تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


«نه» بزرگ دادگاه فدرال عراق به همه‌پرسی کردستان

  ۱۳۹۶/۰۶/۲۷


Image result for ‫دادگاه فدرال عراق‬‎
دادگاه فدرال عراق به توقف برگزاری همه‌پرسی جدایی در منطقه خودمختار کردستان رای داد.
به گزارش ایسنا، دادگاه عالی فدرال عراق دیروز طی حکمی، به توقف همه‌پرسی جدایی در کردستان عراق رای داد و اعلام کرد که دستور برگزاری همه‌پرسی، مغایر با قانون اساسی عراق است.
«ایاس ساموک» مدیر دفتر اطلاع‌رسانی دادگاه عالی فدرال عراق اظهار داشت: دادگاه عالی فدرال جلسه امروز (دیروز) خود را با حضور تمامی اعضا برگزار کرد و به درخواست‌های ارائه شده در زمینه توقف برگزاری همه‌پرسی در منطقه (کردستان) و سایر مناطق مشمول همه‌پرسی پرداخت. وی گفت که دادگاه مذکور نهایتا حکم به توقف همه‌پرسی داده و این حکم مبتنی بر ماده 151 آئین دادرسی مدنی مصوب سال 1963 است.
در پی صدور حکم مذکور، دفتر «حیدر عبادی» نخست‌وزیر عراق اعلام کرد، حکم مذکور درپی درخواست عبادی صادر شده است.
در پی صدور این حکم، اربیل دیروز واکنشی به آن نشان نداد.
به درخواست «مسعود بارزانی» رئیس منطقه خودمختار کردستان عراق، قرار است سوم مهر آینده، در این منطقه و مناطق همجوار همه‌پرسی جدایی برگزار شود.
به گزارش شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق گفت: مصوبات مجلس این کشور دیگر شامل این منطقه نمی شود.
ادامه مخالفت‌ها در بغداد
به گزارش فارس، شورای امنیت ملی عراق برگزاری همه‌پرسی در منطقه کردستان را تهدیدی علیه وحدت عراق دانست. این شورا که به ریاست عبادی برگزار شد، رسما با برگزاری همه‌پرسی جدایی، مخالفت و تاکید کرد که این اتفاق، امنیت تمام کشور را به خطر می‌اندازد.
علاوه بر نخست‌وزیر، وزیران کشور، دفاع، دادگستری، روسای دستگاه‌های امنیتی و فرمانده عملیات نظامی، کابینه امنیتی عراق را تشکیل می‌دهند.
در همین حال، «نوری مالکی» معاون اول رئیس‌جمهور عراق هم اعلام کرد: اجازه تاسیس اسرائیل دوم را در شمال عراق نمی‌دهیم. وی برگزاری این همه‌پرسی را اقدامی غیرقانونی دانست.
تصمیم اربیل
به گزارش تسنیم، دولت منطقه خودمختار کردستان عراق اعلام کرد که قصد دارد هیئت دیگری را جهت مذاکره، به بغداد اعزام کند، تا دو طرف در ارتباط با همه‌پرسی گفت‌وگو بکنند. پیش از این نیز اربیل دست به اقدام مشابهی زده و هیئتی را به بغداد اعزام کرده بود؛ اما این هیئت نتوانست نظر مقامات بغداد را به همه‌پرسی جلب کند.
این اقدام بارزانی، نشان می‌دهد که او کم و بیش روی موضع قبلی خود اصرار می‌ورزد و تلاش می‌کند به هر ترتیبی که شده، همه‌پرسی را در موعد مقرر (سوم مهر) برگزار کند.
ادامه مخالفت‌های جهانی
از مجموع کشورهای منطقه‌ای و جهانی، تنها رژیم صهیونیستی با برگزاری این همه‌پرسی موافق است. آمریکا، انگلیس و فرانسه هم هرچند اصل برگزاری همه‌پرسی را مورد سوال قرار نداده‌اند، ولی اعلام کرده‌اند که بارزانی باید آن را تا دو سال عقب بیندازد.
«گوترش» دبیرکل سازمان ملل هم همه‌پرسی را تصمیمی یک‌طرفه دانست و بر حفظ تمامیت ارضی و اتحاد عراق تاکید کرد. گوترش گفت که همه‌پرسی، تمرکز جنگ با داعش را برهم می‌زند.
«رجب طیب‌اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه نیز بار دیگر گفت، بغداد و آنکارا درباره همه‌پرسی منطقه خودمختار کردستان عراق، اتفاق نظر دارند و با آن مخالف هستند.
وی گفت که بارزانی برای تجزیه عراق تلاش می‌کند.
از ترکیه همچنین خبر رسید، شماری از شهروندان ترکیه با برگزاری تظاهرات در اسلامبول، از آنکارا خواستند جلوی برگزاری همه‌پرسی در منطقه خودمختار کردستان عراق را بگیرد.ناآرامی‌های سنت‌لوئیس پایان ندارد

پلیس آمریکا 80 نفر را بازداشت کرد

Image result for ‫ناآرامی‌های سنت‌لوئیس پایان ندارد‬‎

اعتراضات به کشتار هدفمند سیاهان و تبرئه پلیس‌های قاتل در سنت لوئیس آمریکا همچنان ادامه دارد و تا‌کنون بیش از 80 معترض به نژادپرستی پلیس آمریکا بازداشت شده‌اند.
اعتراضات به نژادپرستی دستگاه قضایی آمریکا و تبرئه پلیس‌های قاتل‌های هنوز در شهر سنت‌لوئیس ادامه دارد اما هنوز هیچ خبری از تجدید‌نظر دستگاه قضایی در تبرئه پلیس قاتل سیاه‌پوست نیست‌. شهر سنت‌لوئیس روز یکشنبه نیز صحنه تظاهرات و تنش میان نیروهای امنیتی و معترضان به حکم یک دادگاه بود. معترضان که برای سومین روز متوالی به خیابان‌های سنت‌لوئیس آمده بودند، نهادینه شدن نژادپرستی را در آمریکا و به‌ویژه در میان نیروهای پلیس محکوم کردند. معترضان فریاد می‌زدند «اگر عدالت اجرا نشود، صلحی در کار نخواهد بود» و «‌جان سیاهان ارزش دارد». طی درگیری‌های روز یکشنبه نیز معترضان شیشه‌ مغازه‌ها را شکستند و تلاش کردند اتوبان را مسدود کنند.پلیس به تظاهرکنندگان دستور داد متفرق شوند.یکی از شرکت‌کنندگان در تظاهرات، با ‌اشاره به شکسته شدن شیشه‌های برخی  از مغازه‌ها در تظاهرات دو روز گذشته، گفت می‌توان این شیشه‌ها را جایگزین کرد، اما نمی‌توان جان کسی را که کشته شده به او بازگرداند.
گاردین، نیز نوشت، پس از حضور پلیس و پرتاب گاز‌اشک‌آور و پاشیدن اسپری فلفل به سمت معترضان به‌دلیل عدم توجه به دستور پلیس برای متفرق شدن، بیش از 80 نفر بازداشت شدند.
پلیس سنت لوئیس اعلام کرد که گزارشاتی از خسارت جدی به اموال شخصی مردم دریافت کرده و به مردم دستور داده که از منطقه «پین» متفرق شوند.در جریان تظاهرات شنبه شب نیز برخی معترضان برای مقابله با نیروهای پلیس از آجر، سنگ و افشانه‌های رنگی استفاده کردند و شیشه مغازه‌‌های متعددی را شکستند. اداره پلیس محلی گفته بود که در جریان اعتراضات شنبه 9 تن بازداشت شده‌اند. اما در حالی که اعتراضات در سنت لوئیس ادامه دارد انتشار فیلمی از ضرب و شتم یک پیرزن توسط پلیس خبرساز شده است. به گزارش ایسنا، یکی از دوربین‌های ایستگاه فاکس‌نیوز حمله به این پیرزن را ضبط کرد و در آن مشخص است که ماموران با سپرهای پلاستیکی خود به دنبال این پیرزن می‌روند و وی را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند. همچنین تصاویر نشان می‌دهد که ماموران پلیس سایر معترضانی را نیز که تلاش می‌کردند تا این پیرزن را نجات دهند مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند. انتشار این فیلم ویدئویی در فضای مجازی خشم بسیاری را برانگیخت و برخی از کاربران اینترنتی افسران پلیس را به خشونت علیه این زن متهم کرده‌اند.دپارتمان پلیس سنت لوئیس اما به سرعت به این پیام‌ها و فیلم ویدئویی واکنش نشان داد و در توئیتی نوشت: رفتار با این پیرزن به خاطر عدم تبعیت از دستورات پلیس بود و او به مداخله در نظم عمومی متهم است.
از سوی دیگر همزمان با این اعتراضات صدها فعال سیاسی و مدنی از 98 شهر آمریکا با شرکت در سمینار دو روزه «کنگره مقاومت مردم»، سیاست‌های ترامپ را محکوم کردند. این معترضان که از اقشار مختلف مردم و از ادیان گوناگون هستند، به جای «کنگره آمریکا »، «کنگره مقاومت مردم» تشکیل داده‌اند. شرکت‌کنندگان بعد از دو روز کنفرانس که در محل دانشگاه هاروارد واشنگتن دسی برگزار شد، از محل این دانشگاه تا کاخ سفید راهپیمایی کردند.در مسیر راهپیمایی، معترضان شعارهای «فلسطین باید آزاد گردد»‌، «از فلسطین تا فرگوسن» ، «اگر عدالت نباشد صلح هم نخواهد بود» و «این کشور ترامپ نمی‌خواهد» سردادند.جنگنده‌های عراقی در سوریه مواضع داعش را منهدم کردند

 Image result for ‫جنگنده‌های عراقی در سوریه مواضع داعش را منهدم کردند‬‎

جنگنده‌های عراقی شش موضع تروریست‌های «داعش» را در داخل خاک سوریه بمباران کردند و شمار زیادی از عناصر تکفیری را به هلاکت رساندند.
همزمان با عملیات نیروهای مسلح عراق در استان مرزی «الانبار»، جنگنده‌های ارتش این کشور شش موضع تروریست‌های داعش را در حومه شهر «المیادین» سوریه بمباران کردند. در این عملیات که با اطلاع دولت سوریه و با هماهنگی کمیته چهارجانبه (متشکل از عراق، سوریه، ‌ایران و روسیه) صورت گرفت، سه خودروی بمب‌گذاری شده و انبار مهمات داعش منهدم شد و ده‌ها عضو داعش نیز به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.
چند ماه قبل نیز جنگنده‌های عراقی مواضع داعش را در شهر مرزی «بوکمال» سوریه بمباران کرده بودند.
به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش منابع رسمی،‌ نیروهای عراقی از 20 تا 25 شهریور ماه جاری 306 تروریست تکفیری را در داخل عراق کشته‌اند. جنگنده‌های عراقی نیز طی این مدت، 36 هدف متعلق به داعش را در عراق بمباران کرده‌اند.
شهرهای «القائم» در استان الانبار و «الحویجه» در استان کرکوک همچنان در اشغال داعش قرار دارند. به نظر می‌رسد که بغداد ابتدا قصد دارد القائم را آزاد کند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 28 شهریور 1396
چهارشنبه 29 شهریور 1396 12:05 ب.ظ
مرگ بر آمریکائی آدم کش

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات