تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
اسلام‌ستیزی در جمهوری آذربایجان اوج گرفت
محرومیت از حق سرپرستی فرزند در صورت عزاداری برای امام حسین(ع)!
۱۳۹۶/۰۷/۱۶

Image result for ‫محرومیت از حق سرپرستی فرزند در صورت عزاداری برای امام حسین(ع)!‬‎

دولت جمهوری آذربایجان تصویب قانونی را در دستورکار خود قرار‌داد که اجازه می‌دهد والدینی که فرزندانشان را به مراسم عزاداری حسینی می‌برند، از حق سرپرستی کودکان خود محروم شوند!
هر روز که می‌گذرد دولت لائیک جمهوری آذربایجان فشارها علیه شیعیان این کشور را که بیش از 80 درصد جمعیت آن را تشکیل می‌دهند بیشتر می‌کند. دولت الهام علی اف قصد دارد دین زدایی یا همان پروژه ناتمام و شکست خورده شوروی در طول 70 سال حاکمیت خود بر این جمهوری را دوباره زنده کند.
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، درپی برگزاری مراسم عظیم عاشورای حسینی در مرکز باکو و برگزاری آیین‌های پرشور عزاداری در «گنجه» و «نارداران»، «لنکران» و سایر مناطق جمهوری آذربایجان برغم تمامی فشارها و تدابیر رژیم الهام علی اف برای محدود کردن این مراسم، دولت جمهوری آذربایجان تصویب قانونی را در دستورکار خود قرار‌داد که اجازه می‌دهد والدینی که فرزندانشان را به مراسم عزاداری حسینی می‌برند، از حق سرپرستی کودکان خود محروم شوند.!!
طی یک هفته اخیر، برگزاری تجمع عظیم عاشورایی در خیابان‌های منتهی به مسجد «مشهدی داداش» باکو و نیز تجمع عظیم عاشورا در محوطه اطراف مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) در منطقه یئنی گونشلی در حومه باکو و نیز تجمع عظیم تاسوعا و عاشورا در حرم امامزاده ابراهیم(ع) در گنجه، واکنش‌های شدید و فضاسازی محافل لائیک و شیعه‌ستیز در باکو را در پی داشته است که تلاش برای تصویب قانون محروم کردن خانواده‌های دیندار از حق سرپرستی کودکانشان نیز در همین چارچوب آغاز شده است.
به گزارش تسنیم بر اساس این گزارش «کمیته امور خانواده و مسائل زنان و کودکان» جمهوری آذربایجان، لایحه تغییر «قانون مراقبت در مقابل اطلاعات زیانبار برای سلامت و رشد کودکان» را تدوین کرده که براساس آن والدینی که کودکانشان را به مراسم عزاداری عاشورا می‌برند، از حق سرپرستی کودک خود محروم خواهند شد. واحد مطبوعاتی «کمیته امور خانواده و مسائل زنان و کودکان» جمهوری آذربایجان در همین رابطه و با تاکید بر لائیک بودن دولت این کشور اعلام کرد: «نظر این کمیته درباره حضور کودکان در مراسم عزاداری عاشورا به درستی در رسانه‌ها منعکس نشده است و این کمیته مخالف حضور کودکان در این مراسم‌هاست.»
تلاش برای تدوین و تصویب قوانین محدودکننده حضور خانواده‌ها در مراسم‌های دینی شیعی در جمهوری آذربایجان، در حالی است که دولت و مجلس و نهادهای امنیتی و نیز کمیته دولتی امور گروه‌های دینی و اداره مسلمانان قفقاز طی سال‌های گذشته، تدابیری جدی را برای مهار گرایش مردم جمهوری آذربایجان به احیای سبک زندگی شیعی در این کشور به کار بسته‌اند. بخصوص طی دو سال گذشته، دولت جمهوری آذربایجان با اعلام «سال چند فرهنگ‌گرایی» در سال 2016 با همکاری سازمان‌های یهودی و صهیونیست و تداوم ویژه برنامه‌های آن تحت پوشش «سال همبستگی اسلامی» در سال 2017، تلاش منسجمی را برای انکار هویت شیعی جمهوری آذربایجان و «چندفرهنگی» و «چنددینی» معرفی کردن این کشور به کار بست. دولت جمهوری آذربایجان همچنین در سال 2105 با حمله نظامی به «نارداران» که تا آن زمان عظیم‌ترین تجمع عاشورایی جمهوری آذربایجان در مجاورت حرم بی‌بی رحیمه(س)، خواهر گرانقدر امام‌رضا(ع) در نارداران برگزار می‌شد، طرح ویژه‌ای را برای از بین بردن زمینه تجمع عاشورایی در نزدیکی پایتخت جمهوری آذربایجان اجرا کرد. اما، تسخیر نارداران موجب شده است مردمی که تجمع عاشورایی در نارداران را تشکیل می‌دادند، طی دو سال اخیر خیابان‌های اطراف مسجد مشهدی «داداش» در باکو را به این تجمع اختصاص دهند. شکل‌گیری تجمع عظیم عاشورایی در مرکز باکو در خیابان‌های منتهی به مسجد مشهدی داداش، برخورد دولت لائیک باکو با این تجمع را تقریبا غیرممکن کرده است.ناگفته‌های شنیدنی از عملیات آزادسازی حویجه

1000 داعشی تسلیم حشدالشعبی شدند

Image result for ‫1000 داعشی تسلیم حشدالشعبی شدند‬‎

طبق گزارش‌های تکمیلی حدود 1000 تکفیری وابسته به «داعش» در عملیات آزادسازی شهرستان حویجه خود را تسلیم نیروهای مسلح عراق کرده و 385 داعشی نیز طی این عملیات به هلاکت رسیده‌اند.
در جریان عملیات آزادسازی شهرستان «حویجه» واقع در جنوب‌غرب استان کرکوک، که 12 روز به طول انجامید، حدود 1000 تروریست داعشی خود را تسلیم نیروهای ارتش و بسیج مردمی عراق کردند. در این عملیات همچنین 150 روستا آزاد و 385 تروریست کشته شدند. انهدام 95 خودروی انتحاری، خنثی‌سازی 422 بمب و نابودی پنج کارگاه ساخت بمب از دیگر دستاوردهای این عملیات بزرگ بوده است.
عملیات حویجه مانند عملیات آزادسازی شهر «تل‌عفر» که اخیرا انجام شده، در مقایسه با نبردهای قبلی، عملیات آسانی بوده است. به گفته کارشناسان، داعش از لحاظ روحی و روانی کاملا شکست خورده و مقاومت‌های فعلی آنها، تنها برای تأخیر انداختن مرگشان است.
مخالفت بغداد با یک توافق مشکوک
به گزارش فارس، «حیدر عبادی» نخست‌وزیر عراق اما با آنچه نتایج گفت‌وگو میان دو معاون رئیس‌جمهور این کشور (اسامه النجیفی و ایاد علاوی) با «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق خوانده شده، مخالفت و اعلام کرده، توافقات صورت گرفته، الزام‌آور نیستند.رسانه‌ها اخیرا از توافقی بین رئیس جدایی‌طلب منطقه کردستان عراق و دو معاون رئیس‌جمهور عراق داده بودند که بر مبنای آن، تحریم‌های منطقه کردستان باید رفع شوند.در بین معاونان رئیس‌جمهور عراق که به عنوان طرف‌های توافق ذکر شده‌اند، نام «نوری مالکی» رئیس ائتلاف ملی و معاون رئیس‌جمهور عراق ذکر نشده است.«سعدالحدیثی» سخنگوی دولت عراق، دیروز اعلام کرد که دولت عراق هیچ مسئولیتی را در قبال توافقات صورت گرفته میان بارزانی و «اسامه النجیفی» و «ایاد علاوی» معاونان رئیس‌جمهور عراق نمی‌پذیرد و این توافقات برای دولت الزام‌آور نیستند.وی افزود: «دولت عراق اقدامات خارج از چارچوب قانون اساسی را به رسمیت نمی‌شناسد و موضع خود در قبال همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان را تغییر نمی‌دهد.»بارزانی و دو معاون رئیس‌جمهور عراق درباره اوضاع جاری در کشور و نحوه حل و فصل مسائل و مشکلات ایجاد شده در عرصه سیاسی رایزنی کرده و به توافقاتی دست یافته بودند.بارزانی در اقدامی مغایر با قانون اساسی عراق، سوم مهرماه در منطقه کردستان عراق همه‌پرسی جدایی برگزار کرد.
سایر رویدادها
* آیت‌الله «سیدعلی سیستانی» مرجع عالی شیعیان عراق با صدور بیانیه‌ای، درگذشت جلال طالبانی را به خانواده وی تسلیت گفت.
* روزنامه فرامنطقه‌ای «الحیاهًْ»، برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست‌جمهوری در کردستان عراق را چالش مهم دیگری برای این کشور دانست. این انتخابات قرار است 11 نوامبر برگزار شود.
* وزیرخارجه ترکیه گفته، اسنادی وجود دارند که از همکاری مسعود بارزانی و «موساد» حکایت می‌کنند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 17 مهر 1396
دوشنبه 17 مهر 1396 07:04 ب.ظ
مر گ بر دشمنان اسلام

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات