تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگاندرخواست رسمی عراق از ایران و ترکیه

برای بستن مرزها و توقف مبادلات با اقلیم کردستان

۱۳۹۶/۰۷/۱۵


Image result for ‫درخواست رسمی عراق از ایران و ترکیه  برای بستن مرزها و توقف مبادلات با اقلیم کردستان‬‎
دولت بغداد با ارسال نامه رسماً از ایران و ترکیه خواست گذرگاه‌های مرزی خود با اقلیم کردستان عراق را ببندند و مبادلات تجاری با این اقلیم را هم متوقف کنند.
بغداد از طریق سفارت‌های ایران و ترکیه، از دولت‌های این دو کشور خواست مرزهای خود با منطقه کردستان عراق را ببندند و معاملات تجاری را از این پس فقط با دولت عراق انجام دهند.
به گزارش ایسنا، «احمد محجوب» سخنگوی وزارت خارجه عراق طی بیانیه‌ای اعلام کرده که درخواست مذکور، به صورت مکتوب صورت گرفته است. وی گفت که این گذرگاه‌ها همچنان مسدود می‌مانند تا زمانی که دولت بغداد کنترل آنها را در دست بگیرد.
علاوه بر قطع مبادلات تجاری، هرگونه تعامل در حوزه‌های مختلف دیگر نیز میان ایران و ترکیه از یک‌سو و اقلیم کردستان عراق، از سوی دیگر قطع می‌شود و خصوصاً، این دو کشور دیگر از اقلیم نفت نخواهند خرید. در همین‌حال، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه گفت: با ایران و دولت عراق درباره ساز و کار سه‌جانبه‌ای برای نظارت بر تحولات در مناطق مرزی توافق کردیم.
درپی برگزاری همه‌پرسی غیرقانونی جدایی در اقلیم کردستان عراق، مناسبات میان اربیل و بغداد، تیره شده است.
پیش از این بغداد از اربیل خواسته بود فرودگاه این شهر و شهر سلیمانیه و همه گذرگاه‌های مرزی اقلیم در اختیار دولت مرکزی قرار گیرد، اما اربیل از اجرای این دستور امتناع کرد.
ماجرای پرچم
جمعه گذشته اما روی تابوت «جلال طالبانی» رهبر فقید «اتحادیه میهنی کردستان عراق» به جای پرچم عراق، پرچم اقلیم کردستان نصب شده بود. این مسئله باعث شد که تلویزیون «الاتجاه» عراق پخش مستقیم مراسم را نیمه تمام بگذارد.
در ارتباط با این قضیه، «آلا طالبانی» از رهبران اتحادیه میهنی توضیح داد، درحالی که خانواده طالبانی و دفتر سیاسی اتحادیه میهنی خواستار پوشش تابوت با پرچم عراق بودند، اداره تشریفات اقلیم کردستان، تابوت را با پرچم منطقه کردستان پوشش داد.
آلاطالبانی در بیانیه‌اش افزود: «من شخصاً در آلمان به همراه خانواده طالبانی با همان هواپیمای اختصاصی خطوط هوایی عراق و به همراه پیکر مام جلال وارد عراق شدم... سرود ملی عراق برای پیکر مام جلال به محض ورود به فرودگاه سلیمانیه خوانده شد و برروی خودروی حامل پیکر وی، پرچم عراق نصب شده بود و پرچم عراق در فرودگاه سلیمانیه و سالن انتظار این فرودگاه و سالن حضور شخصیت‌های مختلف که برای تشییع پیکر جلال طالبانی از مناطق مختلف به سلیمانیه آمده بودند، نیز نصب بود.»
وی افزود: «پیش از پایین آمدن از هواپیمای حامل پیکر رئیس‌جمهور سابق عراق، «شیخ لاهور» برادرزاده مام جلال با یک پرچم عراق بالا آمد تا پرچم را روی تابوت قرار دهیم. ما نیز آن را به مسئول تشریفات دادیم، اما ناگهان دیدیم که روی تابوت این پرچم را نگذاشته‌اند. زمانی که از مسئول مذکور دلیل این اقدام را پرسیدم، گفت که اداره تشریفات دولت منطقه کردستان مسئول این اقدام است نه تشریفات حزب اتحادیه میهنی.»
جلال طالبانی 11 مهر در آلمان درگذشت.
پاکسازی شهرستان الحویجه
نیروهای ارتش و بسیج مردمی عراق که اخیراً داعش را در شهرستان «الحویجه» واقع در جنوب غرب کرکوک شکست داده بودند، دیروز توانستند ارتفاعات «حمرین» را نیز از وجود عناصر داعش، پاکسازی کنند.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ارتفاعات حمرین از سال 2014 تاکنون تحت اشغال داعش قرار داشت.ارتش یمن هشدار داد
  حمله غافلگیرانه به عمق خاک عربستان  

Image result for ‫حمله غافلگیرانه به عمق خاک عربستان‬‎

ارتش یمن در جدیدترین واکنش خود به حملات ائتلاف سعودی به شهرهای یمن اعلام کرده، «عربستان منتظر عملیات تهاجمی و غافلگیرانه ما در عمق خاک خود باشد.»
سرهنگ دوم شرف غالب لقمان، سخنگوی نیروهای مسلح یمن می‌گوید، هدف عملیات نظامی یمن در مرحله کنونی «شکست تجمعات دشمن، مقابله با پیشروی آنها و به شکست کشاندن هرگونه افزایش تنش احتمالی نیروهای ائتلاف عربی است.» به گفته وی این عملیات دفاعی تنها محدود به ممانعت نیست بلکه شامل عملیات هجومی ناگهانی به پایگاه‌های دشمن در عمق خاک عربستان نیز می‌شود.»  این مقام ارشد نظامی که طی هفته‌های گذشته کشورش بارها آماج حملات نظامی سعودی‌ها بوده به «تخریب پایگاه‌ها و ساقط کردن جنگنده‌های دشمن» را هم جزو برنامه‌های ارتش یمن اعلام کرده است. وی همچنین از اجرای عملیات ناگهانی برای خنثی کردن تجهیزات دریایی دشمن برای ممانعت از حملات آنها علیه نیروهای زمینی و مقابله با تحرکات دریایی در سواحل یمن» خبر داده است. سرهنگ لقمان در پایان گفته «تحرکات آتی دشمن با قدرت و ثبات مردان صادق یمنی مواجه خواهد شد، خسارت و ننگ برای آنها و پیروزی از آن قهرمانان مدافع کرامت و حاکمیت یمن خواهد بود.»
واکنش آل سعود به اقدام سازمان ملل
از سوی دیگر پس از آنکه سازمان ملل ائتلاف سعودی را در لیست ناقضان حقوق بشر و حقوق کودکان وارد کرد طرف‌های مختلف نسبت به این مسئله واکنش نشان دادند. در این گزارش نام ائتلاف سعودی به عنوان ناقض حقوق بشر وارد شده است. وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن با بیان اینکه «بهای تاخیر یک ساله بازگشت دوباره نام عربستان به فهرست سیاه کشتار کودکان را هزاران کودک یمنی پرداختند»، تاکید کرده، «درج دوباره نام این کشور در لیست سیاه به دلیل جنایت‌هایی است که روزانه ائتلاف عربی به رهبری عربستان در یمن مرتکب می‌شود.» عبدالله المعلمی، نماینده دائم عربستان در سازمان ملل اما در کنفرانس مطبوعاتی خود و در واکنش به گزارش سالانه دبیرکل سازمان ملل درباره کودکان و درگیری‌های مسلحانه که شامل نام ائتلاف عربی نیز می‌باشد، گفت: «ما با اطلاعات و ارقام غیردقیق و گمراه‌کننده در این گزارش به شدت مخالفیم.» این کنفرانس مطبوعاتی با حضور عمرو ابوالعطا، سفیر مصر، منصور عیاد العتیبی، سفیر کویت و سفرای یمن و امارات و اردن در عربستان برگزار شد.
  وی در جواب سوال خبرنگار روزنامه القدس العربی در خصوص بخش مربوط به نقض کودکان فلسطینی در اراضی اشغالی که در این گزارش وارد شده، هیچ واکنشی به این سوال نشان نداد! سفیر کویت و امارات نیز هیچ واکنشی نشان ندادند. المعلمی در آخر مدعی شد که از این بخش از گزارش اطلاعی ندارد!فروش سامانه‌های پدافند موشکی «تاد» به ارزش ۱۵ میلیارد دلار به عربستان

Image result for ‫فروش سامانه‌های پدافند موشکی «تاد» به ارزش ۱۵ میلیارد دلار به عربستان‬‎
 وزارت خارجه آمریکا قرارداد فروش سامانه‌های پدافند موشکی «تاد» به ارزش ۱۵ میلیارد دلار به عربستان را تایید کرد. عربستان در حالی توانست این قرارداد خرید هنگفت را از آمریکا به دست بیاورد که روز جمعه در جریان سفر «ملک سلمان» شاه این کشور به روسیه، توافق خرید سامانه‌های پیشرفته پدافند موشکی اس۴۰۰ از مسکو را امضا کرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 16 مهر 1396
یکشنبه 16 مهر 1396 12:04 ب.ظ
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات