تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


اهمیت شکست حصر دیرالزور به روایت روسیه، حزب‌الله و سوریه

  ۱۳۹۶/۰۶/۱۹

Image result for ‫اهمیت شکست حصر دیرالزور به روایت روسیه، حزب‌الله و سوریه‬‎

دولت‌های سوریه و روسیه و جنبش حزب‌الله لبنان پیروزی بر «داعش» در استان «دیرالزور» را یک پیروزی بزرگ و راهبردی خوانده و اعلام کردند با این پیروزی کار داعش در سوریه تقریبا یکسره شد.
درحالی‌که نیروهای مقاومت و ارتش سوریه مشغول برچیدن آخرین مواضع داعش در استان دیرالزور هستند و تکفیری‌ها را تارومار می‌کنند، پیامدهای این پیروزی در کل سوریه و عراق، خود را نشان می‌دهد؛ در محافل سیاسی و شهرهای این دوکشور امید به صلح و پایان تروریسم قوت گرفته و در جبهه‌های نبرد نیز به همان میزان که روحیه رزمندگان و نیروهای دولتی تقویت شده، یک فروپاشی را نیز هم در روحیه و هم در تشکیلات میدانی تروریست‌ها شاهد هستیم.در واکنش به این پیروزی عظیم، مقامات مثلث سوریه، روسیه و حزب‌الله که هر سه سرگرم نبرد با تکفیری‌ها هستند، اظهارات نویدبخشی را در ارتباط با بحران جاری در این کشور، بر زبان آورده‌اند و وقایع دیرالزور را یک «نقطه عطف» در جنگ شش ساله سوریه دانستند.
به گزارش تسنیم، وزارت خارجه سوریه پیشروی گسترده در دیرالزور که تا 50 هزار کیلومترمربع را دربر می‌گیرد، یک «دستاورد بشارت‌دهنده» پیروزی نهایی دانسته است.وزارت دفاع روسیه نیز موفقیت‌های کنونی ارتش سوریه در دیرالزور را «بزرگ‌ترین و گسترده‌ترین شکست تروریست‌های داعش طی سه سال اخیر» اعلام کرده است.«حاج ابومصطفی» فرمانده میدانی جنبش حزب‌الله لبنان اما پیروزی در دیرالزور را یک «پیروزی بزرگ و راهبردی» عنوان داشته است. به گزارش خبرگزاری صداو سیما، این فرمانده حزب‌الله گفته: «ما (پس از این پیروزی) به سوی یک پیروزی دیگر و آزادسازی تمام سرزمین سوریه رهسپار می‌شویم.»
«خضر نورالدین» عضو شورای مرکزی حزب‌الله نیز با بیان اینکه «عناصر داعش روحیه خود را از دست داده‌اند»، اظهار داشت: «شکست‌های پیاپی گروه‌های تروریستی، اعتماد به تکفیری‌ها را از بین برده و پایان کار داعش در سوریه و عراق نزدیک است.»وی حتی گفته «آمریکا، اروپا، اسرائیل و برخی کشورهای غربی که در پشت فتنه داعش قرار داشتند، اعتماد خود را نسبت به (آینده) آن از دست داده‌اند.»وی در ادامه پیش‌بینی کرده «از این پس حملات تروریستی داعش در کشورهای حامی تروریسم، افزایش یابد.»
تحولات میدانی
ارتش سوریه و نیروهای مقاومت اما سه پاسگاه مرزی را در مناطق مرزی نزدیک به اردن، از لوث تروریست‌ها پاکسازی کردند.
طی روزهای گذشته شماری از عناصر تروریستی وابسته به «ارتش آزاد» توانستند از خاک سوریه خارج شوند و به اردن بروند. در این میان، هفت تن از عناصر ارتش آزاد در استان «درعا» به اسارت عناصر داعش درآمدند و تروریست‌های داعش نیز آنها را سر بریدند.
جنگنده‌های ائتلاف ضدداعش نیز با بمباران مواضع تکفیری‌ها در «البوکمال» سوریه، 25 عضو داعش را کشتند. از جبهه تروریست‌ها نیز خبر رسیده، یک والی داعش برای حفظ جان خود در دیروالزور، از مقابل نیروهای دولتی و مقاومت گریخت و سرکرده‌های داعش هم 17 تن از تروریست های تحت فرمان خود را به جرم فرار، اعدام کردند.


  هلاکت 120 تروریست داعش و طالبان در 12 استان افغانستان

Image result for ‫هلاکت 120 تروریست داعش و طالبان در 12 استان افغانستان‬‎

نیروهای دولتی افغانستان طی عملیاتی سراسری در 12 استان این کشور، حدود 120 تروریست وابسته به طالبان و داعش را از پای درآوردند.
دیروز وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد، نیروهای امنیتی این کشور طی 24 ساعت گذشته حدود 120 تروریست عضو طالبان و یا داعش را در استان‌های ننگرهار، لغمان، کاپیسا، پکتیا، لوگر، غزنی، ارزگان، فراه، بادغیس، بلخ، فاریاب و هلمند از پای درآوردند.
این نخستین عملیات بزرگ و هماهنگ نیروهای دولتی طی ماه‌های گذشته است. مخالفان، بی‌کفایتی و فساد برخی مقامات دولتی و رده‌های پایین‌تر از آنها در ادارات کشوری و واحدهای لشکری را عامل اصلی توسعه  تروریسم در افغانستان می‌دانند.

گاردین:
 انگلیس با دور زدن معیارهای اعلامی خود فروش
تسلیحات به رژیم‌های سرکوبگر عربی را شدت بخشید

Image result for ‫انگلیس با دور زدن معیارهای اعلامی خود فروش تسلیحات به رژیم‌های سرکوبگر عربی را شدت بخشید‬‎

روزنامه انگلیسی گاردین نوشته فروش تسلیحات جنگی انگلیسی به کشورهای ناقض حقوق بشر از انتخابات سراسری گذشته تاکنون 5 میلیارد پوند افزایش یافته است.
  سیاست دولت انگلیس علی‌رغم ادعای‌های حقوق بشری خود همواره حمایت از دیکتاتورها بوده است. انگلیس بخصوص در منطقه غرب آسیا همواره در کنار دولت‌های مرتجع و در مقابل جنبش‌های مقاومت قرار داشته است. طی 2 سال گذشته و بخصوص بعد از رای مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا دولت این کشور برای جبران آن حتی به دور زدن قوانین و معیارهای خود روآورده و با کشورهای عربی که «سرکوبگر» می‌داند، روابط خود را گسترده‌ترکرده است.
روزنامه «گاردین» در همین زمینه نوشته: «فروش تسلیحات و تجهیزات نظامی انگلیس به کشورهایی با سابقه ضعیف حقوق بشر بر اساس معیارهای خود انگلیس، در دولت ترزا می 2 ‌برابر نسبت به قبل افزایش یافته است.» به نوشته این روزنامه، «طی 22 ماه گذشته بعد از اینکه حزب محافظه‌کار در انتخابات سراسری انگلیس پیروز شد، فروش تسلیحات به حکومت‌های سرکوبگر 5 میلیارد پوند افزایش یافته یا به عبارتی دو برابر شده است.» این افشاگری‌ها پیش از برپایی نمایشگاه بین‌المللی تسلیحات و تجهیزات بین‌المللی لندن که کشورهایی شامل مصر، قطر، کنیا، بحرین و عربستان در  آن شرکت دارند، صورت می‌گیرد.
 بر اساس این گزارش، مخالفان فروش تسلیحات در انگلیس از دولت «می» می‌خواهند فروش سلاح به کشورهای عقب‌مانده‌ای مثل عربستان و امارات متحده را متوقف کند. آل سعود، مشتری تاریخی تسلیحات و تجهیزات نظامی انگلیس بوده‌ اما افزایش فروش تسلیحات به کشورهای دیگر نشان می‌دهد، دولت انگلیس به سیاست خود برای‌اشتغالزایی در صنعت دفاعی این کشور که 55 هزار فرصت شغلی را ایجاد کرده، بیش از هر چیزی اهمیت می‌دهد.
مخالفان فروش تسلیحات در انگلیس همچنین هشدار داده‌اند بعد از برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) این کشور باز هم با افزایش چشمگیر فروش تسلیحات انگلیسی به کشورهایی با سابقه ضعیف حقوق بشر روبه‌رو خواهد شد.کمپین مخالف فروش تسلیحات در انگلیس نیز اعلام کرده «لندن به ظالم‌ترین و مستبدترین حکومت‌های جهان تسلیحات می‌فروشد و این نشان می‌دهد دولت انگلیس حمایت نظامی و سیاسی از این حکومت‌ها می‌کند.»

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 20 شهریور 1396
دوشنبه 20 شهریور 1396 04:26 ب.ظ
مرگ برانگلیس
مرگ بر ال سعود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی