تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


در جشن سالگرد تأسیس کره‌شمالی صادر شد
فرمان « اون» برای تقویت توانایی اتمی کره‌شمالی
   ۱۳۹۶/۰۶/۱۹

Image result for ‫فرمان « اون» برای تقویت توانایی اتمی کره‌شمالی‬‎

رهبر کره شمالی در شصت و نهمین سالگرد تأسیس کره، از دانشمندان هسته‌ای کشورش خواست تا برای تقویت نیروها و قابلیت‌های هسته‌ای این کشور تلاش کنند.خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد که
«کیم جونگ اون» رهبر این کشور به دانشمندان هسته‌ای کشورش دستور داده تا تلاش‌های خود را برای توسعه قابلیت‌های اتمی، افزایش دهند.
رهبر کره شمالی در جشن شصت و نهمین سالگرد تاسیس کره شمالی که با حضور دانشمندان هسته‌ای، مقامات ارشد نظامی و دانشمندانی که در ساخت «بمب هیدروژنی» نقش داشتند برگزار شد تاکید کرد که «دانشمندان باید تحقیقات علمی را با هدف افزایش قدرت هسته‌ای کره شمالی افزایش دهند.» کیم جونگ اون در این مراسم با تمجید از سازندگان بمب هسته‌ای اخیر گفت: «آزمایش این بمب هیدروژنی پیروزی بزرگی بود که مردم کره به بهای خونشان توانستند آن را به دست آورند.» کره شمالی از ابتدای امسال تاکنون موشک‌های بالستیک زیادی را آزمایش کرده است، ششمین و آخرین آزمایش هسته‌ای پیونگ‌یانگ که چند روز پیش انجام گرفت علاوه بر اینکه بازارهای مالی را در ژاپن و کره‌جنوبی به شدت تحت تاثیر قرار‌داد، خشم توأم با نگرانی آمریکا و متحدانش را برانگیخته است.
 خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام نکرده که این جشن چه زمانی برگزار شده اما تحلیلگران بر این باورند که به احتمال بسیار این جشن روز شنبه گذشته برگزار شده است. براساس تصاویر منتشر شده توسط این خبرگزاری، رهبر جوان این کشور با لبخند در سالن تئاتر کره شمالی به همراه دو دانشمند هسته‌ای این کشور که یکی از آنها ریاست موسسه تسلیحات هسته‌ای کره شمالی را برعهده داشته و دیگری نیز معاون حزب حاکم کارگر در اداره صنعت تجهیزات کره شمالی است، در این جشن حضور یافته است. کارشناسان نظامی بر این باورند که کره شمالی به تولید سلاح‌های اتمی که قادر به هدف قراردادن آمریکا باشد نزدیک شده است. همین مسئله باعث واکنش و تکاپوی جدی کشورهای غربی و همسایگان کره شمالی شده است چرا که پیونگ یانگ آنان را در یک موقعیت بینابینی قرار‌داده است. این کشورها نمی‌دانند از در صلح و مذاکره برآیند یا حالت تخاصم در پیش گیرند، زیرا در هر دو صورت کره شمالی به آزمایش‌های هسته‌ای و افزایش توان هسته‌ای خود مشغول است.
آمریکا دو راه بیشتر ندارد
خبرگزاری دولتی کره شمالی در ادامه اعلام کرد که آمریکا دو راه بیشتر ندارد، یا کره شمالی هسته‌ای را بپذیرد و یا در انتظار پایانی رقت‌بار بماند.
به گزارش فارس، این خبرگزاری همچنین اعلام کرده که آمریکا اصرار دارد حالا زمان افزایش فشار است و نه گفت‌وگو با کره شمالی و به همین دلیل هم به تحریم‌ها و فشار متوسل شده است. به نظر می‌رسد که کاخ سفید هنوز هشدارهای پیونگ‌یانگ را که به واسطه آزمایش بمب هیدروژنی اخیر مطرح شد، خیلی جدی نگرفته است.
خبرگزاری دولتی کره شمالی در ادامه اعلام کرد، دولت ترامپ اغلب ادعا می‌کند که کره شمالی یک کشور سرکش است و آمریکا در حال بررسی راهی برای متوقف کردن تمام تجارت‌ با این کشور است. با این وجود، سیاست‌گذاران آمریکا هنوز دلیل شکست‌های مکرر خود در بن‌بست یک دهه‌ای با کره شمالی را پیدا نکرده‌اند.
پاسخ به فرانسه
کره شمالی در واکنش به سخنان اخیر «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه، که خواستار اقدام سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا علیه کره شمالی شده بود هم اعلام کرد «اگر واقعا داشتن سلاح هسته‌ای تا این اندازه بد است پس چرا فرانسه آن را کنار نمی‌گذارد که تازه هیچ تهدیدی هم متوجه آن نیست.»
رئیس‌جمهوری فرانسه، بعد از آخرین آزمایش هسته‌ای کره شمالی، از سازمان ملل خواسته بود هر چه سریع‌تر علیه کره شمالی اقدام کند. «ماکرون» از اتحادیه اروپا نیز خواسته بود «پاسخی روشن و متحد» به اقدامات کره شمالی بدهد.
کره شمالی با صدور بیانیه‌ای به اظهارات «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل علیه کره شمالی هم پاسخ داد و گفت «هیلی» بهای سنگینی پرداخت خواهد کرد. خبرگزاری کره‌شمالی به شدت از اظهارات هیلی در فشار به سازمان ملل برای تحریم فروش نفت به پیونگ‌یانگ در پی آزمایش هسته‌ای هفته پیش این کشور انتقاد کرد. آمریکا روز جمعه از شورای امنیت خواست تا تحریم نفتی را علیه کره شمالی اعمال کند، صادرات منسوجات این کشور را ممنوع کرده و مانع از استخدام نیروی کار کره شمالی در کشورهای خارجی شود.ارتش میانمار 4 روستای دیگر را به آتش کشید
 نیویورک تایمز: سوچی ! شرم بر تو

Image result for ‫سوچی ! شرم بر تو‬‎


سرویس خارجی -
ارتش میانمار در جدیدترین جنایت خود علیه مسلمانان این کشور، چهار روستای دیگر را آتش زد و ساکنان آنها را یا کشت و یا فراری داد. گفته می‌شود شمار جان‌باختگان نسل‌کشی مسلمانان میانمار از مرز 3500 نفر هم گذشته است.
مرگبارترین و جنایت‌بارترین برخورد دولت میانمار علیه اقلیت مسلمان روهینگیا طی دهه‌های اخیر در حال جریان است. این جنایت در سرزمینی روی می‌دهد که رهبر آن «آنگ سان سوچی» برنده جایزه صلح نوبل است، سیاستمداری که گویا تنها در دوران حصر و دوری از سیاست بلد بود شعارهای آزادیخواهانه و دفاع از اقلیت‌ها را سر دهد و به زودی با رسیدن به قدرت شخصیت بزک شده وی ترک خورد. وی بارها آماج حملات رسانه‌های مختلف قرار گرفته است، چراکه نه‌تنها اقدامی برای توقف این جنایت‌ها انجام نمی‌دهد بلکه حتی کشتار مسلمانان روهینگیا را از اساس انکار می‌کند. در سایه این بی‌توجهی ارتش و بوداییان افراطی میانمار همچنان در حال سلاخی مسلمانان هستند.
در این ارتباط پایگاه «روهینگیا بلاگر» اعلام کرده تعداد واقعی مسلمانان  غیرنظامی روهینگیا که توسط ارتش میانمار کشته شده‌اند، بیش از 3500 نفر است. بنابر این گزارش، طی روزهای جمعه و شنبه گذشته بیش از 50 هزار نفر دیگر از روستاییان روهینگیا آواره شده‌اند. طبق این گزارش، طی همین دو روز، 4 روستای دیگر در این منطقه توسط نیروهای ارتش میانمار و افراط‌گرایان راخین به آتش کشیده شده‌اند. «بگوم»، پیرزن 70 ساله روهینگیا یکی از افرادی بود که روز جمعه پس از آنکه افراط‌گرایان و ارتش میانمار روستای محل زندگی او را به آتش کشیدند، در آتش سوخته و جان خود را از دست داد. روز جمعه همچنین در روستای «چینتاما» واقع در منطقه «بوتیدانگ» استان راخین یک گور دسته‌جمعی کشف شد، اما سربازان ارتش اجازه حفاری در این منطقه را ندادند. حمله ارتش میانمار به مسلمانان استان راخین باعث شده که از اول شهریور تاکنون نزدیک به 300 هزار نفر از مسلمانان به سمت مرزهای بنگلادش فرار کنند، این درحالی است که برخی منابع اعلام کرده‌اند که ارتش میانمار با هدف ممانعت از بازگشت مسلمانان آواره مرزها را مین‌گذاری کرده است.
خانم سوچی! شرم بر تو
از سوی دیگر ستون‌نویس روزنامه
«نیویورک تایمز» در گزارشی ضمن ذکر جزئیاتی از وقایع دردناک کشتار مسلمانان در میانمار اعلام کرد: «آنگ سان سوچی، این شرم‌آور است.» نیکلاس کریستف با زبان طعنه نوشت: «سوچی برنده دوست‌داشتنی جایزه صلح نوبل در حال ریاست بر یک پاکسازی قومی است که در آن روستاها سوزانده شده، به زنان تجاوز می‌شود و کودکان سلاخی می‌شوند.» وی تاکید کرد که «سوچی عمیقا اعتقاد دارد که روهینگیایی‌ها آدم‌های بیگانه و خارجی و دردسرساز هستند، علاوه‌ بر این وی تبدیل به یک سیاستمدار عملگرا شده و می‌داند هرگونه همدردی با مسلمانان برای حزب وی فاجعه‌بار خواهد بود.»
دبیرکل جنبش انصارالله یمن نیز در سخنرانی به مناسبت عید غدیر به جنایت‌ها در میانمار اشاره کرد و گفت: «آن چیزی که در این کشور روی می‌دهد با تحریک آمریکایی‌ها و با حمایت اسرائیلی‌هاست.»
همچنین «نی سان لوئین» یک فعال سیاسی و وبلاگ‌نویس روهینگیایی در گفت‌وگو با فارس اعلام کرده «در حملات اخیر به اقلیت روهینگیا، فقط در یک روستا 1000 نفر و در یک روستای دیگر 1500 نفر کشته شده‌اند.» وی گفت: «ما آمار کشته‌ها را حداقل 4000 نفر اعلام می‌کنیم، ولی مطمئنا آمار بیشتر از این است ولی کسی حق ورود به روستاها و کسب آمار دقیق را ندارد.» به گفته لوئین، «تاکنون حدود 300 هزار نفر از روهینگیایی‌ها وارد بنگلادش شده‌اند و 200هزار نفر دیگر یا پشت مرزها هستند یا درصدد یافتن راهی برای رسیدن به مرز.»هشدار به 6 میلیون آمریکایی برای فرار به مناطق امن
طوفان سهمگین «ایرما» به فلوریدا رسید

Image result for ‫طوفان سهمگین «ایرما» به فلوریدا رسید‬‎

طوفان «ایرما» زندگی صدها هزار آمریکایی را مختل کرده است.
طوفان دریایی ایرما، همراه با بادهایی به سرعت 210 کیلومتر در ساعت، بامداد یکشنبه با عبور از مجمع الجزایر کیز، و شهر توریستی کی وست، جنوب ایالت فلوریدا را فرا گرفت و به پیشروی خود به داخل فلوریدا ادامه داد. مرکز طوفان‌های دریایی ایالات متحده، طوفان دریایی ایرما را با کاهش یک درجه از شدت آن، با رتبه چهار طبقه‌بندی کرده است.فرماندار فلوریدا به مردم هشدار داد، گرچه از سرعت باد ایرما با ورود به خشکی کاسته می‌شود اما سیلاب ناشی از بارندگی خطرناک‌تر از باد است.ریک اسکات که در فلوریدا وضعیت اضطراری اعلام کرده است، بزرگترین نگرانی را در حال حاضر، سیلاب و بالا رفتن سطح آب در جنوب فلوریدا می‌داند.بیش از هفتاد و پنج هزار نفر در حدود ۴۰۰ پناهگاه پناه گرفته‌اند.یکی دیگر از مشکلات طوفان، قطع برق است به طوری که برق خانه‌های صدها هزار نفر قطع شده است.از سوی دیگر بسیاری از شهروندان فلوریدا را ترک کردند که این موضوع موجب ترافیک سنگینی شد.ایرما در مسیر حرکت به سمت فلوریدا، جزایر کارائیب را فرا گرفت و موجب مرگ دست کم 25 نفر شد. در جزیره سن مارتین مقامات مشغول کمک‌رسانی به مردم آسیب دیده هستند. مقامات دولتی می‌گویند در جزیره باربودا، نود و پنج درصد خانه‌ها نابود شده است.روز شنبه نیز طوفان ایرما کوبا را درنوردید و باعث به وجود آمدن خسارت گسترده‌ای در این منطقه شد.همزمان با نزدیک شدن ایرما به ایالت فلوریدا، مقامات این ایالت به 6میلیون نفر از ساکنان این ایالت دستور تخلیه منازل مسکونی را داده و از آن‎ها خواسته بودند تا به مناطق امن پناه ببرند.«چاک واتسون» کارشناس حوادث طبیعی در مصاحبه با پایگاه «بلومبرگ» این طوفان را «کابوسی برای شرکت‌های بیمه» توصیف کرده است.حدود 8/5 میلیون واحد مسکونی و اداری در معرض طوفان ایرما قرار دارند.طوفان هاروی نیز کمتر از سه هفته پیش، با حجم عظیم باران و ایجاد آبگرفتگی بخش‌هایی از ایالت‌های تگزاس و لوئیزیانا را تحت تاثیر قرار داد و دست کم ۷۰ کشته و ده‌ها میلیارد دلار خسارت بر جای گذاشت.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 20 شهریور 1396
دوشنبه 20 شهریور 1396 04:24 ب.ظ
درود بر کره شمالی
مرگ ب آمریکا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی