تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

طرح مثلث شوم آمریکا، اسرائیل و آل‌سعود برای آغاز جنگی تازه با حزب‌الله

۱۳۹۶/۰۷/۱۸


Image result for ‫مثلث  آمریکا، اسرائیل و آل‌سعود برای آغاز جنگی تازه با حزب‌الله‬‎
محور شرارت متشکل از آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان درچارچوب طرحی پنجگانه در تکاپوی فراهم کردن مقدمات جنگ علیه حزب‌الله هستند. این موضوع را روزنامه الاخبار چاپ لبنان منتشر کرده است.
  روزنامه الاخبار چاپ لبنان طی گزارشی اعلام کرده محور شرارت متشکل از آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان در جست‌وجوی یافتن راهی برای آغاز جنگ علیه حزب‌الله هستند و در این بین طرحی پنجگانه را هم طراحی کرده‌اند.
به نوشته این روزنامه، رژیم صهیونیستی همواره به دنبال یافتن راهی است که بتواند با استفاده از آن جنگ موفقیت‌آمیزی را علیه حزب‌الله به راه بیندازد و بر این باور است که ناتوان کردن حزب‌الله در استفاده از توانمندی‌های رزمی خود به ویژه توان موشکی تنها وسیله موفقیتش خواهد بود اما این راهبرد به گام‌های عملی نیاز دارد. طبق این گزارش، مثلث فوق برای این منظور پنج سناریو تدارک دیده که عبارتند از: «دور کردن عراق از محور مقاومت»؛ بدین منظور تلاش فراوانی برای بیرون آوردن عراق از محور مقاومت آغاز شده است و این تلاش‌ها در چارچوب اقدامات متعدد در جریان است که مهم‌ترین آن تقسیم عراق و تشکیل موجودیت‌های طایفه‌ای و نژادی در آن و دور کردن این کشور از ایران است.
به گزارش تسنیم، الاخبار افزود، عربستان در تحقق گام نخست می‌کوشد نوعی گشایش روابط در قبال برخی نیروهای شیعه سرشناس عراق در پیش گیرد تا از این طریق آنان را از ایران دور کند و رژیم صهیونیستی نیز به نوبه خود ماموریت حمایت آشکار از همه‌پرسی کردستان عراق را در پیش گرفته تا آمریکا و عربستان در این خصوص در تنگنا قرار نگیرند.
«تشکیل یک موجودیت طایفه‌ای در غرب عراق با مدیریت عربستان و به اسم اهل‌ تسنن عراق» سناریوی دیگری است که در جریان است و ماموریت آن جدا کردن دولت بغداد از سوریه است به‌گونه‌ای که دولت سوریه در وضعیت جنگ در مرزهای شرقی خود قرار بگیرد و به این ترتیب دمشق بیش از پیش سرگرم این موضوع شود و از ایفای نقش خود در هرگونه جنگ، رژیم صهیونیستی علیه لبنان دور بماند.
به نوشته الاخبار سناریوی بعدی که محور شرارت در تلاش برای عملی کردن آن است، «تلاش برای لغو توافق هسته‌ای با ایران و بازگرداندن تحریم‌ها علیه آن است»، تا این کشور به انزوا سوق داده شده و سرگرم مشکلات اقتصادی خود شود و در عین حال بار جبهه کُردی بر دوش آن قرار داشته باشد. همچنین یک دیدگاه قوی در آمریکا وجود دارد که حامی ترامپ بوده و مبتنی بر این است که لغو توافق هسته‌ای موجب بروز اختلافات داخلی در ایران می‌شود و اوضاع را برای آن بدتر می‌سازد.
به نوشته الاخبار گام بعدی تضعیف سوریه است چرا که آمریکا در پی ناکام ماندن محاسباتش در سوریه، اکنون در این کشور در تلاش برای تحقق دو هدف است؛ نخست به اطاعت درآوردن کُردهای سوریه و تشویق آنان به سمت تشکیل دولت کُردی و دور کردن آنان از نظام حاکم سوریه حتی به زور و تحریک آنان علیه دولت و دوم تلاش آمریکا برای راه یافتن مخالفان سوری به صحنه قدرت این کشور تا به این ترتیب به ابزاری برای جلوگیری از هرگونه تصمیم دولت سوریه در مقابله با کُردها و یا اسرائیل تبدیل شوند.
این روزنامه لبنانی در گزارش خود به سناریوی چهارم نیز‌ اینگونه اشاره می‌کند: «گام چهارم که نشانه‌های آن از مصر آغاز شده همان گردآوردن تشکیلات خودگردان و حماس تحت عنوان آشتی فلسطینی است اما هدف از آن اعمال مدیریت تشکیلات خودگردان بر غزه است و این چیزی است که محمود عباس رئیس ‌تشکیلات خودگردان به آن ‌اشاره کرده و اظهار داشته اجازه نخواهد داد یک سازمان شبیه حزب‌الله در غزه تشکیل شود.
در سناریوی پنجم نیز به محاصره مالی حزب‌الله ‌اشاره شده و در همین رابطه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا درصدد اعمال فشار جدید بر حزب‌الله و صدور قانون تحریم‌های جدید علیه این جنبش قدرتمند است، همچنین عربستان با فعالیت رسانه‌ای حمایت از این حرکت را آغاز کرده و در این خصوص تمرکز آن بر این است که حزب‌الله منبع شر اقتصادی و سیاسی برای لبنان است!
الاخبار در پایان این گزارش نتیجه‌گیری کرده که محور شرارت با هر طرح و سناریویی موفق نخواهد شد با حزب‌الله مقابله کند چرا که فرسایش همیشگی منطقه و امکانات آن تنها کاری بوده است که آمریکا تاکنون با موفقیت آن را تجربه کرده است.پس از اخراج این جنایتکار جنگی از پارلمان مغرب صورت گرفت
 خیز وکلای مغربی برای دستگیری وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی

Image result for ‫خیز وکلای مغربی برای دستگیری وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی‬‎

شماری از وکلای مغرب با ارائه دادخواستی به دادگاه تجدیدنظر در رباط پایتخت این کشور خواستار دستگیری وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی شدند. این مقام صهیونیست در مغرب حضور دارد.
شماری از وکلای حقوقی مغربی با استناد به دادخواست قبلی که در اوت (مرداد) سال 2012 ارائه کرده بودند، از دادستانی کل دادگاه تجدیدنظر «رباط» خواستند تا «عمیر پرتز» وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی را که برای شرکت در یک کنفرانس وارد مغرب شده است، دستگیر کند.
این دادخواست توسط وکلای حقوقی عضو هیئت دفاع و گروه «اقدام ملی به خاطر فلسطین» و «ائتلاف مغرب به خاطر فلسطین» که مخالف عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند و متشکل از 15 تشکل حقوقی و ملی است، ارائه شده است. این وکلا در دادخواست خود به شکوائیه قبلی علیه پرتز (سال 2012) در جریان جنگ علیه غزه و ارتکاب جنایت‌های ضد بشری از جمله کشتار اردوگاه «قانا» و کشتار بیش از 35 کودک و ده‌ها غیرنظامی ‌اشاره کرده‌اند.
به گزارش فارس، به نقل از روزنامه «القدس‌العربی»، وکلای مغربی همچنین ضمن‌ اعلام اینکه «چرا دادستانی کل دادگاه تجدیدنظر درباره این دادخواست آنها سکوت اختیار کرده است؟»، تأکید کردند که «هیچ مانعی برای اتخاذ تصمیمات قانونی لازم جهت دستگیری پرتز براساس قانون تروریسم وجود ندارد.»
نمایندگان پارلمان مغرب نیز روز یکشنبه در اعتراض به مشارکت هیئت صهیونیستی به ریاست پرتز در کنفرانس انجمن پارلمانی برای دریای مدیترانه به اعتراض و مخالفت شدید پرداختند که باعث ایجاد جنجال در پارلمان و اخراج هیئت صهیونیستی از ساختمان شد.
حمله به مسجدالاقصی
خبر دیگر اینکه، در پی ورود حدود 160 شهرک نشین‌ به صحن‌های مسجدالاقصی که با حمایت نظامیان صهیونیست صورت گرفت، درگیری‌های شدیدی میان آنها و نماز‌گزاران فلسطینی رخ داد که بر اثر آن عده‌ای از نمازگزاران مجروح شدند. سازمان‌های صهیونیستی طی دو روز گذشته خواستار ورود شهرک‌نشینان به مسجدالاقصی به مناسبت عید «عرش یهودی» شده‌ بودند. مقامات صهیونیستی نیز اطراف حرم را به عنوان «منطقه نظامی» اعلام کرده و آن را در برابر نمازگزاران فلسطینی بسته‌اند.  «شیخ عکرمه صبری» رئیس ‌هیئت عالی اسلامی قدس و خطیب مسجدالاقصی در اظهاراتی درخصوص عواقب ورود شهرک نشینان به مسجدالاقصی هشدار داد.


 حرکت لاک‌پشتی اروپا برای توقف نسل‌کشی مسلمانان میانمار

Image result for ‫حرکت لاک‌پشتی اروپا برای توقف نسل‌کشی مسلمانان میانمار‬‎

پس از قتل‌عام وحشیانه هزاران زن و کودک مسلمان روهینگیایی، اروپایی‌ها می‌گویند پیش‌نویس سند تحریم میانمار را آماده کرده‌اند آن هم پیش‌نویس تحریم‌ چند مقام نظامی این کشور را!
در دور جدید نسل‌کشی مسلمانان میانمار از سوی ارتش و بوداییان افراطی  که با حمایت دولتمردان این کشور ادامه دارد تاکنون بیش از 4 هزار نفر کشته و صدها هزار نفر دیگر آواره شده‌اند. روستاهای مسلمانان در استان راخین سوزانده شده و به صدها زن مسلمان تجاوز گردیده و صدها کودک نیز سلاخی شده‌اند. با این حال جامعه جهانی و به ویژه سازمان‌های بین‌المللی اقدام عملی برای جلوگیری از این فاجعه انجام نداده‌اند و اتحادیه اروپا نیز که داعیه دفاع از حقوق بشر را دارد پس از آواره شدن بیش از نیم میلیون نفر به فکر اعمال فشار بر چند نظامی میانماری افتاده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، رویترز اعلام کرده پیش‌نویس سندی را مشاهده کرده است که نشان می‌دهد اتحادیه اروپا قصد دارد به خاطر عملیات ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا که موجب بی‌خانمانی و آواره شدن بیش از 500 هزار نفر شده، ارتباط و تماس‌های خود با فرماندهان و ژنرال‌های ارتش میانمار را قطع کند!
طبق این گزارش، آمریکا و اتحادیه اروپا در حال بررسی! تحریم‌هایی علیه فرماندهان ارتش میانمار هستند. شورای وزرای خارجه اتحادیه اروپا قرار است دوشنبه آینده درباره میانمار مذاکره کند. البته انتظار نمی‌رود که تحریم‌های غرب علیه فرماندهان ارتش میانمار به این زودی اعمال شود. متن پیش‌نویس بیانیه وزرای خارجه اروپا نشان می‌دهد که اتحادیه اروپا کلیه روابط و تماس‌ها و ارسال دعوتنامه برای فرمانده ارتش میانمار و سایر ژنرال‌های ارشد این کشور را متوقف خواهد کرد.
در این سند آمده است: «اتحادیه اروپا بر اساس تحولات میانمار احتمالا اقدامات و تدابیر بیشتری را اتخاذ خواهد کرد ولی به تحولات مثبت در این کشور نیز واکنش نشان خواهد داد.»
این سند از ادامه تحریم‌های تسلیحاتی فعلی علیه میانمار حمایت کرده است. در این سند از دولت میانمار خواسته شده است تا درباره بازگرداندن آوارگان روهینگیا از بنگلادش مذاکره کند. اتحادیه اروپا از نقش بنگلادش در این بحران نیز تقدیر کرده است. سرعت عمل پایین غربی‌ها برای مقابله با نسل‌کشی مسلمانان به هیچ‌وجه با سرعت کشتار مسلمانان میانمار همخوانی ندارد و اروپا نیز گویی عجله‌ای برای این کار ندارد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 19 مهر 1396
چهارشنبه 19 مهر 1396 10:50 ق.ظ
مر گ بر آمر یکا و اسرائیل و وهابی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی