تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


پس از یک دوره بیماری
ابراهیم یزدی در ترکیه درگذشت
   ۰۶/ ۰۶/ ۱۳۹۶

Image result for ‫ابراهیم یزدی در ترکیه درگذشت‬‎

در پی درگذشت دبیرکل گروه منحله نهضت آزادی در ترکیه، مسئول سیاسی این تشکل اعلام کرد: گواهی فوت وی صادر شده است و پیکر ابراهیم یزدی در اولین پرواز به تهران منتقل خواهد شد.
در پی درگذشت ابراهیم یزدی دبیرکل نهضت منحله آزادی در ترکیه، محمد توسلی مسئول سیاسی این گروهک اعلام کرد: گواهی فوت مرحوم یزدی توسط پزشکان صادر شده، اقدامات اداری در سفارت ایران در ترکیه برای بازگشت پیکر وی انجام شده و در اولین پرواز پیکرش به تهران بازخواهد گشت.
وی همچنین افزود: هنوز زمانی برای تشییع و خاکسپاری یزدی مشخص نشده و پس از تعیین زمان در اطلاعیه‌ای اعلام می‌شود.
به گزارش فارس، ابراهیم یزدی وزیر امور خارجه دولت موقت و دبیرکل گروهک منحله نهضت آزادی یکشنبه شب در ازمیر ترکیه درگذشت، یزدی در سال‌های اخیر به بیماری سرطان مبتلا و برای درمان راهی ترکیه شده بود، وی در سن 86 سالگی در این کشور درگذشت. ابراهیم یزدی متولد سال 1310 در قزوین بود که پس از پیروزی انقلاب به ایران بازگشت و با آغاز به کار دولت موقت، به سمت معاون نخست‌وزیر در امور انقلاب انتخاب شد.
وی پس از استعفای کریم سنجابی از وزارت امور خارجه ایران، به عنوان وزیر امور خارجه دولت موقت معرفی شد.
بشار اسد:
 اساس طرحی که علیه سوریه ریخته بودند ترویج سازش برای غلبه بر تفکر مقاومت بود

Image result for ‫اساس طرحی که علیه سوریه ریخته بودند ترویج سازش برای غلبه بر تفکر مقاومت بود‬‎

رئیس‌جمهوری سوریه گفت، علت اصلی توطئه‌چینی علیه کشورش و امت عربی، تقویت روحیه سازش و حذف روحیه مقاومت بود.
«بشار اسد» در جریان دیدار با هیئتی از جوانان عربی حامی مقاومت، تأکید کرد: «علت اصلی توطئه‌چینی علیه امت عربی، تقویت روحیه تسلیم شدن و سر فرود آوردن و نابودی تفکر مقاومت بود.»ایسنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) افزود، بشار اسد در دیدار با اعضای هیئت‌ مذکور متشکل از نمایندگان سازمان‌ها و جریان‌های سیاسی و جوانان کشورهای عربی تصریح کرد: «امروز وجود جوانانی مثل شما که حامی مقاومت هستید، تداوم ایستادگی امت و شکست مطامع دشمنان و ناکامی آنها در رسیدن به اهداف‌شان (تضمین می‌شود) و تا زمانی که شعله‌های مقاومت روشن باشد، (این ایستادگی) تداوم خواهد یافت.»
بشار اسد خطاب به جوانان عرب، از آنها خواست با چالش‌ها مقابله کرده و شرایط موجود را تغییر دهند. رئیس‌جمهور سوریه افزود: «شما باید گفت‌وگو و بحث کنید و به این رویه را در کشورهایتان تداوم ببخشید، زیرا گفت‌وگو و بحث، ریشه هر تحولی و اساس قدرت شما جوانان است.»وی تأکید کرد: «جرأت طرح و تفسیر هر مسئله‌ای هر قدر هم که حساس باشد، موجب می‌شود که تمام راه‌های نفوذ دشمن بین ما بسته شود.»در هیئت مذکور جوانانی از کشورهای سوریه، لبنان، تونس، فلسطین و یمن حضور داشتند.
یک شکست دیگر برای آمریکا
از سوی دیگر خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «ینی شفق» چاپ ترکیه، گزارش داده، آمریکا قصد داشت با انتساب گروه تروریستی «جبهه تحریر الشام» به شبکه «القاعده»، به استان «ادلب» سوریه حمله و این استان را اشغال کند، ولی این توطئه شکست خورد.
به نوشته روزنامه فوق، قصد آمریکا این بود که ادلب را به گروه تروریستی «ارتش آزاد» بسپرد.
گروه‌های مسلح جبهه النصره، احرار الشام و سایر گروه‌ها سال 2015 با تشکیل ائتلافی به نام «جیش الفتح»، توانستند ارتش سوریه را از همه شهرهای استان ادلب عقب برانند و این استان را کاملاً اشغال کنند. فقط دو شهرک«فوعه» و «کفریا» در این استان در اختیار نیروهای مردمی است اما سایر نقاط استان در اشغال تروریست‌ها است.
به گزارش ینی شفق، آمریکا در جریان توطئه علیه سوریه، دموکراسی را بهانه کرده و از گروه‌های تروریستی برای تحقق اهداف خود استفاده می‌کند.
سایر رویدادها
* دکتر «مهدی الدخل‌الله» وزیر سابق اطلاع‌رسانی سوریه گفته: «علت تغییر موضع کشورها در برابر دولت دمشق، پیروزی‌های ارتش سوریه در برابر تروریسم است.»
* بر اساس گزارش منابع سوری، عناصر داعش که در مناطق مرزی لبنان و سوریه درخواست آتش‌بس دادند و تسلیم شدند، به همراه اعضای خانواده خود به شهر «بوکمال» در شرق سوریه منتقل خواهند شد. از روز یکشنبه گذشته در مناطق «قلمون غربی»، «القاع» و «رأس بعلبک» آتش‌بس برقرار شده است.
 احضار سازنده فیلم روحانی با شکایت وزیر بهداشت 

Image result for ‫دهباشی‬‎
درپی شکایت وزیر بهداشت از سازنده فیلم تبلیغاتی روحانی در سال 92، وی به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و با قرار وثیقه 50 میلیون تومانی آزاد شد.
حسین دهباشی پیش از این به نقد یکی از سخنرانی‌های قاضی‌زاده هاشمی پرداخت. وزیر بهداشت درپی اعتراض به وزرای هزار میلیاردی گفته بود علت ترور شهید مطهری توسط گروه فرقان، حمایت آن شهید از ثروت و سرمایه‌داران و مخالفت ایشان با ساده‌زیستی بود.
دهباشی در نقد این سخن نوشته بود:
در حاشیه ص ۲۱۰/ کتاب «حکمت و سیاست» (تاریخ شفاهی دکتر سیدحسین نصر)/ انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران/ جناب آقای علی مطهری (فرزند مرحوم شهید مطهری) بنا به استعلام اینجانب کتبا بی‌هیچ‌اشاره‌ای به دلیل مورد ادعای آقای وزیر، دلایل ترور مذکور را در موارد ذیل محدود کرده‌اند:
«رهبر گروه فرقان، اکبر گودرزی، در دادگاه سه دلیل برای ترور آیت‌الله مطهری ذکر کرد. اول اینکه او رئیس‌شورای انقلاب بود. دوم اینکه مطهری انتقادهایی به معلم شهید ما دکتر شریعتی وارد کرده بود و سوم اینکه او با رژیم شاه ارتباط داشت. چون زبان انگلیسی نمی‌دانست [اما] در عین حال استاد دانشگاه بود! وقتی به او گفتند او استاد فلسفه و کلام اسلامی بوده و نیازی به زبان انگلیسی نداشت، گفت یکی از دانشجویان به من این طور گفته بود!»
صرف نظر از اینکه نادرستی سخن جناب قاضی‌زاده هاشمی در مورد علت ترور شهید مطهری، با مراجعه به مجموعه آثار شهید مطهری از جمله کتاب اقتصاد اسلامی (انتشارات صدرا) به روشنی مشخص می‌شود ایشان نه تنها حامی ثروت بسیار (وبعضا بادآورده) مسئولان حکومتی نیست بلکه به شدت از آن انتقاد می‌کنند، خصوصا اگر از محل‌اشکال یا شبهه باشد و شائبه حمایت ایشان از سرمایه‌داری مقامات، توهینی بزرگ به آن شهید است.
سازنده فیلم انتخاباتی روحانی در سال۹۲، همچنین خاطرنشان کرده بود: آنچنانکه برخی وزرای ارجمند و مقامات عزیز و عالیه دولت فعلی خود به قوه محترم قضائیه اظهار داشته‌اند، بعضا دارای ثروت‌هایی بالغ بر هزار میلیارد تومان هستند. انشاءالله که همه دارایی‌های ایشان و از جمله ثروت آقای وزیر معزز بهداشت ناشی از رزق حلال است. اما صرفا از باب کنجکاوی ریاضیاتی اجازه داریم که از خود بپرسیم، حتی اگر در ظرف ۳۷ سال پس از انقلاب، ایشان که معمولا شاغل در دولت بوده‌اند، از قِبل مشاغل پاره وقت خود در بخش خصوصی، ماهی یک میلیارد تومان نیز درآمد داشتند و هیچ هم خرج نمی‌کردند اکنون نهایتا باید ۴۴۴ ملیارد تومان درآمد داشتند و هنوز بیش از ۵۵۰میلیارد تومان اختلاف حساب است؟ و اگر چنین پرسشی را پرسید باید احیانا و به دروغ متهم شود به همفکری با امثال گروهک تندروی فرقان؟


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 7 شهریور 1396
سه شنبه 7 شهریور 1396 11:38 ق.ظ
حالا که مردی باید به ایران باز گردی ؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات