تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


با فروش سلاح به عربستان
انگلیس 6 میلیارد پوند از جنگ یمن به جیب زده است
  ۱۳۹۶/۰۶/۲۸

Image result for ‫انگلیس 6 میلیارد پوند از جنگ یمن به جیب زده است‬‎

طبق آخرین گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های انگلیس، این کشور در جریان جنگ عربستان و یمن بیش از 6 میلیارد پوند سلاح به سعودی‌ها فروخته است.
عربستان در 30 ماه گذشته به کمک سلاح‌های خریداری شده از انگلیس، آمریکا و دیگر کشورهای غربی هزاران انسان بیگناه در یمن را به کام مرگ فرستاده است. این مسئله تاکنون  باواکنش‌های مختلفی مواجه شده و بسیاری از کارشناسان معتقدند جنگ یمن مانند بسیاری از جنگ‌های دیگر در منطقه منبع درآمد بسیار ارزشمندی برای کشورهای غربی است. در همین ارتباط روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی اعلام کرده که «تحقیقات جدید نشان می‌دهد شرکت‌های تسلیحاتی انگلیس بیش از 6 میلیارد پوند از فروش سلاح به عربستان از آغاز جنگ یمن تاکنون به دست آورده‌اند.» موسسه «کودکان جنگ انگلیس» هم با تهیه گزارشی اعلام کرده «درآمد واقعی از داد و ستد تسلیحاتی با عربستان دو برابر برآوردهای قبلی است، با وجود اینکه تنها حدود 30 میلیون پوند از این معاملات به طور علنی اعلام شده است.»
در این گزارش همچنین می‌خوانیم: «عربستان متهم به ارتکاب جنایت‌های جنگی و کشتار هزاران شهروند بی‌گناه با حمله به مواضع نیروهای شیعیان حوثی در یمن است... انگلیس نه تنها به نیروهای سعودی سلاح می‌فروشد بلکه از آنها حمایت هم می‌کند.»
شکایت 108 سازمان بین‌المللی از آل‌سعود
خبر دیگر اینکه، 108سازمان، انجمن و اتحادیه با امضای طوماری، از سازمان ملل و نهاد حقوق بشری خواستند که درباره ارتکاب جنایت‌های جنگی عربستان در یمن، کمیته‎ای بین‌المللی تشکیل دهند. این طومار همزمان با برگزاری تظاهرات روسای اتحادیه‎ها، انجمن‌ها و سازمان‎های حقوق بشری مقابل مقر سازمان ملل در صنعا و برگزاری سی و ششمین دور نشست شورای حقوق بشر در ژنو امضا شد.گزارش کمیته روابط خارجی و دفاع کنست:
 اسرائیل توان و آمادگی لازم برای جنگیدن با ارتش سوریه را ندارد

Image result for ‫/ اسرائیل توان و آمادگی لازم برای جنگیدن با ارتش سوریه را ندارد‬‎

کمیته روابط خارجی و دفاعی پارلمان رژیم صهیونیستی(کنست) طی گزارشی محرمانه به سران این رژیم هشدار داده ارتش اسرائیل به دلیل وجود ضعف‌های جدی آمادگی نبرد با سوریه را ندارد.
شبکه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی صبح دیروز اعلام کرد، کنست(پارلمان این رژیم) به مقامات اسرائیل در مورد وضعیت ارتش هشدار داده و اعلام کرده که ارتش اسرائیل آمادگی جنگ با سوریه را ندارد. این گزارش که به امضای رئیس کمیته امور دفاعی و خارجی کنست رسیده، دولت رژیم صهیونیستی و شخص «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر را مسئول این وضعیت دانست.
بخش اعظم این گزارش از لحاظ امنیتی، مشمول «اطلاعات خیلی محرمانه» دانسته شده و به همین خاطر، منتشر نشده است. به هر حال، اعضای کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی پس از مطالعه این گزارش، آن را «عمیق و عاقلانه» ارزیابی کرده‌اند. این نوع نگاه کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی به گزارش فوق، به تنهایی از ضعف فزاینده صهیونیست‌ها در برابر شرایط جدید سوریه، حکایت می‌کند.
اخیرا نیز وزیران جنگ و دادگستری رژیم صهیونیستی نسبت به تحولات مثبت در سوریه، ابراز نگرانی کرده بودند.
به اعتراف این مقامات صهیونیست، تحولات سوریه جایگاه ایران را در این کشور تقویت کرده و این برای تل‌آویو غیرقابل تحمل است.
حدود شش سال قبل و در سال 2011 آمریکا و رژیم صهیونیستی طرح موسوم به «لانه زنبور» را در سوریه به اجرا درآورده بودند تا از نفوذ ایران و حزب‌الله لبنان در سوریه بکاهند، ولی به مرور زمان، این طرح نتیجه عکس داد و همین مسئله، سران صهیونیست را به شدت نگران کرده است.
در جنگ داخلی شش ساله سوریه، آمریکا و متحدان منطقه‌ای آن، مستقیما از تکفیری‌های «داعش» و «جبهه النصره» حمایت‌های تسلیحاتی و مالی می‌کردند. علاوه بر آن، مسیر جذب تروریست‌ها از خارج به سوریه را باز گذاشته بودند و حتی از داعش نفت و آثار باستانی مسروقه را می‌خریدند تا این گروه تروریستی سرپا بماند و به جنایات خود ادامه دهد.
جالب است که این کشورها به همراه رژیم صهیونیستی که بازیگر اصلی ماجرا هست، خود را در ارتباط با تحولات جاری سوریه طلبکار نشان می‌دهند! به عنوان مثال، صهیونیست‌ها از روسیه می‌خواهند جلوی حضور ایران را در مناطق جنوبی و غربی سوریه بگیرد. یا دولت انگلیس دیروز اعلام کرد که پس از انتقال سیاسی در سوریه! لندن در بازسازی این کشور مشارکت خواهد کرد. منظور از انتقال سیاسی، برکناری «بشار اسد» از قدرت است، یعنی همان کاری که انگلیس و آمریکا از شش سال قبل تاکنون همه توان خود را برای محقق کردن آن، به‌کار گرفته‌اند.
تحلیل ای‌بی‌سی نیوز
به گزارش فارس، پایگاه خبری شبکه تلویزیونی «ای‌بی‌سی نیوز» اما طی گزارشی درباره «شرایط منطقه و سوریه» نوشته: «قدرتمند شدن حزب‌الله(لبنان)، اسرائیل را در شرایط بسیار بدی قرار داده است.» یک رزمنده حزب‌الله طی گفت‌وگویی کوتاه با این شبکه، اعلام کرده: «ما هرگونه تحرک اسرائیل را تحت نظر داریم. در این ناحیه(منطقه مرزی لبنان، سوریه و اسرائیل) همه نیروهای حزب‌الله آماده نبرد با داعش و اسرائیل هستند و ما از هیچ‌کس نمی‌هراسیم.»
ای‌بی‌سی نیوز در گزارش خود، همچنین گفته: «حزب‌الله در حال حاضر نقش بسیار مهمی را در سوریه و لبنان ایفا کرده و بر اسرائیل نیز نظارت دارد.»
طبق این گزارش، نمادهای حزب‌الله‌(مثل تصاویر و پرچم) در میان ساکنان منطقه(مرزی) پخش شده و آنها حزب‌الله را حافظ لبنان می‌دانند.هشدار رهبران کرد به بارزانی
همه‌پرسی اگر برگزار شود ترکیه به اربیل لشکرکشی می‌کند

Image result for ‫ترکیه به اربیل لشکرکشی می‌کند‬‎


        رهبران «اتحادیه میهنی کردستان عراق» در مورد پیامدهای برگزاری همه‌پرسی «تجزیه»، به سران منطقه خودمختار کردستان عراق هشدار دادند و از احتمال لشکرکشی ترکیه به این منطقه سخن گفتند.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، «بهروز گلالی» نماینده اتحادیه میهنی کردستان عراق در ترکیه با اشاره به بی‌توجهی رهبران منطقه خودمختار کردستان عراق در مورد پیامدهای برگزاری همه‌پرسی، اعلام کرده، «اگر اربیل همه‌پرسی را به تعویق نیندازد، ترکیه نیروهای نظامی خود را وارد منطقه کردستان عراق خواهد کرد و دست به هر اقدام سیاسی و نظامی خواهد زد.»
وی تصریح کرده: «رهبران کرد عراقی باید هشدارهای بغداد، آنکارا و تهران را جدی بگیرند.»
به گفته «بهروز گلالی»، بهتر است رهبران کرد عراقی به توصیه‌های دوستان کرد خود اهمیت بدهند و همه‌پرسی را به تعویق بیندازند، چرا که این اقدام (همه‌پرسی)، یک شوی سیاسی است.
وی تصریح کرد: دولت با شوهای سیاسی درست نمی‌شود، بلکه دولت را باید براساس عقل و منطق سیاسی ایجاد کرد.
نماینده اتحادیه میهنی کردستان عراق در ترکیه همچنین تأکید کرد که همه‌پرسی به تعویق خواهد افتاد و پس بهتر است براساس منطق سیاسی و نه منطق زور، همه‌پرسی را به تعویق بیندازیم.»
همزمان «فرید اسه‌سرد» یکی دیگر از اعضای رهبری اتحادیه میهنی کردستان عراق طی مطلبی سرگشاده خطاب به رهبران کرد عراقی نوشت: «متأسفانه رفتارهای اقلیم، شبیه کره‌شمالی شده که توجهی به توصیه‌های بین‌المللی نمی‌کند، این درحالی است که کره‌شمالی به سلاح‌های اتمی خود دل خوش است، اما اقلیم کردستان عراق در مقابل جامعه بین‌المللی چیزی برای عرضه کردن ندارد.»
وی افزود: «مواضع کشورها نشان داده است حتی اگر همه‌پرسی برگزار شود، منجر به تشکیل دولت کردی نخواهد شد و همه‌پرسی شکست خواهد خورد.»
«فرید اسه‌سرد» تصریح کرد: «شوخی با مواضع بغداد و جامعه بین‌المللی، دولت منطقه کردستان عراق را از یک نهاد مقبول در سطح جهانی، به یک منطقه منزوی تبدیل خواهد کرد و بهتر است رهبران کرد عراقی این فشارها را جدی بگیرند.
همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق براساس موافقت مسعود بارزانی با شماری از احزاب کرد عراقی در میان موج عظیمی از مخالفت داخلی و خارجی قرار است 25 سپتامبر برابر با سوم مهرماه سال جاری برگزار شود.
خبرهای تکمیلی حاکی است که به دستور دولت آنکارا، «بهروز گلالی» نماینده اتحادیه میهنی کردستان عراق در ترکیه، دیروز این کشور را به مقصد شمال عراق ترک کرد. در این ارتباط، خود گلالی به خبرنگاران گفت، «مسئله‌ای جزئی میان ترکیه و اتحادیه میهنی ایجاد شده و این مسئله به زودی رفع می‌شود.»
واکنش جدید بارزانی
«مسعود بارزانی» رئیس منطقه خودمختار کردستان عراق اما طی بیانیه‌ای، به فشارهای داخلی و خارجی درباره عدم برگزاری همه‌پرسی، واکنش نشان داده و اعلام کرده: «تنها درصورتی که دولت عراق با گفت‌وگو برای استقلال منطقه کردستان براساس یک سقف زمانی مشخص و تضمین‌های بین‌المللی موافقت کند، رهبران سیاسی کردستان نیز گرد هم خواهند آمد و تصمیم نهایی خود درباره همه‌پرسی را اتخاذ خواهند کرد.»
بارزانی با ارائه این شروط، در واقع می‌خواهد منطقه کردستان بدون همه‌پرسی، به استقلال برسد!
«نیچروان بارزانی» نخست‌وزیر منطقه کردستان عراق نیز دیروز اعلام کرده که تاکنون هیچ تصمیمی درباره تعویق برگزاری همه‌پرسی گرفته نشده است.
خبرها همچنین از منطقه خودمختار حاکی است، پارلمان این منطقه هم‌اکنون بی‌سر و صدا و در سایه بحران همه‌پرسی، قصد دارد، انتخابات پارلمانی را به تعویق اندازد و دوره ریاست‌جمهوری بارزانی را تمدید کند.
افزایش تدابیر امنیتی در کرکوک
  با بالا گرفتن تنش‌های قومی، ساکنان شهر کرکوک در شمال عراق از استقرار شبانه نیروهای امنیتی و پلیس در این شهر خبر داده‌اند.
بنا بر گزارش‌ها، دوشنبه گذشته درگیری بین گروه‌های قومی در کرکوک یک کرد کشته و یک نگهبان ترکمان و دو کرد هم مجروح شده‌اند.
این درگیری زمانی روی داد که کاروان خودروهای کردهایی که اعلام همه‌پرسی استقلال کردستان را جشن گرفته بودند از مقابل دفتر یک گروه سیاسی که ترکمان‌ها از آن حمایت می‌کنند عبور می‌کردند. پس از این درگیری نیروهای امنیتی و پلیس در شهر ایست‌های بازرسی برقرار کرده و در نقاط مختلف شهر مستقر شده‌اند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 29 شهریور 1396
چهارشنبه 29 شهریور 1396 12:08 ب.ظ
مرگ بر انگلیس ....
چهارشنبه 29 شهریور 1396 12:06 ب.ظ
مرگ بر یهودی و وهابی و صهیونی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic