تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


سازمان ملل جنایات میانمار علیه مسلمانان را رسماً «نسل‌کشی» خواند

   ۱۳۹۶/۰۶/۲۰


Image result for ‫سازمان ملل جنایات میانمار علیه مسلمانان را رسماً «نسل‌کشی» خواند‬‎
سازمان ملل هم سرانجام جنایات حکومت میانمار در قتل‌عام مسلمانان این کشور را «نسل‌کشی» و «پاکسازی قومی» خواند.
کشته شدن 3500 مسلمان روهینگیایی توسط ارتش میانمار سرانجام سازمان ملل را نیز به واکنش واداشت. به گزارش فارس، سازمان ملل هشدار داده شرایط مسلمانان میانمار مثالی از پاکسازی قومی است. به نوشته خبرگزاری فرانسه، سازمان ملل اعلام کرده «شرایط کنونی در میانمار علیه مسلمانان روهینگیا،‌ پاکسازی قومی است.» زید رعد حسین کمیسر عالی حقوق‌بشر سازمان ملل به شدت از «حمله سیستماتیک حکومت میانمار» به مسلمانان روهینگیا انتقاد کرده است. البته این اقدام سازمان ملل تنها در مقام یک بیانیه بوده و در عمل این سازمان مثل بسیاری از کشورهای غربی همچنان به سکوت خود ادامه می‌دهد.
«محمود علی» وزیر خارجه بنگلادش نیز که تعداد زیادی از آوارگان مسلمان روهینگیا به این کشور پناه برده‌اند، آنچه را که نیروهای دولتی کشور میانمار علیه اقلیت مسلمان در ایالت راخین به انجام می‌رسانند «نسل‌کشی» نامیده است. وی در جریان یک کنفرانس خبری به خبرنگاران در این باره گفته: «جامعه جهانی می‌گوید که این رفتار با روهینگیا نسل‌کشی است؛ ما هم آن را نسل‌کشی می‌خوانیم.» به گفته وی تنها در طول ۲ هفته اخیر، ۳۰۰ هزار روهینگیایی به بنگلادش گریخته‌اند؛ لذا تعداد کل این آوارگان در بنگلادش به ۷۰۰ هزار نفر می‌رسد.
خیز برای پس گرفتن نوبل از سوچی
از سوی دیگر پس از مواضع حمایتی آنگ سان سوچی رهبر میانمار از جنایت‌های ارتش این کشور علیه مسلمانان روهینگیا، بیش از ۴۰۰ هزار نفر با امضای طوماری اینترنتی خواستار پس گرفتن جایزه صلح نوبل از آنگ سان سوچی، شدند. در این طومار آمده تا این لحظه سوچی هیچ‌گونه اقدامی برای پایان بخشیدن به جنایت‌هایی که علیه بشریت در کشورش رخ می‌دهد، انجام نداده است. با این حال کمیته نوبل اعلام کرده است که نمی‌تواند این جایزه سوچی را باطل کند، زیرا به هنگام اعطای این جایزه، تنها کاری که منجر به دریافت این جایزه شده، لحاظ شده است.
نشریه آلمانی اشپیگل هم در گزارشی به رویکرد «آنگ سانگ سوچی» رهبر میانمار در برابر کشتار و آوارگی مسلمانان روهینگیا پرداخته است. در این گزارش با عنوان «چرا بانوی برمه درباره اعتبار و شهرت خود خطر می‌کند؟» آمده است که «عده زیادی از اقلیت مسلمانان میانمار از کشور خود رانده می‌شوند و این وضعیت دیدگاه‌ها درباره آنگ سانگ سوچی را تغییر می‌دهد.» وی که برنده جایزه نوبل شده، به دلایل سیاسی در مورد این موضوع سکوت اختیار کرده است. اشپیگل این را هم نوشته که «دزموند توتو» اسقف آفریقای جنوبی که وی هم برنده جایزه صلح نوبل بود در نامه‌ای خطاب به سوچی نوشته: «اگر بهای سیاسی برای حضور شما در منصب عالی‌ترین مقام میانمار سکوت شماست در این صورت بهای سنگینی پرداخته‌اید.»
زنجیره‌ای‌ها برای تطهیر «سوچی»، قاتل مسلمانان میانمار به خط شدندImage result for ‫زنجیره‌ای‌ها برای تطهیر «سوچی»، قاتل مسلمانان میانمار به خط شدند‬‎
در حالی که کشتار مسلمانان میانمار همچنان با حمایت‌های پیدا و پنهان برخی دست‌های پشت پرده ادامه دارد، برخی از جریان‌های سیاسی به دنبال آن هستند تا نقش غرب و رژیم صهیونیستی در حمایت از دولت میانمار را کتمان کنند. این در حالی است که رسانه‌های صهیونیستی هم به نقش رژیم صهیونیستی در این جنایات اعتراف کرده و مقامات آمریکایی نیز علناً می‌گویند، مشکلی با این جنایات ندارند و حاضر به محکومیت زبانی آنهم نیستند.
در دنیای امروز سیاست زدگی به تمامی شئونات جامعه بشری سرایت کرده است. در این مسیر نیز هیچ تفاوتی میان سوژه و موضوعات مطرح شده وجود ندارد و هر حادثه‌ای بهانه‌ای برای بازی‌های سیاسی است. روزی بازی فوتبال با یک کشور دیگر تبدیل به ابزاری برای درگیری جناح‌های مختلف می‌شود و روز دیگر نبرد با تروریست‌ها با اما و اگرهای این جریان‌های سیاسی مواجه می‌گردد. مخرج مشترک همه این بازی‌های سیاسی هم می‌شود، تطهیر غرب در واقع می‌توان گفت هر اتفاقی در عرصه داخلی و بین‌المللی خوراک مناسبی برای جریان‌های سیاسی خاص جهت موج سواری ایجاد می‌کند. اما در روزهای اخیر یکی از فجیع‌ترین جنایت‌ها علیه مسلمانان میانمار به سوژه‌ای برای این جناح جهت تطهیر غرب تبدیل شده است.
طبق گزارش‌های متعدد ارتش و بوداییان افراطی میانمار با حمله به مسلمانان روهینگیا تاکنون بیش از 3500 تن را کشته‌اند و باعث فرار بیش از 300 هزار نفر به بنگلادش شده‌اند. انتشار تصاویر قربانیان این جنایت باعث ایجاد موج گسترده‌ای از اعتراض‌های مردمی در سراسر جهان علیه دولت میانمار و آنگ سان سوچی رهبر این کشور شده است. اما باز در جریان این جنایت بازی رسانه‌ای جدیدی به راه افتاده است که به جای محکوم کردن این جنایت سعی می‌شود تا به نوعی چهره غرب در این ماجرا تطهیر شود. در واقع موضوعی که در شرایط کنونی حائز اهمیت است به نفس جنایت برمی‌گردد و اینکه «آنگ سان سوچی» به عنوان برنده جایزه صلح نوبل در این جنایت شریک است و حتی کشتار مسلمانان را از اساس نفی می‌کند و قتل عام مسلمانان را که حالا حتی سازمان ملل هم آن را «نسل‌کشی» خوانده «دروغ» می‌خواند.
 اما برخی از جریان‌های سیاسی در کشور به صورت مداوم این نکته را پررنگ می‌کنند که روسیه و چین به نوعی با حمایت خود از دولت میانمار در این جنایت شریک هستند. تا به این ترتیب آمریکا و رژیم صهیونیستی را به نوعی تبرئه کنند. این نکته بسیار تاسف آور است چرا که فارغ از اینکه چه کشوری از دولت میانمار حمایت می‌کند اصل جنایت در این شرایط مهم است و باید بر آن تمرکز کرد. اما حال که صحبت از کشورهای حامی این ماجرا شد، بد نیست به آن بپردازیم.
«آنگ سان سوچی»، رهبر حزب حاکم میانمار که در شرایط فعلی رهبر این کشور به شمار می‌رود 22 سال در حصر خانگی به سر برد و در این مدت کشورهای غربی حامی اصلی وی بودند. در این بین زنجیره‌ای‌ها و مدعیان اصلاحات هم به بهانه‌های مختلف از وی حمایت می‌کردند. این حمایت‌ها برای وی جایزه صلح نوبل را به ارمغان آورد و وی پس از آزادی اعلام کرد که از آزادی و حقوق اقلیت‌ها دفاع خواهد کرد. در این مدت رهبران آمریکا از جمله باراک اوباما رئیس‌جمهور سابق وقت این کشور نیز با وی دیدار و به نوعی قدرت وی را افزایش دادند.
 به هر تقدیر حزب خانم سوچی پیروز شد و وی قدرت را در این کشور به دست گرفت. اکنون وی عملا نفر اول میانمار است و این جنایت‌ها در سایه رهبری وی روی می‌دهد. بنابراین کشوری که باید در این زمینه سرزنش شود در درجه اول آمریکا است که به دنبال قهرمان سازی از سوچی بوده است. ضمن اینکه در شرایط کنونی نیز آمریکا در برابر این جنایت موضع درخوری نگرفته است. در واقع برای واشنگتن بسیار سخت است تا قهرمان خودساخته خود یعنی سوچی را محکوم کند. در این ارتباط«پاتریک مورفی» دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور شرق آسیا، اعلام کرده که کشورش دولت «آنگ‌سانگ‌ سوچی» را به دلیل اعمال خشونت‌ها علیه اقلیت روهینگیا سرزنش نمی‌کند ولی از او می‌خواهد با واشنگتن برای حل این بحران همکاری کند! سوچی همچنین در سال 2012 با حضور در کنگره آمریکا مدال طلای کنگره را به پاس فعالیت‌های حقوق بشری خود دریافت کرد!
در درجه بعد، روزنامه هاآرتص اخیراً اعلام کرد که با وجود تشدید جنایت‌ها علیه مسلمانان میانمار، اسرائیل همچنان به فروش سلاح به میانمار ادامه می‌دهد. در واقع ارتش میانمار بخشی از سلاح‌های خود برای کشتار مسلمانان را از اسرائیل تهیه می‌کند. این روزنامه صهیونیستی به نوعی از نقش رژیم صهیونیستی در نسل‌کشی مسلمانان میانمار گفت اما این جریان خاص می‌گویند، چرا اسرائیل را متهم می‌کنید؟ اینکه کشوری مانند چین وروسیه نیز در این ماجرا دخیل باشند یا نه را نمی‌توان با قاطعیت رد کرد. البته اخباری وجود دارد که چین روابط اقتصادی زیادی با میانمار دارد. سکوت چین در برابر این جنایت نیز پذیرفتنی نیست. این مسئله اما از نقش و جایگاه آمریکا در برابر نسل کشی روهینگیایی‌ها نمی‌کاهد. اما با این وجود برخی‌ها زمین و زمان را به هم دوخته‌اند تا به نوعی آمریکا و به طور کلی غرب و حتی رژیم صهیونیستی را مبرا از هرگونه خطایی در این ماجرا بدانند.
در واقع این مسئله تبدیل به نوعی اپیدمی شده و تطهیر کردن غرب به شدت در حال گسترش در بین برخی از زنجیره‌ای‌ها و مدعیان اصلاحات است، در صورتی که حتی در کشورهای غربی نیز باز به مواضع دولت‌های این کشورها انتقادات زیادی وارد می‌شود در حالی که در ایران حتی آن انتقادها نیز از جانب این طیف جایز نیست علیه غرب مطرح شود!تایمز اسرائیل: ایران به دروازه‌های ما رسیده است

Image result for ‫تایمز اسرائیل: ایران به دروازه‌های ما رسیده است‬‎
یک روزنامه صهیونیستی با اشاره به مغلوبه شدن جنگ سوریه و آرزوهای رژیم صهیونیستی نوشت ایران به دروازه‌های اسرائیل نزدیک شده است.
روزنامه تایمز اسرائیل با اشاره به پیروزی‌های خیره‌کننده محور مقاومت در عراق و سوریه می‌نویسد: ایران به نزدیکی دروازه‌های اسرائیل رسیده است. اوضاع در منطقه خاورمیانه بسیار پیچیده و در عین حال برای اسرائیل حساس شده است. اگر اوضاع تغییر نکند، اسرائیل به سوی یک رویارویی دیگر در امتداد مرزهای شمالی‌اش پیش خواهد رفت و این بار با جنگجویان تحت حمایت ایران درگیر خواهد شد که از موشک‌های ایرانی استفاده می‌کنند.
از بین رفتن گروه داعش در بخش‌های گسترده‌ای از سوریه به همراه ذینفع نبودن ابرقدرت‌ها یا بی‌میلی آنها به سرنگونی بشار اسد در حال هموار کردن مسیر برای استیلای ایران بر مناطقی است که تا همین اواخر تحت کنترل گروه داعش قرار داشت.
در همین حال، به گفته مقامات نظامی اسرائیل، شمار زیادی از نیروهای حزب‌الله که به ایران وفادار هستند در بخش‌های جنوبی لبنان و در برخی نقاط مشخص یا در پوشش حفاظت از محیط‌زیست، متمرکز شده‌اند.
حضور این نیروها در جنوب، چه این افراد اعضای حزب‌الله  باشند یا دیگر شبه نظامیان تحت حمایت ایران نشانه این روند است که دوره آرامشی که اسرائیل از تابستان سال 2006 از آن بهره‌مند بود؛ رو به پایان است.
ایران ضمن کمک به توسعه تجهیزات نظامی و موشکی حزب‌الله به توافقی برای احداث یک بندر دریایی در سوریه دست یافته که به این کشور امکان دسترسی به مدیترانه را می‌دهد.
مقامات اسرائیل می‌گویند ایران در تلاش برای اتخاذ الگوی روسیه و گرفتن مجوز برای ایجاد یک بندر دریایی در طرطوس است که با تأیید پارلمان حاصل شد و در هر دادگاه بین‌المللی قابل پذیرش است و تنها با توافق دو طرف می‌توان این قراردادها را لغو کرد.
سرمایه‌گذاری ایران فراتر از احداث یک بندر دریایی صرف و یک کارخانه تولید موشک است.
تهران همچنین در اندیشه طرح‌های اقتصادی مختلف از قبیل یک شبکه تلفن همراه و معدن است.
در حال حاضر، حضور ایران در سوریه به مستشاران سپاه پاسداران محدود است. اما اگر هزاران شیعه‌ای را که در سراسر سوریه مستقر شده‌اند، مدنظر بگیریم می‌بینیم که ایران بخش‌های وسیع‌تری را برای خود در نظر گرفته است.
حزب‌الله که وفادارترین گروه شبه نظامی به ایران محسوب‌ می‌شود، یک سوم از نیروهای جنگی خود را به طور دایمی در سوریه مستقر کرده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 21 شهریور 1396
چهارشنبه 22 شهریور 1396 03:53 ب.ظ
مرگ بر بودائیان نجس
سه شنبه 21 شهریور 1396 10:24 ق.ظ
مرگ بر یهودیان خون خوار
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی