تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


پسر بن‌لادن مأمور تشکیل شاخه القاعده در سوریه شد!

۱۳۹۶/۰۷/۱۹


Image result for ‫پسر بن‌لادن مأمور تشکیل شاخه القاعده در سوریه شد‬‎
درحالی که تروریست‌های تکفیری و داعش آخرین نفس‌های خود را در سوریه می‌کشند، گزارش‌های غیررسمی از ورود فرزند «اسامه بن‌لادن» به خاک سوریه و تشکیل یک شاخه جدید «القاعده» در این کشور خبر می‌دهند.
«حمزه بن‌لادن» نام جدیدی است که از دیروز  خیلی جدی رسانه‌ای شده و احتمالاً طی ماه‌های آینده، به نامی آشنا در رسانه‌ها تبدیل خواهد شد.
روزنامه‌های «دیلی میل» و «القدس العربی» که هر دو در لندن چاپ می‌شوند، دیروز به نقل از منابع خود و کارشناسان، خبر داده‌اند که «حمزه بن‌لادن» فرزند «اسامه بن‌لادن» رهبر مقتول شبکه تروریستی «القاعده»، با حمایت تعدادی از چهره‌های جدا شده از گروه تروریستی «هیئت تحریرالشام»، شاخه جدیدی از القاعده را در سوریه تحت نام «انصار الفرقان فی‌البلاد الشام» تشکیل داده است. به نوشته القدس العربی، حمزه بن‌لادن این گروه را با حمایت «ایمن الظواهری» رهبر فعلی «القاعده» تشکیل داده است. ظاهراً الظواهری از دست «ابومحمد الجولانی» رهبر سابق هیئت تحریر الشام خشمگین است و از مخالفان الجولانی خواسته که به حمزه بن‌لادن بپیوندند.در همین رابطه، «حسن ابوهنیه» کارشناس امور تکفیری‌ها و سازمان القاعده، ضمن تأیید انتقال یافتن حمزه بن‌لادن به سوریه، گفته خط و مشی حمزه، مشابه ایمن الظواهری است.روزنامه دیلی میل نیز با انتشار گزارشی در این‌باره مدعی شده «از زمانی که حمزه طی یک فایل صوتی، از حامیان خود خواست علیه غرب دست به حملات بزنند، تحت تعقیب سازمان اطلاعات انگلیس قرار گرفته است.»حمزه 28 سال دارد و با دختر ایمن الظواهری ازدواج کرده است.بنا به اعتراف مقامات آمریکایی، از جمله، «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 آمریکا، این کشور سازمان القاعده را به وجود آورده است.القاعده تاکنون خدمات شایانی به منافع آمریکا کرده است و اصولاً، بهانه آمریکایی‌ها از لشکرکشی به افغانستان و عراق در سال‌های 2001 و 2003، سرکوب کردن همین عناصر القاعده بوده است!
پهپادها و جنگنده‌های آمریکایی نیز طی 16 سال اخیر به بهانه سرکوب کردن القاعده، هزاران غیرنظامی را در افغانستان، پاکستان، عراق و یمن کشته‌اند و این گروه تروریستی بهانه خوبی برای حضور اشغالگران در منطقه بوده‌اند. با توجه به این پیشینه، شکل‌گیری شاخه جدید القاعده در سوریه، در شرایطی که تکفیری‌ها در حال ناپدید شدن هستند، مشکوک به نظر می‌رسد.برخی از کارشناسان می‌گویند، آمریکا به بهانه سرکوب القاعده در سوریه، احتمالاً حضورش در این کشور را تقویت خواهد کرد و حملات علیه غیرنظامیان و نظامیان سوری را گسترده‌تر خواهد کرد. آمریکا به روشن ماندن فتنه تکفیری‌ها در منطقه نیاز دارد.
آمریکا توضیح بدهد
مسکو از واشنگتن خواست درخصوص فعالیت آزادانه گروه‌های تروریستی در سوریه در مناطقی که نیروهای آمریکایی حضور دارند، توضیح بدهد.
به گزارش فارس، سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت، ارتش این کشور تصاویر و شواهدی در اختیار دارد که ثابت می‌کند خودروها و توپخانه‌های متعلق به تروریست‌ها درست در نزدیکی پایگاه آمریکایی «التنف» مستقر شده‌اند. «التنف» در منطقه مرزی و استراتژیک سوریه و عراق قرار دارد.جنگنده‌های آمریکایی اخیراً یک واحد از نیروهای سوری که قصد نزدیک شدن به التنف را داشته‌اند، بمباران کردند!از آمریکا نیز خبر رسیده که پنتاگون اسناد روسیه را انکار و ادعا کرده که اتهامات روسیه علیه آمریکا صحت ندارد.
سایر رویدادها
* سازمان ملل از آواره شدن 95 هزار تن از از ساکنان استان «دیرالزور» طی هشت روز اخیر خبر داد. هم‌اکنون نیروهای مقاومت و ارتش سوریه سرگرم نبرد با داعش در این استان هستند.
* «ولید معلم» وزیر خارجه سوریه گفت، این کشور با پشتیبانی متحدان خود، در حال نزدیک شدن به پیروزی نهایی است.
پس از نشست با ژنرال‌های آمریکایی
 ترامپ: لازم باشد کره‌شمالی را با بمب‌ اتم هدف قرار می‌دهیم!

Image result for ‫ترامپ: لازم باشد کره‌شمالی را با بمب‌ اتم هدف قرار می‌دهیم!‬‎

رئیس‌جمهور آمریکا برای چندمین بار گفته در صورت لزوم برای مقابله با کره شمالی از سلاح‌های هسته‌ای استفاده می‌کند. این اظهارات پس از نشستی که وی با سران نظامی آمریکا داشت بیان شده است.
کاخ سفید طی یک بیانیه اعلام کرد در نشست ترامپ با تیم امنیت ملی آمریکا راه‌های مقابله با تهاجم کره شمالی از جمله استفاده از سلاح‌های هسته‌ای در صورت لزوم مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.
در این بیانیه آمده «ترامپ صبح روز سه شنبه با جیمز متیس وزیر دفاع و ژنرال ژوزف دانفورد رئیس‌ستاد مشترک ارتش آمریکا یک نشست برگزار کرده و در آن درباره راه‌های مقابله با تهاجم کره شمالی بحث و بررسی شده است.» براساس این بیانیه، «در این نشست ‌اشکال و راه‌های مختلف مقابله و پاسخ به هرگونه تهاجم از سوی پیونگ یانگ حتی از طریق استفاده از سلاح‌های هسته‌ای بحث و رایزنی شده است.»
ترامپ پیش از این نیز با ادبیات خاص خود بارها کره‌شمالی را تهدید کرده است. کره‌شمالی نیز هیچ یک از این تهدیدها را بی‌پاسخ نگذاشته.
از سوی دیگر خبر رسیده دو فروند بمب‌افکن نیروی هوایی آمریکا در واکنش به آزمایش‌های موشکی کره شمالی، بر فراز شبه جزیره کره به پرواز درآمدند. کره شمالی روز جمعه یک فروند موشک بالستیک قاره پیمای دیگر را با موفقیت آزمایش کرد. کره شمالی گفته این آزمایش نشان می‌دهد توانایی حمله به خاک آمریکا را دارد. کره شمالی علت این آزمایش‌ها را «حضور و تهدید نظامی آمریکا در منطقه»، عنوان کرده است. مقامات کره جنوبی نیز در گفت‌وگو با یک روزنامه این کشور اعلام کرده‌اند احتمالا کره شمالی هفته آینده نیز موشک‌های کوتاه‌ برد آزمایش می‌کند. این مقامات به روزنامه «آسیا بیزنس» کره جنوبی گفته‌اند کره شمالی احتمالا 30 راکت کوتاه‌ برد آزمایش خواهد کرد. کاتالونیا اعلام استقلال کرد

دولت اسپانیا جلسه فوق‌العاده تشکیل داد

Image result for ‫کاتالونیا اعلام استقلال کرد‬‎

نمایندگان پارلمان کاتالونیا همانطور که رهبر جدایی‌طلبان این کشور وعده داده بود سند مربوط به استقلال این منطقه را امضا کرده و یک طرفه اعلام استقلال کردند ‌اما در عین حال گفتند اجرای آن را به تعویق می‌اندازند.
هفته گذشته مقامات منطقه کاتالونیا در اسپانیا با برگزاری رفراندومی بحث برانگیز که به شدت با مخالفت دولت مرکزی و کشورهای اروپایی رو به رو شد، مقدمات جدایی این منطقه را فراهم کردند. مقامات این منطقه گفته بودند سه‌شنبه رسما و به طور یک طرفه اعلام استقلال خواهند کرد و در همین راستا نیز جلسه پارلمان کاتالونیا برای بررسی جدایی این منطقه روز سه شنبه برگزار شد اما در حالی که انتظار می‌رفت رهبر کاتالونیا در سخنرانی خود رسماً استقلال این منطقه را اعلام کند، این اتفاق به وقوع نپیوست و «پوجدمون» در اظهاراتی مبهم ضمن اعلام استقلال، اجرای آن را به تعویق انداخت و خواهان مذاکره و توافق جدیدی با دولت مادرید شد.بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، وی زمان اعلام رسمی استقلال کاتالونیا را به تعویق انداخت و تصریح کرد، نسبت به نتایج همه‌پرسی مقید است اما در ابتدا به دنبال راهکاری مبتنی بر مذاکره با اسپانیا خواهد بود. رهبر منطقه کاتالونیا اقدام برای «اعلام رسمی استقلال» را به پارلمان این منطقه واگذار کرد و در عین حال از نمایندگان خواست در راستای ایجاد امکان مذاکره با مادرید، این اقدام را به زمان دیگری موکول کنند.پس از پوجدمون گروه دیگری از نمایندگان پارلمان کاتالونیا به سخنرانی پرداختند و سپس قانون‌گذاران کاتالان ضمن موافقت با استقلال این منطقه، سند جدایی مربوطه را به امضا رساندند.با این حال، پارلمان کاتالونیا اعلام کرده که اجرای این سند به امضا رسیده را به تعویق انداخته است.بر اساس گزارش‌های منابع خبری در کاتالونیا، پارلمان این منطقه اعلام کرده «این تعویق تا زمان دریافت واکنش دولت اسپانیا به خواسته کاتالان‌ها مبنی بر انجام مذاکرات علنی ادامه خواهد داشت.» اما دولت مرکزی اسپانیا ضمن مخالفت با استقلال ضمنی منطقه کاتالونیا اعلام کرد برای بررسی این مسئله جلسه فوق‌العاده تشکیل داده است.«آلفونسو داستس» وزیر خارجه اسپانیا، نیز سخنرانی رهبر کاتالونیا در پارلمان ایالتی را نوعی فریب خواند. معاون نخست‌وزیر اسپانیا نیز اعلام کرده تمام گزینه‌ها در حل بحران کاتالونیا روی میز است. از سوی دیگر نخست‌وزیر اسپانیا نیز رسما از رهبر کاتالونیا خواست که به صراحت اعلام کند اعلام استقلال کرده است یا خیر. وی گفت: این اعلام برای هرگونه تصمیمی که ما قرار است اتخاذ کنیم بسیار ضروری است.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ماریانو راخوی، نخست‌وزیر اسپانیا در کنفرانس خبری در کاخ ریاست‌جمهوری در مادرید ضمن تهدیدی گفت که «این اعلام رسمی بر اساس مفاد قانون اساسی که دولت مادرید را به مداخله در امور کاتالونیا و تحت کنترل گرفتن برخی یا تمامی اختیارات منطقه‌ای آن مجاز می‌کند، ضروری است.»به نظر می‌رسد راخوی با این اظهارات اولین گام را در جهت فعال‌سازی بند 155 قانون اساسی اسپانیا که به «گزینه هسته‌ای» معروف است برداشته است.این بند به نخست‌وزیر این امکان را می‌دهد تا خودمختاری سیاسی منطقه کاتالان را لغو کرده و کنترل منطقه را به دست بگیرد.همزمان گزارش شده حامیان استقلال کاتالونیا به سفارت اسپانیا در آتن حمله کرده‌اند.پلیس یونان می‌گوید 19 نفر را در ارتباط با این حمله دستگیر کرده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 20 مهر 1396
پنجشنبه 20 مهر 1396 12:19 ب.ظ
پدر بن لادن را آمر یکائی هال به د رک فرستادن
حالا نوبت کر ه خربن لادن رسیده
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی