تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


کرملین هشدار داد
تحریم بیشتر کره شمالی یعنی آغاز یک فاجعه نظامی و انسانی
   ۱۳۹۶/۰۶/۱۸

Image result for ‫تحریم بیشتر کره شمالی یعنی آغاز یک فاجعه نظامی و انسانی‬‎


مقام‌های روسی می‌گویند اعمال تحریم‌های بیشتر علیه کره‌شمالی نه تنها راه‌حل بحران
شبه جزیره کره نیست بلکه می‌تواند به یک فاجعه نظامی و انسانی منجر شود.
«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز گذشته در سخنانی نسبت به اعمال تحریم‌های بیشتر علیه کره شمالی هشدار داده و گفته، «سیاست اعمال تحریم علیه کره‌شمالی می‌تواند به فاجعه‌ای نظامی و یا بحران انسانی برای کره شمالی منجر شود و این موضوعی مهم است که باید به آن توجه شود.» وی در ادامه از جامعه جهانی خواست تا «تمامی طرف‌های درگیر در این مسئله را به گفت‌وگو» فراخوانند و در عین حال از «آمادگی مسکو برای میانجی‌گری» خبر داد، اقدامی که می‌تواند راه را برای گفت‌وگو باز کند.
آمریکا و متحدانش از شورای امنیت سازمان ملل خواسته‌اند تا روز دوشنبه دوباره در‌باره پیش‌نویس قطعنامه مربوط به اعمال تحریم‌های بیشتر علیه کره شمالی رای‌گیری کند. نشست هفته گذشته شورای امنیت برای تحریم کره‌شمالی به خاطر آزمایش بمب هیدروژنی، بی‌نتیجه پایان یافت.
خبرگزاری رویترز، اما اعلام کرده آمریکا از شورای امنیت خواسته تا تحریم نفتی را علیه کره شمالی اعمال کند، صادرات منسوجات این کشور را ممنوع کرده و مانع از استخدام نیروی کار کره شمالی در کشورهای خارجی شود. در متن پیش‌نویس قطعنامه جدید، آمریکا خواستار توقیف اموال و دارایی‌های رهبر کره شمالی و ممنوعیت سفر علیه وی نیز شده است. هنوز معلوم نیست که روسیه و چین چگونه به این پیش‌نویس رای خواهند داد ولی یک مقام ارشد آمریکایی روز جمعه نسبت به این مسئله ابراز تردید کرده است که روسیه و چین، اقدامی شدیدتر از ممنوعیت صادرات منسوجات کره شمالی را قبول کنند.
مقام‌های چینی نیز نگرانی خود را نسبت به اعمال تحریم‌های نفتی علیه کره شمالی اعلام کرده و بر این باورند که اعمال این تحریم‌ها می‌تواند موجب «تشدید بی‌ثباتی» در کره شمالی شود. تصویب قطعنامه در شورای امنیت نیازمند 9 رای مثبت بدون رای منفی و وتوی اعضای دائمی است. کره شمالی اما می‌گوید برای محافظت در برابر تهدیدات آمریکا به سلاح‌های اتمی نیاز دارد. قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل تاکنون نتوانسته است مانعی برای ادامه برنامه‌های موشکی و اتمی کره شمالی باشد.
تهدیدات تازه ترامپ
از سوی دیگر در حالی که دونالد ترامپ صحبت از گزینه نظامی علیه کره شمالی می‌کند، تیم امنیتی ترامپ اعلام کرده‌اند که گزینه نظامی علیه کره شمالی «وحشتناک» خواهد بود.
به گزارش ایسنا به نقل از «روزنامه دیلی بیست»، اعضای تیم امنیت ملی ترامپ در نشستی به قانونگذاران گفته‌اند به دنبال تشدید فشارهای اقتصادی و دیپلماتیک علیه کره شمالی هستند و گزینه نظامی علیه این کشور نیز وجود ندارد. رئیس‌جمهور چین نیز در گفت‌وگوی تلفنی با همتای فرانسوی خود ابراز امیدواری کرده پاریس «نقش سازنده‌ای» در از سرگیری مذاکرات با کره‌شمالی ایفا کند
پاسخ پیونگ‌یانگ
کره شمالی اما در پاسخ به این تهدیدات به ژاپن، آمریکا و کره جنوبی هشدار داده «اعمال تحریم‌های بیشتر علیه این کشور می‌تواند تبعات ناخوشایندی برای آنها داشته باشد.»با تشدید اختلافات قطر و عربستان
تلاش ترامپ برای جلوگیری از فروپاشی جبهه ضد ایرانی اعراب به در بسته خورد

Image result for ‫تلاش ترامپ برای جلوگیری از فروپاشی جبهه ضد ایرانی اعراب به در بسته خورد‬‎


تلاش‌های دونالد ترامپ برای وحدت کشورهای مرتجع عربی جهت مقابله با ایران، به دنبال تشدید تنش بین عربستان و قطر به در بسته خورد.
دونالد ترامپ که در صحنه عملی نتوانسته بر محور مقاومت و ایران ضربه‌ای وارد کند این بار به دنبال آن است که تلاش‌های خود را برای اجماع کشورهای عربی علیه ایران شدت ببخشد. در این ارتباط کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرده رئیس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگوهای تلفنی جداگانه با ولیعهد عربستان، ولیعهد ابوظبی و امیر قطر بر «ضرورت وحدت شرکای عربی واشنگتن» برای مقابله با آنچه که وی «تهدید ایران» خواند، تأکید کرد.
به گزارش فارس، بعد از اعلام خبر گفت‌وگوی تلفنی ولیعهد عربستان و امیر قطر، کاخ سفید بیانیه‌ای صادر کرد. کاخ سفید در این بیانیه اعلام کرده «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه به طور جداگانه با «محمد بن سلمان آل‌سعود»، ولیعهد عربستان، «محمد بن زاید آل‌نهیان»، ولیعهد ابوظبی و «تمیم بن حمد»، امیر قطر گفت‌وگو کرده است. در این بیانیه آمده است: «رئیس‌جمهور تأکید کرد وحدت شرکای عربی واشنگتن برای ارتقای ثبات منطقه و مقابله با تهدید ایران ضروری است.» ترامپ همچنین تأکید کرده همه کشورها باید به تعهداتشان در نشست ریاض عمل کنند.
این بیانیه ساعاتی پس از آن صادر شد که خبرگزاری رسمی قطر اعلام کرد «تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی»، امیر این کشور با «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان تماس گرفته است. این خبرگزاری اعلام کرد «امیر قطر برای رایزنی درباره مطالبات چهار کشور عربی تحریم‌کننده دوحه ابراز تمایل کرده و ولیعهد عربستان نیز از این پیشنهاد استقبال کرده است.» این گزارش حاکی است سران دو کشور در این گفت‌وگوی تلفنی بر ضرورت حل این بحران از طریق گفت‌وگو، جهت حفظ ثبات شورای همکاری خلیج‌فارس تأکید کرده‌اند. امیر قطر از پیشنهاد ولیعهد عربستان مبنی بر تعیین دو نماینده برای حل و فصل مناقشات، ضمن احترام به حق حاکمیت کشورها استقبال کرده است. خبرگزاری عربستان هم این تماس تلفنی را تأیید کرده و نوشته که امیر قطر تمایل خود را برای رایزنی درباره مطالبات چهار کشور محاصره‌کننده قطر ابراز کرده است.
بن‌بست
 اما وزارت خارجه عربستان ، ساعتی بعد از انتشار این خبر، خبرگزاری قطر را به «تحریف حقایق» متهم کرد و گفت تا زمانی که دوحه با انتشار یک بیانیه رسمی مواضع خودش را روشن نکند، تمامی گفت‌وگوها و تماس‌ها با این کشور را تعلیق می‌کند. یک مقام وزارت خارجه عربستان هم در اظهاراتی مبهم گفت «مطالب منتشر شده در خبرگزاری قطر ارتباطی با واقعیت ندارند و نشان‌دهنده ادامه سیاست تحریف حقایق توسط مقام‌های قطری است.» مقام وزارت خارجه عربستان همچنین تصریح کرد که «این تماس تلفنی به درخواست قطر و برای گفت‌وگو درباره مطالبات چهار کشور تحریم‌کننده صورت گرفته است.» در واقع به دنبال این اختلاف مجدد بین ریاض و دوحه تلاش‌های ترامپ برای وحدت بین کشورهای عربی علیه ایران با شکست مواجه شد.  نسل‌کشی مسلمانان میانمار را همه محکوم کردند غیر از آمریکا

Image result for ‫نسل‌کشی مسلمانان میانمار را همه محکوم کردند غیر از آمریکا‬‎

در حالی که وضعیت اسفبار مسلمانان روهینگیا دل همه جهانیان را به درد آورده و موجب خشم و تظاهرات بی‌سابقه‌ای در کشورهای مختلف جهان شده، کاخ سفید در بیانیه‌ای «منفعلانه» و بدون محکوم کردن این جنایات هولناک  اعلام کرد «ترامپ وضعیت میانمار را در نظر دارد!»
مردم در سراسر دنیا از آسیا و اروپا گرفته تا آفریقا و آمریکا نسل‌کشی مسلمانان میانمار از سوی ارتش و بودائیان این کشور را هم‌صدا محکوم می‌کنند. اتحاد کم‌سابقه‌ای علیه این جنایات ایجاد شده و رهبران کمتر کشوری می‌توانند علیه آن موضعی نگیرند. در اتریش مردم مقابل ساختمان سازمان ملل تجمع و کشتار مسلمانان میانمار را محکوم کردند. تظاهرکنندگان با در دست داشتن پلاکاردها و سردادن شعارهایی خشم خود را از جنایات مقامات و نیروهای امنیتی میانمار علیه مسلمانان بی‌دفاع ابراز داشتند و خواستار توجه جامعه جهانی و مجامع حقوق بشری برای توقف کشتار مسلمانان میانمار شدند. یک روهینگیا میانماری نیز در این مراسم سخنانی ایراد و از همبستگی مسلمانان تشکر کرد.
مسلمانان فیلیپینی نیز روز جمعه در حمایت از مسلمانان مظلوم میانمار، در مقابل سفارتخانه میانمار در مانیل تظاهرات کردند. رهبر مسلمانان فیلیپین در این تظاهرات گفت: «سکوت کردن به مثابه خیانت است. دولت میانمار مرتکب بی‌عدالتی‌های زیادی می‌شود.» صدها تن از مسلمانان ساکن واشنگتن نیز، در اعتراض به قتل عام مسلمانان روهینگیا، در مقابل سفارت میانمار در واشنگتن تجمع کردند. تجمع‌کنندگان با حمل دست‌نوشته‌هایی کشتار بی‌رحمانه اقلیت مسلمان روهینگیا به دست نیروهای امنیتی, ارتش و بوداییان میانمار را محکوم کردند و خواستار پایان دادن به کشتار مسلمانان این کشور شدند. تجمع‌کنندگان همچنین خطاب به دیپلمات‌های میانماری که در حال رفتن به داخل سفارت بودند، فریاد می‌زدند «شرمت باد، شرمت باد.»
هزاران نفر مسلمانان پاکستان، بنگلادش، تونس، اندونزی، افغانستان و... نیز همزمان تظاهرات گسترده‌ای در حمایت از مسلمانان میانمار برگزار کردند و «سوچی» رهبر این کشور که دارنده جایزه صلح نوبل هم هست! را «قاتل» و «جنایتکار» خطاب کردند.
شما را تنها نمی‌گذاریم
«احمد الطیب» شیخ الازهر مصر اما روز جمعه اعلام کرد که الازهر تحرکات انسانی را برای توقف کشتار مسلمانان میانمار رهبری خواهد کرد. شیخ الازهر در بیانیه‌ای در مورد «درد و رنج مسلمانان میانمار» اعلام کرد: «ما به برادرانمان در میانمار می‌گوییم که در مقابل تجاوز وحشیانه مقاومت کنید ما همراه شما هستیم و شما را تنها نمی‌گذاریم.» به گزارش خبرگزاری مهر، شیخ الازهر با بیان اینکه «همه معاهدات و منشورهای بین‌المللی حمایت از حقوق بشر بی‌ارزش شده است.» از سازمان‌های بین‌المللی و انجمن‌های حقوق بشر خواستار مجازات عاملان این جنایت‌ها و محاکمه آنها به عنوان «جنایتکار جنگی» شد و گفت: «اگر این شهروندان که در معرض کشتار جمعی قرار دارند، از پیروان ادیانی غیر از دین اسلام بودند، نهادهای جهانی موضعی متفاوت اتخاذ می‌کردند.»
فلسطین
همچنین «اسماعیل هنیه» رئیس‌ دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس خواستار توقف نسل‌کشی مسلمانان روهینگا شد و بر همبستگی ملت فلسطین با آنان تاکید کرد.در چند روز اخیر تجمع‌ها و تظاهرات‌هایی در نوار غزه به نشانه همبستگی با مسلمانان روهینگا و محکومیت جنایات ارتش میانمار علیه آنان برگزار شده است. در بحرین،  مالزی، عراق، ایران و کشورهای دیگر نیز تظاهرات و راهپیمایی‌های گسترده‌ای برای اعلام همبستگی با مسلمانان میانمار برگزار شده است.در این میان اما خبر رسیده که ‎سخنگوی کاخ سفید حاضر به محکومیت زبانی این جنایات هم نشده است. سارا سندرز تنها گفته رئیس‌جمهور آمریکا از گزارش‌ها درباره کشتار مسلمانان در میانمار اطلاع دارد. سخنگوی کاخ سفید که در نشست خبری کاخ سفید سخن می‌گفت در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره گزارش‌های مربوط به کشتار مسلمانان در میانمار گفت: «من می‌دانم که رئیس‌جمهور از این گزارش‌ها مطلع است اما نمی‌دانم که گفت‌وگوی خاصی با کسی در این زمینه داشته است یا خیر. ما وضعیت موجود را زیر نظر داریم.»
فرار 270 هزار روهینگیایی
گفتنی است ارتش میانمار از 25 اوت (3شهریور) جاری تاکنون جنایت‌های زیادی علیه مسلمانان شمال اقلیم آراکان مرتکب شده و به گفته فرستاده ویژه سازمان ملل به این کشور، شمار مسلمانان جان باخته تا این لحظه از مرز 1000 نفر گذشته و نزدیک به 270 هزار روهینگایی نیز به بنگلادش‌گریخته‌اند و این موضوع بحران انسانی را در پی داشته است.
نظامیان و بودائیان افراطی میانمار اما در جنایتی جدید اجساد سلاخی شده و سوزانده شده مسلمانان را با قرار ‌دادن در کیسه به داخل رودخانه‌ها رها می‌کنند. روهینگیایی‌ها اقلیتی مسلمان در کشور عمدتا بودایی میانمار هستند که میانمار آنها را بنگلادشی و دولت بنگلادش آنها را میانماری می‌دانند. براساس گزارش کمیساریای پناهندگان سازمان ملل، در روزهای اخیر ده‌ها هزار تن از مسلمانان اقلیت روهینگیایی برای فرار از خشونت‌ها، با قایق و پای پیاده از مرز میانمار عبور کرده و وارد بنگلادش شده‌اند. کشتار مسلمانان میانماری در حالی صورت می‌گیرد که رهبر این کشور یعنی  «آنگ سان سو چی» که تحت حمایت آمریکا جایزه صلح نوبل را دریافت کرده است وقوع این جنایات را از اساس انکار کرده است.
حرکت خودجوش مسلمانان به سمت میانمار
شماری از اتباع مسلمان کشورهای مختلف اما برای درگیری با ارتش میانمار داوطلبانه به سمت این کشور حرکت کرده‌اند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از کوالالامپور و بنابر اعلام برخی منابع محلی بنگلادش، در پی نسل کشی مسلمانان روهینگیایی در میانمار، شماری از اتباع مسلمان که گفته می‌شود از بنگلادش، مالزی، هند و پاکستان هستند برای دفاع از مسلمانان روهینگیایی به سمت مرز میانمار حرکت کرده‌اند تا با ارتش این کشور درگیر شوند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 19 شهریور 1396
یکشنبه 19 شهریور 1396 10:54 ب.ظ
مرگ بر آمریکا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی