تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


رهبر سنای آمریکا: سوچی بزرگ‌ترین امید ماست!

     ۱۳۹۶/۰۶/۲۲


Image result for ‫میچ مک‌کانل‬‎
رهبر جمهوری‌خواه سنای آمریکا اعلام کرد، از قطعنامه‌ای که رهبر میانمار را بر سر رفتارشان با مسلمانان روهینگیایی هدف بگیرد، حمایت نخواهد کرد.
فشارهای بین‌المللی روی میانمار افزایش یافته است تا آنها به خشونتی که موجب شده تا ۳۷۰ هزار مسلمان روهینگیایی از بنگلادش فرار کنند، پایان دهند. در حالی که واشنگتن از حامیان سرسخت دوره گذار میانمار از چندین دهه حکومت نظامی سختگیرانه به رهبری سوچی بوده است، این برنده نوبل مورد انتقاد شدید قرار دارد چرا که اقدامات چندانی برای توقف خشونت‌ها انجام نداده است. اما با وجود جنایت‌های دولت میانمار به رهبری سوچی گروه‌هایی در آمریکا همچنان حامی وی هستند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، «میچ مک‌کانل»،‌ رهبر جمهوری‌خواه سنای آمریکا که در جریان مسائل مرتبط با میانمار است، گفت: «موافق نیستم که قطعنامه‌ای علیه آنگ سان سوچی رهبر میانمار صادر شود. گمان می‌کنم او بزرگترین امید ماست که می‌تواند برمه را از جایی که الان هست، یعنی یک دیکتاتوری نظامی، به جایی که ما امید داریم ببرد.»
سناتورها جان مک‌کین جمهوری‌خواه و ریچارد دوربین دموکرات هفته گذشته یک قطعنامه‌ای را ارائه کردند که خشونت‌های کنونی در میانمار را محکوم می‌کرد و از آنگ سان سوچی، رهبر میانمار می‌خواست تا کاری انجام دهد اما مک‌کانل گفت که او از این قطعنامه حمایت نمی‌کند. او در یک کنفرانس هفتگی از سوی رهبران جمهوری‌خواه سنا گفت:«دیدگاه من این است؛ اینکه آمریکا سوچی را جدا کرده و بخواهد او را در شرایطی که موقعیت بسیار چالش‌برانگیزی دارد موعظه کند،‌ کمک‌کننده نیست. بنابراین، من نمی‌خواهم بخشی از این تصمیم باشم.»
از سوی دیگر، دیده‌بان حقوق بشر و عفو بین‌الملل روز سه شنبه از انفعال شورای امنیت سازمان ملل متحد در برابر بحران مسلمانان میانمار ابراز تاسف و کوچ اجباری بیش از 370 هزار مسلمان روهینگیایی را پاکسازی نژادی توصیف کردند. این دو سازمان حقوق بشری بر ضرورت توقف هر چه سریع‌تر خشونت‌ها بر ضد اقلیت مسلمانان روهینگیا در میانمار تاکید کردند. لوئیس شاربونو مدیر امور سازمان ملل در دیده بان حقوق بشر اعلام کرد آوارگی گسترده مسلمانان میانمار به یک پاکسازی نژادی شباهت دارد، این در حالی است به نظر می‌رسد شورای امنیت سازمان ملل متحد قادر نیست این بحران را به صورت علنی و در برابر دوربین‌های خبری بررسی کند، این وضعیت واقعا وحشتناک است. گروه‌ها و نهادهای بشردوستانه سازمان ملل متحد نیروهای امدادرسان خود را در مناطق مرزی بنگلادش با میانمار مستقر کرده‌اند اما کمک‌های فعلی برای تامین نیازهای آوارگان مسلمان میانماری کفایت نمی‌کند و کمیساریای عالی آوارگان سازمان ملل متحد اعلام کرده است نهادهای بشردوستانه برای پناه دادن و اسکان دادن به آوارگان مسلمان میانمار در بنگلادش به حمایت‌های مالی نیاز دارند. صندوق کودکان سازمان ملل هم روز چهارشنبه شرایط پناهجویان روهینگیا در بنگلادش را بسیار وخیم توصیف و اعلام کرد: «بیش از 200 هزار کودک روهینگیایی که در میان پناهندگان میانماری خود را به بنگلادش رساندند نیازمند کمک‌های فوری برای زنده ماندن هستند».
خبر دیگر اینکه، «آنگ سان سو چی» رهبر ملی میانمار که این روزها به دلیل کشتار و آزار اقلیت مسلمان روهینگیا مورد انتقاد جهان قرار دارد، امسال در مجمع عمومی سازمان ملل شرکت و سخنرانی نمی‌کند.  یک سخنگوی حزب حاکم میانمار روز چهارشنبه اعلام کرد «آنگ سان سو چی» رهبر ملی، مشاور ارشد دولت و وزیر خارجه این کشور امسال در مجمع عمومی سازمان ملل شرکت نمی‌کند. رسانه‌های داخلی میانمار هفته جاری احتمال داده بودند که ‘آنگ سان سو چی، به دلیل شرایط استان راخین و فشار به وی امسال در مجمع عمومی سازمان ملل شرکت نکند و دولت میانمار نیز اعلام کرده بودند در حال بررسی این موضوع است. وی سال گذشته در نخستین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان رهبر میانمار از تلاش‌های دولتش برای حل بحران اقلیت مسلمان دفاع کرد.ذبح نوبل در کشتارگاه میانمار
 رئیس بنیاد نوبل: جایزه صلح را از آنگ‌سان سوچی پس نمی‌گیریم 

Image result for ‫رئیس بنیاد نوبل: جایزه صلح را از آنگ‌سان سوچی پس نمی‌گیریم‬‎

رئیس بنیاد نوبل بار دیگر اعلام کرد که این نهاد برنامه‌ای برای پس گرفتن جایزه‌ صلح نوبل از رهبر میانمار ندارد.
اخیرا 400 هزار تن با امضای طوماری خواستار پس گرفتن جایزه صلح نوبل از انگ سان سوچی رهبر میانمار شده‌اند اما با وجود جنایت‌های وحشتناک در این کشور رئیس بنیاد نوبل اعلام کرد که برنامه‌ای برای پس گرفتن این جایزه وجود ندارد. اکنون وی بار دیگر بر این موضع خود تاکید کرده است.
«اولوج نولستاد» رئیس بنیاد نوبل واقع در اسلو، پایتخت نروژ در گفت‌وگو با «فرهیختگان» اعلام کرد: «بازپس‌گیری جایزه از دریافت‌کنندگان آن، نه خواسته آلفرد نوبل است و نه متناسب با قوانین کمیته صلح نوبل.» او تاکید کرد: «غیرممکن است پس از اینکه جایزه‌ای از سوی این کمیته به فردی اهدا شد، بتوان آن را پس گرفت.»
نولستاد درباره مکانیسم موجود برای انتخاب کاندیداهای جایزه صلح نوبل و اینکه چه چیزی باعث می‌شود فردی مانند باراک اوباما که به خاطر استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در آفریقا به‌شدت مورد انتقاد بود، جایزه صلح بگیرند، تصریح کرد: «کارشناسان زیادی هستند که صلاحیت کاندیداهای اعطای این جایزه را بررسی می‌کنند و این پروسه دقت و حساسیت زیادی دارد.» وی در پاسخ به کسانی که معتقدند جایزه صلح نوبل و بسیاری دیگر از جوایز بین‌المللی، بیشتر به دلیل اعتبار دادن به افراد اپوزیسیون و مخالف در کشورهایی است که در مقابل آمریکا مقاومت می‌کنند، مدعی شد: «چنین چیزی صحت ندارد. جایزه صلح نوبل یک جایزه سیاسی نیست. به افراد زیادی در سراسر دنیا این جایزه اعطا شده و اینکه گفته شود این جایزه سیاسی است، درست نیست. ما به منتقدان و مخالفان آمریکا هم جایزه داده‌ایم، پس برای همین جایزه صلح نوبل پس گرفته نمی‌شود.» رئیس بنیاد نوبل در حالی از شایستگی سوچی برای داشتن جایزه صلح دفاع می‌کند که علاوه ‌بر افکار عمومی جهان، رهبران سیاسی، سازمان‌های مردم‌نهاد و برخی دارندگان جایزه صلح نوبل نظیر ملاله یوسف‌زی نیز سکوت سوچی را محکوم کرده‌اند و آن را مغایر با افکار کسی می‌دانند که 26 سال پیش جایزه صلح نوبل را دریافت کرده است.معترضان در پاریس با پلیس درگیر شدند
تظاهرات علیه سیاست‌های ماکرون در 180 شهر فرانسه

Image result for ‫تظاهرات علیه سیاست‌های ماکرون در 180 شهر فرانسه‬‎

تظاهرات صدها هزار نفری فرانسویان ضدقانون کار در 180 شهر این کشور به خشونت و درگیری با پلیس منجر شد.
در حالی که امانوئل ماکرون قصد دارد اصلاحات ساختاری و گسترده‌ای را در قوانین بازار کار و ‌اشتغال اجرا کند، این مسئله با مخالفت و اعتراض گسترده کارگران و اتحادیه کارگری روبرو شده و کارگران روز سه‌شنبه قدرت خود را به رخ ماکرون کشیدند و رئیس‌جمهور جوان فرانسه را با اولین چالش جدی دوران ریاست‌جمهوری خود روبه‌رو کردند.
ماکرون قصد دارد اجرای اصلاحات جدید قانون کار را از 22 سپتامبر (31 شهریور) آغاز کند.
کارگران فرانسوی مدت زمان زیادی بود که از یک قانون سختگیرانه برای حمایت از حقوق‌شان برخوردار بودند ولی شرکت‌ها نسبت به این مسئله اعتراض دارند که این قانون مانع بزرگی برای سرمایه‌گذاری و ‌اشتغالزایی به شمار می‌رود و مانعی برای رشد اقتصادی است.ماکرون قصد دارد با اصلاح قوانین بازار کار، به مقابله با نرخ بیکاری 9/5 درصدی فرانسه برود. نرخ بیکاری فرانسه تقریبا دو برابر بیشتر از آلمان و انگلیس است. در قانون کار جدید اختیارات بیشتری به کارفرمایان داده شده و همین مسئله خشم اتحادیه‌های کارگری را برانگیخته است.
براساس گزارش‌ها اعتراضات به اصلاحات جدید قانون کار به یک تظاهرات سراسری گسترده در پاریس و 180 شهر فرانسه تبدیل شد و بیش از 200 هزار نفر در این تظاهرات شرکت کردند. ده‌ها هزار کارگر از بخش‌های مختلف دولتی و غیردولتی به‌ویژه شرکت راه آهن، حمل‌ونقل شهری و غیرشهری، شرکت هواپیمایی ایرفرانس و پالایشگاه‌ها در این تظاهرات شرکت کرده‌اند. این اعتراضات در پاریس به زدوخورد شدید بین پلیس و معترضان تبدیل شد و پلیس در درگیری با تظاهرکنندگان در پاریس از گاز ‌اشک‌آور استفاده کرد.
شماری نیز بازداشت شدند.چندی پیش «ماکرون» مردم فرانسه را به دلیل مقاومت در برابر اصلاحات قانون کار؛ افرادی تنبل و خرفت توصیف کرده بود که این موضوع خشم فرانسویان را برانگیخت.
رئیس‌اتحادیه کارگری سی‌جی‌تی، اصلاحات مورد نظر دولت فرانسه را یک «کودتای اجتماعی» خوانده است.
 اتحادیه کارگری «سی‌جی‌تی» که از آن به‌عنوان بزرگ‌ترین اتحادیه کارگری فرانسه یاد می‌شود پیش از این از کارگران این کشور خواسته بود تا ضمن برپایی اعتصاب، در اعتراض به سیاست‌های ریاضتی دولت در اجتماعاتی اعتراض‌آمیز گرد هم آیند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 23 شهریور 1396
پنجشنبه 23 شهریور 1396 12:13 ب.ظ
آمریکائی های از جلادان دفاع می کنند
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی