تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


دیروز در سراسر فرانسه برگزار شد
اولین تظاهرات علیه «ماکرون» در اعتراض به سیاست‌های ریاضت اقتصادی
   ۱۳۹۶/۰۶/۲۱

Image result for ‫اولین تظاهرات علیه «ماکرون» در اعتراض به سیاست‌های ریاضت اقتصادی‬‎

اتحادیه‌های کارگری فرانسه با برپایی اولین تظاهرات سراسری خود علیه ماکرون، اعتراض خود را با «اصلاح قوانین کار» اعلام کردند. «ماکرون» که چند ماهی است به قدرت رسیده، به سرعت در حال از دست دادن محبوبیت خود است.
در حالی که امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه قصد دارد سیاست‌های ریاضتی را در قالب «اصلاحات» در قوانین بازار کار و ‌اشتغال اجرا کند، این مسئله با مخالفت و اعتراض کارگران و اتحادیه کارگری روبرو شده است.
آخرین خبر ها حاکی است ، تظاهرات اتحادیه های کارگری در  پاریس به خشسونت و درگیری با پلیس کشیده شد.  در ارتباط با شمار زخمی های احتمالی این زد و خورد گزارشی نرسید.نظرسنجی که نتایج آن اخیرا منتشر شده شامل دیدگاه‌های پیچیده و متفاوت رای‌دهندگان فرانسوی درباره اصلاح قانون کار است. در حالی که حدود 60 درصد مردم فرانسه با اصلاح قانون کار توسط ماکرون به طور کلی مخالفت کرده‌اند. ولی زمانی که با اقدامات خاص دولت به طور کامل آشنا شده اند، با اکثر آنها موافقت کرده‌اند، ماکرون قصد دارد اجرای اصلاحات جدید قانون کار را از 22 سپتامبر(31 شهریور) آغاز کند. اما بر اساس گزارش‌های کارگران و اتحادیه‌های کارگری فرانسه که با این اصلاحات مخالفند دیروز در سراسر این کشور به خیابان‌ها ریختند و اولین اعتراضات سراسری بر ضد «ماکرون» را رقم زدند.کارگران خواستار توقف اجرای این اصلاحات از سوی رئیس‌جمهور جوان خود هستند.«فیلیپه مارتینز»، رئیس‌اتحادیه کارگری سی‌جی‌تی، اصلاحات مورد نظر دولت فرانسه را یک «کودتای اجتماعی» خوانده است. این اعتراضات در بخش‌های حمل‌ونقل ریلی، نفت و برق رقم خورده است. اتحادیه کارگری «سی‌جی‌تی» که از آن به عنوان بزرگ‌ترین اتحادیه کارگری فرانسه یاد می‌شود پیش از این از کارگران این کشور خواسته بود تا ضمن برپایی اعتصاب، در اعتراض به سیاست‌های ریاضتی دولت در اجتماعاتی اعتراض‌آمیز گردهم آیند.در بگرام
طالبان به کاروان ارتش آمریکا زد
13 نظامی کشته و 11 تن زخمی شدند 

Image result for ‫حمله طالبان به کاروان ارتش آمریکا‬‎

طالبان می‌گوید 13 تفنگدار آمریکایی را طی حمله‌ای در استان «پروان» شهر بگرام افغانستان به هلاکت رسانده و 11 تفنگدار دیگر را نیز زخمی کرده است. منابع رسمی وقوع حمله را تأیید می‌کنند اما درباره تلفات آن سکوت کرده‌اند.


شبه نظامیان طالبان اعلام کرده‌اند در نزدیکی «بگرام» محل استقرار بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در افغانستان، علیه اشغالگران دست به عملیات زدند؛ به گزارش تسنیم، در این عملیات، یک کاروان خودروهای زرهی نیروهای آمریکایی هدف قرار گرفته است. فرماندهان آمریکایی و ناتو این حمله را تأیید کرده‌اند ولی در ارتباط با تلفات و خسارات احتمالی این حمله سکوت اختیار کرده‌اند.
اما، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی گروه طالبان ضمن پذیرفتن مسئولیت این عملیات که در استان «پروان» انجام شده، شمار تلفات تفنگداران آمریکایی را 13 تن و مجروحان را نیز 11 نفر اعلام کرده است. مجاهد گفته، در این حمله سه خودروی زرهی آمریکایی هم منهدم شده است.
برخی منابع نیز گفته‌اند، حمله فوق، به شیوه انتحاری صورت گرفته است.چند روز قبل نیز یک عامل انتحاری، بمب همراه خود را مقابل در ورودی پایگاه بگرام منفجر کرد، که جراحت سه نظامی اشغالگر را به دنبال داشت. «دانارد دوایر» تحلیلگر و استاد دانشگاه‌های آمریکا اخیراً طی مقاله‌ای در نشریه «شرپورت تایمز» نوشته بود، اگر آمریکایی‌ها مردم افغانستان را می‌کشند، افغانستانی‌ها هم حق کشتن سربازان اشغالگر را دارند. این مقاله جنجالی سر و صدای زیادی به پا کرد.
پارلمان افغانستان علیه ترامپ
خبر دیگر اینکه شماری از نمایندگان پارلمان افغانستان خواستار لغو توافقنامه امنیتی این کشور و آمریکا شدند. این نمایندگان می‌گویند آمریکا هیچ برنامه‌ای برای برقراری ثبات در افغانستان ندارد و حتی برای طولانی شدن جنگ، تلاش می‌کند.
آنها همچنین راهبرد جدید «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در افغانستان را در اصل، تداوم بمباران و کشتار مردم می‌دانند. «منور شاه بهادری» نماینده مردم هرات در پارلمان گفته، «اگر استراتژی جدید آمریکا، به معنی افزایش حملات هوایی باشد، برای مردم افغانستان قابل قبول نیست.»
«ترامپ» اخیراً راهبرد خود را در افغانستان اعلام کرد، که بخش مهم آن، تقویت نیروهای آمریکایی در افغانستان است.
تظاهرات ضد آمریکایی
ده‌ها نفر از اهالی شهرستان‌های شمال کابل اما با حضور در بزرگراه کابل- پروان در شهرستان «قره‌باغ»، اهانت نیروهای آمریکایی به مقدسات اسلامی را محکوم کردند و شعارهای ضد آمریکایی سردادند.
تظاهر کنندگان با بستن بزرگراه کابل- پروان، بر لزوم اقدام قاطع دولت افغانستان در برابر توهین نیروهای آمریکایی به ارزش‌های اسلامی تأکید کردند. «احمد تمیم» یکی از تظاهرات‌کنندگان گفت: «عذرخواهی نیروهای خارجی بعد از توهین به مقدسات اسلامی دردی را دوا نمی‌کند. آنها به اسلام و مسلمانان توهین کرده‌اند.»
دوشنبه گذشته نیز پارلمان افغانستان با صدور بیانیه‌ای، هتاکی نظامیان آمریکایی به مقدسات اسلامی در استان پروان را محکوم کرد. نظامیان آمریکایی هفته گذشته برگه‌های توهین‌آمیزی علیه اسلام را از هوا در برخی مناطق استان پروان پخش کردند.
مقام اروپایی اعلام کرد
وحشت اروپا از بازگشت 2500 داعشی چشم‌آبی به خانه!

Image result for ‫وحشت اروپا از بازگشت 2500 داعشی چشم‌آبی به خانه!‬‎

مقام اتحادیه اروپا می‌گوید، 2500 اروپایی برای گروه تروریستی «داعش» در عراق و سوریه می‌جنگند و آنها نگران بازگشت این تروریست‌های خطرناک هستند.
به گزارش خبرگزاری فارس، «گیلس دی‌کرچوف» هماهنگ‌کننده مسایل مربوط به مقابله با تروریسم اتحادیه اروپا به روزنامه آلمانی «ولت» گفته، در حال حاضر 2500 اروپایی برای گروه تروریستی داعش می‌جنگند. وی درباره نحوه مقابله با خطرات احتمالی آتی این افراد برای اتحادیه اروپا پس از بازگشت گفت «باید همکاری بیشتری در مناطق جنگی صورت بگیرد تا نهادهای اطلاعاتی اروپا بتوانند اطلاعات کاملتری از جمله اثر انگشت این افراد را به دست بیاورند. به همین خاطر، تبادل اطلاعات فردی(آنها) ضروری است.»
اروپایی‌ها که زمانی با رژیم صهیونیستی و آمریکا تبانی کرده بودند و راه را برای افراد تندرو باز گذاشته بودند تا به سوریه و عراق بروند، طی سال‌های اخیر ضربات مرگباری را از جانب همین افراد دریافت کرده‌اند و به نظر می‌رسد که پس از پاک شدن سرزمین‌های عراق و سوریه از تروریسم، ضربات مهلک‌تری را هم دریافت کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 22 شهریور 1396
چهارشنبه 22 شهریور 1396 03:52 ب.ظ
مرگ بر سران ضد بشر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی