تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


وزیر دفاع سوریه:
جنگ با تروریست‌های تکفیری ادامه جنگ با اسرائیل است
  ۱۳۹۶/۰۷/۱۵

Image result for ‫وزیر دفاع سوریه‬‎

وزیر دفاع سوریه طی اظهاراتی برای نظامیان ارتش در نزدیکی مرزهای فلسطین اشغالی، نبردهای کنونی ارتش علیه تکفیری‌ها را ادامه جنگ اکتبر 1973 بر ضد اسرائیل دانست.
سرلشکر «فهد جاسم الفریج» در جمع نظامیان سوری مستقر در منطقه «قنیطره» گفت: «ما پیروزی در جنگ تشرین علیه اسرائیل (در سال 1973) را (اکنون) تکمیل خواهیم کرد.»
وی که این بازدید را به دستور «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه، و به مناسبت چهل و چهارمین سالروز جنگ تشرین سال 1973 انجام داد، تصریح کرد: «ملت، ارتش و رهبری سوریه به (پیروزی) در نبرد علیه تروریسم تا ریشه‌کن کردن این پدیده، اطمینان کامل دارد.»
وی گفت پیروزی‌های جاری، مکمل پیروزی‌های نبرد تشرین علیه رژیم غاصب صهیونیستی است. این نبرد که در سال 1973 رخ داده است، ابتکار عمل را به نفع اعراب تغییر داده بود.
علاوه بر وزیر دفاع سوریه، بسیاری از ناظران و کارشناسان بی‌طرف جنگ علیه تروریسم در سوریه را در اصل، نبرد علیه رژیم صهیونیستی می‌دانند.
هلاکت 180 تروریست
ایسنا، اما به نقل از وزارت دفاع روسیه اعلام کرده، 180 تکفیری وابسته به داعش در حملات جنگنده‌های ارتش روسیه به مواضع تکفیری‌ها در سه منطقه دیرالزور، البوکمال و المیادین به هلاکت رسیدند. «ابوعمر الشیشانی» از سرکرده‌های داعش نیز یکی از این کشته‌شدگان است.
در این حمله، تعدادی خودرو و سلاح سنگین متعلق به داعش نیز منهدم شد. پیش از این وزارت دفاع روسیه اعلام کرده بود که داعش تنها حدود 9 درصد خاک سوریه را در اشغال خود دارد.
در همین حال، وزارت دفاع روسیه ادعای داعش درباره سرنگونی بالگرد روسی در منطقه حماه را تکذیب کرد.
ادامه عملیات ارتش سوریه
ارتش سوریه و نیروهای مقاومت هم در ادامه پیشروی‌های خود در شرق این کشور، منطقه موسوم به «الحزم» در جنوب شرقی استان «حمص» را از اشغال داعش خارج کردند. الحزم در شمال غرب شهر «القرتین» واقع است. «القرتین» نیز مکانی است که در آنجا تروریست‌های مورد حمایت آمریکا حضور دارند.
در عملیات ارتش سوریه در الحزم، ده‌ها روستا نیز آزاد شدند. همچنین، خبر رسید که ارتش سوریه وارد شهر «المیادین» یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های داعش در شرق سوریه شده است.
سایر رویدادها
* وزیر دفاع فرانسه اعلام کرده، 500 فرانسوی در صفوف داعش حضور دارند و علیه ارتش‌های سوریه و عراق می‌جنگند.
* وزیر خارجه عربستان در مسکو گفته، این کشور و روسیه به دنبال یکسان‌سازی مواضع خود در قبال سوریه هستند.
* به گفته «فیصل مقداد» معاون وزیر خارجه سوریه علی‌رغم همکاری آشکار آمریکا با داعش در بادیه (شرق) سوریه، ارتش سوریه همچنان درحال پیشروی استدیلما روسف از پشت‌پرده استیضاحش گفت
مخالفت قاطع با نئولیبرال‌ها راز کودتا علیه رئیس‌جمهور سابق برزیل

Image result for ‫دیلما روسف‬‎

رئیس‌جمهور سابق برزیل می‌گوید، موضوع فساد مالی تنها یک بهانه بود و علت کودتای مجلس و برخی سیاسیون کشورش تلاش‌های قاطع او برای مقابله با طرح‌های اصلاحی نئولیبرال‌ها بود.
«دیلما روسف» رئیس‌جمهور پیشین برزیل سال گذشته میلادی در یک کودتای به ظاهر قانونی از قدرت برکنار شد. جایگزین وی یعنی «میشل تامر» که به کمک آمریکا و دولت‌های غربی قدرت را در این کشور به دست گرفت، بر اساس اسناد ویکی لیکس جاسوس سیا است و اخیرا نیز پرونده فساد مالی وی در دادگاه در حال رسیدگی است. وی فساد مالی را بهانه‌ای برای برکناری روسف کرده یود. دیلما روسف، اما به تازگی و در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک برخی از پشت پرده‌های برکناری خود را فاش کرده و می‌گوید استیضاحش به خاطر مخالفت قاطعانه‌اش با برنامه‌های طراحی شده برای اصلاحات اساسی نئولیبرال این کشور صورت گرفته است.
روسف گفت: من قربانی «کودتایی» شدم که توسط رسانه‌ها و پارلمان به راه افتاده بود. این «کودتا» به این دلیل به راه افتاد که ما برای چهار بار متوالی پروژه نئولیبرال را مسدود کردیم. این کودتا با هدف اعمال دیدگاه‌های نئولیبرال در مفاهیم اجتماعی، اقتصادی و ژئوپلتیک صورت گرفته بود و قصد داشت نقش دولت برزیل را کاهش دهد.
روسف از زمان برکناری از راس قدرت به نقاط مختلف جهان سفر کرده و در دانشگاه‌های زیادی سخنرانی کرده است. وی درباره علت این اقدام خود نیز گفت: «هدف اصلی توضیح ویژگی‌های کودتا، چگونگی تکامل آن، اتفاق‌هایی که در برزیل رخ می‌دهد و آنچه که در آینده در برزیل رخ خواهد داد، است؛ برزیلی که سال آینده با انتخابات ریاست جمهوری مواجه خواهد بود». به اعتقاد برخی ازکارشناسان پشت این کودتا نیز آمریکا قرار داشت. برزیل یکی از اعضای اصلی گروه «بریکس» است که یکی از فلسفه‌های وجودی‌اش مقابله با آمریکاست!


خطر بی‌ثباتی بیخ‌ گوش اروپا
موافقان و مخالفان جدایی کاتالونیا با هم به خیابان‌ها آمدند

Image result for ‫موافقان و مخالفان جدایی کاتالونیا با هم به خیابان‌ها آمدند‬‎

اسپانیا هنوز از شرّ بحران اقتصادی رها نشده، با بحرانی تازه به نام «استقلال‌خواهی» مواجه شده که موافقان و مخالفان زیادی هم دارد. طرفداران دو طیف دیروز همزمان به خیابان‌ها آمده بودند تا بر خواسته‌های خود تاکید کنند.
همه‌پرسى استقلال کاتالونیاى اسپانیا و ادعاى نتیجه 90 درصدى آرى به جدایی، روز یکشنبه نهم مهرماه در حالى برگزار شد که دولت مرکزى به ریاست «ماریانو راخوى» به‌شدت با برگزارى آن مخالفت کرده و تمام تلاش خود را براى جلوگیرى از برگزارى آن به‌کار بسته بود. وضعیت کاتالونیا اکنون به بحث داغ اروپا تبدیل شده است و همه از گسترش بی‌ثباتی به وجود آمده از این بحران به سراسر اروپا نگرانند. با وجودی که نماینده‌ای از دولت مرکزی اسپانیا در واکنش به اقدامات خشونت‌بار پلیس عذرخواهی کرد، با این حال این کشور همچنان دستخوش ناآرامی است.
طی یک هفته گذشته و بعد از این رفراندوم هنوز اعتراضات به سرکوب شدید جدایی‌طلبان از سوی پلیس که طی آن نزدیک به 900 نفر زخمی شدند فروکش نکرده است. از سوی دیگر مردم سایر مناطق اسپانیا نیز نگران ادامه این ناآرامی‌ها هستند. دیروز (شنبه) اما هزاران نفر با پوشیدن لباس‌هایی سفید رنگ در مادرید، پایتخت اسپانیا و بارسلون، مرکز دولت خودمختار کاتالونیا با شعار «می‌شه حرف بزنیم؟» پیامی به سیاستمداران اسپانیایی ارسال کردند. برگزارکنندگان این راهپیمایی از مردم خواستند هیچ‌گونه پرچمی به همراه نداشته باشند، نه پرچم کاتالونیا و نه پرچم اسپانیا و لباس‌های سفید رنگ به تن کنند. این عده نام تظاهرات خود را «وحدت» گذاشته بودند.
به نظر می‌رسد درخواست برگزارکنندگان با اقبال مردمی در بارسلون روبرو شد و مردم  این منطقه بدون هیچ پرچمی با در دست گرفتن بادکنک‌های سفید و لباس سفید به خیابان‌ها آمدند اما تظاهرات مادرید با پرچم اسپانیا و شعار وحدت همراه بود. همزمان در مادرید راهپیمایی دیگری هم در حمایت از اتحاد اسپانیا و علیه استقلال کاتالونیا برگزار شد. مقام‌های کاتالونیا می‌گویند رای «آری» با کسب اکثریت پیروز شد؛ این در حالی است که کمتر از نیمی از واجدین شرایط در پای صندوق‌های رای حاضر شدند. قانونگذاران جدایی‌طلب کاتالونیا اکنون در حال بررسی این مسئله هستند که آیا به صورت یکجانبه اعلام استقلال کنند یا خیر. بنابر گزارش خبرگزاری فرانسه، سران کاتالونیا تهدید کرده‌اند که به صورت یک‌جانبه اعلام استقلال می‌کنند و «ماریانو راخوی» نخست‌وزیر اسپانیا تلاش می‌کند تا از این اقدام جلوگیری کند.
بدترین بحران اسپانیا
روز جمعه نخستین نشانه‌ها از طرفین مبنی بر اینکه آنها می‌خواهند تا از بحرانی که به بی‌ثباتی سیاسی در اروپا منجر می‌شود، جلوگیری کنند.بدترین بحران اسپانیا در چند دهه گذشته این نگرانی را به دنبال داشته است که شمال شرقی این کشور که تعداد زیادی گردشگر را می‌پذیرد را هم دستخوش آشوب شود. تحولات کاتالونیا می‌تواند تاثیر زیادی بر اوضاع اقتصادی این کشور و سایر کشورهای عضو یورو داشته باشد. کاتالونیا بخش مهمی از درآمدهای مالیاتی اسپانیا را تشکیل می‌دهد و شرکت‌های بزرگ داروسازی و خودروسازی در این منطقه فعالیت دارند.
بسیاری از کارشناسان اروپایی نگران ادامه این تجمعات و تکرار ناآرامی‌های روز همه‌پرسی هستند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 16 مهر 1396
یکشنبه 16 مهر 1396 12:05 ب.ظ
مر گ بر کفار

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات