گذشته که جنگ علیه سوریه آغاز شد، بشار اسد را «رئیس ‌رژیم» می‌نامید و تروریست‌ها و شورشیان مسلح را «انقلابیون» می‌خواند. پایگاه خبری «الحدث» سوریه حتی گزارش داده بود که الجزیره طی سال‌های گذشته رقم‌های نجومی را برای «جعل تصاویر ویدئویی» هزینه کرده تا تخریب و قتل و نابودی و غارت تروریست‌ها را در راستای «اقدامات انقلابی» تروریست‌ها جلوه داد.
چرخش موضع شبکه تلویزیونی الجزیره اما از چشم کاربران شبکه‌های اجتماعی در سوریه هم دور نماند و برخی اعلام کردند که الجزیره در حال «بازگشت به آغوش میهن» است. برخی دیگر اما این اقدام را «چرخش سیاسی» برای «کسب رضایت اسد» عنوان کردند؛ شخصی که دیگر همه می‌دانند که پیروز میدان شده است.
الجزیره طی سال‌های گذشته اخبار و گزارش‌های زیادی علیه دولت قانونی سوریه منتشر کرد و کارشناسان بر این باورند که سخنرانی اخیر اسد، «سخنرانی پیش از پیروزی است.»
به بهانه حملات تروریستی بارسلون
 موج تازه اسلام‌هراسی اروپا را فرا گرفت
نژادپرستان: مسلمانان را سر خواهیم برید!

Image result for ‫موج تازه اسلام‌هراسی اروپا را فرا گرفت‬‎

به دنبال حملات تروریستی اخیر در شهر بارسلون موج تازه‌ای از اسلام‌هراسی اروپا را فراگرفته و گروهی از نژادپرستان تهدید کرده‌اند سر مسلمانان را خواهند برید!
  «فاشیسم» و «نژادپرستی» در غرب با خودکشی هیتلر از بین نرفت بلکه آنها سالهاست که در حال برنامه‌ریزی برای قبضه مجدد قدرت هستند. طی سال‌های اخیر به وضوح احزاب راستگرا خیز بلندی برای تصاحب قدرت در کشورهای اروپایی برداشته‌اند.
 مهم‌ترین محرک آنها نیز در کنار سایر عوامل، اقدامات تروریستی تکفیری‌های وهابی در شهرهای اروپایی است.
 با اینکه بارها علما و اندیشمندان برجسته جهان اسلام از شیعه و سنی صراحتا اعلام کرده‌اند که «داعش» و «وهابیت» هیچ نسبتی با اسلام ندارد اما غرب و نژادپرست‌ها موج گسترده‌ای از حملات به مسلمانان و مساجد و مراکز اسلامی را به راه انداخته‌اند.
خبر رسیده که چند روز بعد از حملات تروریستی داعش به شهر بارسلون اسپانیا که طی آن 14 نفر کشته و 130 نفر زخمی شدند، گروه‌های نژادپرست به مساجد مسلمانان در چند شهر اسپانیا حمله کرده‌اند. طبق این گزارش‌ها، مساجد با پرتاب مواد آتش‌زا، نوشتن شعار روی دیوارها و تهدید هدف گرفته شده‌اند. روزنامه انگلیسی «میرور» نوشته «این حملات، جدیدترین مورد از حملات اسلام‌هراسانه‌ای هستند که بعد از حملات تروریستی روز پنجشنبه در شهر «بارسلون» آغاز شده‌اند. گروه‌های نژادپرست روی دیوار مساجدی در شهر «سویا» شعارهایی مانند «قاتلان» و «بهایش را خواهید پرداخت» نوشته‌اند. این گروه‌ها همچنین تهدید کرده‌اند که سر مسلمانان را با چاقو خواهند برید. همزمان، گروه‌های نژادپرست به مسجد دیگری در شهر «گرانادا» حمله کرده و به سمت آن مواد آتش‌زا پرتاب کردند. فیلم منتشر شده از این حادثه، کودکان و خانواده‌های وحشت‌زده را در حال فرار از منطقه‌ای که دود نارنجی از آن برخاسته نشان می‌دهد.» روزنامه میرور می‌گوید «ده‌ها نفر از حمله‌کنندگان تابلویی به دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «حامیان مساجد، حامیان تروریسم هستند.».یک گروه دست راستی به سازمان‌دهی این حمله متهم شده است.
ایتالیا
گزارش شده رسانه‌ها در ایتالیا نیز همچون دیگر کشورهای غربی با هدف سیاه‌نمایی علیه دین اسلام، هراس از مسلمانان را در میان افکار عمومی پمپاژ می‌کنند. وزارت کشور ایتالیا پیشتر فعالیت تمام نمازخانه‌ها و مراکز اسلامی مستقل مسلمانان را در اماکن مسکونی این کشور ممنوع اعلام کرده است که این مسئله با اعتراض شدید مسلمانان روبه‌رو شد. یک مسلمان ایتالیایی در این باره گفته: « با وجودی که در ایتالیا بیش از یک میلیون و 700 هزار مسلمان زندگی می‌کنند اما ما از حقوق برابر با دیگر پیروان ادیان و مذاهب در این کشور برخوردار نیستیم.»
آلمان
همزمان با حملات نژادپرستان به مساجد در اسپانیا و فشارها به مسلمانان ایتالیا، طرفداران فاشیسم در آلمان نیز همزمان با سی‌امین سالگرد مرگ «رادولف هس» معاون هیتلر، در خیابان‌های برلین تظاهرات کردند. براساس این گزارش، همزمان بیش از 1000 نفر از مخالفان نئونازی‌ها نیز در همان مکان تجمع کرده و مخالفت خود را با این افراد اعلام کردند. رادولف هس که به حبس ابد محکوم شده بود در سن 93 سالگی در زندان خودکشی کرد، اما حامیان وی که در خیابان‌های برلین جمع شده بودند می‌گویند که وی را به قتل رسانده‌اند. براساس این گزارش، صدها نفر از گروه‌های چپ گرای آلمانی نیز در مخالفت با نئونازی‌ها به خیابان‌های برلین آمده بودند که با پلیس درگیر شده و بعضی از آنها بازداشت شدند.سازمان ملل هم وقوع جنایت علیه شیعیان میرزا اولنگ را تایید کرد

Image result for ‫سازمان ملل هم وقوع جنایت علیه شیعیان میرزا اولنگ را تایید کرد‬‎
سازمان ملل کشتار شیعیان روستای «میرزا اولنگ» در استان سرپل افغانستان به دست عناصر طالبان و داعش را رسما تایید کرده اما شمار شهدا را 36 نفر اعلام می‌کند.
حدود سه هفته قبل (12 تا 14 مرداد) در روستای شیعه‌نشین میرزا اولنگ افغانستان، اتفاقی افتاد که رسانه‌های رسمی افغانستان آن را به موقع پوشش ندادند و پس از آنکه ابعاد این فاجعه از زبان بومیان میرزا اولنگ و مقامات استان «سرپل» منتشر شد، این واقعه تبدیل به یک پدیده بغرنج گردید؛ در خبرها آمده بود این واقعه به دست تروریست‌های طالبان و داعش به طور مشترک رقم خورده است. علاوه بر آن، گفته شد که رسانه‌های دولتی افغانستان آن را پوشش کافی نداده‌اند. اما، این جهت‌گیری‌ها باعث شد که هم طالبان و هم دولت کابل، ابعاد ماجرا را کوچک جلوه دهند و مثلا بگویند که مهاجمان سر کسی را نبریده‌اند. در آن زمان «شیعه نیوز» جزو اولین پایگاه‌های خبری بود که ماجرا را مفصل پوشش داده بود. طبق این گزارش، عناصر داعش و طالبان حدود 60 نفر را سر بریدند و یا از کوه پرت کردند و 45 دختر را هم به اسارت بردند.بعدها با کشف گورهای جمعی، 42 قربانی این جنایت، سر بریدن غیرنظامیان تایید شد. دیروز نیز خبرگزاری فارس به نقل از رویترز گزارش داد، در عملیات مشترک طالبان و داعش در میرزا اولنگ، ده‌ها نفر کشته شده‌اند. اما سازمان ملل می‌گوید تحقیقاتی انجام داده که نشان می‌دهد  این اقدام می‌تواند جنایت جنگی محسوب شود. کشته‌شدگان این ماجرا، یا غیرنظامی و یا شبه نظامیان طرفدار دولت بودند و قبل از کشته شدن، خلع سلاح شده‌اند.البته جالب است بدانیم که طالبان بار دیگر نسبت به این نتایج تحقیق سازمان ملل واکنش نشان داده و این گزارش را «اتهامات بی‌پایه» و «ادعاهای غلط» دانسته است.«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان گفته، در این ماجرا طالبان فقط 28 شبه نظامی طرفدار دولت را کشته است. پیش از این طالبان مشارکت خود را در این قتل عام از اساس منکر می‌شد.گروه تروریستی طالبان طی سال‌های گذشته صدها انسان بی‌گناه را در مناطق مختلف افغانستان کشته است.در گزارش سازمان ملل تعداد شهدای میرزا اولنگ 36 نفر اعلام شده و چیزی درباره به اسارت بردن دختران و بریده شدن سرها گفته نشده است.در حالی که گزارش‌های میدانی و اظهارات شاهدان شمار شهدا را 200 نفر و اسرا را هم تا 400 نفر اعلام می‌کند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 31 مرداد 1396
سه شنبه 31 مرداد 1396 11:36 ق.ظ
درود بر بشار اسد
مرگ بر آمریکا و اروپا و اسرائیل و وهابی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات