تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


 600تن از شیعیان هوادار شیخ زکزاکی ناپدید شدند! 

  ۰۸/ ۰۶/ ۱۳۹۶

Image result for ‫هواداران شیخ زکزاکی ناپدید شدند‬‎
سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای از مقامات نیجریه خواسته درباره ناپدید شدن صدها شهروند هوادار جنبش اسلامی این کشور تحقیق و نتایج را اعلام کند.
طی دو سالی که از یورش وحشیانه ارتش نیجریه به شیعیان این کشور و اسارت شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه می‌گذرد، به گفته سازمان عفو بین‌الملل 600عضو جنبش اسلامی نیجریه ناپدید شده‌اند.سازمان عفو بین‌الملل خواستار انجام تحقیقات درباره ناپدید شدن این افراد شده و از مقامات نیجریه خواسته «همه موارد ناپدید شدن اجباری را بررسی کنند و همه مظنونان را به دست عدالت تحویل دهند.»گفتنی است، «جنبش اسلامی نیجریه» به رهبری شیخ «ابراهیم زکزاکی» در زاریا مستقر است و تنها جنبش شیعیان این کشور به شمار می‌آید. این جنبش فعالیت‌های مختلف آموزشی و اجتماعی به مردم نیجریه ارائه می‌دهد.با لغو مذاکرات دوجانبه
پاکستان یک قدم دیگر از آمریکا فاصله گرفت

Image result for ‫پاکستان  آمریکا‬‎

سرپیچی مقامات اسلام‌آباد از کاخ سفید به خاطر اظهارات اخیر رئیس‌جمهور آمریکا، واشنگتن را در سیاست‌های منطقه‌ای به زحمت انداخته و رئیس سابق «سیا» شخص «دونالد ترامپ» را در این رابطه مقصر دانست.
اظهارات اخیر «دونالد ترامپ» که پاکستان را به حمایت از طالبان متهم کرده بود، واکنش تند مقامات اسلام‌آباد را به دنبال داشته و آنها را به شدت آزرده‌خاطر کرده است، چرا که آنها 16 سال با سیاست‌های منطقه‌ای آمریکا همراهی کرده بودند و به خاطر این همراهی، هزینه‌های گزاف جانی و مالی هم پرداخت کرده‌اند. به هر حال، طی حدودا دو هفته‌ای که از اظهارات ترامپ می‌گذرد، پاکستان علاوه بر موضع‌گیری کلامی، دست به اقدام عملی برای قطع همکاری با آمریکا هم زد.
به گزارش فارس، «خواجه محمد آصف» وزیر خارجه پاکستان رسما اعلام کرد: مذاکرات دوجانبه با واشنگتن، به حالت تعلیق درآمده است. وی افزود: سخنان ترامپ، پاکستان را سردرگم و شوکه نکرد و با توجه به منافع کشور تصمیم‌گیری خواهیم کرد.چند روز قبل هم دولت اسلام‌آباد فرستاده آمریکا را نپذیرفت.
خواجه آصف گفت: «پاکستان نباید در جنگ افغانستان شرکت می‌کرد.» منظور وزیر خارجه پاکستان، پیوستن این کشور به جبهه جنگ علیه تروریسم آمریکا در سال 2001 است. در این سال پاکستان بندر کراچی و آسمان خود را در اختیار نیروهای آمریکایی و متحدانش برای اشغال افغانستان قرار داده بود و تانکرهای سوخت و کامیون‌های حامل کمک‌های لجستیکی از دو محور مرزی پاکستان، وارد افغانستان می‌شده‌اند. در این سال پاکستان در واقع، عملا وارد جنگ علیه افغانستان شده بود و در صورتی که همکاری نمی‌کرد، آمریکا نمی‌توانست به افغانستان لشکرکشی کند.
ترامپ در اظهارات دو هفته قبل خود، گفته بود: «پاکستان با ادامه اقدامات خود در پناه دادن به افراط‌گرایان در آینده بسیار ضرر خواهد کرد، زیرا این کشور به تروریست‌هایی پناه می‌دهد که با واشنگتن می‌جنگند... ما تاکنون میلیاردها دلار به پاکستان کمک کرده‌ایم، اما آنها همچنان به افراط‌گرایان پناه می‌دهند.»
در پی این اظهارات، مردم پاکستان در شهرهای مختلف تظاهرات برپا کردند و به آن، واکنش نشان دادند. شهروندان پاکستانی احساسات ضدآمریکایی دارند و بخش اعظم گرفتاری‌های امنیتی کشورشان را ناشی از پیروی اسلام‌آباد از آمریکا می‌دانند.
واکنش سرپرست اسبق سیا به ترامپ
«مایکل مورل» سرپرست اسبق سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) اما در واکنش به این تحولات گفته: «آمریکا نمی‌تواند به پاکستان فشار بیاورد زیرا ادامه این شیوه به خود واشنگتن آسیب می‌رساند... پاکستان مانند گذشته محتاج به کمک مالی آمریکا نیست و نیازهای خود را از طریق چین جبران می‌کند.»
مورل تاکید کرد: «آمریکا برای پیروزی در جنگ افغانستان به مسیرهای زمینی و کریدور هوایی پاکستان نیاز دارد و بدون کمک پاکستان، پیروزی در جنگ علیه تروریسم برای آمریکا غیرممکن است.» مورل این را هم گفته که «سیاست ترامپ مبهم است. وی فراموش کرده که در حال حاضر این آمریکا است که به پاکستان نیاز دارد و اسلام‌آباد مانند گذشته نیازمند کمک واشنگتن نیست.»
علاوه بر «مورل»، بسیاری از سیاستمداران وابسته به دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا هم نسبت به رفتارهای سیاسی و موضع‌گیری‌های ترامپ، ابراز نگرانی می‌کنند. «نوآم چامسکی» اندیشمند و استاد دانشگاه‌های آمریکا نیز اخیرا گفته بود، ترامپ روند اضمحلال آمریکا را تندتر می‌کند.مشاور ترامپ می‌گوید رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید نیز منزوی است

 منزوی، حتی در کاخ سفید

Image result for ‫منزوی، حتی در کاخ سفید‬‎

مشاور سابق ترامپ که اخیراً در اعتراض به سیاست‌های کاخ‌سفید استعفا کرده است، می‌گوید رئیس‌جمهور آمریکا حتی در کاخ سفید هم منزوی شده و اعتبار رهبران جمهوری‌خواه کنگره نیز از بین رفته است.
ترامپ تنها و منزوی شده است. این جمله کلیدی مشاور سابق تروریسم کاخ سفید در گفت‌و‌گو با پایگاه اطلاع رسانی «هیل» وابسته کنگره آمریکا است. «سباستین گورکا» یکی از 15 مقام ارشدی است که در طول 7 ماه گذشته یکی پس از دیگری از دولت ترامپ یا استعفا داده‌اند یا برکنار شده‌اند.
«گورکا» در این مصاحبه با ‌اشاره به «تغییرات زیادی که اخیراً درکاخ سفید رخ داده است» و برشمردان سیاستمدارانی که ترامپ آنها را برکنار کرده است گفت: «تغییرات عمده در کاخ سفید که در تابستان سال جاری میلادی رخ داده است، موجب شده که ترامپ احساس انزوا کند.»
وی که جمعه گذشته و یک هفته بعد از اخراج «استیو بنن»، استراتژیست ارشد ترامپ کاخ سفید را ترک کرده در ادامه گفت: «ترامپ احساس انزوای بیشتری در کاخ سفید می‌کند و از تمامی تغییراتی که جان کلی رئیس‌ستاد کارکنان کاخ سفید بنیان نهاده است، راضی و خشنود نیست. «کلی» در اقدامی دسترسی به رئیس‌جمهور آمریکا را محدود کرده تا نظم بیشتری در کاخ سفید و دفتر ریاست‌جمهوری آمریکا برقرار کند.»
وی در ادامه تصریح کرد:‌ «افراد همچون گذشته به ترامپ دسترسی ندارند. بنابراین ما می‌دانیم که ژنرال کلی می‌خواهد نظام خاصی را به این سیستم تحمیل کند اما رئیس‌جمهور از جنبه‌هایی از این نظام جدید راضی نیست. بگذارید همین جا مسئله را تمام کنم». «گورکا» درباره علت استعفای خود نیز چنین گفت: برکناری بنن یکی از دلایل کناره‌گیری وی از سمت خود در کاخ سفید بوده است اما دلیل اصلی آن سخنرانی ترامپ درباره راهبرد  جدید واشنگتن در افغانستان بود که در آن‌اشاره‌ای به «اسلام افراطی» نشد.
هرچند «گورکا» در این مصاحبه مدعی شده که از سمت خود در کاخ سفید استعفا داده اما بیانیه کاخ سفید به شکلی تنظیم شده که گویا چنین نیست. بسیاری معتقدند «جان کلی»، «گورکا» را که به عنوان دستیار معاون ترامپ در مسائل امنیت ملی فعالیت می‌کرد از کاخ سفید بیرون انداخته است. «گورکا» در بسیاری از مصاحبه‌های خود تصریح کرده تعداد زیادی از کارکنان کاخ سفید علیه ترامپ کار می‌کنند و به طرح ترامپ که می‌گوید «آمریکا را بار دیگر بزرگ می‌کنیم» اعتقادی ندارند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 9 شهریور 1396
پنجشنبه 9 شهریور 1396 10:32 ق.ظ
مرگ بر آمریکا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی