تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


عکس یادگاری «اون» با ارتش جوان کره‌شمالی 

۱۱ / ۰۶/ ۱۳۹۶


Image result for ‫عکس یادگاری «اون» با ارتش جوان کره‌شمالی‬‎
همزمان با اوج گرفتن تنش‌ها بین آمریکا و کره شمالی رهبر این کشور در مراسمی در پایتخت این کشور با گروه بزرگی از نظامیان جوان عکس یادگاری گرفت.
تنش‌ها در شبه جزیره کره به دنبال آزمایش‌های پی‌درپی موشکی کره شمالی و رزمایش‌های آمریکا و متحدینش یعنی کره جنوبی و ژاپن به اوج خود رسیده است. دو طرف یکدیگر را به افرایش تنش‌ها متهم می‌کنند. از سوی دیگر سران چین و روسیه نسبت به وقوع یک جنگ خانمان سوز در منطقه هشدار داده‌اند. آلمان هم گفته در صورت وقوع جنگ بین دو طرف، تلفات آن از شمار تلفات جنگ جهانی فراتر خواهد رفت.
در گرماگرم این تنش‌ها «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی روز شنبه در چهارمین کنفرانس «دبیران فعال سازمان‌های فعال لیگ جوانان ارتش خلق کره» شرکت کرد و با گروه بزرگی از نیروهای جوان ارتش این کشور عکس یادگاری گرفت. این تصاویر، بازتاب زیادی در رسانه‌ها داشت.
همزمان کاخ سفید اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و «مون جه این»، رئیس‌جمهوری کره جنوبی در یک گفت‌وگوی تلفنی بر ضرورت تشدید فشار‌های دیپلماتیک و اقتصادی علیه کره شمالی تاکید کرده‌اند.کاخ سفید در بیانیه خود تصریح کرده، «رهبران دو کشور در خصوص تقویت ائتلاف دو کشور از طریق همکاری‌های دفاعی و افزایش توانایی دفاعی کره جنوبی توافق داشتند.» طبق این گزارش دونالد ترامپ همچنین با فروش تسلیحات نظامی به کره جنوبی موافقت کرده است. دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده «مون جه‌این و دونالد ترامپ در خصوص بازنگری و اصلاح معاهده موشکی بین آمریکا و کره جنوبی توافق کردند.»  پاکستان تهدید کرد، آمریکا عقب نشست

واشنگتن: ترامپ هرگز علیه پاکستان موضع نگرفته است!

Image result for ‫پاکستان تهدید کرد، آمریکا عقب نشست‬‎

پس از برخورد قاطع مقامات پاکستانی با مواضع اخیر ترامپ سفیر آمریکا در اسلام‌آباد به دیدار مشاور امنیت ملی پاکستان رفت و مدعی شد که در مورد اظهارات اخیر «دونالد ترامپ» سوءتفاهم شده است!
دولت آمریکا که با بسته شدن مسیرهای تدارکاتی تفنگداران این کشور در خاک پاکستان، دچار دردسر شده است، «دیوید هیل» سفیر این کشور در اسلام‌آباد را به دیدار مشاور امنیت ملی پاکستان فرستاد تا وی به طریقی از مقامات پاکستان دلجویی کند و از خشم آنان در برابر اظهارات 10 روز قبل «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، بکاهد و موج احساسات ضد آمریکایی را فرو نشاند.
ترامپ گفته بود که پاکستان سران گروه تروریستی طالبان افغانستان را میزبانی می‌کند.
جدی‌ترین واکنش پاکستان دو روز قبل اتفاق افتاد و پارلمان این کشور از دولت خواسته مسیرهای تدارکاتی هوایی و زمینی آمریکا از پاکستان به افغانستان را ببندد و تا زمانی که مقامات واشنگتن عذرخواهی نکنند، این مسیرها را باز نکند.اما، واکنش واشنگتن تاکنون، اعزام سفیر خود برای دیدار با مشاور امنیت ملی پاکستان بوده و البته، اظهارات سفیر هم در نوع خود جالب است؛ به گزارش فارس، دیوید هیل به جای اینکه عذرخواهی کند به نوعی عقب‌نشینی کرده و مدعی شده که منظور ترامپ از اظهاراتی که در رابطه با پاکستان داشته، این نبوده است که پاکستان در ارتباط با مشکلات افغانستان مقصر است!
هیل سپس، جمله‌ای را گفت که درست نقطه مقابل اظهارات ترامپ است؛ وی گفت که منظور ترامپ این نبوده که پاکستان عامل ناکامی مبارزه با تروریسم در افغانستان است. رئیس‌جمهور آمریکا 10 روز قبل از اظهارات سفیر، دقیقا گفته بود: «پاکستان با ادامه اقدامات خود در پناه دادن به افراط‌گرایان در آینده، بسیار ضرر خواهد کرد، زیرا این کشور به تروریست‌هایی پناه می‌دهد که با واشنگتن می‌جنگند.»اما سفیر، خشم پاکستانی‌ها را حامل یک سوءتفاهم دانست و مدعی شد که «رسانه‌ها مقصر هستند.» دیوید هیل گفت: «تقصیر رسانه‌ها است که به بخش خاصی از این راهبرد پرداختند، در صورتی که این راهبرد باید به صورت کلی دیده و تعبیر شود.»
سفیر آمریکا گفت: «این تصور که راهبرد جدید آمریکا صرفا یک راهبرد نظامی است و به علاوه، این تصور که نقش پاکستان در این راهبرد، نادیده گرفته شده، تصوری اشتباه است.» کارشناسان دعوای فعلی پاکستان و آمریکا بر سر اظهارات ترامپ را مقطعی می‌دانند و می‌گویند که مناسبات میان دو کشور، ساختاری و گسترده است و تنها وقوع یک انقلاب در پاکستان، می‌تواند این کشور را از آمریکا جدا کند.
دولت اسلام‌آباد 16 سال پیش و در سال 2001 به سیاست تهاجمی «جنگ علیه تروریسم» آمریکا پیوست و به این کشور اجازه داد از طریق خاک پاکستان، افغانستان را اشغال کند. البته، پاداش پاکستان طی 16 سال اخیر، دریافت هزینه‌های انسانی و مادی خیلی سنگین بوده است. هلاکت 21 نظامی و یک فرمانده لشکر سعودی در تازه‌ترین حملات انصار‌الله به «تعز» و «مأرب»

Image result for ‫هلاکت 21 نظامی و یک فرمانده لشکر سعودی در تازه‌ترین حملات انصار‌الله به «تعز» و «مأرب»‬‎

در جدیدترین حملات ارتش و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله به مزدوران متجاوز سعودی 22 نفر کشته و 5 خودروی ائتلاف نیز منهدم شدند. یکی از کشته‌شدگان، فرمانده یک لشکر سعودی است.
هر روز که از جنگ نابرابر یمن می‌گذرد ضعف و زبونی ارتش تا بن دندان مسلح سعودی بیشتر عیان می‌شود. مجهزترین ارتش جهان عرب بیش از 2 سال است که در مقابل فقیرترین کشور جهان عرب هیچ کاری از پیش نبرده و هیچ هنری غیر از کشتن زنان و کودکان نداشته است. در جدیدترین گزارش‌ها از تلفات مزدوران سعودی در این جنگ نابرابر منابع یمنی اعلام کردند 22 مزدور سعودی به هلاکت رسیده‌اند.
یک منبع نظامی وابسته به ارتش یمن و انصارالله در این باره گفته است طی ساعات گذشته 22 نفر از عناصر مزدور در دو استان «تعز» و «مارب» طی عملیات‎های جداگانه نیروهای ارتش یمن و انصارالله کشته و یا زخمی شدند. این منبع نظامی گفته: «از این میان، هفت نفر از عناصر مزدور از جمله محمد علی الجرادی فرمانده لشکر 81 وابسته به ائتلاف مزدور سعودی در حمله موشکی نیروهای ارتش یمن و انصارالله در منطقه «صراوح» استان مأرب کشته و 11 نفر زخمی شدند.»
در استان «تعز» نیز تعدادی از عناصر مزدور و شبه نظامی وابسته به ائتلاف سعودی که قصد لشکرکشی به سمت منطقه «الهاملی» در غرب این استان را داشتند، با نیروهای یمنی درگیر شدند که در پی آن تعدادی دیگر از مزدوران کشته و یا زخمی شدند. نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله همچنین روز جمعه سه خودروی نظامی وابسته به مزدوران سعودی را در استان «شبوه» واقع در جنوب یمن منهدم کردند. نیروهای یمنی روز پنجشنبه گذشته نیز دو خودروی مزدوران سعودی را در منطقه «الصفراء» منطقه عسیلان استان شبوه هدف قرار‌ دادند.
انهدام پایگاه نظامیان سودانی
از سوی دیگر یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله صبح دیروز (شنبه) نیز یک فروند موشک بالستیک از نوع «قاهر ام2» را به سمت پایگاه نظامی متعلق به مزدوران سودانی وابسته به ائتلاف سعودی در حومه منطقه «المُوَسَّم» منطقه جازان واقع در جنوب عربستان شلیک کرد. شبکه المسیره یمن ضمن پوشش این خبر به تعداد تلفات احتمالی ناشی از این حمله موشکی ‌اشاره‎ای نکرد. نیروهای یمنی چهارشنبه گذشته نیز یک فروند موشک «زلزال1» را به مواضع شبه‎نظامیان وابسته به دولت مستعفی یمن و نظامیان سعودی در غرب این کشور شلیک کردند. یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله پنجشنبه شب نیز یک فروند موشک «زلزال2» و چندین موشک «کاتیوشا» را به سمت محل استقرار نظامیان سعودی در جازان واقع در جنوب عربستان شلیک کرد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 12 شهریور 1396
یکشنبه 12 شهریور 1396 07:17 ق.ظ
مرگ بر صهیونسیت جهانی
آمریکا و اسرائیل و وهابی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی