تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


ترامپ ایران را ناقض حقوق‌بشر خواند!
فهرست طولانی نقض حقوق بشر در آمریکا
  ۱۳۹۶/۰۶/۲۹

Image result for ‫ترامپ ایران را ناقض حقوق‌بشر خواند‬‎اظهارات سخیف ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل و حملات غیرمعمول این تاجر فاسد علیه ایران و... در حالی با واکنش منفی جهانی رو به رو شده که این اظهارات بیش از همه به واقعیات موجود در آمریکا شبیه بود تا ایران، ترامپ یک جا توان موشکی ایران. را خطرناک توصیف کرد  اما دقایقی بعد گفت توان نظامی آمریکا باید از همه کشورهای دنیا بیشتر باشد.
واشنگتن پست در گزارشی به مناسب 100 روزگی دولت ترامپ نوشته بود «ترامپ در این 100 روز 488 دروغ گفته است.» احتمالا اگر این روزنامه آمریکایی بخواهد گزارش خود را به‌ روز‌رسانی بکند باید صدها مورد دیگر نیز  به فهرست قبلی خود اضافه کند. آخرین اظهارات خلاف واقع وی نیز مربوط به روز سه‌شنبه و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل می‌شود.
«ترامپ» روز سه‌شنبه( ۲۸ شهریور) در نخستین سخنرانی خود در سازمان ملل، ایران را کشوری «یاغی‌، بی‌ثبات‌کننده، ناقض حقوق بشر» خواند که صادرات اصلی آن«‌خشونت‌، خونریزی و هرج و مرج است.»
«ترامپ» در حالی این ادعاها را مطرح می‌کند که به دلیل مواضع غیراصولی خود این روز‌ها محبوبیت وی به کمتر از 40 درصد بین مردم آمریکا رسیده، جمهوریخواهان وی را تنها گذاشته‌اند و دموکرات‌ها نیز به دنبال استیضاح وی به دلیل «بیماری روانی» هستند. نژادپرستان آمریکایی نیز با آمدن ترامپ جان تازه‌ای گرفته‌اند.
«ترامپ» ایران را به نقض حقوق بشر و صادرات خشونت و خونریزی متهم می‌کند اما ظاهرا خبر ندارد که این روزها شهر سنت لوئیس این کشور شاهد اعتراضات گسترده ضد نژادپرستی بوده و تا کنون بیش از 120 نفر از معترضان به نژادپرستی دستگاه قضایی آمریکا و تبرئه پلیس‌های قاتل بازداشت شده‌اند.
آمارها نیز خبر از افزایش بی‌سابقه زندانیان سیاه‌پوست در این کشور می‌دهد. پایگاه آمریکایی اینترنتی «لاپروگرسیو» با ‌اشاره به «افزایش بی‌سابقه زندانیان سیاهپوست» در این کشور نوشته: «تعداد زندانیان سیاهپوست در آمریکا بیش از سیاهپوستانی است که در سال 1850 و پیش از جنگ داخلی این کشور به بردگی کشیده می‌شدند.در مناطق سیاهپوست‌نشین آمریکا، از هر پنج جوان سیاه پوست چهار نفر در طول زندگی خود ممکن است به اتهام‌های مختلف دستگیر و گرفتار نظام قضایی شوند. نژادپرستی و خشونت پلیس خود عامل افزایش جرم و جنایت و جمعیت زندانیان است به طوری که آمریکا از سرزمین آزادی به اردوگاه کار اجباری و زندانی بزرگی شبیه گولاگ تبدیل شده است.
روزی 90 کشته
در مورد وحشیگری‌ها در داخل آمریکا نیز اظهارات کلینتون نامزد شکست خورده انتخابات گذشته به خوبی نشان می‌دهد که در کدام کشور خشونت و وحشیگری نهادیه شده است. کلینتون از کشته شدن روزانه 90 نفر در آمریکا بوسیله سلاح گرم خبر داده و می‌گوید : «سالانه 33 هزار نفر در این کشور با اسلحه به قتل می‌رسند و این به معنای کشته شدن 90 نفر در روز با شلیک اسلحه است.»
 30 هزار نفری که سالانه بوسیله اسلحه در آمریکا کشته می‌شوند. غیر از مردم عادی هستند که بوسیله پلیس آمریکا کشته می‌شوند واشنگتن‌پست در گزارشی دراین زمینه می‌نویسد: «در سه ماه ابتدایی سال 2016 پلیس آمریکا 256 نفر را به ضرب گلوله از پای درآورد. به نوشته این روزنامه در سال 2015 میلادی نیز 990 نفر توسط ماموران پلیس آمریکا کشته شدند.»
«مایکل مک فیرسون مدیر مؤسسه کهنه سربازان مدیر مؤسسه «کهنه سربازان برای صلح» نیز می‌گوید به مردم آمریکا آموزش داده می‌شود تا از سیاهپوستان ترس و واهمه داشته باشند وبه آنها به چشم حیوان نگاه کنند.
بومیان
تبعیض نژادی و کشتار سیاهان غیر از ظلم و ستم‌هایی است که به بومیان این کشور می‌شود. بومیان آمریکا سالهاست که برای حفظ هویت محلی خود در مقابل فرهنگ ویرانگر و یکسان ساز آمریکایی در حال مقاومت هستند. اخیرا جنبش‌های مرتبط با آنها نیز در برخی از ایالات آمریکا به شدت فعال شده‌اند که آخرین مورد آن اعتراضات گسترده به ساخت خط لوله انتقال نفت از طریق رودخانه «میسوری» در مریلند بود. نکته جالب توجه آن تظاهرات حمل پلاکاردهایی از بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد ظلم دولتمردان آمریکا به بومیان این کشور توسط معترضین بود. مضمون این نوشته این بود «هنگامی که شما به تاراج سرزمین‌های بومی ادامه داده و بومیان را سرکوب می‌کنید چگونه به خود جرأت می‌دهید که از آزادی و برابری صحبت کنید.‌»
ترامپ در بخش دیگری از افاضات خود مدعی شده است که« ایران منابع خود را در راه حمایت مالی از حزب الله خرج می‌کند که مسلمانان بیگناه و صلح طلب خود و اعراب و اسرائیل را در همسایگی هدف قرار می‌دهند»!
اینکه ایران از محور مقاومت حمایت می‌کند چیز پوشیده‌ای نیست و بعد از این نیز در مقابل حمایت آمریکا از گروه‌های تروریست و رژیم‌های تروریستی مثل اسرائیل و آل‌سعود حمایت خود را ادامه خواهد داد اما ترامپ چگونه ایران را به حمایت از تروریسم متهم می‌کند و همزمان چشم خود را بر جنایت‌های رژیم‌های مرتجعی مثل آل‌سعود نه تنها می‌بندد بلکه در کشاکش کشتار زنان و کودکان یمنی به ریاض سفر می‌کند و میلیاردها دلار سلاح در اختیار پدرخوانده تکفیری‌های منطقه قرارداد می‌دهد. ترامپ در دوران انتخابات ریاست‌جمهوری نیز دولت اوباما را متهم کرد که با 6 تریلیون دلاری که صرف جنگ در غرب آسیا کرد، می‌شد چندبار آمریکا را ساخت!واکنش رهبر میانمار به نسل‌کشی ارتش این کشور
سوچی: شاید با اقدامات ارتش علیه مسلمانان روهینگیا مخالف باشیم!

Image result for ‫سوچی: شاید با اقدامات ارتش علیه مسلمانان روهینگیا مخالف باشیم!‬‎

رهبر میانمار در جدیدترین واکنش خود نسبت به نسل‌کشی ارتش این کشور علیه مسلمانان روهینگیا اعلام کرد «شاید» با اقدامات ارتش مخالف باشد! وی در عین حال گفت حامی ارتش کشورش است که بیشترین جنایت‌ها علیه مسلمانان را مرتکب شده است.
«آنگ سان سوچی» رهبر میانمار روز سه‌شنبه  تحت فشارهای شدید و گسترده بین‌المللی سرانجام و پس از سکوتی طولانی در برابر جنایات کشورش علیه مسلمانان میانمار در اظهاراتی اعلام کرد «عاملان این خشونت‌ها طبق قانون مجازات می‌شوند.» اما تنها یک روز پس از این اظهارات وی به نوعی دیگر به نسل‌کشی مسلمانان روهینگیا واکنش نشان داد که این مسئله به معنای عدم اعتقاد وی به تلاش برای حل این مسئله برمی‌گردد. سوچی که برنده جایزه صلح نوبل هم هست، در نخستین سخنرانی خود در روز سه‌شنبه درباره بحران مسلمانان روهینگیا حاضر نشد به اتهامات مربوط به پاکسازی قومی توسط نیروهای امنیتی اشاره کند که این مسئله با واکنش «سرد» بین‌المللی روبه‌رو شده است.
اما روز چهارشنبه وی در مصاحبه با «رادیو آسیای آزاد» و در پاسخ به این سؤال که «آیا موضعش را در قبال ارتش ملایم و نرم کرده است؟» گفت: «ما موضع خود را تغییر نداده‌ایم. هدف ما از همان ابتدا دستیابی به آشتی ملی بوده است. ما هرگز خود ارتش را مورد انتقاد قرار نداده‌ایم ولی از اقدامات آن انتقاد کرده‌ایم. شاید با این نوع اقدامات ارتش مخالف باشیم.» این سخنان در حالی است که تصاویر منتشر شده به خوبی جنایت‌های هولناک ارتش و بوداییان افراطی میانمار را علیه مسلمانان نشان می‌دهد، مسئله‌ای که به عنوان یک «نسل‌کشی» مطرح شده است.
سوچی دروغ می‌گوید
اما در حالی که «سوچی» در سخنان روز سه‌شنبه خود منکر آتش‌سوزی روستاهای مسلمانان روهینگیا شد، ساکنین اردوگاه آوارگان روهینگیا در «کوتوپالونگ» واقع در بنگلادش، اظهارات وی درباره شرایط در ایالت بحران‌زده راخین را «دروغ» دانستند. یکی از ساکنان اردوگاه آوارگان در «کوتوپالونگ» به شبکه تلویزیونی «ای‌پی‌تی‌ان» گفت: «همه آنچه سوچی به مردمش و به جهانیان گفت، دروغ بود، اگر دروغ نیست به رسانه‌های جهان اجازه دهند به راخین بروند و با چشم خود ببینند که آیا مردم در آنجا شکنجه می شوند یا خوشحالند.» موج جدید خشونت‌ها در میانمار از 3 شهریورماه شروع شده است. برآوردهای سازمان ملل نشان می‌دهد که با آغاز موج جدید خشونت‌ها در استان راخین بیش از 421 هزار مسلمان روهینگیا به بنگلادش گریخته‌اند و 4000 نفر به اشکال مختلف کشته شده‌اند.
سایر رویدادها
* ارتش انگلیس می‌گوید آموزش نظامی ارتش میانمار را به دلیل خشونت‌های صورت گرفته علیه مسلمانان روهینگیا در ایالت راخین متوقف کرده است.  
* مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور جلوگیری از نسل‌کشی، کشتار مسلمانان روهینگیا در میانمار را پاکسازی قومی دانست.
* نخست‌وزیر بنگلادش از میانمار خواست تا شرایط بازگشت ۴۲۰ هزار مسلمان روهینگیایی را که از خشونت‌ها در این کشور بودایی فرار کرده‌اند، فراهم کند.


  فراخوان دمشق به «کشورهای دوست» برای بازسازی سوریه

Image result for ‫وزیر اقتصاد سوریه‬‎

وزیر اقتصاد سوریه از «کشورهای دوست» و حامی این کشور در مبارزه با تروریسم خواست در بازسازی سوریه مشارکت کنند.
درحالی‌که برخی از کشورهای حامی تروریسم مثل انگلیس، حرف از بازسازی سوریه و مشارکت نیروهای فنی خود در این بازسازی می‌زنند، به نظر می‌رسد که دولت دمشق در این باره برنامه حساب‌شده‌ای دارد و همه تلاشش این است که کشورهای حامی تروریسم را به بازسازی راه ندهد.
در چارچوب همین سیاست، «محمد سامرالخلیل» وزیر اقتصاد سوریه دیروز و در حاشیه برگزاری نمایشگاه بازسازی سوریه، به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: «سوریه در مرحله بازسازی هم مانند مرحله مبارزه با تروریسم، نیازمند تجربیات و امکانات فنی و مهندسی کشورهای دوست و همپیمان خود است.»
وی افزود: «ما مرحله بازسازی کشور را مرحله‌ای دیگر از همکاری‌های همه‌جانبه دوستان خود می‌دانیم، دوستانی که شرافتمندانه در دوران جنگ و مبارزه با تروریسم، در کنار دولت و ملت سوریه ایستاده‌اند.» این اظهارات به خوبی نشان می‌د‌هد که کشور سوریه در حال عبور از جنگ داخلی و تجربه مرحله جدیدی است.
همانطور که اشاره شده، غربی‌ها نیز به این موضوع پی برده‌اند و می‌خواهند از شرایط بازسازی این کشور که حالا ویران شده سود ببرند. در واکنش به همین گرایش‌ها بود که «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه، اخیرا گفته بود، فرانسه حامی تروریسم است و حق ندارد که در بازسازی سوریه مشارکت داشته باشد.
ایران، مقدم بر همه
وزیر اقتصاد سوریه در ادامه اظهارات خود، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بزرگ‌ترین شرکت‌کننده این دوره از نمایشگاه بازسازی سوریه است افزود: «از اینکه کشورهای دوست و همپیمان سوریه در مرحله بازسازی کشور فعالیت گسترده‌‌تری نسبت به دیگر کشورها داشته باشند، خرسند هستیم.»
وزیر اقتصاد و بازرگانی خارجی سوریه گفت: «شرکت‌های زیادی در تخصص‌های مختلف و مورد نیاز سوریه به ویژه در زمینه ساخت‌وساز، در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند.»
الخلیل اضافه کرد: «این گام مهمی در بازسازی سوریه است، زیرا کشور در آستانه آغاز مرحله بازسازی ویرانی‌های ناشی از تروریسم و مرحله بهبود وضعیت اقتصادی
 است.»
وی گفت: 164 شرکت از 23 کشور جهان این نمایشگاه را دروازه‌ای برای ورود به دوران بازسازی سوریه می‌دانند و با این نگاه، در آن مشارکت کرده‌اند.»
جمهوری اسلامی ایران با 25 هلدینگ (شرکت‌های مادر)، بزرگ‌ترین شرکت‌کننده در سومین نمایشگاه بازسازی سوریه است.
سومین نمایشگاه بازسازی سوریه از 19 تا 23 سپتامبر (28 شهریور تا 1 مهر) در شهرک نمایشگاهی دمشق از بازدیدکنندگان استقبال می‌کند.
نخستین نمایشگاه بازسازی سوریه 16 سپتامبر 2015 (25 شهریور94) با حضور 65 شرکت داخلی و خارجی و دومین نمایشگاه 7 سپتامبر 2016 (17 شهریور 95) با حضور 122 شرکت از 11 کشور برگزار شده
است.
کارشناسان می‌گویند، حامیان تروریسم پس از جنگ‌افروزی در سوریه، قصد داشتند از بازسازی این کشور، سود ببرند! اما اکنون شرایط کاملا معکوس شده است؛ نظام سوریه برجا مانده و جایگاه مقاومت در این کشور، بیش از پیش تثبیت شده است و علاوه بر آن، کشورهای حامی مقاومت فقط برای بازسازی پذیرفته می‌شوند.
آمریکا کارشکنی نکند!
«ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه اما با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده «هرچه پایان داعش در سوریه نزدیک‌تر می‌شود، این حقیقت نیز آشکارتر می‌شود که واقعا چه کسی با داعش می‌جنگد و چه کسی تنها نقش بازی می‌کند. اگر ائتلاف ضدداعش (تحت فرماندهی آمریکا) تمایلی به جنگ با تروریست‌ها ندارد، حداقل در روند مبارزه علیه تروریسم کارشکنی نکند.»
اخیرا اخبار زیادی درمورد وجود ارتباط میان آمریکا و داعش منتشر شده است و نظامیان آمریکایی ده‌ها عملیات هلی‌برن برای نجات و تخلیه سرکرده‌های داعش در «دیرالزور» و دیگر مناطق انجام داده‌اند.
سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفته: اقدام گروه‌‌های مسلح مورد حمایت آمریکا در باز کردن آب سدهای رود فرات، به کارشکنی در پیشروی ارتش سوریه در اطراف دیرالزور انجامیده است.
این سخنگوی روسی گفت: «طی 24 ساعت مشکلاتی در سطح آب رود فرات به وجود آمد. زمانی که یگان‌های ارتش سوریه تلاش کردند از رود فرات عبور کنند سطح آب بالا آمده و سرعت آن بیشتر شد.»
وی افزود: «به دلیل نبود باران، تنها علت وقوع وضعیت فوق، این است که برخی آب را از سدهای بالایی رود فرات رها کرده باشند.»
ارتش سوریه روز دوشنبه از رود فرات عبور کرد تا عملیات خود را علیه تروریست‌ها در استان دیرالزور ادامه بدهد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 30 شهریور 1396
پنجشنبه 30 شهریور 1396 06:12 ب.ظ
مرگ بربودائی و وهابی و یهودی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic