تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


خبرهای ضد و نقیض از عقب‌نشینی بارزانی به خاطر فشار تحریم‌ها

۱۳۹۶/۰۷/۱۷


Image result for ‫خبرهای ضد و نقیض از عقب‌نشینی بارزانی به خاطر فشار تحریم‌ها‬‎
رسانه‌ها خبرهای ضد و نقیضی را در مورد تعلیق نتیجه همه‌پرسی جدایی توسط «مسعود بارزانی» آن هم به خاطر فشار تحریم‌ها می‌دهند.
دیروز «اسامه النجیفی» معاون رئیس‌جمهور عراق اعلام کرد، رئیس منطقه خودمختار کردستان عراق تعلیق نتیجه همه‌پرسی جدایی را پذیرفته است.
النجیفی که اظهاراتش را شبکه «العربیه» رسانه‌ای کرده، در این مورد گفته بود «مسعود بارزانی برای تعلیق این همه‌پرسی، در مقابل رفع تحریم‌ها از منطقه کردستان (عراق) و آغاز گفت‌وگوها، اعلام آمادگی کرده است.»
به گزارش فارس، النجیفی اخیراً به همراه «ایاد علاوی» دیگر معاون رئیس‌جمهور عراق، راهی اربیل شده و با بارزانی دیدار کرده بودند. البته دولت بغداد همزمان اعلام کرده بود، این دیدار از جانب دولت بغداد نبوده و دولت به نتایج این مذاکرات نیز پایبند نخواهد بود. در این میان اما پایگاه تحلیلی- خبری «المنار» اعلام کرد، در سفر النجیفی و علاوی به اربیل، آمریکا نیز نقش داشته است!
همزمان با رسانه‌ای شدن اظهارات النجیفی، «همین هورامی» عضو بلندپایه حزب دموکرات کردستان عراق اعلام کرد: بارزانی تعلیق همه‌پرسی را نپذیرفته و به سلیم الجبوری (رئیس مجلس عراق) صراحتاً گفته که حتی به لغو همه‌پرسی، فکر هم نکند! الجبوری هم طی روزهای گذشته با بارزانی دیدار داشته است. هورامی گفته: «بارزانی به الجبوری اعلام کرده که برای گفت‌وگو با بغداد و دولت مرکزی، بدون هیچ پیش شرطی آمادگی دارد.»
این در حالی است که سخنگوی دولت عراق گفته بود دولت خواستار تضمین‌هایی از سوی اربیل و اعتراف مقامات کردستان به حفظ وحدت کشور است.
در مجموع، سفر النجیفی، علاوی و الجبوری با انتقاداتی از سوی دولت بغداد و جریان‌های سیاسی عراق همراه بوده است.
«نوری مالکی» معاون دیگر رئیس‌جمهور عراق نیز با هرگونه گفت‌وگو با اربیل، قبل از لغو نتیجه همه‌پرسی جدایی، شدیداً مخالفت کرده است.
همه‌پرسی غیرقانونی جدایی، سوم مهر گذشته در منطقه خودمختار کردستان عراق برگزار شد. کشورها و نهادهای جهان، به استثنای رژیم صهیونیستی، با این همه‌پرسی، مخالفت کردند.
کرکوک
«قیس الخزعلی» رهبر گروه «اهل حق» وابسته به بسیج مردمی عراق اما اعلام کرده نیروهای بسیج مردمی عراق به زودی وارد کرکوک می‌شوند. کرکوک در حال حاضر در اختیار نیروهای پیشمرگ است. وی گفت: «تلاش برای تقسیم عراق یک طرح اسرائیلی است... ما به همه کسانی که با اشغال و نتایج همه‌پرسی و جدایی مخالف هستند، درود می‌فرستیم. هیچ کس مانع ورود بسیج مردمی به مناطق عراق نخواهد شد.
بارزانی که در استان کرکوک نیز همه‌پرسی برگزار کرد، تلاش می‌کند که این استان نفت‌خیز را نیز به منطقه خودمختار کردستان عراق، منظم کند.
سایر رویدادها
* نیروهای بسیج مردمی طی عملیاتی در ارتفاعات «مکحول» استان صلاح‌الدین، 10 تروریست داعش را به هلاکت رساندند. شماری از تروریست‌ها در این ارتفاعات همچنان حضور دارند.
* «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس، طی پیامی، درگذشت «جلال طالبانی» دبیر کل اتحاد میهنی کردستان را تسلیت گفت. طالبانی دوشنبه هفته گذشته در سن 84 سالگی در آلمان درگذشت.


یونیسف هشدار داد
150 هزار زن و کودک میانماری در حال مرگ از گرسنگی

Image result for ‫150 هزار زن و کودک میانماری در حال مرگ از گرسنگی‬‎

صندوق کودکان سازمان ملل موسوم به «یونیسف» درباره وضع وخیم مردم به ویژه کودکان روهینگیایی در میانمار هشدار داده و از کشورهای دنیا برای جلوگیری از مرگ کودکان بر اثر گرسنگی کمک خواسته است.
این بار صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل موسوم به یونیسف درباره وضع فاجعه بار مسلمانان روهینگیا در داخل و خارج میانمار هشدار داده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، یونیسف اعلام کرد حدود 150 هزار زن و کودک روهینگیایی برای نجات از سوءتغذیه به کمک‌های سریع انسانی نیازمند هستند.
یک مقام صندوق کودکان ملل متحد گفته «سوءتغذیه در میان آوارگان مسلمان روهینگیا گسترده است. حدود 90 درصد مسلمانان آواره روهینگیایی دچار سوءتغذیه شدید هستند و در شرایط وخیمی زندگی می‌گذرانند.»
واژگونی یک قایق دیگر
خبر دیگر اینکه پلیس بنگلادش دیروز اعلام کرد یک قایق دیگر حامل پناهجویان روهینگیا واژگون شده و تاکنون اجساد 10 کودک، یک زن و یک مرد از آب بیرون کشیده شده است.
به گفته مقامات بنگلادش 13 نفر از مسافران این قایق نیز تاکنون نجات پیدا کرده‌اند اما هنوز اطلاعات بیشتری از سایر مسافران منتشر نشده است.
در دور جدید از خشونت‌ها علیه مسلمانان میانمار بیش از نیم میلیون مسلمان از این کشور گریخته‌اند.
رهبران میانمار می‌گویند مسلمانان روهینگیایی میانماری نیستند و با همین بهانه اقدام به قتل‌عام، تجاوز و آتش زدن خانه‌ها و زمین‌های کشاورزی آنها می‌کنند. کشورهای مدعی دفاع از حقوق بشر تاکنون هیچ اقدام عملی برای متوقف کردن این جنایات انجام نداده‌اند.


دلایل شکست کلینتون از ترامپ به روایت خودش

Image result for ‫دلایل شکست کلینتون از ترامپ به روایت خودش‬‎

رقیب «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا می‌گوید ترامپ از راه توهین‌های مکرر به وی در انتخابات پیروز شده است.
«هیلاری کلینتون» دموکرات، که در انتخابات سال 2016، رقیب اصلی ترامپ جمهوری‌خواه بود، در گفت‌وگو با روزنامه انگلیسی «ساندی تایمز» اظهار داشته که «مردم (انگلیس) در همه‌پرسی ژوئن (همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا یا برگزیت)، علیه بریتانیای مدرن و اتحادیه اروپا رأی دادند و معتقد بودند که اتفاق خوبی برایشان می‌افتد. اتفاق مشابهی هم در انتخابات آمریکا افتاد. اما گمان نمی‌کردم که ما آن‌قدر آسیب‌پذیر باشیم، ولی نهایتا مشخص شد که ما اشتباه می‌کردیم. «فاراژ» ( از حامیان برگزیت در انگلیس) برای اعلام حمایت از ترامپ، به آمریکا آمد و نصف حرف‌هایش را هم به توهین‌های بسیار شخصی علیه من اختصاص داد و ترامپ را به عنوان یک نر غالب، یک گوریل پشت نقره‌ای (نر بالغ) معرفی کرد. به آن تصاویر و آنچه آنها درباره موارد قابل قبول و غیرقابل قبول می‌گویند، فکر کنید.»
«ناجیل فاراژ»، رهبر سابق حزب استقلال انگلیس، پس از برگزاری همه‌پرسی برگزیت در این کشور، راهی آمریکا شد و از جمهوری‌خواهان حمایت کرد.
برخی کارشناسان بی‌طرف معتقدند انتخاب نشدن «هیلاری کلینتون» در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا، برای کشورهای مخالف آمریکا، یک واقعه مثبت بود، چرا که وی رفتارهای سیاسی پیچیده‌تر و مرموزتری در مقایسه با ترامپ دارد. البته، این چیزی است که این روزها اشرافیت سیاسی آمریکا هم به آن اعتراف می‌کند.
سیاستمداران آمریکایی می‌ترسند که حماقت‌های ترامپ، به این کشور ضربه کاری بزند. هر چند برخی کارشناسان نیز نظر مخالف این را دارند. کلینتون پیش از این نیز از دلایل شکستش گفته است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 18 مهر 1396
سه شنبه 18 مهر 1396 09:35 ب.ظ
مر گ بر دشمنان اسلام

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic