تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


آتلانتیک: آمریکا با نقض برجام پیام بدی به دیگر کشورها داد
۱۳۹۶/۰۶/۲۰

Image result for ‫نقض برجام‬‎

یک رسانه آمریکایی نوشت بدعهدی آمریکا در توافق با ایران، عبرتی نامطلوب را به کره شمالی می‌آموزد.
تارنمای آتلانتیک با طرح این پرسش که آتلانتیک در مطالبی با عنوان «توافق هسته‌ای ایران چه چیزی می‌تواند به آمریکا درباره کره شمالی بیاموزد»، نوشت: «سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه در سخنانی درباره توافق هسته‌ای به گونه‌ای سخن گفت که به نظر می‌رسید واشنگتن قصد بی‌اعتبار ساختن آن را دارد.
دولت ترامپ در حالی برای یافتن راه حلی برای تهدید فزاینده هسته‌ای کره شمالی تلاش می‌کند که آشکارا به خروج از توافق هسته‌ای با ایران اشاره می‌کند، به رغم اینکه ناظران مستقل بارها تأیید کرده‌اند که ایران به تعهداتش پایبند بوده است.
این نوع از اعتبار ممکن است تعیین کند که آیا بحران شبه جزیره کره به صورت مسالمت‌آمیز حل خواهد شد یا نه؟ سران کره شمالی نظاره‌گر سرنوشت توافق هسته‌ای ایران خواهند بود و این توافق در هر مرحله آزمونی برای اعتبار آمریکا خواهد بود.
کشورهایی می‌توانند برنامه‌های خود را از طریق مجراهای دیپلماتیک بهتر پیش ببرند که سابقه پایبندی به تعهداتی داشته باشند که از این مجراها به آنها متعهد شده‌اند.
کشوری که وارد توافق‌های بین‌المللی می‌شود، باید توانایی و اراده برای پایبندی به اجرای تعهداتش را نشان دهد و در غیر این صورت دعوت آنان به پای میز مذاکره سودی نخواهد داشت.
اگر قرار باشد آمریکا به عنوان کشوری قابل اعتماد در صحنه دیپلماتیک در نظر گرفته نشود، کشورهای دیگر چه انگیزه‌ای برای مذاکره و موافقت برای تغییر رفتار خود خواهند داشت؟
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، نهاد ناظر بر فعالیت‌های هسته‌ای سازمان ملل متحد، در تابستان پایبندی ایران را به توافق هسته‌ای برای هشتمین بار از هنگام شروع اجرای آن در کمتر از 2 سال پیش تأیید کرد.
آمریکا باید انگیزه‌های اقتصادی به کره شمالی بدهد اما مقام‌های ایالات متحده در ارتباط با ایران نه تنها فقدان تعهد را نشان داده‌اند، بلکه تلاش‌های پنهانی برای نابود کردن این توافق و انداختن گناه و تقصیر آن را به گردن گرفته‌اند.
برخی مقام‌های کاخ سفید به عنوان بخشی از این تلاش‌ها گفته‌اند که در پی اعمال مجدد تحریم‌های لغو شده براساس توافق هسته‌ای به بهانه‌های مختلف برخواهند آمد مانند فعالیت‌های موشکی ایران که تحت پوشش این توافق قرار ندارد.
تلاش‌های دولت ترامپ برای تضعیف این توافق به اعتبار ایالات متحده صدمه می‌زند و موجب محدود شدن تلاش‌های این کشور برای مهار کردن جاه‌طلبی‌های هسته‌ای کره شمالی و همچنین موارد بالقوه آتی از بدرفتاری هسته‌ای مانند ایران خواهد شد.
یادآور می‌شود اخیراً آنجلا مرکل صدراعظم آلمان گفته بود توافق هسته‌ای میان ایران و 5 قدرت جهانی، می‌تواند به عنوان الگویی برای کمک به حل بحران با کره شمالی مورد استفاده قرار گیرد.
مخالفت قاطع رئیس پارلمان کردستان عراق با برگزاری همه‌پرسی استقلال

Image result for ‫یوسف محمد رئیس پارلمان کردستان عراق‬‎

رئیس پارلمان منطقه خودمختار کردستان عراق برگزاری همه‌پرسی استقلال در این منطقه را عامل بروز بی‌ثباتی جدید دانست.
«یوسف محمد» رئیس پارلمان کردستان عراق اعلام کرده، برگزاری همه‌پرسی در حال حاضر باعث بی‌ثباتی در منطقه (کردستان عراق) خواهد شد و (حتی) مسائل آن به خارج از عراق هم کشیده می‌شود و کشورها به خاطر منافع خود، بر سر کردستان خواهند جنگید.
به گزارش ایسنا، وی گفت که بهتر بود در مورد همه‌پرسی، نمایندگان پارلمان منطقه خودمختار کردستان تصمیم می‌گرفتند و آنها قانونی را دراین باره تصویب می‌کردند.
پیش از این شورای عالی همه‌پرسی کردستان (البته با اشاره مسعود بارزانی رئیس منطقه خودمختار کردستان) اعلام کرده این که همه‌پرسی استقلال، 25 سپتامبر (سوم مهر) در منطقه خودمختار برگزار خواهد شد.
طی هفته‌های اخیر علاوه بر دولت عراق، همه کشورهای خارجی با برگزاری همه‌پرسی مذکور مخالفت کرده‌اند و فقط رژیم صهیونیستی و آل‌سعود از آن حمایت کرده‌اند. رژیم صهیونیستی حتی اعلام کرده که با «کردستان مستقل»، روابط دوستانه خواهد داشت!
کارشناسان درباره این تمایل تل‌آویو، می‌گویند، آنچه برای اسرائیل اهمیت دارد، درگیری داخلی در جوامع مسلمان خصوصا در کشورهای نزدیک به مرز خود است. به همین خاطر، سران تل‌آویو تاکنون از «داعش» حمایت می‌کرده‌اند و الان نیز با افول این گروه تروریستی، درصدد شعله‌ور کردن آتش در منطقه کردستان هستند.خبرگزاری «ابنا» نیز گزارش داده، حامیان همه‌پرسی استقلال کردستان عراق در «ژنو» سوئیس درحالی‌که پرچم رژیم صهیونیستی را در دست داشتند، دست به تظاهرات زدند و عملا نشان دادند که میان جریان جدایی‌طلبی در کردستان عراق و رژیم کودک‌کش اسرائیل پیوند وجود دارد. در آلمان نیز اخیرا تظاهرات مشابهی برگزار شده بود.
اظهارات بارزانی
رئیس منطقه خودمختار کردستان عراق اما طی یک نطق تلویزیونی، مدعی شده که برگزاری همه‌پرسی استقلال، به معنای خصومت با هیچ گروه قومی و یا مذهبی در عراق نیست!
بارزانی برخلاف آنهایی که همه‌پرسی را«عامل جنگ و بحران جدید» می‌دانند، نظرش را این‌گونه ابراز کرده و مدعی شده «مردم کردستان با هدف تحقق صلح کامل و دور شدن از جنگ‌ها و مشکلات، تصمیم گرفتند که همه‌پرسی برگزار کرده و از این طریق سرنوشت خود را مشخص کنند.»
اما، نکته‌ای که در کنار آن باید مورد توجه قرار گیرد این است که کردهای ایران طی 38 سال اخیر و در شرایطی که یک حکومت مردمی قدرت را در دست داشته، هم ثبات و آرامش را تجربه کرده‌اند و هم از لحاظ رفاهی و توسعه زیرساخت‌ها، شرایط کاملا متفاوتی را تجربه کرده‌اند. مشکل اینجاست که مطالبه بارزانی، ریشه قومیتی (کردی) دارد و اگر سایر اقوام نیز همین مطالبه را در دستور کار قرار دهند، منطقه شرایط ناآرام جدیدی را احتمالا تجربه خواهد کرد.
اعتصاب علیه همه‌پرسی
اهالی ناحیه کردنشین (مندلی) در استان «دیاله» عراق هم در اعتراض به برگزاری همه‌پرسی استقلال در منطقه خودمختار کردستان عراق، دست به اعتصاب و تظاهرات مسالمت‌آمیز زدند. تظاهرکنندگان در این شهر کردنشین عراق اعلام کرده‌اند که ساکنان این ناحیه نباید در همه‌پرسی مشارکت کنند.
ازجمله خواسته‌های دیگر تظاهرکنندگان، برکناری بخشدار این ناحیه و رئیس شورای شهر مندلی بود. هرچند درمورد علت این درخواست‌های تظاهرکنندگان، توضیحی داده نشد، ولی به نظر می‌رسد که این مقامات احتمالا موافق برگزاری همه‌پرسی در این منطقه هستند.


16 سال گذشت
حملات مشکوک 11 سپتامبر و سؤال‌هایی که بی‌پاسخ ماند

Image result for ‫حملات مشکوک 11 سپتامبر و سؤال‌هایی که بی‌پاسخ ماند‬‎16 سال از حملات مشکوک 11 سپتامبر می‌گذرد و هنوز دولت آمریکا به دهها سؤالی که پیرامون این حادثه ذهن‌ها را به خود مشغول کرده پاسخ نداده است.
معمای «11 سپتامبر 2001 » هنوز بعد از 16 سال حل نشده باقی مانده. گویا قرار نیست هیچ وقت به سؤال‌های متعدد و مهمی که درباره این حادثه مطرح شده پاسخ داده شود. بر اساس گزارش رسمی دولت آمریکا ساعت 8:46 دقیقه صبح روز 11 سپتامبر سال 2001، ساختمان‌های تجارت جهانی در منطقه «منهتن» جنوبی شهر نیویورک هدف حملات انتحاری 2 هواپیمای مسافربری قرار گرفت. همزمان اعلام شد که پنتاگون نیز هدف حمله انتحاری دیگری قرار گرفته است. دولت آمریکا به ‌فاصله کوتاهی اعلام کرد هواپیماهای آمریکایی را 19 هواپیماربا از گروه القاعده ربوده‌اند و بلافاصله در روزها و هفته‌های بعد از این شوک عظیم، سیاست خارجی خود را با یورش به منطقه غرب آسیا و ‌اشغال افغانستان و عراق در مسیر جدید قرار‌ داد.
روایت رسمی اگرچه در ابتدا مورد قبول واقع شد اما مدتی بعد در معرض چالش‌های سختی از سوی بسیاری از دانشمندان رشته‌های مختلف علوم قرار گرفت. محققان 11 سپتامبر طی سال‌های گذشته با آنکه از لحاظ زاویه‌های نگاه تخصصی به حوادث این روز به‌شدت با یکدیگر متفاوت بوده و تخصص‌هایی از مهندسی عمران و معماری گرفته تا علوم تخریب، فیزیک هسته‌ای، خلبانی، علوم مخابرات و غیره داشته‌اند همواره در یک نقطه به نتایج همسانی رسیده‌اند: نهادهای فدرال مأمور برای ارائه گزارش‌های رسمی از حوادث 11 سپتامبر یعنی «کمیسیون بررسی وقایع 11 سپتامبر»، «سازمان مدیریت بحران فدرال»، «مؤسسه ملی استاندارد و فناوری» و سازمان «اف‌بی‌آی» در شرح‌نگاری‌های خود از وقایع این روز، صادق نبوده‌اند.
«ویلیام بلام» تحلیلگر آمریکایی در مقاله‌ای در پایگاه اینترنتی «فارین پالسی ژورنال» در این باره می‌نویسد: به نظر می‌رسد که ساختمان‌های برج‌های دوقلو در نیویورک در اصل طبق یک عملیات تخریبی تحت کنترل ویران شدند که طی آن از همان مواد منفجره و همچنین مواد آتشزایی استفاده شد که بعدها در ویرانه‌های برج‌ها پیدا شد. بنابراین، برای این سؤال و سؤالات بی‌شمار دیگری که «جنبش حقیقت 11 سپتامبر» مطرح می‌کند، نسخه رسمی دولت هیچ ارزشی ندارد.
تخریب مهندسی‌شده
پروفسور «استیون جونز»، فیزیکدان هسته‌ای، نظریه‌پرداز و استاد دانشگاه «بریگم یانگ» و برخی از دیگر کارشناسان علم تخریب و مهندسی عمران هم معتقدند ساختمان‌های تجارت جهانی که از سازه‌های محکم فولادی ساخته شده بودند نمی‌توانند تنها بر اثر آتش‌سوزی ناشی از اصابت هواپیماها- چنان‌که در گزارش‌های رسمی عنوان شده- فروریخته باشند. آنها فرضیه «تخریب مهندسی‌شده» با بمب‌های از قبل جاسازی‌شده را به‌ استناد برخی شواهد فیزیکی قابل قبول‌ترین فرضیه برای تبیین علت ریزش ساختمان‌ها مطرح کرده‌اند. یکی از مهم‌ترین یافته‌های تحقیقاتی پروفسور جونز در سال 2005  کشف یک ماده منفجره قدرتمند به‌نام «ترمیت» در مخروبه‌های ساختمان‌های تجارت جهانی بر اساس آزمایش روی چهار نمونه متفاوت از مخروبه‌های برج‌های دوقلو و ساختمان شماره 7 بوده است. از جمله انتقادات «جونز» به گزارش مؤسسه ملی استاندارد و فناوری این است که این نهاد فدرال آمریکا در گزارشی که درباره ریزش ساختمان‌های تجارت جهانی بعد از اصابت هواپیماها ارائه کرده هرگز شواهد مربوط به بقایای مواد منفجره یا ترمیت در سازه‌های فولادی به‌جامانده از ساختمان‌های تجارت جهانی را بررسی نکرده است.
وی و بسیاری از پژوهشگران 11 سپتامبر سؤالات زیاد دیگری را می‌پرسند که هنوز دولت آمریکا به آنها پاسخ روشنی نداده است. برخی از این سؤالات از این قرار است: آیا هواپیماهایی که به برج‌ها اصابت کردند، ربوده شده بودند؟ مسافرانی که نامشان در فهرست کشته‌شدگان بود، در این هواپیماها بودند؟ هواپیماها توسط خلبان هدایت می‌شدند یا از طریق کنترل از راه دور؟ اگر خلبان داشتند، خلبانان آنها چه کسانی بودند؟ آیا هواپیمایی هم در پنسیلوانیا سقوط کرد؟ اگر بله، به چه دلیل؟ چه اتفاقی برای باقیمانده هواپیما و مسافران آن افتاد؟ آیا هواپیمایی به داخل پنتاگون سقوط کرد؟ چه اتفاقی برای باقیمانده هواپیما و مسافران آن افتاد؟ چرا بعضی یا خیلی، از هواپیماربایان عربی که نامشان ذکر شد، بعدها مشخص شد که زنده هستند و در خارج از آمریکا زندگی می‌کنند؟ چرا ممکن نیست که هواپیماربایان هویت آنها را دزدیده باشند؟ به چه دلیلی پدافندهای هوایی آمریکا در همان روز از کار افتاده بود؟ چرا چند هفته پیش از 11 سپتامبر 2001 حجم قابل توجهی از دادوستدهای غیرمعمول در مورد سهام شرکت‌های هواپیمایی و بیمه در بازار بورس به انجام رسید؟ چرا رادارهایی که هواپیماها را شناسایی می‌کردند 11 سپتامبر خاموش بودند؟ یا اینکه فرکانس شان تغییر کرده بود؟ چرا  4000 کارمند یهودی که در این برج‌ها مشغول فعالیت بودند در روز 11 سپتامبر 2001  همگی با هم به مرخصی رفته بودند؟ و همچنین اولین افرادی که حمله هواپیماها به برج‌های دوقلو را به تصویر کشیدند نیز یهودی بودند؟ اطلاعات جعبه سیاه هواپیماها چرا هرگز منتشر نشد؟ چرا بسیاری از شواهد این حادثه به عمد از سوی دولت آمریکا نابود شده است؟ و...
اما آنچه واضح بود اینکه، پس از این حادثه، آمریکا به منطقه غرب آسیا لشکرکشی کرد و طرح «خاورمیانه بزرگ» را که برای تغییر مرزها، تسلط بر چاه‌های نفت و... بود، کلید زد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 21 شهریور 1396
سه شنبه 21 شهریور 1396 10:25 ق.ظ
مرگ بر آمریکائیان حیوان صفت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی