تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


  قطر و عربستان برای سرنگونی یکدیگر خیز برداشته‌اند

   ۰۶/ ۰۶/ ۱۳۹۶


Image result for ‫قطر و عربستان برای سرنگونی یکدیگر خیز برداشته‌اند‬‎
روزنامه «رای الیوم» در گزارشی اعلام کرده «در حالی که بحران روابط قطر و عربستان تشدید شده هر یک از طرفین با اتخاذ مواضع تند و خطرناک به دنبال مقابله با طرف مقابل است.»
طبق این گزارش، «خطرناک‌ترین تحول در روند بحران عربستان و قطر، آغاز تلاش برای تغییر نظام در قطر است و دوحه نیز در مقابل به همین سلاح متوسل شده و از مخالفان سعودی استقبال می‌کند و در حال شرط بندی بر رقبای خاندان حاکم سعودی یا همان خاندان آل الرشید است.» در ادامه این گزارش آمده: از سوی دیگر رهبران سعودی با اقدامی بسیار مهم و خطرناک همه را غافلگیر کردند به این معنی که از« شیخ عبدالله بن علی آل ثانی» برادر «شیخ احمد بن علی آل ثانی»، اولین امیر قطر پس از استقلال استقبال کردند. این در حالی است که «احمد بن علی آل ثانی» در کودتایی به رهبری پسر عموی خود «شیخ خلیفه بن حمد آل ثانی» جد امیر کنونی قطر در سال 1972 برکنار شد. آزادسازی تلعفر همچنان در صدر اخبار مهم جهان

Image result for ‫آزادسازی تلعفر همچنان در صدر اخبار مهم جهان‬‎

رسانه‌های جهان با انعکاس گسترده پیروزی سریع و غافلگیرکننده نیروهای مسلح عراق در عملیات آزادسازی «تلعفر» این عملیات را از جنبه‌های مختلف، مورد توجه قرار دادند.
پیروزی سریع نیروهای بسیج مردمی و ارتش عراق، ناظران و تحلیلگران را غافلگیر کرد. این پیروزی حتی برای نیروهای شرکت‌کننده در عملیات هم بدین شکل قابل پیش‌بینی نبود؛ به عنوان مثال، برخی یک بازه زمانی دو ماهه را برای عملیات پیش‌بینی کرده بودند و بسیج مردمی عراق نیز مدت عملیات را حدود شش هفته اعلام کرده بود. هرچند پس از آغاز عملیات، نیروهای عراقی که در نبرد حدود 10 ماهه آزادسازی موصل، آبدیده و ورزیده شده بودند، متوجه شدند که عملیات آسانی را پیش رو خواهند داشت، بااین حال، خاتمه یافتن کار داعش با این سرعت، قابل پیش‌بینی نبود.
البته، این پیروزی نابه‌هنگام در خارج از عراق و در کشورهای اروپایی و غربی، باعث شد که رسانه‌ها آن را به طور گسترده و البته از زاویه‌های مختلف و با اهداف خاص موردنظر خود پوشش بدهند؛ شبکه سی‌ان‌ان گزارش داد، نیروهای عراقی کنترل بخش اعظم شهر راهبردی و مهم تلعفر را در دست گرفتند. این شبکه هرچند تلاش کرد که بگوید نیروهای تحت آموزش آمریکا چنین پیروزی بزرگی را رقم زده‌اند، ولی مجبور به این اعتراف شد که بسیج مردمی نیز نقش بسیار مهمی در شکل‌گیری این پیروزی داشت. آسوشیتدپرس هم این عملیات و پیروزی را پوشش داد، اما تلاش کرد نقش ائتلاف آمریکایی ضدداعش را دراین ماجرا، برجسته نشان دهد.خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد، نیروهای بسیج مردمی عراق درحالی‌که ازجانب نیروهای ارتش عراق حمایت می‌شدند، داعش را از تلعفر بیرون راندند. این خبرگزاری هم تلاش کرد نقش ائتلاف آمریکایی ضدداعش را در عملیات آزادسازی تلعفر، پررنگ کند.در این میان، خبرگزاری رویترز سعی کرد بگوید که نبردها برای آزادسازی تلعفر کم و بیش ادامه دارد. این خبرگزاری به تله‌های انفجاری وکمین‌‌هایی که عناصر داعش همچنان علیه نیروهای دولتی به اجرا درمی‌آورند، اشاره کرد.روزنامه «واشنگتن‌پست» نوشت، نبرد تلعفر که هشت روزه پایان یافت، ظرفیت‌های ته‌کشیده دولت اسلامی (داعش) را در عراق برجسته کرد (و به همگان نشان داد.) خبرنگار این روزنامه آمریکایی نیز تلاش کرد نقش ارتش عراق و ائتلاف آمریکایی را در عملیات برجسته کند و در همان حال، نقش بسیج مردمی را حاشیه‌ای نشان دهد.درمیان رسانه‌های منطقه‌ای، شبکه «الجزیره» گزارش داد که نیروهای مسلح عراق با این پیروزی، در حال تکمیل ماموریت خود هستند. این ماموریت هم، بیرون کردن عناصر داعش از شمال عراق ذکر شد.شبکه روسی «راشاتودی» نیز گزارش داد، تروریست‌های داعش برای جلوگیری از پیشروی نیروهای مسلح عراق، اقدام به بمب‌گذاری و تله‌گذاری گسترده کرده‌اند. اما درمیان کشورها، قطر و عربستان زودهنگام به مقامات عراقی این پیروزی را تبریک گفتند و سایر کشورها هم منتظرند تا پیروزی عملیات آزادسازی تلعفر از زبان «حیدر عبادی» نخست‌وزیر اعلام شود. عبادی نیز منتظر است تا شهرک «العیاضیه» در 15 کیلومتری تلعفر آزاد شود و سپس، رسما این پیروزی را اعلام کند.
 هواداران و مخالفان ترامپ این بار در کالیفرنیا به جان هم افتادند

Image result for ‫هواداران و مخالفان ترامپ این بار در کالیفرنیا به جان هم افتادند‬‎

هواداران و مخالفان دونالد ترامپ این بار در «برکلی» کالیفرنیا به جان هم افتادند و یکدیگر را به باد کتک گرفتند.
در حالی که فشارها برای استیضاح ترامپ به دلیل اظهارات و مواضع نژادپرستانه‌اش افزایش یافته، فعالان اجتماعی و حقوق بشر آمریکایی هم در اعتراض به این اظهارات و اقدامات سفیدبرترپندارها، از دیروز‌(دوشنبه) راهپیمایی اعتراضی ۱۰ روزه‌ خود  را از مبدا «شارلوتزویل» شروع کرده‌اند. قرار است این راهپیمایی اعتراضی پس از 10 روز در واشنگتن خاتمه یابد.این حرکت اعتراضی «راهپیمایی برای مقابله با سفیدبرترپنداری»‌ نام دارد و با جنبش «اشغال واشنگتن» و تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز همراه خواهد شد. در وبگاهی که برای این حرکت اعتراضی ایجاد شده، آمده است: «الان زمان مقابله به سفیدبرترپندارها در دولت و تاریخمان است. ما از رئیس‌جمهور ترامپ می‌خواهیم به خاطر ائتلاف با این ایدئولوژی نفرت(انگیز) از سمت خود کنار رود، ما خواهان دستورکاری برای بازسازی خسارت‌هایی هستیم که وی به کشورمان و مردم آن وارد کرده است.»دیروز و همزمان با آغاز این راهپیمایی و در حالی که قرار بود این اعتراضات به صورت مسالمت‌آمیز پیگیری شود، مخالفین و موافقین نژادپرستی  در برکلی کالیفرنیا به جان هم افتادند. گزارش‌های منتشر شده حاکی از بازداشت 14 نفر در جریان این درگیری‌ها است. این تجمع در حالی برگزار شده که طبق گزارش‌ رسانه‌های آمریکایی، تعداد مخالفان مواضع ترامپ و گروه‌های دست راستی در برکلی بیشتر از حامیان رئیس‌جمهور آمریکا بود. از سوی دیگر وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی که منعکس‌کننده جدیدترین نشانه‌ها از اختلافات در کابینه رئیس‌جمهور آمریکا است  از موضوع حمایت ترامپ از گروه‌های نژادپرست فاصله گرفت. «رکس تیلرسون»، روز یکشنبه از دیدگاه‌های نژادپرستانه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور اعلام برائت کرد و گفت که «ترامپ از طرف خودش صحبت می‌کند.» ترامپ چندی پیش، بعد از حمله گروه‌های طرفدار برتری سفیدپوستان به تظاهر‌کنندگان ضد نژادپرستی در شهر شارلوتزویل که چندین کشته و مجروح برجای گذاشت، گفته بود که هر دو طرف مقصر این خشونت‌ها هستند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 7 شهریور 1396
سه شنبه 7 شهریور 1396 11:37 ق.ظ
فقط بگو مرگ بر وهابی بی دین

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic