تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


سیدحسن نصرالله:
شکست داعش اشک آمریکا و اسرائیل را درآورده است
    ۰۷/ ۰۶/ ۱۳۹۶

Image result for ‫سیدحسن نصرالله‬‎
دبیرکل حزب‎الله لبنان تاکید کرد، جنگ علیه تروریسم ادامه جنگ علیه اسرائیل است. وی در ادامه با اشاره به پیروزی‌های پی‌در‌پی مقاومت علیه گروه‌های تروریستی و تکفیری گفت: نتانیاهو برای شکست داعش گریه می‌کند.
سیدحسن نصرالله دوشنبه‌شب همزمان با اعلام خبر آزادسازی شرق لبنان درباره آخرین تحولات مربوط به آن و منطقه سخنرانی کرد و گفت، «جنگ علیه تروریسم ادامه جنگ علیه اسرائیل است و ما در برابر دومین عملیات آزادسازی قرار گرفتیم که در تاریخ 28 اوت سال 2017(ششم شهریورماه) محقق شد.»
وی افزود: «ارتش لبنان امروز می‌تواند در مرزهایش ایستگاه ایست بازرسی ایجاد کند، زیرا تهدیدات امنیتی از بین رفته است و ما این را پیروزی بزرگ و یا پیروزی دوم می‌نامیم. این پیروزی تحقق پیروزی‌ها را در حمص و تدمر تسهیل کرد، کما اینکه پیروزی‎های به دست آمده در موصل، تلعفر، شرق حلب، شرق حماه و شرق رقه، روحیه داعش را تضعیف کرد.»
سیدحسن‌ نصرالله با اعلام اینکه «امروز هیچ تروریستی اعم از داعش و جبهه النصره و دیگر گروه‌های تروریستی در اراضی لبنان وجود ندارد»، گفت: «آنچه امروز رخ داده است، شبیه معجزه است و ما از پیروزی به پیروزی دیگر در عراق و لبنان و سوریه دست می‎یابیم.»
لبنان را از لوث وجود تروریست‌ها پاک کردیم
دبیرکل حزب‌الله همچنین گفت: «ما به پیروزی دوم که همان آزادسازی همه اراضی لبنان است رسیدیم و آزادسازی اراضی سوریه شرط قطعی و لازم برای امنیت اراضی لبنان است.» دبیرکل حزب‌الله لبنان  همچنین با اعلام «آزادسازی همه اراضی شرق لبنان از لوث داعش» تاکید کرد که «هیچ تپه، کوه و منطقه مرزی لبنان وجود ندارد که تروریست‎ها در آن مستقر باشند و همان‌طور که در سال 2000 ‌اشغالگران صهیونیست را اخراج کردیم امروز نیز همه ما لبنانی‎ها، تروریسم را از مناطق مرزی اخراج کردیم.»
نصرالله تصریح کرد: «داعش و دیگر گروه‌های تکفیری ساخته و پرداخته دولت آمریکا هستند تا در قالب سناریوی اسرائیلی بجنگند. تروریست‌ها طی سال‌های گذشته علیه اسرائیل هیچ اقدامی انجام ندادند به همین دلیل، نتانیاهو و اسرائیلی‎ها و آمریکایی‌ها از جمله کسانی هستند که برای داعش در سوریه و جرود لبنان و عراق‌ گریه می‎کنند.»
وی به اتهامات وارده به حزب‌الله درباره ملزم کردن دولت لبنان به گفت‎و‎گو با دمشق نیز ‌اشاره کرد و گفت: «ما از دولت لبنان انتظار نداریم که تحرکاتی در این باره انجام دهد، همان‌طوری که در جنگ با تروریسم در سوریه منتظر دستور کسی باقی نمی‏‎مانیم. ما همچنین متهم شده‌ایم که با استفاده از موضوع شهدای ارتش لبنان مردم لبنان را تحریک کرده‌ایم، اما باید بگویم که ما هیچ‌گاه از موضوعات انسانی سوءاستفاده نکرده‌ایم.»
سیدحسن نصرالله افزود: «درباره شرق لبنان، نه حزب‌الله و نه ارتش لبنان وارد مسئله آتش‌بس و گفت‎و‎گو با عناصر داعش نشدند، تا زمانی که داعش احساس خطر کرد و خود را در لحظات پایانی دید و هنگامی که داعش بحث مذاکره را مطرح کرد، شروط خود را اعلام کردیم و شرط گذاشتیم که پیکر همه شهدای اتباع مختلف را به مقاومت تحویل دهند.»
وی افزود: «توافق کردیم که 670 غیرنظامی و 26 زخمی و 308 داعشی را تحویل دهیم. تنها اسیر ما احمد المنیر معتوق است و هیچ اسیر سوری، ایرانی و عراقی نزد تروریست‎ها وجود ندارد و آنها پیکر شهدا به جزء پیکر دو لبنانی و یک ایرانی را در صحرا رها کردند. ما با آزادی زندانیان از زندان رومیه، صراحتا و به صورت مستقیم مخالفت کردیم.» سیدحسن نصرالله خاطرنشان کرد: «اعلام کردیم که سه پیکر وجود دارد که باید تحویل شود، دو شهید لبنانی و یک شهید ایرانی که سر او را از تن جدا کردند.» وی تعداد شهدای حزب‌الله در جنگ جرود را هم 11 نفر و تعداد شهدای ارتش سوریه را 7 نفر اعلام کرد.
دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین گفت: «پس از اینکه مشخص شد نظامیان لبنانی شهید شدند، برخی خواستار محاکمه و کشتن نیروهای داعش شدند. من احساسات برخی از مردم را درک می‌کنم، اما اگر راهکار نظامی را در پیش می‌گرفتیم و ادامه می‌دادیم، شاید کسی که از محل نظامیان مطلع بود، کشته می‌شد و شاید مردم عادی و کودکان نیز کشته می‌شدند و تعداد بیشتری از نیروهای ارتش‌های لبنان و سوریه و مقاومت شهید می‌شدند.»
نصرالله در پایان اعلام کرد که «نزدیک به ۶۷۰ نفر از منطقه خارج شده‌اند که این افراد شامل ۳۳۱ شهروند، ۲۶ زخمی و ۳۰۸ فرد مسلح می‌شود.»ایران نفس داعش را برید، اسرائیل دست به دامان گوترش شد

Image result for ‫ایران نفس داعش را برید، اسرائیل دست به دامان گوترش شد‬‎


با جدی شدن پایان کار داعش و گروه‌های تروریستی تکفیری در عراق و سوریه سران رژیم صهیونیستی مستقیماً از دبیرکل سازمان ملل خواستند برای مقابله با قدرت فزاینده ایران و حزب‌الله در سوریه چاره‌اندیشی کند. صهیونیست‌ها پیش از این سراغ پوتین و ترامپ هم رفته بودند.
«آنتونیو گوترش» که به فلسطین اشغالی سفر کرده، با چهره‌های هراسان مقامات رژیم صهیونیستی در ارتباط با تحولات سوریه مواجه شده است؛ نکته جالب توجه مربوط به این سفر، متوسل شدن «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر و سایر مقامات رژیم صهیونیستی به جناب دبیرکل است تا او برای وضعیت جدید در سوریه چاره‌جویی کند! یعنی کاری که آمریکا و قدرت‌های غربی از عهده‌اش برنیامدند، حالا آقای گوترش باید طبق میل اسرائیل، آن را حل کند! نتانیاهو پیش از این با سفر به مسکو، همین درخواست را از پوتین کرده بود که بنابر اعلام رسانه‌های روسی، نتیجه نگرفت.
نتانیاهو در شهر قدس اشغالی به دبیرکل سازمان ملل گفت، «نفوذ ایران در سوریه و لبنان در حال گسترش است و این کشورها به همراه حزب‌الله در دو جبهه مشغول طرح‌ریزی علیه اسرائیل هستند.» وی گفت: «اسرائیل نمی‌تواند گوشه‌ای بنشیند و شاهد این تحولات باشد.»
علاوه بر نتانیاهو، «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ و «هرتزی هالوی» رئیس سازمان اطلاعات نظامی ارتش صهیونیستی نیز به گوترش گفتند و در مورد آنچه «استقرار موشک‌های نقطه‌زن ایران در سوریه و لبنان» نامیدند هم حرف زدند. صهیونیست‌ها به گوترش گفتند نمی‌توانند چنین شرایطی را تحمل کنند.
شعله‌ور کردن جنگ داخلی در سوریه که موساد به همراه سیا در سال 2011 آنرا راه انداخته بودند، یکی از خونین‌ترین و مخرب‌ترین توطئه‌ای بود که علیه یک کشور به اجرا درآمده است.
هرچند آمریکا و اسرائیل در ارتباط با پیامدهای این طرح، سوداهای زیادی در سر داشته‌اند، ولی هیچ وقت فکر نمی‌کردند تحولات به سمت دیگری برود و به جای نابودی نظام سوریه، حضور ایران و مقاومت در سوریه و لبنان تقویت شود. هراس مقامات صهیونیستی آن هم همزمان با نزدیک شدن به پایان عمر داعش، به خوبی نشان می‌دهد، صهیونیست‌ها چه منافعی از قبل این تکفیری‌ها می‌بردند.
صهیونیست‌ها خوب می‌دانند در صورت وقوع جنگ جدید، چیزی از اسرائیل باقی نخواهد ماند، چون این رژیم از محورهای مختلف و توسط نیروهای ورزیده و آبدیده، هدف حمله قرار خواهد گرفت و از طرفی، دیگر داعش وجود ندارد که مقاومت را سرگرم کند تا اسرائیل در حاشیه امن قرار گیرد.
اکنون شرایط برای سران اسرائیل دشوار است و با گذشت زمان، دشوارتر هم می‌شود. مقامات تل‌آویو می‌دانند که رژیم اسرائیل حتی در میان مردم اروپا هم طرفدار ندارد و افکار عمومی جهان به خاطر حمایت سران اسرائیل از تروریست‌های داعش و جبهه النصره و جنایات علیه فلسطین به شدت خشمگین است. با این حال، حاکمان صهیونیست هنوز هم تلاش می‌کنند به افکار عمومی، آدرس اشتباهی بدهند و به جای حامیان جریان‌های تکفیری، ایران را حامی تروریسم در سوریه معرفی کنند.
یک نمونه از همین دست و پا زدن‌ها، اظهارات خلاف واقع «دنی دانون» سفیر اسرائیل در سازمان ملل است؛ وی مدعی شده «ایران منبع تروریسم در سوریه و لبنان است و می‌خواهد کل منطقه را به آتش بکشد. ما از سازمان ملل می‌خواهیم جلوی ایران بایستد... نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در جنوب لبنان (یونیفل) باید این مناطق را از فعالیت‌های حزب‌الله پاکسازی کند.»(!)
احتمالاً این مقام اسرائیلی فراموش کرده که سازمان ملل و شورای امنیت طی هفت دهه اخیر در بست در خدمت اسرائیل و حفظ موجودیت نامشروع آن بوده است و نیروهای سازمان ملل نیز پرونده قابل دفاعی در ارتباط با میانجی‌گری بی‌طرفانه، ندارند. ولی حالا خوشبختانه، شرایط عوض شده و نه تنها سازمان ملل نمی‌تواند برای اسرائیل کاری بکند، بلکه حتی ابرقدرتی مثل آمریکا نیز در گِل مانده، و ناچار است شرایط موجود را بپذیرد.
ژنرال «هرتزی هالوی» رئیس سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی هم از گوترش خواسته از طریق نیروهای یونیفل در جنوب لبنان، مقابل حزب‌الله بایستد.
به هر حال، پیروزی قاطع ارتش سوریه و نیروهای مقاومت بر تروریست‌های تکفیری در این کشور، شرایط را برای رژیم صهیونیستی به شدت دشوار کرده است. همین نگرانی به تنهایی آشکار می‌کند که کل منطقه غرب آسیا در آستانه تحولات راهبردی قرار دارد و اسرائیل و آمریکا هم نمی‌توانند مقابل آن قرار گیرند.سفیر سابق آمریکا در سوریه:
 پیروزی اسد و ایران واقعیت‌هایی هستند که باید به آنها عادت کنیم

Image result for ‫پیروزی اسد و ایران واقعیت‌هایی هستند که باید به آنها عادت کنیم‬‎

سفیر سابق آمریکا در سوریه خطاب به مقامات واشنگتن و غرب،‌ اعلام کرده پیروزی «بشار اسد» و ایران در سوریه، واقعیاتی هستند که باید به آن عادت کرد.
«رابرت فورد» طی گفت‌وگویی با روزنامه اماراتی «نشنال» اظهار داشته که «پیروزی(بشار) اسد و حضور نظامی ایران در سوریه، واقعیات منطقه هستند و باید به آنها عادت کرد.»
به گفته «فورد» که برخی حتی وی را یکی از عوامل اصلی ناآرامی‌های سوریه می‌دانند «گرد و خاک جنگ در سوریه آرام آرام در حال فرونشستن است. اسد پیروز این نبرد است و او در قدرت و در این کشور باقی خواهد ماند. او هرگز بازخواست نخواهد شد و حضور ایران در سوریه نیز تداوم خواهد یافت.»
منظور سفیر سابق آمریکا از بازخواست بشار اسد، طرحی است که حامیان تروریسم در سوریه در سر داشتند و طی آن می‌خواستند پس از برکناری اسد از قدرت، او را به عنوان عامل اصلی جنگ، معرفی و محاکمه کنند. البته، همان‌طور که می‌بینیم، این طرح و توطئه، نتیجه عکس داده است و حامیان تروریسم در سوریه، از این پس باید محاکمه شوند و درباره خرابی‌های این کشور، جواب پس بدهند.
«رابرت فورد»‌ در ادامه گفته: «این واقعیت جدیدی است که ما باید آن را بپذیریم و کار زیادی هم از دستمان در قبال آن، برنمی‌آید.»
تحولات خونین شش ساله سوریه که با پیروزی قاطع متحدین ایران یعنی حزب‌الله و ارتش سوریه در حال پایان یافتن است، اردوگاه حامی تروریسم را به هم ریخته است. در این بین، مقامات رژیم صهیونیستی بیش از هر کسی به شدت دچار اضطراب و ترس شده‌اند. سفر نتانیاهو به مسکو و دیدار وی با گوترش به خوبی گویای این ترس و نگرانی است. سیدحسن نصرالله در این‌باره گفته، مقامات اسرائیل از اینکه  داعش در حال شکست خوردن است، به گریه افتاده‌اند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 8 شهریور 1396
چهارشنبه 8 شهریور 1396 09:19 ق.ظ
درود بر نصر الله
مرگ بر یهودیان خون ریز

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic