تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

داعشی‌ها در دیرالزور گروه گروه‌ تسلیم ارتش سوریه می‌شوند

۱۳۹۶/۰۶/۲۶

Image result for ‫داعشی‌ها در دیرالزور گروه گروه‌ تسلیم ارتش سوریه می‌شوند‬‎
منابع محلی در سوریه اعلام کردند عناصر گروه تروریستی داعش در دیرالزور خود را دسته دسته به نیروهای دولتی این کشور تسلیم می‌کنند.
منابع محلی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری اسپوتنیک گفته‌اند پس از شکست‌های متوالی عناصر گروه تروریستی داعش در دیرالزور و شکست حصر 3 ساله این استان واقع در شرق سوریه، تکفیری‌ها به صورت دسته جمعی و دسته دسته خود را تسلیم ارتش سوریه می‌کنند. پس از شکست موفقیت آمیز محاصره دیرالزور، نیروهای سوری در روزهای اخیر در این منطقه عملیاتی انجام داده‌اند و بسیاری از عناصر تروریستی داعش به شرق این منطقه‌گریخته‌اند.به گزارش خبرگزاری دانشجو به نقل از اسپوتنیک، این منابع همچنین گفته‌اند علت این تسلیم شدن‌ها این است که تروریست‌هایی که همچنان برخی از نقاط این استان را در اختیار دارند بسیار تضعیف شده‌اند و نمی‌توانند علیه حملات نیروهای دولتی سوریه مقاومت کنند.همزمان با نزدیک شدن به ایام محرم اتفاق افتاد
یورش مأموران آل‌خلیفه به پرچم و نشانه‌های عاشورایی

Image result for ‫یورش مأموران آل‌خلیفه به پرچم و نشانه‌های عاشورایی‬‎

رژیم آل‌خلیفه همچون سال‌های گذشته با نزدیک شدن به ایام محرم، حملات خود به پرچم‌ها و نشانه‌های عاشورایی را آغاز کرده است.
رژیم آل خلیفه در حرکتی ناقض آزادی‌های دینی و مذهبی پرچم‌ها و دست‌نوشته‌های محرمی را تخریب کرده و پایین آورد.
با نزدیک شدن به ماه محرم و در حالی که مردم بحرین به رسم دیرینه حسینیه‌ها و خیابان‌ها را برای انجام مراسم‌های عاشورایی تجهیز و آماده می‌کنند، نظام آل‌خلیفه در حرکتی ناقض آزادی‌های دینی و مذهبی در دو منطقه «السنابس» و «کرزکان» پرچم‌ها و دست‌نوشته‌های محرمی را که مردم در خیابان‌ها نصب کرده بودند تخریب کرده و پایین آوردند. همچنین در منطقه «السنابس» نیروهای امنیتی اقدام به بازداشت چند تن از جوانانی کردند که در حال نصب این علائم عاشورایی بودند.
باشگاه خبرنگاران با انتشار این خبر نوشته؛ این اولین باری نیست که نظام آل خلیفه رسما و توسط نیروهای امنیتی مظاهر عاشورایی را هدف قرار می‌دهد. با وجودی که شیعیان بحرین بیش از 80 درصد کل جمعیت بحرین را تشکیل می‌دهند سال‌های گذشته نیز نظام بحرین مراسم و تجهیزات محرم را مورد تعدی قرار ‌داده که این اقدامات پس از انقلاب ۱۴ فوریه(بهمن) مردم بحرین در سال ۲۰۱۱ اوج گرفته است. در طول این سال‌ها گزارش‌های بسیاری از تعدی و شلیک گاز ‌اشک‌آور به حسینیه‌های بحرین به ثبت رسیده است. همچنین مساجد زیادی تخریب شده‌اند به نحوی که شیعیان بعضاً مجبور شده‌اند در خرابه‌های مساجد و حسینیه‌ها نماز بخوانند.
اعتصاب زندانیان
از سوی دیگر، زندانیان سیاسی اعتصاب غذاکننده در زندان «جو» که از یک هفته پیش در اعتراض به اوضاع نابسامان زندان دست به اعتصاب زده‌اند، پس از تهدید مسئولان زندان علیه آنها، از نهادهای مربوطه در داخل و خارج بحرین درخواست کمک کردند. «بحرین الیوم» گزارش داده «اداره زندان جو تعدادی از زندانیان اعتصاب‌کننده غذا را به سلول انفرادی و عده‌ای را به زیرزمین منتقل کرده و از دادن آب آشامیدنی به این زندانیان و نیز درمان آنها خودداری می‌کند. این در حالی است که وضعیت جسمانی شیخ «مجید المشعل» و شیخ «حسن عیسی» از علمای بحرینی در زندان آل خلیفه پس از ۹ روز اعتصاب غذا رو به وخامت نهاده است.»
رزمایش دریایی مرتجعین عرب
خبر دیگر از بحرین اینکه، رزمایش دریایی مشترک کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌ فارس با هدف اعلام‌شده «تقویت امنیت دریایی و اقدامات مشترک» از روز گذشته با میزبانی بحرین در بندر الدمام آغاز شده است. در این رزمایش بحرین، عربستان و کویت شرکت دارنداندیشکده صهیونیستی بگین سادات:
ایران در خاک سوریه آمریکا و اروپا را شکست داد

Image result for ‫ایران در خاک سوریه آمریکا و اروپا را شکست داد‬‎
یک اندیشکده صهیونیستی در جدیدترین پژوهش خود درباره تحولات منطقه به ویژه سوریه اعلام کرده، ایران در خاک سوریه، اروپا و آمریکا را شکست داده است.
بر اساس جدیدترین پژوهش مرکز «بگین- سادات» واقع در «تل‌آویو»، ایران در خاک سوریه، اروپا و آمریکا را شکست داده است.آن‌طور که باشگاه خبرنگاران اعلام کرده این اندیشکده صهیونیستی در ادامه این پیروزی را اینگونه توضیح داده، «اروپا که با مشکل سرازیر شدن آوارگان سوری، دست و پنجه نرم می‌کند، و به همین خاطر، به پایان یافتن جنگ داخلی در سوریه نیاز مبرم دارد. اما صلحی که در این کشور ایجاد می‌شود، روند مهاجرت را افزایش خواهد داد.»این اندیشکده در ادامه افزود: «تشدید مشکلات اقتصادی، اجتماعی و امنیتی در اروپا و آمریکای شمالی به علت مهاجرت سوری‌ها، احتمال ظهور راست افراطی را افزایش خواهد داد و این موضوع به نوبه خود، سبب تشدید تنش‌های اجتماعی و سیاسی در غرب خواهد شد.»اندیشکده بگین- سادات در ادامه با مطرح کردن ادعاهایی علیه ایران و روسیه افزود: «این که کشورهای جهان بفهمند چه اتفاقی در حال وقوع است، تدابیری که روسیه و ایران هم‌اکنون بر سوریه تحمیل می‌کنند، واکنش‌های سلسله‌واری را به دنبال خواهد داشت که شامل سرازیر شدن بیشترین تعداد پناهندگان به اروپا نیز می‌شود.»پیش از این نیز وزیر جنگ و وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی و سفیر سابق آمریکا در سوریه، پیروزی قطعی ایران را در سوریه، به کشورهای غربی گوشزد کرده بودند.
بمباران کردهای مورد حمایت آمریکا
تسنیم اما به نقل از وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده، هواپیماهای روسیه «نیروهای دموکراتیک سوریه» (شبه‌نظامیان کرد مورد حمایت آمریکا) را در شرق رود فرات و در نزدیکی «دیرالزور» بمباران کرده‌اند.بر اساس گزارش پنتاگون، شماری شبه‌نظامی در این حمله، زخمی شده‌اند، ولی به مستشاران وابسته به «ائتلاف بین‌المللی ضد داعش»، آسیبی نرسیده است.انتشار این خبر پس از آن صورت گرفت که دمشق رسماً اعلام کرد آماده نبرد با شبه‌نظامیان کرد مورد حمایت آمریکا در سوریه است، شبه‌نظامیانی که قصد پس دادن مناطق تحت‌ اشغال خود به دولت مرکزی را ندارند.ائتلاف آمریکایی نیز طی بیانیه‌ای، اعلام کرده روس‌ها محلی را هدف قرار داده‌اند که از حضور نیروهای دموکراتیک سوریه در آنجا، مطلع بوده‌اند.سخنگوی نظامی روسیه این اظهارات پنتاگون و ائتلاف را رد کرده و مسئولیت این حمله را نپذیرفته است. پیش از این «بثینه شعبان» مشاور ارشد «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه، گفته بود که دمشق شبه‌نظامیان مورد حمایت آمریکا را دشمن می‌داند و با آنها خواهد جنگید.فرمانده یگان‌های مدافع خلق کرد هم اعلام کرده که حمله جنگنده‌های روسیه یا سوریه به مقر «نیروهای دموکراتیک سوریه» در شرق فرات، به منزله اعلان جنگ از سوی دمشق است.
اظهارات تازه بشار اسد
«بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه هم طی دیدار هیئت پارلمانی ایتالیا در دمشق، اظهار داشته برخی از دولت‌های غربی همچنان از گروه‌های تروریستی در سوریه به صورت مستقیم یا غیرمستقیم حمایت می‌کنند و این حمایت‌ها در شرایطی صورت می‌گیرد که هم برای دولت‌های مذکور و هم برای ملت‌های آنها، مشکلات ایجاد کرده است. به گزارش ایسنا بشار اسد در ادامه خاطرنشان کرده که «سفر هیئت‌های اروپایی به سوریه و مطلع شدن از واقعیات کشور، می‌تواند نقش مهمی را در تغییر افکار عمومی غرب در قبال رخدادهای سوریه داشته باشد.»وی افزود: «افکار عمومی در غرب دروغ بودن رویکردهای مطرح شده توسط رسانه‌های غربی را درک کرده‌اند و رویکرد رسانه‌های غربی مبتنی بر سیاست‌های دولت‌ها است و آنها منافع ملت‌ها را مدنظر قرار نمی‌دهند.»رئیس‌جمهوری سوریه تصریح کرد: «این سفرها همچنین به رفع محاصره اقتصادی کمک می‌کند؛ محاصره‌ای که رنج سوری‌ها را بیشتر می‌کند و تأثیر منفی بر زندگی روزانه آنها برجای می‌گذارد.»
سایر رویدادها
* «الکساندر لاورنتیپف» نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور سوریه، گفته مسکو به دنبال اهداف راهبردی در سوریه نبوده و هدفش، تنها مبارزه با تروریسم است.
* وزارت خارجه سوریه اعلام کرده، توافقات درباره مناطق کاهش تنش در سوریه، به هیچ وجه به حضور ترکیه در خاک سوریه، مشروعیت نمی‌دهد.
* جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی به اصطلاح ضدداعش با بمباران مناطق مسکونی در حومه «دیرالزور»، 12 غیرنظامی را کشتند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 27 شهریور 1396
دوشنبه 27 شهریور 1396 09:49 ق.ظ
مرگ بر آل سعود بی شرف

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات