تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگانگزارش واشنگتن پست از نسل‌کشی مسلمانان میانمار

در خیابان‌های راخین حمام خون به راه انداخته‌اند

۱۳۹۶/۰۶/۲۶

Image result for ‫گزارش واشنگتن پست از نسل‌کشی مسلمانان میانمار  در خیابان‌های راخین حمام خون به راه انداخته‌اند‬‎

روزنامه آمریکایی واشنگتن ‌پست با تهیه گزارشی از نسل‌کشی مسلمانان میانمار نوشته «ارتش میانمار در خیابان‌های راخین حمام خون به راه انداخته است.».
جنایت‌ها علیه مسلمانان میانمار پایانی ندارد و گزارش‌های منتشر شده در این باره نشان می‌دهد، اوضاع مسلمانان در این کشور وخیم‌تر از چیزی است که تا به حال گفته شده است. واشنگتن ‌پست اما در گزارشی به گوشه‌ای از این جنایات اشاره و اعلام کرده «در یک مورد، سربازان میانماری ساعت 8 صبح وارد روستایی در غرب این کشور شدند و فریاد سر دادند که «آماده جنگ هستید؟» به گفته روستاییان، پس از شلیک هوایی، سربازان لوله‌های تفنگ خود را به سوی روستاییان در حال فرار نشانه رفتند و به آن‌ها شلیک کردند که بر اثر آن تعدادی از مردم در حال فرار کشته شده و یا زخمی شدند و در میان مزارع برنج افتادند.»
176 روستا تخلیه شد!
طبق این گزارش، «پاکسازی قومی روستای مانوگ‌نو» و ده‌ها روستای روهینگیانشین دیگر از سوی ارتش میانمار موجب فرار بیش از 400 هزار تن به بنگلادش شده است. موضوعی که کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل نیز آن را «پاکسازی قومی» توصیف کرده است. به نوشته واشنگتن ‌پست، «انتظار می‌رود که موج پناهجویان طی روزهای آتی افزایش یابد. تصاویر ماهواره‌ای نشان‌دهنده آتش‌سوزی‌های گسترده‌ای است و شاهدان سربازانی را به یاد می‌آورند که شهروندان را می‌کشند. دولت میانمار می‌گوید که تاکنون 176 روستای روهینگیایی خالی از سکنه شده است. همچنین هیچ آماری از تلفات و کشته‌ها وجود ندارد، زیرا منطقه تحت محاصره نیروهای نظامی است.‌»(البته شمار کشته‌ها 4000 تن اعلام شده است) در این گزارش همچنین آمده، «بنا به برآورد گروه حقوق بشری «فورتی رایت»، تنها در روستای مانوگ‌نو و سه روستای اطراف آن، حدود 150 نفر کشته شده‌اند، در این روستا افراد سلاخی شده  و خیابان‌ها پر از خون قربانیان است.»
تاکید میانمار به ادامه کشتار مسلمانان!
 فرمانده ارتش میانمار اما با وجود تمام این اعتراضات از مقامات و نیروهای کشورش خواسته تا درخصوص مسئله مسلمانان روهینگیا «متحد باشند»؛ مسلمانانی که به گفته وی «هیچ ریشه‌ای در این کشور ندارند»!.  ژنرال «مین آنگ هلنگ»، فرمانده ارتش میانمار در صفحه رسمی خود در فیس بوک نوشته: «آنها درخواست کرده‌اند که به عنوان روهینگیایی شناخته شوند که هرگز به عنوان یک گروه قومی در میانمار وجود نداشته است. این مسئله بنگالی یک مسئله ملی است و ما باید تا روشن شدن حقیقت اتحاد خود را حفظ کنیم.» این اظهارات فرمانده ارتش میانمار در دفاع از عملیات نیروهایش در بحبوحه محکومیت جهانی این ناآرامی‌ها صورت گرفته است؛ ناآرامی‌هایی که باعث شده بنگلادش مجبور به فراهم کردن پناهگاه و غذا برای آوارگان روهینگیایی شود.
سایر رویدادها
* نخستین محموله 40 تنی کمک‌های ایران در مرز میانمار بین آوارگان توزیع شد.
* آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل اعلام کرد، آنگ سان سوچی اگر همین الان وارد عمل نشود «تراژدی به شدت وحشتناک خواهد شد».
* در حالی که مسلمانان راخین در حال فرار هستند، بیش از 400 نوزاد در 15 روز گذشته بین مرز میانمار و بنگلادش متولد شده‌اند.ناآرامی‌ها در میسوری آمریکا وارد روز سوم شد
سیاه‌پوستان سنت‌لوئیس خطاب به پلیس آمریکا:پیام ما روشن است؛ ما را نکشید

Image result for ‫سیاه‌پوستان سنت‌لوئیس خطاب به پلیس آمریکا:پیام ما روشن است؛ ما را نکشید‬‎

در سومین روز ناآرامی‌های سنت لوئیس آمریکا که به دلیل تبرئه پلیس قاتل و از سوی سیاه‌پوستان آغاز شده، خبر می‌رسد ده‌ها مخالف نژادپرستی دستگیر و شماری نیز زخمی شده‌اند.
«پیام ساده است:کشتار ما را متوقف کنید» این شعار معترضان به نژادپرستی در سنت لوئیس آمریکا طی سه روز گذشته بوده است. آمریکا روی بستری از آتش فشان‌های نیمه فعال قرار دارد که هر روز گدازه‌ها و زبانه‌های این آتش فشان‌ها از گوشه‌ای از این کشور بیرون می‌زند. برخی کارشناسان، نژادپرستی را بزرگترین بحران اجتماعی حاکم بر آمریکا می‌دانند که چند سالی است نگاه‌ها را به سوی خود جلب کرده است. سیاهان دیگر خود را بخشی از جامعه آمریکا نمی‌دانند و بارها در اعتراضات خود پرچم آمریکا را به آتش کشیده یا لگد مال کرده‌اند. قتل سیاهپوستان نیز به دست پلیس در آمریکا به رویدادی روزمره تبدیل شده و تنش‌های نژادی که با تظاهرات ضدنژادپرستی همراه است نیز رو به گسترش دارد. نتایج تازه‌ترین سرشماری جمعیت در آمریکا که در سال 2016 صورت گرفت، نشان می‌دهد 14/5 درصد از مردم آمریکا (رقمی نزدیک به 47 میلیون نفر) سیاهپوست هستند. این در حالی است که رقمی بالغ بر 37/5 درصد از جمعیت زندانی‌های آمریکا را همین سیاهپوستان تشکیل می‌دهند! فعالان حقوق مدنی و هواداران حقوق بشر می‌گویند آمار نامتناسب قتل سیاهپوستان در آمریکا از تبعیض نژادی سازمان یافته و نهادینه شده در این کشور حکایت دارد. در ضمن پشتیبانی آشکار دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور از خشونت و وحشیگری پلیس به تنش‌های نژادی دامن می‌زند. همین امر نشان می‌دهد جامعه آمریکایی باید خود را برای دودستگی خطرناکی بین نژاد سیاه و سفید آماده کند.
اعتراضات در سنت لوئیس علیه تبرئه پلیس قاتل اما بار دیگر خشم و نفرت مردم بویژه سیاهپوستان را از خشونت و نژادپرستی پلیس‌های قاتل برانگیخته است. بر اساس گزارش‌ها اعتراضات در شب اول آرام بود اما مداخله پلیس آن را به خشونت کشاند و در این میان نیز معترضان به مغازه‌ها و اماکن عمومی یورش بردند. درگیری‌ها به بازداشت چندین معترض ختم شد. پلیس از بازداشت 33 نفر خبرداده و دست کم 11پلیس هم در درگیری با معترضان زخمی شده‌اند. بر اساس گزارش‌ها، پلیس سنت لوییس در اعتراضات ضدنژادپرستی روز شنبه این شهر بدون توجه به زمین خوردن یک زن سالخورده از روی او عبور کردند. این اقدام پلیس باعث واکنش تند برخی رسانه‌ها و کمپین‌های حقوق بشری شد.
 گفتنی است قاضی دادگاه میسوری روز جمعه با صدور حکمی، پلیس سفید پوستی را که یک سیاهپوست 24 ساله را به قتل رسانده است از اتهام قتل عمد درجه یک تبرئه کرد. افسر پلیس به قراردادن یک قبضه سلاح در خودرو مقتول متهم شده بود.
در سال 2016 هم دستگاه قضایی آمریکا افسران سفیدپوستی را که در ماجرای فلج شدن «فردی‌گری» و جان باختن او دخالت داشتند مجرم تشخیص نداد و آنان را رها کرد. پیش از آن نیز چندین پلیس قاتل به بهانه‌های مختلف از اتهام کشتار سیاهان تبرئه شدند. همه این اتفاقات سیاه‌پوستان این کشور را به خشم آورده و علیه نظام نژادپرست آمریکا که حالا با آمدن ترامپ، نژادپرست‌تر هم شده، به اعتراض واداشته است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 27 شهریور 1396
دوشنبه 27 شهریور 1396 09:48 ق.ظ
مرگ بر بودائی و وهابی و یهودی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات