تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


پس‌لرزه‌های پیروزی مقاومت در سوریه
درخواست دسته‌جمعی «معارضان سوری» برای پناهندگی به اسرائیل
     ۰۵ / ۰۶/ ۱۳۹۶

Image result for ‫درخواست دسته‌جمعی «معارضان سوری» برای پناهندگی به اسرائیل‬‎

یک فرمانده تروریست‌های مخالف دولت سوریه رسماً خواستار پناهندگی در سرزمین‌های اشغالی شد و گفت همه «معارضان سوری» مثل وی خواستار پناهندگی در اسرائیل هستند.
به گزارش فارس، «ابوحامد» طی یک گفت‌وگو با خبرنگاران رژیم صهیونیستی از طریق ویدئوکنفرانس، رسماً درخواست پناهندگی به اسرائیل داد و گفت: سایر تروریست‌ها هم می‌خواهند به اسرائیل پناهنده شوند.
به نوشته پایگاه اینترنتی «تایمز اسرائیل»، «ابوحامد» حتی اذعان کرد که همکاری آنها (ابوحامد و سایر تروریست‌ها) با تل‌آویو، باعث تخریب بیشتر وجهه «معارضان» (بخوانید تروریست‌ها) شده و آنها در وضعیت بسیار بدی به سر می‌برند. گفتنی است، غربی‌ها به تقسیم تروریست‌های فعال در سوریه به «معارضان میانه‌رو» و «تروریست‌های تکفیری» تلاش می‌کنند، حمایت‌ها از این گروه‌های جنایتکار را «عادی» جلوه دهند.این فرمانده معارض سوریه همچنین، از کمک‌های نظامی رژیم صهیونیستی و درمان معارضان مجروح در بلندی‌های اشغالی جولان تشکر کرد و گفت که «مخالفان دمشق دیگر تلاش نمی‌کنند که مبداء این کمک‌ها (اسرائیل) را مخفی نگهدارند.»
به گفته مقامات رژیم صهیونیستی، از سال 2013 تاکنون بیش از 4000 تروریست که در جنگ علیه نیروهای دولتی سوریه، مجروح شده‌اند، توسط بیمارستان‌های اسرائیلی مداوا شده‌اند و فقط یک پنجم آنها غیرنظامی بوده‌اند.
همانطور که از اظهارات «ابوحامد» هم به خوبی پیداست، مخالفان مسلح دولت دمشق پس‌از متحمل شدن شکست‌های پی‌درپی و سنگین در میدان‌های نبرد و بعد از آنکه متوجه شده‌اند، حامیان خارجی آنها مثل عربستان و قطر، در مورد تداوم حمایت‌ها به شک و تردید افتاده‌اند، دست به دامن رژیم صهیونیستی شده‌اند تا از حامی اصلی خود کمک بگیرند. تروریست‌ها در نبرد کنونی منطقه مرزی سوریه و لبنان، مقابل ارتش‌های لبنان و سوریه و نیروهای مقاومت به زانو درآمدند و خواستار آتش‌بس شده‌اند، که البته مورد موافقت ارتش دو کشور و مقاومت هم قرار گرفت و براساس بیانیه ارتش لبنان، آتش‌بس در تپه‌های «القاع» از ساعت هفت صبح دیروز (یکشنبه) به اجرا درآمده است.علاوه بر شکست‌های میدانی، تروریست‌ها از خارج نیز مثل قبل حمایت نمی‌شوند و علت آن، تردید شدید حامیان تروریسم نسبت به پیروزی بر نظام «بشار اسد» است.
پیش از این گفته می‌شد، «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان، به «ریاض حجاب» رئیس هیئت مذاکره‌کنندگان مخالف دمشق در ژنو، اطلاع داده بود که دولت عربستان دیگر درپی براندازی «بشار اسد» نیست. البته، با انتشار این خبر، دولت ریاض آن را تکذیب کرد. ولی اخیراً عادل الجبیر به طور شفاف همان اظهارات را بر زبان آورد و با این اظهارات، نشان داد که آل‌سعود مثل قبل به دنبال براندازی بشار اسد نیست و دوران کشیدن چک سفید امضاء برای تروریست‌ها نیز به پایان رسیده است. در ارتباط با متمایل شدن رژیم‌های عربی با دمشق، دولت اردن نیز برای تقویت مناسبات با دمشق، اعلام آمادگی کرده است.به هرحال، دولت‌های عربی تلاش می‌کنند که با تردستی، سرنوشت خود را از سرنوشت تروریست‌ها جدا کنند. اما رژیم صهیونیستی نمی‌تواند چنین سیاستی را اتخاذ کند، چون نابودی عناصر تکفیری، موجودیت این رژیم را به طور حتم به خطر می‌اندازد.
اخیراً روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» گزارشی را درمورد درمان تروریست‌های فعال در سوریه، در بیمارستان «الجلیل» واقع در شهر «ناهاریا» (نزدیک مرز لبنان) منتشر کرده است.
ژنرال «یانیو آشور» عضو ارشد ارتش صهیونیستی هم گفته بود، اسرائیل صدها مخالف (تروریست) سوریه را تحت عملیاتی با نام «عملیات همسایه خوب»، مداوا کرده است. علاوه بر چهره‌های صهیونیست، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل هم از حمایت‌های اسرائیل از گروه تروریستی «جبهه النصره» صحبت کرده است.
آتش‌بس
همانطور که گفته شد، ارتش لبنان از برقراری آتش‌بس با داعش در مناطق شرقی این کشور خبر داده است. ارتش سوریه و حزب‌الله نیز به این آتش‌بس پیوسته‌اند. در بیانیه ارتش لبنان آمده است که «با اجرا شدن این آتش‌بس، فرصت برای مذاکرات درخصوص سرنوشت نظامیان ربوده شده فراهم می‌شود.»
عناصر داعش در سال 2014 با یورش به شهرک «عرسال»، تعدادی از نظامیان لبنانی را ربودند. شمار این نظامیان ربوده شده، 9 نفر اعلام شده است. سرنوشت این افراد هنوز نامعلوم است.در هرحال، ارتش لبنان خود را برای عملیات نهایی و پاکسازی کامل مناطق «رأس بعلبک» و «القاع» آماده می‌کند. منطقه‌ای که در داخل خاک سوریه صحنه عملیات ارتش این کشور و حزب‌الله هست، «قلمون غربی» است. این منطقه را مرز لبنان و سوریه از مناطق رأس بعلبک و القاع جدا می‌کند.

آغاز دور تازه سرکوب مسلمانان روهینگیا

ارتش میانمار ساکنان یک روستا را به گلوله بست

Image result for ‫ارتش میانمار ساکنان یک روستا را به گلوله بست‬‎
نیروهای امنیتی و افراطی میانمار در دور جدید از سرکوب و آزار و اذیت مسلمانان روهینگیا، ساکنان یک روستای مسلمان‌نشین را به گلوله بستند.
خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه پرس‌تی‌وی نوشته، نیروهای امنیتی و افراطی‌های بودایی، دور جدیدی از سرکوب و آزار و اذیت مردم مسلمان روهینگیا را آغاز کرده‌اند. هزاران تن از مردم مسلمان روهینگیا که در پی آزار و اذیت دولت میانمار فرار کرده‌اند در مرز سنگاپور بلاتکلیف مانده‌اند. خروج اخیر مردم روهینگیا از میانمار و فرار به سمت سنگاپور پس از آن آغاز شد که ارتش میانمار دور تازه‌ای از سرکوب‌های خود را آغاز کرد. این سرکوب‌ها پس از آن آغاز شد که در ایالت «راخین» شبه نظامیان به پست‌های بازرسی و مراکز پلیس حمله کردند. شاهدان عینی می‌گویند پس از این حادثه سربازان دولتی روز جمعه وارد مناطق مسلمان نشین شدند و به سمت مردم عادی شلیک کردند و اموال و خانه‌های مسلمانان را به آتش کشیدند.
سرکوب گسترده مسلمانان میانمار به دست نیروهای دولتی و افراطی‌های بودایی از سال 2012 شدت گرفته و باعث کشته شدن هزاران نفر از مردم بی‌گناه و فرار ده‌ها هزار تن دیگر از این منطقه شده است.
دستکم 92 نفر از اوایل روز جمعه بر اثر خشونت‌ها در این منطقه کشته شده و هزاران غیرنظامی از خانه‌های خود فرار کرده‌اند. منابع خبری اعلام کرده‌اند که ارتش میانمار در ادامه کشتار اقلیت مسلمان «روهینگیا» این کشور، ساکنان یک روستای مسلمان‌نشین را به رگبار گلوله بست. از شمار تلفات این جنایت خبر رسمی و دقیقی منتشر نشده است.
در میانمار که بیش از 90 درصد جمعیت آن را بودایی‌ها تشکیل می‌دهند روهینگیاها به رغم آنکه برخی از آنها از چند نسل قبل در آن کشور زندگی می‌کنند، «خارجی» تلقی می‌شوند. آنها به بازار کار، مدارس و بیمارستان‌ها دسترسی ندارند و تشدید ملی‌گرایی بودایی در سال‌های اخیر خصومت علیه آنها را تشدید کرده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 6 شهریور 1396
دوشنبه 6 شهریور 1396 01:00 ب.ظ
مرگ بر داعشی یهودی و وهابی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات