تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


جنون سعودی!
عربستان در یک روز 51 نوبت یمن را بمباران کرد
  ۱۳۹۶/۰۶/۱۸

Image result for ‫عربستان در یک روز 51 نوبت یمن را بمباران کرد‬‎

جنگنده‌های سعودی در دور جدید حملات وحشیانه خود طی یک روز ۵۱ بار مناطق مختلف استان‌های یمن را هدف قرار دادند.
عربستان در دور جدید حملات به مردم یمن ده‌ها بار مناطق مختلف این کشور را آماج حملات خود قرار داد. به گزارش فارس، جنگنده‌های ارتش عربستان در ادامه حملات خود علیه مناطق مختلف یمن، از پنجشنبه شب تا صبح روز جمعه 51 بار مناطق مختلف این کشور را  بمباران کردند. یک منبع نظامی یمن در این رابطه به خبرگزاری رسمی یمن «سبا» گفته «جنگنده‎های سعودی پنجشنبه شب چندین بار منطقه «خلیقا» در منطقه کتاف و پنج بار منطقه «طخیه» در باقم و منطقه شدا در صعده را بمباران کردند.»
این منبع نظامی تاکید کرده که «جنگنده‎های سعودی روز جمعه همچنین 17 بار مناطق مختلف منطقه نهم استان صنعا را بمباران کردند. همچنین تعدادی از مناطق استان حجه از جمله حرض و میدی نیز 15 بار بمباران شدند. جنگنده‌های سعودی دو بار نیز به مناطق تپه الحمرا و العنبره در منطقه المتون استان الجوف حمله کردند. هواپیمای بدون سرنشین ائتلاف سعودی- آمریکایی هم دو بار منطقه الهاملی در منطقه موزع استان تعز را هدف قرار داد. جنگنده‌های سعودی همچنین چهار بار منطقه یختل استان المخا را هدف قرار دادند.»
از سوی دیگر دیده‌بان حقوق بشر هم اعلام کرده که «کشورهای عضو ائتلاف عربی تحت امر عربستان علیه یمن تلاش می‌کنند تا از مسئولیت حقوقی و بین‌المللی خود در ارائه اطلاعات پیرامون نقش‌ خود در حملات هوایی غیرقانونی علیه یمن شانه خالی کنند.» «ساره لیا ویتسن»، مدیر بخش خاورمیانه در دیده‌بان حقوق بشر در بیانیه‌ای تصریح کرد:«هیچ یک از اعضای ائتلاف عربی نمی‌تواند ادعا کند که دستشان در یمن آلوده نشده است.» این سازمان در ادامه از کشورهای عضو سازمان ملل خواست به طور کامل برای اعضای ائتلاف عربی ضد یمن توضیح دهند که آنها به ملاک‌های اصلی شفافیت پایبند نبوده‌اند و اگر هیچ یک از طرف‌ها حاضر به شفاف‌سازی در این زمینه نباشند، شورای حقوق بشر وارد تحقیقات شده و انجام درست تحقیقات را ضمانت خواهد کرد. هلاکت وزیر جنگ و مسئول مالی داعش 2 مهره کلیدی آمریکا در دیرالزور

Image result for ‫هلاکت وزیر جنگ و مسئول مالی داعش‬‎

علی‌رغم پیشدستی پنتاگون برای نجات سرکرده‌های تکفیری در استان «دیرالزور» سوریه، جنگنده‌های روسیه چهار فرمانده «داعش» وابسته به آمریکا را در حومه شهر دیرالزور به هلاکت رساندند. آمریکا موفق شد شماری از سرکردگان داعش را از مهلکه نجات دهد!
اخیراً و پس از در هم شکسته شدن حلقه محاصره شهر «دیرالزور» توسط نیروهای مقاومت و ارتش سوریه خبر رسید نظامیان آمریکایی با انجام دو عملیات هلی‌برن، شماری از سرکرده‌های داعش را از منطقه درگیری در دیرالزور خارج کردند و به نقطه نامعلومی بردند.
این اقدام آمریکا علاوه بر اینکه اعتراض و واکنش شدید روسیه را به دنبال داشت، باعث شد که نیروی هوایی روسیه فرصت را از دست ندهد و قبل از آنکه تروریست‌های دانه درشت مجال فرار پیدا کنند، آنها را از پای درآورد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دیروز وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، جنگنده‌های روسی یک مرکز فرماندهی داعش را در نزدیکی دیرالزور بمباران کردند و طی آن، 40 تروریست داعشی را به هلاکت رساندند. براساس اعلام وزارت دفاع روسیه، چهار تن از کشته‌شدگان، از سرکرده‌های با نفوذ و مهره‌های اصلی داعش بوده‌اند، که نام «گلمراد حلیموف» وزیر جنگ داعش و «ابو محمد الشمالی» مسئول امور مالی داعش برای بسیاری آشناست. پیش از این، به اشتباه گزارش شده بود که آمریکایی‌ها توانستند ابومحمد الشمالی را از دیرالزور فراری دهند.
طبق بیانیه وزارت دفاع روسیه، سنگری که هدف قرار گرفت و توسط جنگنده‌های این کشور بمباران شد، محل ملاقات این چهار سرکرده داعش بوده است.
«حلیموف» پیش از این، سرهنگ نیروهای ویژه تاجیکستان، فرمانده پلیس و تک‌تیرانداز نظامی در ارتش تاجیکستان بوده است.
وی البته با آمریکایی‌ها مناسبات نزدیکی داشت و در پایگاه‌های نظامی این کشور از سال 2003 تا سال 2008 آموزش نظامی دیده بود. «حلیموف» در سال 2003 به «باتون روژ» واقع در ایالت «لوئیزانا»ی آمریکا سفر کرده و در آنجا به همراه نیروهای ویژه آمریکایی تعلیم نظامی دیده بود.
«حلیموف» در آوریل سال 2015 (فروردین 94) در تاجیکستان ناپدید شد و پس از آن، از طریق وب‌سایت یوتیوپ اعلام کرد که به داعش پیوسته است.
در این میان، آمریکایی‌ها نیز برای اینکه رد گم کنند و منکر ارتباط میان خود و این دست پرورده شوند،‌ در مرداد ماه همان سال (1394) برای کسانی که در مورد محل اختفای وی اطلاعاتی بدهند، جایزه سه میلیون دلاری در نظر گرفت!
علاوه بر روسیه، دولت‌های سوریه و عراق نیز در ارتباط با وجود پیوند میان آمریکا و سرکرده‌های داعش، اسناد و مدارک موثق زیادی را در اختیار دارند. مخالفت قاطع بغداد با همه‌پرسی اقلیم کردستان

سخنگوی عبادی: غیرقانونی است

Image result for ‫مخالفت قاطع بغداد با همه‌پرسی اقلیم کردستان‬‎

دولت عراق اعلام کرد، نتایج همه‌پرسی استقلال دولت خودمختار کردستان عراق را به رسمیت نخواهد شناخت.
«سعدالحدیثی» سخنگوی دولت عراق اعلام کرد، بغداد نتایج همه‌پرسی منطقه خودمختار را به رسمیت نخواهد شناخت. به گزارش تسنیم، الحدیثی توضیح داد، استقلالی‌ که اقلیم کردستان (عراق) به دنبال آن است، یک اقدام غیرقانونی است و با دیدگاه عراق درخصوص حفظ وحدت کشور در تضاد است.
طبق قانون اساسی عراق که پس از سقوط رژیم «صدام»، تصویب شده است، پست ریاست جمهوری عراق به کردهای این کشور تعلق دارد و علاوه بر آن، یک منطقه خودمختار کردستان با مرکزیت اربیل، به رسمیت شناخته شده است.
با این حال، «مسعود بارزانی» رئیس منطقه خودمختاری کردستان، به دنبال استقلال کامل منطقه است و مرزهای کردستان را نیز خیلی گسترده‌تر می‌داند، به طوری که استان کرکوک عراق را نیز دربر می‌گیرد.
البته، این خواسته بارزانی در داخل منطقه کردستان عراق، مخالفانی دارد و در خارج از عراق نیز تنها رژیم صهیونیستی حامی آن است.
سخنگوی دولت عراق همچنین، افزود: «طبق قانون اساسی، منطقه کردستان (عراق) از اختیارات فدرالی برخوردار است و هیچ کس حق ندارد که به صورت یک‌جانبه و بدون جلب موافقت طرف دیگر، واقعیت کردستان عراق را تغییر دهد.»
وی در پاسخ به سؤالی درباره «توانایی بغداد برای جلوگیری از برگزاری همه‌پرسی» نیز گفت: «ما نمی‌خواهیم وارد درگیری داخلی شویم و دولت عراق به نتایج همه‌پرسی پایبند نخواهد بود.»کمیسیون عالی انتخابات و همه‌پرسی منطقه کردستان عراق طی بخشنامه‌‌ای، آغاز رسمی تبلیغات رفراندوم را ابلاغ کرده است. این تبلیغات از روز سه‌شنبه گذشته آغاز شده است. همه‌پرسی منطقه کردستان عراق قرار است روز 25 سپتامبر (3 مهر) برگزار شود.
خبر دیگر از عراق اینکه، «مقتدا صدر» رهبر جریان «صدر»، بار دیگر خواستار تجمع میلیونی و مسالمت‌آمیز مردم این کشور علیه فساد حکومتی شده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 19 شهریور 1396
یکشنبه 19 شهریور 1396 10:54 ب.ظ
مرگ بر وهابی
مرگ بر مشرکین
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی