تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


بعد از ترکمن‌ها و پارلمان کردستان عراق
عرب‌های کرکوک‌ هم همه‌پرسی استقلال کردستان را تحریم کردند
   ۱۳۹۶/۰۶/۲۱

Image result for ‫عرب‌های کرکوک‌ هم همه‌پرسی استقلال کردستان را تحریم کردند‬‎

پس از مخالفت‌های داخلی در منطقه کردستان عراق و شهر «مندلی» با برگزاری همه‌پرسی استقلال در منطقه مذکور، شهروندان عرب ساکن استان کرکوک هم با این همه‌پرسی مخالفت کردند. بارزانی گفته قصد ندارد کرکوک را به دولت مرکزی عراق پس دهد!
در حالی که به سوم مهر یعنی روز برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان عراق نزدیک می‌شویم، مخالفت‌ها با این همه‌پرسی در درون و یا حاشیه‌های این منطقه بیشتر می‌شود.
به گزارش فارس، شهروندان عرب ساکن استان کرکوک از اربیل خواستند در مورد برگزاری همه‌پرسی جدایی در این استان، تجدیدنظر کند. استان کرکوک هر چند بخشی از منطقه خودمختار کردستان عراق محسوب نمی‌شود، ولی «مسعود بارزانی» رئیس این منطقه به همراه «نجم‌الدین کریم» استاندار کرکوک، قصد دارند در این استان نیز همه‌پرسی برگزار کنند تا بدین ترتیب، زمینه‌های ادغام این استان نفت‌خیز به منطقه خودمختار فراهم شود. پیش از این، شهروندان ترکمن استان کرکوک هم به برگزاری این همه‌پرسی اعتراض کرده بودند. «یوسف محمد» رئیس پارلمان منطقه کردستان عراق نیز ضمن مخالفت با برگزاری این همه‌پرسی، آن را زمینه‌ساز بی‌ثباتی در عراق و منطقه دانست.
کردهای ساکن شهر «مندلی» در استان «دیاله» عراق هم با برگزاری تظاهرات، با همه‌پرسی مذکور مخالفت کرده‌اند.کارشناسان می‌گویند، چون مبنای مطالبه بارزانی برای برگزاری همه‌پرسی، قومیتی‌ است، این مسئله زمینه‌ساز بحران‌های زیادی در عراق و منطقه خواهد بود.
از بغداد نیز خبر رسیده، 120 نماینده پارلمان این کشور از رئیس پارلمان خواستند مخالفت پارلمان را با همه‌پرسی مذکور اعلام کند.
شکایت از بارزانی
در بغداد همچنین، حزب «الوفاء الوطنی العراق» علیه بارزانی و استاندار کرکوک به دادگاه فدرال عراق شکایت کرد. این حزب اعلام کرده، دادخواست خود را با استناد به ماده اول قانون اساسی عراق تنظیم کرده است. این ماده می‌گوید، جمهوری عراق به عنوان یک نظام فدرال واحد و مستقل و دارای حاکمیت است.
آماده‌باش ارتش عراق
از سوی دیگر خبر رسیده دولت عراق ارتش این کشور را در طول مرزهای منطقه خودمختار کردستان عراق تقویت کرده تا جلوی حمله احتمالی نیروهای پیشمرگ به کرکوک را بگیرد.
به گزارش ایسنا، یک منبع نظامی گفت که نیروهای ارتش عراق هم‌اکنون در منطقه مذکور در حال آماده‌باش هستند.
 این منبع نظامی که نام وی ذکر نشده، اعلام کرده که آزادسازی شهرستان «الحویجه» با الحاق مجدد کرکوک به خاک عراق و دولت مرکزی همراه خواهد بود. الحویجه هم‌اکنون در اشغال داعش است و در کرکوک نیز نیروهای پیشمرگ کرد حضور دارند.
بارزانی نیز یکبار دیگر اعلام کرد که برگزاری همه‌پرسی، حق قانونی مردم منطقه کردستان عراق است.
گفتنی است در میان کشورهای خارجی تنها آل‌سعود و رژیم جعلی صهیونیستی موافق برگزاری همه‌پرسی استقلال در کردستان عراق هستند.
در آخرین موضعگیری صهیونیست‌ها، «ایلیت شاکید» وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی مجددا حمایت صریح اسرائیل را از برگزاری همه‌پرسی در منطقه خودمختار کردستان عراق اعلام کرد. «شاکید» گفت: «ما قویا از استقلال کردستان عراق حمایت می‌کنیم.» کارشناسان می‌گویند، پس از افول داعش در منطقه، رژیم صهیونیستی به دنبال یک بحران جایگزین می‌گردد و در حال حاضر به مسئله جدایی‌طلبی در کردستان عراق دل‌ خوش کرده است.درخواست دیده‌بان حقوق بشر از سازمان ملل

برای بازگرداندن آل‌سعود به لیست قاتلان کودکان یمنی

Image result for ‫آل‌سعود به لیست قاتلان کودکان یمنی‬‎


دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرده ائتلاف سعودی در حملات ۲ ماه اخیر در یمن، ۳۹ غیرنظامی از جمله ۲۶ کودک را کشته و جنایات جنگی مرتکب شده است بنابراین سازمان ملل باید نام این کشور را به لیست سیاه بازگرد‌اند.
در حالی که حملات کور ائتلاف سعودی به یمنی‌ها از دو سال و نیم قبل همچنان ادامه دارد، حالا دیدبان حقوق بشر بر وقوع ارتکاب «جنایات جنگی» این ائتلاف در یمن برای چندمین بار تاکید کرده است. به گزارش رویترز، دیدبان حقوق بشر، ائتلاف به رهبری سعودی در جنگ یمن را به جنایات جنگی متهم کرده است.
 طبق اعلام این نهاد حقوق بشری، فقط در حملات هوایی دو ماه اخیر ائتلاف سعودی، 39 یمنی از جمله 26 کودک جان خود را از دست داده‌اند.
بنا به اعلام دیدبان حقوق بشر، ائتلاف سعودی 5 حمله هوایی «عامدانه» یا «ناشیانه» هم به 4 منزل مسکونی و یک خواربار فروشی در یمن انجام داده که در این حملات مغایر با قوانین جنگ، جان غیرنظامیان گرفته شده است. «سارا لیا ویتسون» مدیر بخش خاورمیانه دیدبان حقوق بشر در این مورد اعلام کرده: «این موضوع بر ضرورت بازگشتن فوری ائتلاف سعودی به فهرست سالیانه «لیست شرم» سازمان ملل(لیست سیاه ناقضان حقوق کودکان) تاکید می‌کند. خرداد سال گذشته بان کی مون دبیر کل سابق سازمان ملل اعتراف کرد، برداشتن نام ائتلاف تحت امر عربستان از این فهرست سیاه، به دلیل تهدیدهای برخی کشورها از جمله عربستان مبنی بر قطع حمایت‌های مالی‌ از سازمان ملل صورت گرفته است. این اعتراف رسوایی بزرگی را برای سازمان ملل رقم زد.
از سوی دیگر، مرکز قانونی حقوق و توسعه یمن در آخرین آمار خود از تلفات حملات عربستان و ائتلاف آن به یمن پس از گذشت 900 روز متوالی اعلام کرد، بیش از 12 هزار و 907 نفر از غیرنظامیان یمنی از جمله 768 کودک و 980 زن کشته و 21 هزار و 165 نفر دیگر از شهروندان یمنی از جمله 598 کودک و 2 هزار و 149 زن زخمی شده‌اند. (البته برخی آمارها شمار شهدا را بیش از 15 هزار نفر ذکر کرده اند) مرکز حقوق و توسعه یمن در ادامه گزارش خود اعلام کرده که طی این مدت، 15 فرودگاه، 14 بندر، یک هزار و 941 جاده و پل، 165 ایستگاه و نیروگاه برق، 409 منبع و کانال آب، 372 شبکه و ارتباطات و یک هزار و 645 تاسیسات دولتی در استان‌های مختلف یمن تخریب شده است.
 در ادامه گزارش آماری این مرکز قانونی می‌خوانیم 406 هزار و 289 منزل مسکونی و 773 مسجد نیز در حملات سعودی ویران و یا دچار آسیب دیدگی شده‌اند. 269 بیمارستان و مرکز بهداشت، 791 مدرسه و موسسه آموزشی، 114 تاسیسات دانشگاهی، 240 مرکز گردشگری، 103 مرکز ورزشی و 26 موسسه رسانه‌ای در استان‌های مختلف یمن نیز ویران شده‌اند. علاوه بر آن، حدود 1200 مدرسه به دلیل آسیب‌دیدگی ناشی از حملات عربستان، برای آموزش مناسب نیستند و حدود یک میلیون و 800 هزار کودک یمنی نیز مجبور به ترک تحصیل شدند.خط و نشان اتمی پیونگ‌یانگ برای آمریکا همزمان با تصویب تحریم‌های شورای امنیت
Image result for ‫خط و نشان اتمی پیونگ‌یانگ برای آمریکا‬‎

در پی اعمال تحریم‌های اقتصادی جدید شورای امنیت سازمان ملل علیه پیونگ یانگ، کره شمالی تهدید کرد، «اقدامات آتی این کشور باعث خواهد شد که آمریکا دردناک‌ترین تجربه ممکن را داشته باشد.»
شورای امنیت سازمان ملل متحد روز دوشنبه با تلاش‌های آمریکا و  به اتفاق آرا با استناد به آنچه «تهدید شمال شرق آسیا و کل جهان در پی آزمایش‌های هسته‌ای اخیر کره شمالی» خوانده، این کشور را تحریم کرد. تحریم‌های جدید به شدت واردات نفت کره شمالی را محدود، صادرات منسوجات این کشور را به طور کلی ممنوع و کارگران فعال در خارج از این کشور را به بازگشت به این کشور ملزم می‌کند. برخی نمایندگان کشورهای حاضر در شورای امنیت در اظهار نظرهای پس از تصویب قطعنامه اعلام کردند، این تحریم‌ها آن قدر شدید نیستند که آسیبی به کره شمالی برسانند و تنها با هدف هشدار دادن به این کشور برای بازگشت به مسیر مذاکره، اعمال شده‌اند.
با این حال ،«هان تائه سانگ» نماینده کره شمالی در سازمان ملل در واکنش به این قطعنامه گفت که «آمریکا بازی وحشیانه‌‌ای برای وارونه کردن توسعه قدرت اتمی کره شمالی در پیش گرفته اما پیونگ یانگ در این زمینه به تکامل رسیده است.» به گفته وی، «اقدامات آتی کره شمالی باعث خواهد شد که آمریکا دردناک‌ترین تجربه ممکن را داشته باشد.» وی به نمایندگی از کشورش شدیدا از قطعنامه جدید شورای امنیت علیه کره شمالی انتقاد کرد.
ذوق‌زدگی نیکی هیلی
نیکی هیلی نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل اما بعد از پایان نشست شورای امنیت در حالی که بسیار خوشحال به نظر می‌رسید گفت: «اگر کره شمالی به مسیر خطرناک فعلی خود ادامه دهد ما فشار را بیشتر خواهیم کرد. انتخاب با خودشان است. ما همچنان می‌گوییم که جهان یک کره شمالی هسته‌ای را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد. وقتی تحریم‌های جدید به تحریم‌های قبلی اضافه شود 90 درصد صادرات کره شمالی ممنوع خواهد شد و از آن جلوگیری می‌شود.»
قطعنامه تلطیف شده بود
خبرگزاری رویترز نیز نوشت، این قطعنامه پیشنهاد آمریکا بود اما به نسبت پیش‌نویس اولیه تغییرات زیادی در آن صورت گرفت. در پیش‌نویس اولیه کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، هواپیمایی ملی این کشور و همچنین کاهش صادرات نفت به این کشور نیز هدف تحریم‌ها بود اما در طرح نهایی و با فشار دیگر اعضای شورای امنیت (چین و روسیه) این بندها حذف شد.
این قطعنامه نهمین قطعنامه شورای امنیت علیه پیونگ یانگ از سال 2006 است. این قطعنامه در واکنش به ششمین آزمایش هسته‌ای کره شمالی صادر شده است که حدود 10 روز پیش توسط پیونگ یانگ انجام شد. آخرین آزمایش کره‌شمالی یک بمب هیدروژنی بسیار قوی بود که انفجار آن در زیر زمین زلزله‌ای به قدرت 6/3 ریشتر ایجاد کرده بود.
واکنش‌ها
به دنبال تصویب قطعنامه تحریم‌های جدید علیه کره شمالی در شورای امنیت سازمان ملل، چندین کشور جهان از جمله هم‌پیمانان آمریکا در آسیا از تصویب این تحریم‌ها استقبال کردند. ژاپن و کره جنوبی گفتند اگر پیونگ یانگ دست از پیشبرد تهاجمی تسلیحات هسته‌ای و موشک‌های بالستیکش برندارد آماده اعمال فشارهای بیشتر علیه پیونگ یانگ هستند. دولت کره جنوبی نیز اظهار داشت: «کره شمالی باید بفهمد که به چالش کشیدن بی‌محابای صلح بین‌الملل تنها تحریم‌های بین‌المللی شدیدتر علیه آن را موجب خواهد شد.» با این حال کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی اعلام کرده «تنها راه برای آنکه پیونگ یانگ به انزوای دیپلماتیک خود پایان داده و از فشارهای اقتصادی رهایی پیدا کند پایان دادن به برنامه هسته‌ای خود و از سرگیری گفت‌وگو است.»
شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن نیز از این قطعنامه استقبال کرده و گفته: «این مهم است که سیاست‌های کره شمالی را با تحمیل سطح بالاتری از فشارها تغییر دهیم.» نماینده چین در سازمان ملل نیز از همه طرف‌ها خواست، هر چه زودتر به میز مذاکرات برگردند.
«لیو جیه یی» همچنین از همه طرف‌های درگیر در موضوع تنش‌ها در شبه جزیره کره خواست آرامش خود را حفظ کنند و بر تنش‌ها نیفزایند.
پیش از این چین و روسیه با ارائه پیشنهادی مشترک درخصوص تنش‌ها در شبه جزیره کره، خواستار تعلیق همزمان آزمایش‌ موشکی، اتمی کره شمالی به موازات تعلیق مانورهای نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی شده بودند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 22 شهریور 1396
چهارشنبه 22 شهریور 1396 03:51 ب.ظ
مرگ بر وهابی
مرگ بر یهودی
مرگ بر آمریکا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی