تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


درخواست همزمان 57 سازمان حقوق بشری

برای تحقیقات درباره جنایات آل‌سعود در یمن

    ۰۷/ ۰۶/ ۱۳۹۶

Image result for ‫درخواست همزمان 57 سازمان حقوق بشری برای تحقیقات درباره جنایات آل‌سعود در یمن‬‎
۵۷سازمان حقوق بشری با ارائه درخواستی به شورای حقوق بشر سازمان ملل خواستار تحقیق مستقل درباره جنایات آل‌سعود و نقض قوانین بین‌المللی در یمن شده‌اند.
در سایه تداوم حملات ائتلاف تحت فرماندهی آل‌سعود به یمن، نهادهای حقوق بشری بین‌المللی علیه سعودی‌ها دست به کار شدند. سازمان دیده‌بان حقوق بشر به همراه 56 سازمان غیردولتی و بین‌المللی در درخواست خود به نمایندگان کشورهای عضو و ناظر شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، خواهان تحقیقات بین‌المللی مستقل درباره جنایات صورت گرفته در یمن شدند. این سازمان‌ها تاکید کرده‌اند که «نقض خطرناک قوانین حقوق بشر بین‌المللی و قوانین بشردوستانه بین‌المللی در یمن صورت می‌گیرد.» «جان فیشر» مدیر دفتر سازمان دیده‌بان حقوق بشر در ژنو در این باره گفت: «حمایت از اجرای تحقیقات بین‌المللی درخصوص موارد نقض حقوق بشر و قوانین بین‌المللی در یمن امروز قویتر از هر زمان دیگری است.» وی از کشورهای عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل هم خواست تا به فشارهای سیاسی تن ندهند.
این درخواست در پی جدیدترین جنایت ائتلاف تحت فرماندهی سعودی‌ها در روز جمعه در منطقه فج عطان واقع در جنوب یمن مطرح می‌شود. در حمله جنگنده‌های ائتلاف به این منطقه 14 غیرنظامی یمنی از جمله 5 کودک به شهادت رسیدند.
توافق انصارالله و علی عبدالله صالح
از سوی دیگر، شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد، انصارالله و حزب کنگره مردمی یمن توافق کردند درباره حوادث اخیر به صورت حرفه‌ای و بی‌طرفانه تحقیقاتی انجام دهند و تا کامل نشدن این تحقیقات کسی اظهار نظر پیش دستانه درباره نتایج تحقیقات نداشته باشد. شبکه تلویزیونی العالم نیز گزارش داد: «محمد عبدالسلام، سخنگوی جنبش انصارالله یمن از توافق جنبش انصارالله با حزب کنگره مردمی یمن به رهبری
علی عبدالله صالح برای پایان دادن به تنش‌هایی خبر داد که در پی اتفاقات پنج‌شنبه گذشته رخ داده بود.»
محمد عبدالسلام افزود: «در توافق صورت گرفته میان انصارالله با حزب کنگره مردمی یمن بر یکی شدن تمام تلاش‌ها برای مقابله با دشمن و وحدت جبهه داخلی و جلوگیری از تفرقه تاکید شده است.» ادامه دیدارها میان تشکل‌های سیاسی و ایجاد راه حل و پیشنهادهای رسانه‌ای و سیاسی از دیگر بندهای این توافق‌نامه است. در این توافق همچنین بر از میان بردن تمامی علت‌های تنش و درگیری و بازگشت اوضاع امنیتی کشور با شکل طبیعی آن تاکید شده است.
هاآرتص فاش کرد
صف‌آرایی بی‌سابقه ژنرال‌های آمریکایی مقابل ترامپ

Image result for ‫صف‌آرایی بی‌سابقه ژنرال‌های آمریکایی مقابل ترامپ‬‎

روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشته ژنرال‌ها و دریاسالاران آمریکایی به شکلی بی‌سابقه در برابر دونالد ترامپ متحد شده‌اند.
  ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در چند جبهه درگیر است. از طرفی تمامی رسانه‌های قدرتمند آمریکا بر ضد وی بسیج شده‌اند و هر روز انواع نظرسنجی‌ها و گزارش‌ها از افت شدید محبوبیت وی را پخش می‌کنند. از آن طرف حتی جمهوریخواهان هم در دفاع از او دچار انشقاق شده‌اند. دموکرات‌ها هم به دنبال استیضاحش هستند. در داخل هم دولت هرچند روز یک بار یکی از مقامات ارشد برکنار یا استعفا می‌دهد. در کف خیابان‌ها نیز مردم وی را متهم به نژادپرستی می‌کنند و او را با هیتلر مقایسه می‌کنند و در همین ارتباط راهپیمایی 10 روزه‌ای را نیز از روز دو شنبه شروع کرده‌اند که قرار است تا پایتخت ادامه داشته باشد.
اما اخبار و گزارش‌های مهم دیگری نیز از وضعیت دولت ترامپ به گوش می‌رسد. دیروز اما برخی رسانه‌ها از صف‌آرایی ژنرال‌های ارتش آمریکا در مقابل ترامپ خبر دادند. روزنامه صهیونیستی هاآرتص در این زمینه نوشته: «در پی تصمیم ترامپ مبنی بر کاهش نیروهای دریایی، ژنرال‌ها و دریاسالاران آمریکایی به شکل بی‌سابقه‌ای علیه وی متحد شده‌اند.»
 این گزارش می‌افزاید: «مقابله آشکار رؤسای ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا با فرمانده خود یعنی ترامپ در تاریخ آمریکا بی‌سابقه است. دونالد ترامپ اکنون مورد خشم کسانی قرار گرفته که به تازگی از آنها تمجید کرده بود. البته بعید است اتفاق خاصی رخ دهد زیرا نیروهای نظامی آمریکا محافظه کار هستند.»
بر اساس این گزارش «چنانچه سربازان سیاه‌پوست نیروهای نظامی آمریکا همین فردا در اعتراض به حمایت ضمنی ترامپ از نژادپرست‌ها استعفا دهند، آنگاه قوای مسلح آمریکا سقوط خواهد کرد. سربازان سیاه پوست یک پنجم نیروهای زمینی، یک ششم نیروهای هوایی و دریایی و یک دهم تفنگداران آمریکایی را تشکیل می‌دهند. فرماندهی نظامی آمریکا توان پر کردن چنین خلأیی را ندارد.»
از سوی دیگر در جدیدترین تحولات در مورد روابط آمریکا و روسیه دونالد ترامپ در حال برگزاری کنفرانس خبری مشترک با همتای فنلاندی خود در پاسخ به سؤالی درباره «مسائل امنیتی در منطقه بالتیک» و اینکه «آیا روسیه را یک تهدید امنیتی می‌داند؟» گفته: «من بسیاری کشورها را یک تهدید امنیتی می‌دانم اما سرانجام با روسیه کنار خواهیم آمد.»
ترامپ در ادامه تأکید کرده: «روسیه یک کشور بزرگ و یک کشور هسته‌ای است. من معتقدم که سرانجام با روسیه کنار خواهیم آمد و درخصوص بهبود روابط میان دو کشور نیز امیدوارم.»
در پاسخ به آزمایش موشکی جدید پیونگ‌یانگ
کره جنوبی مناطق مرزی خود با کره شمالی را بمباران کرد!

Image result for ‫کره جنوبی مناطق مرزی خود با کره شمالی را بمباران کرد!‬‎

ساعاتی پس از شلیک موشک 2700 کیلومتری از سوی کره شمالی بر آسمان ژاپن و به صدا در آمدن آژیر‌های خطر در این کشور، جنگنده‌های کره جنوبی در اقدامی بی‌سابقه به پرواز درآمده و هشت بمب در مناطق مرزی نزدیک با کره شمالی پرتاب کردند.
بنابر اعلام ارتش کره جنوبی موشک بالستیک کره‌شمالی بامداد سه شنبه به وقت محلی و از نزدیکی پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی شلیک شده و حدود ساعت ۶ صبح از حریم هوایی شمال ژاپن عبور کرده است. ارتش کره جنوبی همچنین اعلام کرده موشک شلیک شده ۲۷۰۰ کیلومتر پرواز کرده و به ارتفاع ۵۵۰ کیلومتری رسیده و در نهایت نیز در دریا فرود آمده است. به گزارش خبرگزاری «ان‌اچ‌کی» ژاپن «این موشک در هوا به سه قطعه تقسیم شد و سپس در فاصله ۱۱۸۰ کیلومتری شرق دماغه «اریمو در هوکایدو» در دریا فرود آمد. خبرگزاری یونهاپ کره‌جنوبی هم اینگونه گزارش داده که «مقام‌های ارشد نظامی آمریکا و کره جنوبی توافق کردند تا واکنش قاطع و محکمی را به آزمایش موشکی کره شمالی نشان دهند و این واکنش بلافاصله پس از شلیک موشک پیونگ یانگ صورت گرفت به نحوی که جنگنده بمب‌افکن‌های کره جنوبی در واکنش به آزمایش موشکی کره شمالی در اقدامی بی‌سابقه هشت بمب در مناطق مرزی نزدیک با کره شمالی پرتاب کردند.» پیش از این نیز کره شمالی اقدام به شلیک موشک‌های بالستیک کرده بود اما کره‌جنوبی به اعلام هشدار و تهدید اکتفا کرده بود یا از در مسالمت وارد شده و خواستار مذاکره شده بود.
رسانه‌های کره‌جنوبی اعلام کرده‌اند چهار فروند هواپیمای «اف 15» با هشت بمب که هر یک وزنی معادل یک تن دارد اهدافی را در استان شرقی گانگوون مورد اصابت قرار‌دادند. استان گانگون یکی از مناطق نزدیک و هم مرز با کره شمالی است.
واکنش‌ها
در پی اعلام این خبر، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن اعلام کرد این آزمایش موشکی یک «تهدید غیرمنتظره، جدی و بزرگ» برای ژاپن است و توکیو تمام توان خود را برای محافظت از شهروندان این کشور به کار خواهد گرفت. وی این اقدام را «تهدیدی بی‌سابقه و جدی» برای ژاپن دانست و از سازمان ملل متحد خواسته تا فشار بر برنامه موشکی کره شمالی را افزایش دهد. نخست وزیر ژاپن همچنین پس از یک تماس تلفنی 40 دقیقه‌ای با دونالد ترامپ اعلام کرد «واشنگتن و توکیو خواهان افزایش فشار بر پیونگ یانگ هستند.» وی گفت: «سازمان ملل باید بلافاصله برای افزایش فشار بر کره شمالی تشکیل جلسه دهد.»
موشک‌های کره شمالی پیش از این دو بار از فراز خاک ژاپن عبور کرده‌اند اما پیونگ‌یانگ در هر دو مورد اعلام کرده بود که ‌اشیاء پرتاب شده موشک‌های ماهواره‌بر بوده‌اند. وزارت دفاع آمریکا نیز ضمن تایید پرواز موشک کره‌شمالی از سرفراز خاک ژاپن اعلام کرد که این اقدام تهدیدی علیه آمریکا نبوده است.کره شمالی چند روز پیش نیز در یک آزمایش موشکی جدید، اقدام به پرتاب سه موشک کوتاه برد کرد. ماه گذشته نیز کره شمالی دو موشک بالستیک قاره پیما را آزمایش کرد و در پی بالا گرفتن تنش با آمریکا نسبت به پرتاب موشک به آب‌های اطراف جزیره گوام که در اختیار آمریکاست، هشدار داده بود.
با توجه به تحرکات بی‌سابقه کره‌جنوبی و بمباران مناطق مرزی از سوی جنگنده‌های این کشور این نگرانی وجود دارد که کنترل اوضاع در شبه جزیره کره از دست رهبران این کشورها خارج شده و بحرانی تازه آغاز شود. به اعتقاد کارشناسان، آغاز هرگونه جنگی با هر سطحی در شبه‌جزیره کره می‌تواند خیلی زود به یک جنگ تمام عیار هسته‌ای منجر شود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 8 شهریور 1396
چهارشنبه 8 شهریور 1396 09:18 ق.ظ
مرگ ب آمریکا و وهابی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic